18.02.2018 10:03:24
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Konkurs na przygodę ...
Kolda - Królestwo kr...
Zawody KC - żebrak
Epic World RPG - zwi...
Serialowe inspiracje...
World of Darkness - ...
Afterbomb Madness 2.0
Wylkołki
DeG - Plany wydawnic...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Sesje on-line próba ...
Relacja z testów gru...
Gry paragrafowe
Ciekawe filmy
Mechanika UFO-simple
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
A mógłbyś przybliżyć r...
Mam obie edycje i powi...
Świetny pomysł! Kiedyś...
Super, że zajrzałeś. J...
Gra jest świetna! Anim...
Artykuły
nospe i jego kij w mro...
Do zaorania są przeciw...
"nie napiszę scenarius...
Do starych zasad. Nie ...
Pisanie scenariusza do...
Galeria
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Tak zupełnie w ramach ...
Czyli czerń i biel :) ...
Dodatkowe strony
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Podam wieczorem jak bę...
Może te problemy wynik...
facebook
Nawigacja
Artykuły » Inne » Konkurs na przygodę w systemie KC
Konkurs na przygodę w systemie KC
Witajcie w imię Katana!Zeszłego roku zorganizowaliśmy prześwietny konkurs na arta, którego motywem przewodnim byli nieumarli. Konkurs obfitował w bardzo ciekawe teksty, które z dużym zainteresowaniem śledzili forumowicze. Bardzo jest mi miło, ogłosić wszem i wobec, iż w tym roku i to również w lutym rusza....

Druga Edycja konkursu o Złote Prosię!!!


s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/ab/e5/ff/abe5ff2ef7abcf1504d1d8a31d62c122.jpg     Przypominam, iż nagrodą główną w tym konkursie jest powyższe Złote Prosie, a dokładniej możliwość popatrzenia na niego. Zatem Ci którzy właśnie na nie spojrzeli już odebrali swoją nagrodę z góry i muszą tym samym stanąć do konkursu. Inaczej sprzeniewierzą się prawu boskiego Katana i zostaną osądzeni w sprawiedliwym i bezstronnym procesie i skazani w każdym przypadku na pręgierz połączony z obrzuceniem goblińskimi ekskrementami. No ale odłóżmy na chwil e na bok żarty.

     W tym roku mamy jednak także nagrodę dodatkową. Otóż jako, że w roku bieżącym zostaliśmy otoczeni oficjalnym patronatem twórcy system Kryształy Czasu - Artura Szyndlera, oprócz pierwszego zwycięzcy wyłonionego poprzez głosowanie portalowiczów, jeden z autorów zostanie dodatkowo wyróżniony przez Autora sytemu poprzez specjalny drobny upominek. Wprawdzie nie wiadomo jeszcze co zostanie wręczone temu drugiemu zwycięzcy ale będzie to na pewno coś symbolicznego, związanego z systemem Kryształy Czasu, co jest dostępne w ramach gadżetów serwowanych przez wydawnictwo Palladynat.

     Tematem w tym roku będzie: pierwsza, tudzież wstępna przygoda rozpoczynająca kampanię w świecie Kryształy Czasu. Temat przygody dowolny, przepełniony klasycznym duchem KC takim jaki każdy go widzi. Przygoda powinna być wczesnej nigdzie nie publikowana, jednakże mogła być i lepiej żeby była, już testowana. Zatem wszelkie starocie, genialne pomysły i kultowe przygody w które graliście, bądź które prowadziliście, oczywiście jak najbardziej wchodzą w grę. Oczywiście przygoda tez może być zupełnie nowa ale... Jeśli macie jakiegoś kultowego hiciora, który zrobił wrażenie na wszystkich grających i nadal ciepło go wspominacie jako niesamowitą przygodę, a brakowało dobrego powodu by go spisać, to teraz jest na to bardzo dobry pretekst.

     Czas publikacji prac do 21 kwietnia, czyli tak żeby w długi majowy weekend nacieszyć się już nagrodą ze sklepu Palladynat (na przykład nowym oryginalnym kubkiem, który łatwo zmieści pieniste Wink ).

     Temat przewodni przygody: brak.

     Nastrój i klimat: dowolny.


     UWAGA! Jeżeli przygoda ta będzie naprawdę dobra i znajdzie uznanie w oczach portalowiczów, a przede wszystkim Artura Szyndlera, informuję iż jest możliwość wydania jej w wersji papierowej i w ramach oficjalnych materiałów do KC, pod swoim własnym nazwiskiem oraz na zasadach komercyjnej współpracy z wydawnictwem Paladynat. Szczegóły tej współpracy będą jednak ustalane indywidualnie z autorem system dopiero po konkursie.

Skrót informacji dla Ogrów:
Konkurs na przygodę wstępną do kampanii w konwencji KC. Arty zostaną opublikowane na stronie. Czas do 20 kwietnia. Można pisać na dowolny temat pod warunkiem, że będzie on utrzymany w takim klimacie KC, w jaki uczestnik konkursu uważa za klasyczny i typowy dla tego systemu.


     Niniejsze ogłoszenie należy odczytać, na wszelkich rynkach, placach i inszych miejscach ogłoszeń na całej Orchii.

Pozdrawiam i życzę owocnego pisana,
Suriel

Komentarze
#1 | koszal dnia 08.02.2018 10:46:37
Wysoko postawiona poprzeczka. Rozważam udział tak 50/50, z tym, że ... trzeba napisać scenariusz nie znając mechaniki? Jak w takiej sytuacji z npc, złym bossem, przeszkodami itd?
Druga sprawa- w jakim języku?
#2 | Never dnia 08.02.2018 12:13:47
Znaczy wiecie, ja jestem bardzo za, aby zorganizować konkurs na scenariusz na tym portalu do 4 edycji. Udostępnić mechanikę, a nawet spotkać się w realu, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. A jako główną nagrodę przewidziałbym coś ekstra poza wpisaniem do podręcznika jako paladyn ...., który nam pomógł np. specjalny darmowy egzemplarz nowej edycji KC. Myślę nad tym intensywnie, ale rozprasza mnie zakładanie sklepu w Warszawie. Jak dojdę do jakiegoś ładu, to napiszę propozycję, a Wy powiecie, czy to by Wam pasowało. Przydałoby się to też rozgłośnić, aby udział wzięło więcej niż 2-3 osoby. Chciałbym jakiejś mega akcji i też nagrody za 2 i 3 miejsce. Muszę też do tego przekonać ojca, co nigdy nie jest prostą sprawą. Ale dajcie mi znać, czy macie na to wywalone, czy też nie. Bo jeśli was to nie obchodzi w najmniejszym stopniu, no to też bez sensu, bym nad tym myślał. Uszanuję Wasze zdanie jeśli powiecie, że basta, będzie mi smutno, bo was polubiłem piwko
#3 | koszal dnia 08.02.2018 13:22:50
Mimo sentymentu i wygody jaką byłoby pisanie pod klasyczną mechanikę uważam, że bardziej rozwojowe byłoby pisanie pod 4 edycję. Jednocześnie nie znając mechaniki jest to bardzo trudne, o czym już wspomniałem dlatego temat konkursu zrobiłbym nieco inny.
Wybierzcie jakieś miejsce w przestrzeni kreowanego świata, najlepiej takie, w którym można umieścić dosłownie wszystko. Może to być jakiś potężny port nadając tym samym jakiś kierunek i tytuł konkursowi np. Sekrety <tu nazwa miasta, Portowe Opowieści itp itd. Niech więc nie będzie to koniecznie scenariusz, ale lokacja, opis gildii, cokolwiek, co uzupełni jakiś konkretny obszar i stworzy grywalny, dobrze opisany przyczółek pod promocję systemu.

I tu zaczynają się schody..
Byłoby bowiem dobrze, gdybyście wcześniej wypuścili jakiś "starter" z uproszczoną, kilkustronicową mechaniką, na której możnaby się oprzeć.
#4 | Never dnia 08.02.2018 13:25:17
Dzięki, takie właśnie posty pozwalają mi lepiej spojrzeć na całą sprawę. Tak właśnie zrobię, lokacja, mapka, kilka stron mechaniki oraz wyjaśnienie fabuły świata dla tych, co będą chcieli wziąć udział w przyszłym konkursie
#5 | Nanatar dnia 08.02.2018 13:25:36
Przecież nie chodzi o nagrody, a o pomysł. Złota Świnka w zupełności wystarczy, ale jak pomysł nie przyjdzie, to nici z ciekawego scenariusza. Nie jestem zawodowym pisarzem i niewielu z portalowiczów przypuszczam jest, trudno wobec tego powiedzieć dziś: Tak, napiszę, łatwiej nie..
#6 | czegoj dnia 08.02.2018 13:30:08
Jest dobrze - własnie napisano zapowiedź konkursu, którego założenia dopiero się tworzą. Ja przyznam, że mimo szczerych chęci oraz ogromnego sentymentu nie będę brał w tym udziału. Ze swojej strony (jeśli miałbym jednostkowo podejmować decyzję) nawet nie zamieściłbym tego newsa. Nie podoba mi się sytuacja, w której portal z jednej strony odpływa od KC a z drugiej cały czas uporczywie trzyma się ich. Panowie trzymający ostatnio stery zdecydujcie się, w którą to stronę właściwie portal ma iść, bo jak będziecie go tak szarpać to ja podziękuję, za taką zabawę.
#7 | ghasta dnia 08.02.2018 20:52:26
Jakkolwiek nie lubię żadnego malkontenctwa (poza własnym) Smile tak muszę zgodzić się z czegojem. Pomysł dobry, realizacja ... wątpliwa. Ustalcie zasady, co, gdzie, jak i kiedy i dopiero wtedy wrzucajcie newsy.
#8 | Keth dnia 08.02.2018 21:47:40
Myślę, że teraz wszystko jest jasne. Konkurs na przygodę wstępną do KC, w dowolnym klimacie, w dowolnej konwencji. Na starych zasadach. A jeśli się przy okazji jakaś przygoda spodoba Szyndlerom, będą się dogadywali z autorem jak ją dla siebie wyczarterować.
#9 | Suriel dnia 08.02.2018 22:46:21
Tak jak napisal Keth. Powtórzę raz jeszcze. KONKURS DOTYCZY STARYCH KC tak mam ustalone z Arturem Szyndlerem seniorem tak też mualo być od poczatku. Stad wstawka o wyciągnięciu z szuflad starych dobrych przygód, klasyków KC. Powiem wprost spieszymy się z tematem by przygoda którą wygra mogla zdążyć by dostać się do papierowej edycji. Za zamiesznie przepraszam tytuł arta był inny a wszedł na maina pod zupełnie innym tytulem, mój błąd niedopilnowalem. Za chaos przepraszam.

Druga sprawa to 4ed. Okej nie ma problemu, tyle że nim Never pogada z ojcem, nim ustalą jaki fragment tekstu wypuścić, ba sama wersja light, napisać. .. miną MIESIACE. Zatem można zrobić konkurs na 4ed już w III edycji konkursu.
#10 | czegoj dnia 08.02.2018 23:04:17
To ja czegoś nie łapię? Należy spieszyć się, żeby zdążyć wydać ją drukiem, a do 4 edycji, zdążymy zrobić nowy konkurs zanim Panowie coś ustalą. To po kiego ją wydawać drukiem i do jakiej właściwie edycji, skoro podręcznika do KC próżno szukać? Może ktoś mi to jakoś wyjaśni, bo nic nie zrozumiałem? Przygód dobrych w starym klimacie jest u nas kilka, jeśli się gdzieś śpieszy to przecież można wziąć jedną z nich, pogadać z autorem i ją wydać. Idę o zakład, że jeśli jest dobra to kupią ją i starzy i nowi fani.
#11 | Suriel dnia 09.02.2018 08:29:06
Jeśli 4ed wydana zostanie w tym roku, a są na to szanse to nie zdążymy zrobić konkursu. Powiem szczerze, wątpię by autor poszedł na taki układ jak mówicie, naprawdę wątpię. I to z wielu powodów. Choćby ze względu na czas.

Konkurs jest na coś, czego jeszcze nie ma na portalu, by trochę go rozruszać. Myślenie: po co pisać nowe przygody skoro jest tyle dobrych starych nie jest rozwojowe. Jest mi daleka taka metodologia odgrzewanych kotletów.

Spekuluję, że do podręcznika głównego może zostać załączona przygoda. Jest szansa by była to właśnie ta przygoda, która wygra w konkursie. I proszę mi wierzyć, to naprawdę może się udać. Czy nie byłoby fajnie dopisać się do KC swoim nazwiskiem w oficjalnym materiale? Po tylu latach "kacetowania" Cool Tym bardziej, że nie trzeba być pisarzem, to przygoda a nie literatura. Ona musi mieć w sobie "to coś", resztę można doszlifować przed wydaniem, naprawdę. Będzie sporo osób które profesjonalne pomogą przed wydaniem, teraz szukamy takiego ducha KC, samego źródła, który wciągnie takk jak nas kiedyś zassało. Zatem do dzieła.
#12 | czegoj dnia 14.02.2018 09:39:56
No i co? Będą jakieś zgłoszenia? Bo po ochłonięciu nawet zastanawiałem się co z tym zrobić, ale dalej nie wiem? Suriel pokłada nadzieję, ja jestem mocno sceptyczny. Dajcie znać jeśli, ktoś będzie zainteresowany stanięciem w szranki? Mam wrażenie, że konkursowi nie pomaga osoba Artura, ale może mylę się. Jakoś w pierwszym konkursie było mi zdecydowanie łatwiej podjąć rękawicę.
#13 | venar dnia 14.02.2018 14:31:06
Pisanie scenariusza do 4ed bez względu na to czy miałaby się ukazać w podręczniku czy też nie, wymaga wiedzy o systemie. I nie mówię tu tylko o mechanice ale także o ogólnych założeniach jak znajomość dostępnych ras, profesji, umiejętności etc. Przecież zmiany w tej kwestii również nastąpiły i nie może to pozostać bez wpływu na ewentualny scenariusz. Zdecydowanie bardziej skłaniam się ku propozycji koszala by dotyczyło to świata a nie samego scenariusza.
#14 | Nanatar dnia 14.02.2018 18:38:36
Do starych zasad. Nie do 4ed. Czym więcej materiałów powstanie, tym lepiej, czy to będą przygody, czy też inne pomysły.
#15 | nospe dnia 16.02.2018 20:56:25
"nie napiszę scenariusza, ale chętnie skrytykuję pomysł samego konkursu..." Widzę, że na portalu nic się nie zmienia Smile Suriel podziwiam Ciebie, że nadal tu tkwisz i chce Ci sięSmile Generalnie myślę, że ten portal jest do zaorania i postawienie czegoś na nowo by było czymś lepszym - mniej artów, ale lepiej zorganizowane i przejrzyste. Nie obraźcie się, ale większość wypocin na tym portalu nie ma sensu/racji bytu w samym systemie - tzw rozszerzenia do i tak wielkiej makulatury samej podstawki systemuSmile Never załóż portal o KC ze starą mechaniką (kopiuj-wklej z wiki) i nadzoruj co powinno być, a co nie w systemie. A w nowym podręczniku/edycji odchudźcie system - działajcie z rozsądkiem, a nie tego czego chcą roszczeniowe masy... Wink
#16 | Keth dnia 16.02.2018 22:40:47
Do zaorania są przeciwnicy roszczeniowych mas, bo masy mają przewagę liczebną i siłą rzeczy zawsze wygrają! (choćby obrażając się i nie kupując produktu, który im się nie spodoba). Po drugie, już widzę te tłumy chętnych do stawiania nowego portalu, jestem pewien, że na nowym dopiero byłoby co czytać! Po trzecie, nie znam fajniejszego miejsca w sieci od tej strony! Po czwarte, wezmę udział w konkursie na złość wszystkim malkontentom!
#17 | czegoj dnia 17.02.2018 11:07:45
nospe i jego kij w mrowisko. Brawo Ty i rozumiem, że również staniesz do konkursu? Duma mnie rozpiera, bo z tego co rozumiem to już dwóch chętnych. Dopinguj Nevera wtedy my zejdziemy z okopów, które nam tak ciążą.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 0% [0 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 100% [2 głosy]
Popularne Artykuły
  Artykuł Czytań Dodany przez
» IK - tworzenie i rozwój postaci
On: ŻELAZNE KRÓLESTWA
71287 Beamhit
26.01.2013 16:19
» 01. Wybór rasy i płci
On: TWORZENIE POSTACI
21655 leobardis
11.11.2008 15:43
» 05. Czary - objaśnienia i możliwości rzucania oraz spis czarów
On: MAGIA
18659 czegoj
25.11.2008 12:56
» 07. Kasta Niesklasyfikowana
On: PROFESJE
17558 leobardis
11.11.2008 18:26
» Legenda Kryształów Czasu
On: LEGENDA KRYSZTAŁÓW CZASU
17141 leobardis
11.12.2008 15:30
» Charakter Postaci
On: TWORZENIE POSTACI
15719 venar
16.02.2009 14:27
» Spis kamieni szlachetnych
On: DODATKI
15454 arikar
01.03.2009 16:48
» 02. Kasta Żołnierska
On: PROFESJE
14657 leobardis
11.11.2008 18:01
» Martwiaki
On: BESTIARIUSZ
14090 venar
30.04.2009 11:58
» 04. Kasta Złodziejska
On: PROFESJE
13739 leobardis
11.11.2008 18:09
» 06. Kasta Czarodziejska
On: PROFESJE
13738 leobardis
11.11.2008 18:22
» Dendroid
On: BESTIARIUSZ
13722 ghasta
30.07.2011 10:22
» Opis świata Orchii
On: LEGENDA KRYSZTAŁÓW CZASU
13435 leobardis
12.12.2008 13:17
» Kompendium Wiary
On: RELIGIA
13128 avnar
22.06.2009 15:08
» Doświadczenie - PD
On: PODRĘCZNIK GRACZA
12668 venar
13.01.2009 20:23
©
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Kargan
17-02-2018 18:12
Spadam na wieczorne picie - proszę mi nie zabić Maurera Wink

Keth
17-02-2018 17:39
Byle nie swojego!

Suriel
17-02-2018 00:22
Czyjego?

Keth
16-02-2018 22:42
Ketras wieje na złamanie karku!

8art
16-02-2018 22:31
Niecierpliwym nadmieniam, zę w stosownym topiku znalazła się facjata prawdziwego Bradley'a. Ostrzegam, że tylko dla tych o stalowych nerwach!

dretch
16-02-2018 20:57
Zaraz to ten Pan może Ketrasa jak nie zdecyduję co zrobić

Suriel
16-02-2018 18:50
Aleś wene złapał.

dretch
16-02-2018 18:28
Przepraszam za literówki. Pokusą poszła

dretch
16-02-2018 17:22
Dziękuję

Nanatar
16-02-2018 16:31
To prawda: Szok!

Suriel
16-02-2018 15:45
Polska szóstą najszybszą gospodarką swiata w 2017r! Pozytywny szok i niedowierzanie...a
le zapier.. my. Grin

Sigil
16-02-2018 10:30
78, 35

NickPage
Najczęściej oglądane
deliad[5791]
czegoj[3793]
8art[2557]
koszal[2349]
dretch[2267]

Ostatnia aktualizacja
czegoj
Sigil
dretch
Suriel
deliad

Wszystkie NickPage
Rzuć kostką