22.07.2018 09:07:39
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Konkurs Złote Prosię...
Zakon Zmierzchu i Świtu
Krasnoludzka Gildia ...
Utopce
Akademia Złotych Żon
Zjadacze Ciał
X-GROM - Szałaputy
Religia Środka
X-GROM - koncept sys...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Czego akurat słuchacie?
Gry komputerowe
FUN
A ten skąd się tu wz...
DeG - Franka
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Coś pięknego. Dziękuje :)
Autorze, jak widzisz d...
Bazyl gratuluję jakośc...
Miało być więcej o mik...
Wspaniałe. Trochę szko...
Artykuły
Wszystkie prace wrzuco...
Jaki wynik konkursu?
Ja proponuje inne rozw...
Jeśli trzeba, mogę prz...
Szkoda, że nie ma kciu...
Galeria
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Tak zupełnie w ramach ...
Czyli czerń i biel :) ...
Dodatkowe strony
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Podam wieczorem jak bę...
Może te problemy wynik...
facebook
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Wydarzenia Artystyczne
Sigil
Pomyślałem, iż warto tutaj założyć tego rodzaju temat z uwagi na działalność artystyczną członków forum - choć oczywiście nie tylko. Warto bowiem podzielić się w nim także informacjami na temat ciekawych inicjatyw artystycznych, które mogą stanowić inspirację dla graczy i MG. Jest to więc dobre miejsce do tego, by zamieścić wiadomość o zbliżających się wystawach związanych z fantastyką, lub SF, projekcjach filmów czy innego rodzaju wydarzeniach ze świata sztuki. Zaczynając temat nie odmówię więc i sobie przyjemności tego rodzaju prezentacji:

www.sibsi.com.pl/wp-content/uploads/Wernisaz_OTWartAWystawa_small.jpg

Zapraszam serdecznie wszystkich miłośników horroru i grozy, na wydarzenie artystyczne Strzępy Koszmarów, które odbędzie się 21 maja w Łodzi. Przyjmie ono postać wieczorku wizjonerskiej poezji hermetycznej, mojego autorstwa, inspirowanej konwencją Kosmicznego Horroru Howarda Philipsa Lovecrafta, a także wystawy prac Rivers of Hell (znanej na forum jako Hel), ilustrujących owe liryki. Obie inicjatywy odbędą się w ramach dziesięciolecia łódzkiej Wystawy OtwARTej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, któzy lubią eksplorować mroczną stronę rzeczywistości! Więcej informacji znaleźć można tutaj.

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających od 17, w "Naszej Galerii"
Wieczorek poetycki odbędzie się w "Muzeum Książki Artystycznej" o godzinie 21.00
Edytowane przez Sigil dnia 18-05-2016 16:13
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
TatTvamAsi
Serdecznie polecam Smile, a w szczególności tym, którzy cenią sobie poezję tworzoną pod wpływem prawdziwej pasji. W dobie aktualnej poezji poruszającej tematy szarej codzienności i wiejącej nudą na kilometr a może i więcej, to jest bardzo dobra okazja, żeby posłuchać wierszy o wiele głębszej treści. Nawet jeśli ktoś z was nie zetknął się z twórczością tego typu, to może chociaż poznać coś nowego. No, ja w każdym razie się wybieram i to w sumie po raz drugi...
 
Hel
Również zapraszam wszystkich, zwłaszcza tych gustujących w horrorze i fantastyce. Pragnę przy tym zaznaczyć, że wydarzenie firmowane przez grupę ErroS jest zupełnie odmienne od tego co zwykle możecie zobaczyć w galeriach, lub posłuchać na żywo. Jeśli macie otwarte horyzonty myślowe, myślę, że nie zawiedziecie się.

Przy tym pragnę ogłosić małe zmiany organizacyjne:
Prezentacja poezji Sigila odbędzie się 21.05.2016 o godzinie 21 w Muzeum Książki Artystycznej, ul. Tymienieckiego 24 w Łodzi. Grafiki mojego autorstwa, ilustrujące wyżej wymienioną poezję można oglądać wtedy na ul. Piotrkowskiej 17, lecz zamiast wernisażu tego dnia, odbędzie się finisaż 28.05.2016 o godzinie 18:00.
 
Suriel
Tak sobie myślę, że może istniała by szansa pokazania jakiejś choćby namiastki takim jak ja. Czylinosobom które naprawdę chciałyby uczestniczyć ale z pewnych obiektywnych przyczyn nie mogą.
Tak czy inaczej życzę powodzenia i trzymam kciuki. Dacie radę.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Sigil
Dzięki Suriel. Smile

Na pewno po wydarzeniu umieścimy jakiś opis na ErroSie, łącznie, ze zdjęciami (coś podobnego zrobiliśmy już w po premierze Strzępów. Być może nawet uda nam się co nieco nagrać - ale tu nie mam pewności, bo wszystko zależy od sprzętu...

Podsumowując: jakaś informacja po evencie pojawi się na pewno. Jednak w jakiej dokładnie formie - nie umiem na razie przewidzieć. Poza tym wystawa czynna będzie cały tydzień, więc jeśli ktoś zahaczy o Łódź, zawsze może wpaść (nawet, gdy nie będzie mógł pojawić się na wieczorku czy na finisarzu).
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Fobetor
Przyznam się, że byłem na pierwszym wernisażu w Bełchatowie. Polecam gorąco wszystkim miłośnikom grozy.
Sigil jest specyficznym poetą... kiedy przyjdzie natchnienie nic go nie powstrzyma do napisania arcydzieła
Pobyt na najbliższym wernisażu może być dla każdego okazją do niezapomnianych przeżyć.

Jeśli myślisz sobie -Ej ale to tylko poezja.

Mówię pójdź na ten wernisaż! Doświadczysz czegoś niezwykłego.
 
Sigil
Dziękuję za dobre słowo, Fobetor. Smile

Jednak tym razem wieczorek i wystawa mają miejsce niestety w dwóch rożnych miejscach, a więc nie są połączone. Poza tym, jak już wspominała Hel, z wernisażu zrobił się finisarz (28 maja - na zakończenie ekspozycji).

Wieczorek poetycki odbędzie się 21, choć mam szansę powtórzyć go także 28 - ale myślę, że to będzie zależało od zainteresowania i frekwencji. Osobiście nie jestem jeszcze w pełni zdecydowany na to.
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
TatTvamAsi
No i po wieczorku. W zacnym, kameralnym gronie i przy blasku świec i dobranym podkładzie muzycznym. DO tego, budynek, w którym przedstawiane były wiersze miał swoisty klimat - stary, z rdzawej cegły, a wnętrza jak z co poniektórych filmów grozy. Kto nie był, no to cóż, sporo stracił... Ale w tym miejscu chciałabym zaprosić serdecznie na wystawę Hel, bo do 28 (do finisażu), będzie można ją zobaczyć. Prace mają oniryczny klimat i bardzo dobrze oddają poezję, której są ilustracjami. Niestety, będąc przed wieczorkiem w Łodzi nie udało mi się samej zobaczyć wystawy (choć mam to szczęście, że widziałam już prace Hel wcześniej), ale może komuś jeszcze przez te trzy dni uda się tam wybrać.
 
Sigil
Dla wszystkich nieobecnych, zainteresowanych, oraz tych, którzy lubią sobie powspominać: relację z wydarzenia znaleźć można tutaj.
Wierzę, że koszmarki uda się nam jeszcze powtórzyć kilka razy. Więc jeśli ktoś się nie załapał, jest nadzieją, że załapie się w przyszłości. Smile
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Sigil
Mam przyjemność poinformować o arcyciekawej wystawie, która odbędzie się w Łodzi, w Muzeum Książki Artystycznej:

krysztalyczasu.pl/images/photoalbum/useralbum_25/kesiegi_tajemne_muzeum_sztuki.jpg


Prezentowane prace nawiązują do bogatej tradycji magicznych grimuarów. Wiele z nich tchnie mrocznym i szalonym Lovecraftowskim klimatem. Myślę, że każdy MG od przygód w klimacie horroru będzie potrafił docenić tak unikalne źródło inspiracji. Wink

Ja sam oczywiście wybieram się koniecznie! Grin
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Sigil
www.sibsi.com.pl/wp-content/uploads/Wernisaz_TPSP_A4.jpg

Z dziką i niekłamaną radością poinformować pragnę, że kolejna, druga już edycja Strzępów Koszmarów odbędzie się w lutym w Lublinie. Można nas będzie spotkać tam w w Galerii TPSP "Przy Bramie", mieszczącej się na ulicy Grodzkiej 34/36. Prace Rivers of Hell, ilustrujące liryki Sigila podziwiać będzie można od 27 stycznia do 15 lutego. Deklamacja wierszy, czytanych przez autora odbędzie się 11 lutego w sali wystawowej.

Kilka grafik Rivers of Hell, obejrzeć można w Galerii na stronie ErroS. Z moją poezją zapoznać się można stronie ErroS lub też na moim blogu: Świątynia Krzyku.

Zapraszamy serdecznie miłośników Kosmicznego Horroru, a także poezji klasycznej, mając nadzieję, iż wieczór ten pozwoli Wam poczuć przejmujący dreszcz grozy i przez chwilę dotknąć autentycznego terroru, skrytego jest poza zasłoną obrazu i słowa.
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
voodoochild
Byłam na przedpremierze pierwszego wydarzenia tego typu i był to dla mnie wieczór pełen wrażeń estetycznych i refleksji, dlatego cieszę się na wieść że są kolejne odsłony. Jeśli tylko finanse na to pozwolą to z chęcią sama wybiorę się do Lublina!
 
Fobetor
Pamiętam również, byłem na przed premierze w Bełchatowie i przyznam się, że było to dla mnie bardzo pozytywne doświadczenie. Wszystkim gorąco polecam, jeśli mają taką okazje, pojawić się na Strzępach Koszmarów. Nawet jeśli twierdzą, że poezja ich niekręci. Przy tej twórczości może się to zmienić.
 
Suriel
Próbowałem się dzisiaj dostać na wystawę. Jednak ku mojemu rozczarowaniu zatrzymały mnie drzwi z napisem zamknięte. Szkoda, niepotrzebnie tylko narobiłem kilometrów. Trudno następnym razem może się pokusze by za wczasu sprawdzic o której zamykają.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Sigil
Szkoda, Suriel, że stało się jak stało, ciekaw byłbym Twoich wrażeń. Mam jednak gorącą nadzieję, że jeszcze kiedyś uda Ci się trafić na nasze eventy. Smile

W każdym razie wszystkich, którzy chcieli być, lecz z jakiegoś powodu nie mogli zapraszam do przeczytania krótkiego podsumowania wydarzenia oraz obejrzenia zdjęć z II edycji Strzępów Koszmarów. Wszystko znajdziecie pod poniższym linkiem:

Relacja z II Edycji Strzępów Koszmarów
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Sigil
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników poezji grozy. Strzępy Koszmarów zawitają na tegorocznym KFASONie (Krakowskim Feswiwalu Fanów Strachu, Obrzydzenia i Niepokoju), któy odbędzie się oczywiście w Krakowie, 21 pażdziernika. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy cenią sobie rozkosz, płynącą z eksploracji koszmarów i lęków! Więcej na ten temat, możecie dowiedzieć się jak zwykle na stronie ErroS, pod tym linkiem.

www.sibsi.com.pl/wp-content/uploads/Strzepy_Koszmarow_at_KFASON.png


A tutaj trailer do tegorocznej edycji KFASONu:
https://www.youtu...e=youtu.be
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Mystic
Veni, vidi, vici.

Mam za sobą pierwsze uczestnictwo w wydarzeniu kulturalno-artystycznym tego typu. Spróbuję w krótkich słowach opowiedzieć o samym festiwalu i ocenić go okiem osoby nie nasiąkniętej mrocznym sosem grozy.

Przede wszystkim, wyrazy uznania dla organizatorów za zaaranżowanie samego wydarzenia. Udało im się zaprosić twórców, artystów i pisarzy, którzy od wczesnego przedpołudnia aż do nocy wypełnili grafik przeróżnymi aktywnościami, wykładami, panelami tematycznymi itd. Na ogromną pochwałę zasługuje też zapewnienie naprawdę fajnego miejsca - festiwal odbył się na trzech piętrach placówki kulturalnej połączonej z biblioteką i kawiarnią w podziemiach. Wszystko działo się w przyjaznej [MHROCZNEJ!] atmosferze Wink

Wziąłem udział tylko w kilku jednogodzinnych "wystąpieniach". Piszę "wystąpieniach" gdyż ciężko znaleźć mi słowo dostatecznie pojemne, by objąć każdą możliwą aktywność, która miała miejsce w ramach festiwalu. Były i dyskusje, i spotkania z pisarzami, prelekcje dla młodych twórców, wykłady religioznawcze i historyczne, deklamacje poezji (tu oko do naszego kolegi Sigila i Piotra Kulpy, który dorzucił od siebie muzyczną interpretację poezji) oraz muzyka na żywo (tą słyszałem jedynie z oddali - byłem wtedy na innym panelu). Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - od fanów literatury, poprzez historię, mity i dawne wierzenia, treści mroczne i upiorne, a to wszystko okraszone szczyptą muzyki.

Jeśli jesteś twórcą piszącym w konwencji mroku i horroru lub po prostu fanem tych sfer, to krakowski Kfason jest dla ciebie. Zawsze można było zejść do kawiarni ulokowanej w podziemiach by lepiej dostroić się do mrocznych treści przelewających się przez imprezę Wink
 
zmarly
Również dane mi było dotrzeć na festiwal.
Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy to ilość wystąpień/paneli. Przez praktycznie cały dzień były one prowadzone równolegle na 3 piętrach, co niestety uniemożliwiało uczestnictwo we wszystkim, zatem sama opinia nie będzie zbyt subiektywna. Dzięki Sigil za możliwość wysłuchania Twojej poezji Smile Szkoda tylko, że nie udało się wywiesić prac. Niemniej Twoja twórczość ma ewidentnie w sobie coś... nostalgicznego. Trochę jakby tęsknota za tym, co już dawno utracone. Ale ja nigdy nie byłem zbyt dobry w interpretacjach wierszy Wink

Drugim ciekawym wykładem był ten o fotografiach post mortem. Niby kilka zdjęć widziałem wcześniej, jednak nigdy nie zagłębiałem się w background tego zjawiska, co akurat pozytywnie mnie zaskoczyło Smile Oczywiście o ile to w ogóle można tak określić Grin

Tak naprawdę warto i fajnie było Smile Jedyny minus to ten, że nie wolno było sobie np herbaty przynieść z baru na dole (przynajmniej oficjalnie). No i spotkałem Sigila, TatTvamAsi oraz Mystica Smile
---

If history is to change, let it change! If the world is to be destroyed, so be it! If my fate is to be destroyed... I must simply laugh.
 
TatTvamAsi
Spóźniłam się co prawda ca KFASON, więc niestety część wykładów mi przepadła Frown, ale były tam i później pewne smaczki. Mieliśmy okazję, o czym już była mowa, zobaczyć prelekcję i pokaz zdjęć post mortem i w stylistyce post mortem. Dane mi było już zobaczyć takie zdjęcia w internecie, więc może to nie było nowością, ale bardzo miłym akcentem była przy tym mowa o stosunku jaki mieli ludzie tamtych czasów (Epoki Wiktoriańskiej) do swoich bliskich zmarłych. Nie dość, ze dobrze się to zgrywało z nadchodzącymi Zaduszkami, to jeszcze pokazywało taki zdrowy, pozytywny stosunek do tych co umarli i pozytywne uczucia, jakimi darzyli ich wciąż żywi bliscy. Choć pokaz był dość prosty, to jednak był miłym akcentem w odpowiedniej porze.

Szkoda tylko, że jednak wielu prelegentów zbierało się w swoich męskich gronach za bardzo teoretyzując i debatując na temat pisania powieści grozy tak "zwierzchu"; trochę mało było na KFASONie bardziej praktycznych wydarzeń, bo w sumie Strzępy Koszmarów były jednym z niewielu "eventów", które wprowadzały czynnie odbiorcę w estetykę grozy.

Miło też było zobaczyć, że KFASON był okazją do wypróbowania gier ze świata Call of Cthulhu, co grupki osób skrupulatnie robiły. Tak jak pisali już inni, był duży wybór prelekcji jednak, więc możliwe, że coś ciekawego mnie mogło ominąć.

Jak ktoś jest po drodze do Krakowa, lub ma inną okazję, to moze śmiało spróbować, a nuż znajdzie coś, co go zainteresuje.
 
Nanatar
Interesowały mnie "kanibalizm", "alkoholizm" i Poezja. Na kanibalizm zaspałem, i tak całe życie, ciężko otworzyć oczy w blasku poranka.
Alkoholizm: Znam tę grozę. Pozdrawiam Piotra. Potrzebowalibyśmy więcej czasu.
Sigil dziękuję za wieczór, magiczna godzina, mimo iż czasem zostawałem przy wierszu i spóźniałem się na następny. Całość otworzyła głowę, wywołując te miłe ciągi skojarzeń.

Warto było.
 
Przejdź do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wydarzenia i/lub Spotkania losowe Ogólnie o RPG 13 09-05-2015 02:38
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Suriel
21-07-2018 22:00
Ostatnia podobno im pękła czyli de facto wypili tylko trzy, bo ostatnia najwyraźniej się zbiła Pfft

Sigil
21-07-2018 10:27
Zależy czego te flaszki i na ilu. Pfft

Keth
21-07-2018 09:00
Powstaję z martwych, ale łatwo nie jest Shock

Kargan
21-07-2018 07:23
Shock Grin piwko

Nanatar
21-07-2018 00:24
piwko

Suriel
20-07-2018 23:50
No i teraz wiemy naprawdę, czemu Cię nie wypuszczają Grin

Keth
20-07-2018 23:29
Pękła czwarta flaszka - dzisiaj już na pewno nic nie napiszę Pfft

Suriel
20-07-2018 22:26
Żartowałem Kethu. A że przed komputerem to się domyśliłem... po ilości postów. Każdy niech żyje jak chce, póki nie krzywdzi...

Keth
20-07-2018 21:56
Otóż ja jestem z natury domatorem, większość weekendów spędzam w domu przed kompem

Suriel
20-07-2018 21:36
Wyjątkowo... znaczy co, wstydzą sie Cię puszczać między ludzi, czy jak? Pfft

Keth
20-07-2018 18:58
Napisze na pewno, ale wyjątkowo jestem dzisiaj w gościach

Sigil
20-07-2018 17:30
Początek dialogu na PW proszę.

NickPage
Najczęściej oglądane
deliad[6599]
czegoj[4453]
8art[2967]
dretch[2875]
koszal[2736]

Ostatnia aktualizacja
Oggy
8art
czegoj
Sigil
dretch

Wszystkie NickPage
Rzuć kostką