21.09.2017 19:50:16
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Czwarta edycja na Po...
Rytuały czarowników
Czwarta edycja KC!
Hassosac
Osobliwości i dziwy ...
Profesja do KC - Bes...
Kubo - prawdziwy bard
Orchiańskie sztuki w...
Nowa profesja - opry...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
DE - Kosmologia
Legenda Pięciu Kręgó...
Relacja z testów gru...
Ahra-kir
Stare gry
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
@dretch :) Niestety ma...
Swietna robota, sprawi...
Grałem z komórki i nie...
Wielkie dzięki za gran...
Swietne, na mobilnym n...
Artykuły
Faktycznie przyjemny t...
Przeczytałem niusa, ko...
[quote]Czegoj napisał:...
Na stronie wydawnictwa...
Najpierw słowa przepro...
Galeria
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Tak zupełnie w ramach ...
Czyli czerń i biel :) ...
Dodatkowe strony
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Podam wieczorem jak bę...
Może te problemy wynik...
facebook
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Gry paragrafowe
czegoj
Dziś pewnie tego nie ruszę, ale może jutro nad tym przysiądę. Zrobię pewnie wspólną stronę tytułową i może da radę to wszystko jakoś ruszyć. Zobaczymy kiedy znajdę na to czas, ale dzięki za wykonaną pracę.
Pilnie poszukuję dobrej pracy.Lzy
Moje pbf-owe CV - http://www.kryszt...php?user=7

ghasta
Jako że nie lubię niedokończonych prac, a dzisiaj miałem trochę wolnego, poprawiłem także tę ostatnią przesłaną grę czyli Tarcza i Miecz. Tak przynajmniej mi się wydaje i pliki chyba prawidłowo przenoszą między paragrafami.

W załączeniu i na maila też poszło.
ghasta dodał/a następującą grafikę:
paragraftarczamiecz.png

strefazero.blogspot.com
czegoj
Tak sobie pomyślałem, że może warto napisać paragrafówkę w klimacie KC opartą, na któreś z przygód dostępnych u nas. Teksty właściwie będą napisane, kwestia tylko dobrego składu i redakcji. Zastanawia mnie natomiast mechanika. Czy zrobić taką prostą jaka występuje przy paragrafówkach czyli 2k6 i 3 współczynniki, czy jednak trochę skomplikować i spowodować, żeby gracz musiał trochę powalczyć kostkami przechodząc poszczególne wyzwania. Jest ktoś chętny do pomocy? Na razie jakieś proste wyzwanie w postaci Pazura Azgara lub dawnej mini przygody?

ghasta
Zamiast paragrafy z tak dużej przygody zrobić najpierw taką opartą o mini przygody z MiM? Te barbarzyńcy czy hobbita mogłyby być takim dobrym materiałem wyjściowym..

strefazero.blogspot.com
Treant
Była kiedyś koncepcja uproszczenia mechaniki z k100 do k10 czy k20. Takie zasady oparte na 5- lub 10-krotnie mniejszych wartościach miałyby szanse sprawdzić się w paragrafówce lepiej niż oryginalne, chyba że liczenie udałoby się zrzucić na barki komputera.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.kryszt...hp?user=35

ghasta
Treant - tu trzeba pomysłu na przygodę, a nie mechaniki Pfft.

Taka propozycja (chyba jestem gotów tu pomóc, a nawet coś skrobnąć:

1. Bierzemy przygodę dla Sladuma MiM 2/93 (jako podstawę)

Sama przygoda jest dosyć prosta i obejmuje kilka paragrafów. W sumie wejście i wyjście ze świątynki, ALE żeby to wydłużyć i dać chociaż zarys przygody paragrafowej można zrobić to tak:

2. bierzemy wspomnianą przygodę i do tego jakąś mapę małej świątyni z kilkoma pomieszczeniami:
mapa załączona poniżej pobrana z :http://prints.mik...#h60827e74

3. I zamiast typowego w paragrafówkach podziemnych opisu:
Jesteś na skrzyżowaniu, możesz iść na północ (patrz 20) południe (patrz 43) wschód(patrz 54)

zrobić opis paragrafów na bazie mapy z linka (pewnie twórcy takich gierek robią podobnie)

Jesteś w głównym korytarzu świątyni, możesz: próbować otworzyć drzwi do jednego z czterech pomieszczeń na korytarzu (przejdź do 10) lub przejść do nawy głównej (przejdź do 23)

I spokojnie można tu - tam wpleść paragrafy mimowe.

Oczywiście mapy nie załączamy - żeby nie było za łatwo ;-)

Kto pomoże ?

Czy mamy gdzieś te miniprzygody w formie tekstu? Nie wiem czy chce jest sen przepisywać pdf-a MiMa ...

a i look at ostatni załącznik Pfft
ghasta dodał/a następującą grafiki:
mapa2.jpg swiatynia_wejscie.png sladum.png swiatynia_wnetrze.png paragrafowysladum.png

Edytowane przez ghasta dnia 05-05-2017 10:22

strefazero.blogspot.com
Treant
Pojawi się zaraz odwieczny problem paragrafówek - sugerowanie możliwych działań, podczas gdy prowadzony przez MG gracz nie wie co jego bohater ma dalej zrobić. Co nie znaczy oczywiście, że nie warto, jednak w pewnym momencie nastąpi zderzenie ze ścianą ograniczeń.
W miniprzygodzie El Silvarana jest kilka zabójczych pułapek, z czego część zdecydowanie trudna do wykrycia i już nawet zawahanie się w pewnym momencie skutkuje końcem kariery maga.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.kryszt...hp?user=35

ghasta
Treant napisał(a):
Pojawi się zaraz odwieczny problem paragrafówek - sugerowanie możliwych działań, podczas gdy prowadzony przez MG gracz nie wie co jego bohater ma dalej zrobić. Co nie znaczy oczywiście, że nie warto, jednak w pewnym momencie nastąpi zderzenie ze ścianą ograniczeń.

Coś za coś Smile
W Wojowniku Autostrady, gdzie z paragrafu wynika sugerowane rozwiązanie - np. test na pułapki, to efekt testu wpływa na docelowy paragraf. Tu tez tak może być. I nie każda pułapka musi być zabójcza, ale usilne unikanie sugestii Czy sprawdzasz pułapki? Pfft powinno skutkować stratą żywotności.

strefazero.blogspot.com
czegoj
Pomogę jak już się ogarnę.

ghasta
A ja w międzyczasie przepisałem paragrafy z MiM-a. Teraz postaram się je połączyć z mapą i jakimś kawałkiem tekstu.

Ad ew. mechanika wypowiem się później.

strefazero.blogspot.com
ghasta
Jak już pewnie zauważyliście udało się przenieść przygodę Sladuma do postaci gry paragrafowej.

Jednak gra w takiej wersji, jest mało interaktywna. Taka uroda paragrafówek, czyż nie?

Rozmawiałem swego czasu z Czegojem, który miał kilka propozycji jak urozmaicić rozgrywkę tego typu, doszły mnie też uwagi mojego kumpla - malkontenta, Smile któremu wszystko nie pasowało łącznie z obowiązkiem czytania pragrafów na ekranie.
Z tego też powodu jestem w trakcie pisania interaktywnej wersji paragrafówki gdzie dużą część działań załatwia stojący za grą silnik.

Poniżej przykładowe zrzuty ekranu,
Walka:
2.bp.blogspot.com/-9Y6HFZmKy24/WYBpoIeQ-4I/AAAAAAAAAzo/i4PZ8as5FPYO2ZbpX9d6MUrKzMjnoAdVACLcBGAs/s1600/pierwotnaWersja.png

test kumulatywny (zbieramy sukcesy z kilku rzutów)
3.bp.blogspot.com/-LhGkcjk5UcU/WYBqOdQgpFI/AAAAAAAAAzs/C1J3xQyqXGgRReyvpftmIDNoDoB0ChcewCLcBGAs/s1600/paragraf39.png

a więcej u mnie na blogu.

Pisane w javaScript ze wsparciem Angulara. Mam nadzieję, że niedługo zakończę pracę nad silnikiem i zaprezentujemy na naszym portalu efekt jego działania Smile

strefazero.blogspot.com
Suriel
Czuję jakby mi ktos pomysł właśnie podebral bo i u mnie się pisze silnik od miesiąca. Życzę powodzenia.uklon
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry

ghasta
Surielu - w czym piszesz?

To co zrobiłem do tej pory właściwe już działa, ale pojawiają się bezsensowne momenty w przypadku powrotu do już odwiedzonych paragrafów, w których coś można zrobić (np. przeprowadzić walkę, przetestować coś) lub do takich do których można dojść z więcej niż jednego paragrafu i w którym coś już zrobiłeś i nie powinno być ponownie dostępne.

Dlatego prace trwają nadal.

strefazero.blogspot.com
Suriel
Nie wiem w czym piszę bo yo zlecilem. Ma działać na androidzie żeby każdy mogl z komórki pocisnac. Projekt ma byc z zalozenia komercyjny. Choć na razie to tylko szkielet bo na poważnie zabieram się za niego koło grudnia. Będę potrzebował ze trzy miechy by odpalić alfa. Test zrobię wśród forumowiczów. Paragrafowka na bazie mojego tekstu.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry

czegoj
O proszę, ale rzeczy się dzieją na zapleczu...

dretch
Super, trzymam kciuki!
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degene...a6aa74c071

**
ECO - Strażnik miejski Ostrogaru
http://www.kryszt...p?user=353

--
Jeżeli padłeś, szybko wstań, bo jeszcze Ci dokopią.

www.predom-service.pl
ghasta
Suriel napisał(a):

Nie wiem w czym piszę bo yo zlecilem. Ma działać na androidzie żeby każdy mogl z komórki pocisnac. Projekt ma byc z zalozenia komercyjny. Choć na razie to tylko szkielet bo na poważnie zabieram się za niego koło grudnia. Będę potrzebował ze trzy miechy by odpalić alfa. Test zrobię wśród forumowiczów. Paragrafowka na bazie mojego tekstu.

To trzeba było zlecić napisanie mi. Pfft Pfft Wystawiam faktury vat Smile.

To co robię będzie działało pod Androidem i na windzie czy tam linuxie. Jeśli nie jest to aplikacja dedykowana na telefon, a jedynie strona internetowa to cóż - JavaScript i ew ciągnięcie danych z bazy, co nie jest obowiązkowe (u mnie połączenia z bazą nie ma). Tak czy inaczej chętnie zobaczę efekt prac.
Edytowane przez ghasta dnia 03-08-2017 00:13

strefazero.blogspot.com
czegoj
Ghasta ty koniecznie zajrzyj do A4 Quest. Jak nie będziesz mógł znaleźć to na moim chomiku znajdziesz w grach planszowych. Według mnie warto spróbować tę grę przenieść na grę przeglądarkową. Pytanie czy będziesz miał jakiś pomysł, żeby było to chodzące. Zresztą innym też polecam zapoznać się z projektem a4 Quest. Na razie wersja dla jednej osoby, ale już widać potencjał tej gry. Kiedyś podobnych rozwiązań szukaliśmy z avnarem, ale bardziej karcianych. tutaj jest to bardziej planszówka. Chociaż nie ukrywam, że spokojnie dałoby się z tego zrobić interaktywną paragrafówkę. Zresztą jakby ktoś miał pomysł jak tę prosta grę przenieść na wersję elektroniczną też poproszę o info.
Edytowane przez czegoj dnia 02-08-2017 16:40

ghasta
Zajrzałem do polskich zasad (tu) i nie byłoby tak hop siup z przepisaniem tego. Masa dłubania i trochę niewielkich tabel do zrobienia.

Nie licząc tego, że wymagałoby sporego wkładu w wykonanie interaktywnej szaty graficznej zgodnej z tym jak wygląda gra.

btw.
Jestem ciekaw czy Michał - jeden z autorów, to mój dawny kolega czy tylko przypadkowa zbieżność nazwisk...
Edytowane przez ghasta dnia 03-08-2017 00:21

strefazero.blogspot.com
czegoj
Z autorami mam już kontakt. Spoko ludzie, więc myślę, że z grafiką nie byłoby problemu. Pytanie czy dałoby się to zrobić tak żeby to działało na podobnych warunkach. Polecam również wydrukować i zagrać. Sporo zabawy i główkowania. Oczywiście również sporo losowości, ale pewne założenia da się zaplanować.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się