17.12.2017 01:33:20
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Vilena - Dzieci Wody
Fourth Ed. CoT - pie...
Patronaty elementaln...
Karaluchy z Borki
Wielkie Pianalia
Kulty Ciemności w Dr...
ANSUMO - Ludzie z Me...
Elfy Żałobne
Perpignan
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
FUN
Czego akurat słuchacie?
Chowańce Czarowników
DeG - mapy
Gry paragrafowe
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Bardzo dobre pytanie i...
Czy coś jeszcze się dz...
@dretch :) Niestety ma...
Swietna robota, sprawi...
Grałem z komórki i nie...
Artykuły
Made my day... harder...
Ciekawa koncepcja. Mam...
Testy nadal trwają, wi...
Proszę o kontynuację.
Moim komentarzem będzi...
Galeria
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Tak zupełnie w ramach ...
Czyli czerń i biel :) ...
Dodatkowe strony
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Podam wieczorem jak bę...
Może te problemy wynik...
facebook
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
No na dobry początek
czegoj
Spróbuję ja pierwszy. Jakby co zawsze można usunąć. Daniel, lat 30. Gram od jakiś 15 lat. Głównie Kryształy, chociaż były i inne.Pfft
Pilnie poszukuję dobrej pracy.Lzy
Moje pbf-owe CV - http://www.kryszt...php?user=7

leobardis
Adam - lat 31. Gram od mniej więcej 15 lat w "Kryształy Czasu". Były też inne systemy, ale zawszę wracałem do KC. moja ulubiona kasta to kasta czarodziejska a mój obecny bohater to czarnoksiężnik-alchemik POZ 13/6 (chyba najpotężniejszy w karierze czarnoksiężników w naszym teamie)
Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobić dobre pierwsze wrażenie.

img.webme.com/pic/k/krysztalyczasu/1729.gif

venar
Tomek - lat 33. W KC gram od 1993 roku, to były początki. Później kolejne, trochę się przewinęło ich. W między czasie LARP Necronomicon, wszystkie edycje (pozdrawiam klan O'Callanów z Perukiem i Adamem na czele oraz Kiro - jeśli to czytają). Od początku MG czasem udało się pograć. Sentyment do KC został i dlatego dziś powstaje ten portal.
Edytowane przez venar dnia 20-11-2008 20:04
Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia

nospe
Kamil, rocznik '83, pierwsza moja przygoda z KC odbyła się w '95 - pamiętam jak dziś ten nastrój i coś nowego pojawiło się w moim życiu - gry fabularne. Najwięcej grałem w KC, od kilku lat nie grałem bo team się rozpadł dawno temu... chętnie bym zagrał w rzeczywistości jak i via IRC.
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

kamil.orchia.pl
Konto ukryte
Tomek 26 lat. Moja przygoda ;-) z rpg zaczęła się jakieś 13 lat temu właśnie od KC... Później grało się trochę w Warhammera i Wampira... Jednak KC przyciąga... jak złapie w swe szpony, ciężko jest myśleć o czymś innym... I tak po latach wchodzę z powrotem na starą, poczciwą ścieżynę prowadzącą do tak dobrze znanego Ostrogaru z obszczanymi murami Chłopskiego Krocza, gdzie łepetyna nie raz zaliczyła taniec z przydrożnym kamieniem. Teraz stojąc i podziwiając niebiańsko wysokie mury pałacu Katana, widzę wiele nowych twarzy, twarzy bez blizn... Czas poprowadzić ich przez świat, ten świat który mnie wychował. Czas nazwać ich drużyną... ;-) nospe ;-) fajno Cię tu spotkać ;-)

vampire1308
Paweł 25 lat Grami RPG zaraziłem się od swojego brata TomkaSmile jako mały dosłownie dzieciak siedziałem i słuchałem jak gra ze swoimi kumplami no i zaczeło się i gram juz 11 latSmile najpier to był Warhamer,kryształy,AD&D,Wampir,X-kom,Cyberpunk i wiele innych. SmileSmileSmileSmile

moczybroda
Dawid rocznik 77 w KC gram (a raczej prowadzę) od pierwszych nr.MiM czyli od 93 jeśli mnie pamięć nie myli. Można powiedzieć że była to miłość od pierwszego wejrzenia hehehehe. Wcześniej podróżowaliśmy po pieczołowicie przygotowanej przez MG mapie a nasze spotkania z ewentualnym przeciwnikiem rozstrzygaliśmy przy pomocy k6, kto cisnął więcej ten z owego spotkania wychodził zwycięsko. Kiedy rozegraliśmy pierwsze sesje w KC............hehehehehe no właśnie tego się nie da opisać. grywało się w różne tam takie inne hehehehehehe ale KC to jak ta jedna jedyna niepowtarzalna prawdziwa i jedynie słuszna miłość hehehehehe
Edytowane przez moczybroda dnia 10-04-2009 13:23

saganpl
Łukasz wiek 27, przygoda z rpgiem zaczęła się jakieś 13 lat temu. Pierwsze przygody odbywały się jeszcze w szkole podstawowej na lekcjach wosp Grin. Zaczynałem od adeka, ale przez te lata grywałem w najróżniejsze systemy, jednak kryształy mają tę trudną do sprecyzowania magię przyciągania. Obecnie już tylko "jedyne słuszne i najlepsze" Kc raz w tygodniu (jak się uda zebrać ekipe). Smile
Edytowane przez saganpl dnia 06-01-2009 11:18
a za wojownikami szła śmierć i pożoga...

Talen
Cześć jestem Jakub mam 25 lat jestem z Łodzi, gram w RPG od 13 lat a od 9 w KC.
Od czasu do czasu zdarzało i nadal zdarza pograć w inny system RPG ale i tak zawsze KC stawiałem na pierwszym miejscu.

Hans696
Witam wszystkich, Tomek 26 lat, erpegi od pierwszego MiM'a.
Grało się w parę systemów, ale KC'ki na zawsze w sercu pozostały.
Wydaje mi się także, że to coś więcej niż tylko czysty sentyment do pierwszej gry tego typu, z która się spotkałem.
System jest wspaniały i wyjątkowo klimatyczny, choć może jakby go porównać z ad&d pod względem rozbudowy to wypada blado... ale przecież nie chodzi tutaj o kolorowe obrazki (JM i tak zawsze był najlepszy), ilość nieprzebranych dodatków, potworów, "medżik ajtemów" oraz "spelów".
Przecież to wszystko można wymyślić samemu z jakże wielką frajdą!
Tak czy inaczej zarzuciłem już wszelką nadzieję, że ktoś się jeszcze tym systemem interesuje... a tu proszę - zgraliśmy się ze starą ekipą i już pierwszego erpega popełniliśmy.
Dodatkowo wbijam w google KC i bach - nowa strona powstała!
Bardzo się cieszę i gratuluję!

Elmer
A powitac powitac, więc zgodnie ze zwyczajem przedstawie się, Bartek, rocznik orwellowski ('84), w gry fabularne bawie się ok 15 lat w tym ok 13 z KC z mniejszymi lub większymi przerwami na różne Cyberpunki, Ziewy Cuthulu i inne WoDy, jednak zawsze został sentyment i miłośc do starych dobrych KC poznanych jeszcze w MiMach.

Feyd
To i ja o sobie skrobnę.
Rocznik 1983, w rpg bawię się już w sumie z 10 lat(mniej więcej bo liczyć dokładnie mi się nie chce).
Bawiłem się trochę w Warhammera, trochę w CP2020, Świata Mroku też nieco liznąłem ale i tak najwięcej czasu poświęciłem Kryształom Czasu - pewnie dlatego że uparta ekipa nie bardzo chce grać w inne systemy....

http://straznicy.com
Mrufon
Ave!

Witam. Marek, lat 35. W KC grałem lat około 10, od 1995 roku. Potem (do dziś) był epizod z autorką - "Cień z Południa". Planuję powrócić na Orchię.I to już wkrótce. Myślę też o retuszu mechaniki KC, o jej upodobnieniu do tej, jaką stworzyliśmy dla Cienia.

http://beastsandbarbarians.wordpress.com/
Govern
Witam

Wojtek, lat 31. Przygodę z KC rozpocząłem w 93. Po drodze pojawiały się różne systemy, ale w KC, które darzę ogromnym sentymentem, gram do dziś.

wasut
Maciek lat 28
z KC od 11 roku życia Pfft kiedy to brat prowadził z zeszytów potem z MiMów i tak zostało - obecnie KC raczej jako dawna, nigdy nie zapomniana sympatia.

Lokis
Witam!
ech piekne czasy to byly gdy KCty w MiMie rzadzily :], zaczynalem w '93 roku (heh ilez to lat temu) a gralem dlugo i namietnie, pozniej sie niestety urwalo. Powiem tutaj jeszcze ze wiele systemow przez druzyny sie przewinelo, ale KC to wciaz swiat tak dla mnie magiczny ze pomimo pewnych niewygod (w mechanice), system uwazam i tak za swietny

Pozdrawiam
Edytowane przez Lokis dnia 28-01-2009 10:27

Shadowrunner
Witam!

A raczej nie witam - bo jak przystało na prawdziwego KCtowca rzec powinienem AVE KATAN! tudzież SETH-AGA-SSE! Grin

Na imię mam Grzegorz, rocznik '84 a do klubu anonimowych erpegoloków przystąpiłem w okolicach roku '97 poprzedniego wieku - zaczynając oczywiście od KC i z przerwami grywam aż do dziś w rzeczy różne, począwszy od AD&D na WOD skońćzywszy. Oczywiście KCty zawsze były i będą u mnie na pierwszym miejscu :-)

PZDR!

Cohen
Cześć

Jacek lat 24 KC to pierwszy system z którym miałem przyjemność i powiem szczerze że najbardziej mi się podoba więc ciągle gram jak jest okazja Smile

Pozdrawiam

emgie
Witam wszystkich.
To naprawdę wielki honor znaleźć się w takim doborowym towarzystwie.
Kryształy Czasu... to wielki system. Niedoceniany. Pamiętam ten dzień gdy kupiłem pierwszy numer MiM. To był 1990. Nie wiedziałem "o co chodzi jakby". Czytałem, czytałem i wraz z bratem poznawaliśmy mechanikę. Myślałem że będę najstarszym forumowiczem, ale nie. W tym miejscu pozdrawiam Mrufon'a. Szacun. Kocham KC, i mimo że w międzyczasie pograłem, w D&D, Warhammer, Cyberpunk, to zawsze do KC wracam. Dziś mam 35 lat na karku i dwie córki. Teraz im pokazuję czym są KC. Nie żałuję ani jednej chwili spędzonej z Kryształkami.
Cieszę się że natrafiłem na to forum, i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Tomasz "emgie" Majewski.

Mrufon
Ha, dzięki za pozdrowienia! Smile Moja córa (2,5) jeszcze za mała na erpegi, ale przyjdzie i jej czas. Na razie z żoną uczymy ją nazw leków Wink

http://beastsandbarbarians.wordpress.com/
Przejdź do forum: