22.10.2017 17:30:14
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Czwarta edycja na Po...
Rytuały czarowników
Czwarta edycja KC!
Hassosac
Osobliwości i dziwy ...
Profesja do KC - Bes...
Kubo - prawdziwy bard
Orchiańskie sztuki w...
Nowa profesja - opry...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Relacja z testów gru...
FUN
Pułapka dorosłości
Kuźnia Wszechkreatorów
Światotworzenie - Wo...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
@dretch :) Niestety ma...
Swietna robota, sprawi...
Grałem z komórki i nie...
Wielkie dzięki za gran...
Swietne, na mobilnym n...
Artykuły
Faktycznie przyjemny t...
Przeczytałem niusa, ko...
[quote]Czegoj napisał:...
Na stronie wydawnictwa...
Najpierw słowa przepro...
Galeria
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Tak zupełnie w ramach ...
Czyli czerń i biel :) ...
Dodatkowe strony
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Podam wieczorem jak bę...
Może te problemy wynik...
facebook
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Wydarzenia Artystyczne
Sigil
Pomyślałem, iż warto tutaj założyć tego rodzaju temat z uwagi na działalność artystyczną członków forum - choć oczywiście nie tylko. Warto bowiem podzielić się w nim także informacjami na temat ciekawych inicjatyw artystycznych, które mogą stanowić inspirację dla graczy i MG. Jest to więc dobre miejsce do tego, by zamieścić wiadomość o zbliżających się wystawach związanych z fantastyką, lub SF, projekcjach filmów czy innego rodzaju wydarzeniach ze świata sztuki. Zaczynając temat nie odmówię więc i sobie przyjemności tego rodzaju prezentacji:

www.sibsi.com.pl/wp-content/uploads/Wernisaz_OTWartAWystawa_small.jpg

Zapraszam serdecznie wszystkich miłośników horroru i grozy, na wydarzenie artystyczne Strzępy Koszmarów, które odbędzie się 21 maja w Łodzi. Przyjmie ono postać wieczorku wizjonerskiej poezji hermetycznej, mojego autorstwa, inspirowanej konwencją Kosmicznego Horroru Howarda Philipsa Lovecrafta, a także wystawy prac Rivers of Hell (znanej na forum jako Hel), ilustrujących owe liryki. Obie inicjatywy odbędą się w ramach dziesięciolecia łódzkiej Wystawy OtwARTej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, któzy lubią eksplorować mroczną stronę rzeczywistości! Więcej informacji znaleźć można tutaj.

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających od 17, w "Naszej Galerii"
Wieczorek poetycki odbędzie się w "Muzeum Książki Artystycznej" o godzinie 21.00
Edytowane przez Sigil dnia 18-05-2016 16:13
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
TatTvamAsi
Serdecznie polecam Smile, a w szczególności tym, którzy cenią sobie poezję tworzoną pod wpływem prawdziwej pasji. W dobie aktualnej poezji poruszającej tematy szarej codzienności i wiejącej nudą na kilometr a może i więcej, to jest bardzo dobra okazja, żeby posłuchać wierszy o wiele głębszej treści. Nawet jeśli ktoś z was nie zetknął się z twórczością tego typu, to może chociaż poznać coś nowego. No, ja w każdym razie się wybieram i to w sumie po raz drugi...
 
Hel
Również zapraszam wszystkich, zwłaszcza tych gustujących w horrorze i fantastyce. Pragnę przy tym zaznaczyć, że wydarzenie firmowane przez grupę ErroS jest zupełnie odmienne od tego co zwykle możecie zobaczyć w galeriach, lub posłuchać na żywo. Jeśli macie otwarte horyzonty myślowe, myślę, że nie zawiedziecie się.

Przy tym pragnę ogłosić małe zmiany organizacyjne:
Prezentacja poezji Sigila odbędzie się 21.05.2016 o godzinie 21 w Muzeum Książki Artystycznej, ul. Tymienieckiego 24 w Łodzi. Grafiki mojego autorstwa, ilustrujące wyżej wymienioną poezję można oglądać wtedy na ul. Piotrkowskiej 17, lecz zamiast wernisażu tego dnia, odbędzie się finisaż 28.05.2016 o godzinie 18:00.
 
Suriel
Tak sobie myślę, że może istniała by szansa pokazania jakiejś choćby namiastki takim jak ja. Czylinosobom które naprawdę chciałyby uczestniczyć ale z pewnych obiektywnych przyczyn nie mogą.
Tak czy inaczej życzę powodzenia i trzymam kciuki. Dacie radę.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Sigil
Dzięki Suriel. Smile

Na pewno po wydarzeniu umieścimy jakiś opis na ErroSie, łącznie, ze zdjęciami (coś podobnego zrobiliśmy już w po premierze Strzępów. Być może nawet uda nam się co nieco nagrać - ale tu nie mam pewności, bo wszystko zależy od sprzętu...

Podsumowując: jakaś informacja po evencie pojawi się na pewno. Jednak w jakiej dokładnie formie - nie umiem na razie przewidzieć. Poza tym wystawa czynna będzie cały tydzień, więc jeśli ktoś zahaczy o Łódź, zawsze może wpaść (nawet, gdy nie będzie mógł pojawić się na wieczorku czy na finisarzu).
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Fobetor
Przyznam się, że byłem na pierwszym wernisażu w Bełchatowie. Polecam gorąco wszystkim miłośnikom grozy.
Sigil jest specyficznym poetą... kiedy przyjdzie natchnienie nic go nie powstrzyma do napisania arcydzieła
Pobyt na najbliższym wernisażu może być dla każdego okazją do niezapomnianych przeżyć.

Jeśli myślisz sobie -Ej ale to tylko poezja.

Mówię pójdź na ten wernisaż! Doświadczysz czegoś niezwykłego.
 
Sigil
Dziękuję za dobre słowo, Fobetor. Smile

Jednak tym razem wieczorek i wystawa mają miejsce niestety w dwóch rożnych miejscach, a więc nie są połączone. Poza tym, jak już wspominała Hel, z wernisażu zrobił się finisarz (28 maja - na zakończenie ekspozycji).

Wieczorek poetycki odbędzie się 21, choć mam szansę powtórzyć go także 28 - ale myślę, że to będzie zależało od zainteresowania i frekwencji. Osobiście nie jestem jeszcze w pełni zdecydowany na to.
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
TatTvamAsi
No i po wieczorku. W zacnym, kameralnym gronie i przy blasku świec i dobranym podkładzie muzycznym. DO tego, budynek, w którym przedstawiane były wiersze miał swoisty klimat - stary, z rdzawej cegły, a wnętrza jak z co poniektórych filmów grozy. Kto nie był, no to cóż, sporo stracił... Ale w tym miejscu chciałabym zaprosić serdecznie na wystawę Hel, bo do 28 (do finisażu), będzie można ją zobaczyć. Prace mają oniryczny klimat i bardzo dobrze oddają poezję, której są ilustracjami. Niestety, będąc przed wieczorkiem w Łodzi nie udało mi się samej zobaczyć wystawy (choć mam to szczęście, że widziałam już prace Hel wcześniej), ale może komuś jeszcze przez te trzy dni uda się tam wybrać.
 
Sigil
Dla wszystkich nieobecnych, zainteresowanych, oraz tych, którzy lubią sobie powspominać: relację z wydarzenia znaleźć można tutaj.
Wierzę, że koszmarki uda się nam jeszcze powtórzyć kilka razy. Więc jeśli ktoś się nie załapał, jest nadzieją, że załapie się w przyszłości. Smile
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Sigil
Mam przyjemność poinformować o arcyciekawej wystawie, która odbędzie się w Łodzi, w Muzeum Książki Artystycznej:

krysztalyczasu.pl/images/photoalbum/useralbum_25/kesiegi_tajemne_muzeum_sztuki.jpg


Prezentowane prace nawiązują do bogatej tradycji magicznych grimuarów. Wiele z nich tchnie mrocznym i szalonym Lovecraftowskim klimatem. Myślę, że każdy MG od przygód w klimacie horroru będzie potrafił docenić tak unikalne źródło inspiracji. Wink

Ja sam oczywiście wybieram się koniecznie! Grin
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Sigil
www.sibsi.com.pl/wp-content/uploads/Wernisaz_TPSP_A4.jpg

Z dziką i niekłamaną radością poinformować pragnę, że kolejna, druga już edycja Strzępów Koszmarów odbędzie się w lutym w Lublinie. Można nas będzie spotkać tam w w Galerii TPSP "Przy Bramie", mieszczącej się na ulicy Grodzkiej 34/36. Prace Rivers of Hell, ilustrujące liryki Sigila podziwiać będzie można od 27 stycznia do 15 lutego. Deklamacja wierszy, czytanych przez autora odbędzie się 11 lutego w sali wystawowej.

Kilka grafik Rivers of Hell, obejrzeć można w Galerii na stronie ErroS. Z moją poezją zapoznać się można stronie ErroS lub też na moim blogu: Świątynia Krzyku.

Zapraszamy serdecznie miłośników Kosmicznego Horroru, a także poezji klasycznej, mając nadzieję, iż wieczór ten pozwoli Wam poczuć przejmujący dreszcz grozy i przez chwilę dotknąć autentycznego terroru, skrytego jest poza zasłoną obrazu i słowa.
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
voodoochild
Byłam na przedpremierze pierwszego wydarzenia tego typu i był to dla mnie wieczór pełen wrażeń estetycznych i refleksji, dlatego cieszę się na wieść że są kolejne odsłony. Jeśli tylko finanse na to pozwolą to z chęcią sama wybiorę się do Lublina!
 
Fobetor
Pamiętam również, byłem na przed premierze w Bełchatowie i przyznam się, że było to dla mnie bardzo pozytywne doświadczenie. Wszystkim gorąco polecam, jeśli mają taką okazje, pojawić się na Strzępach Koszmarów. Nawet jeśli twierdzą, że poezja ich niekręci. Przy tej twórczości może się to zmienić.
 
Suriel
Próbowałem się dzisiaj dostać na wystawę. Jednak ku mojemu rozczarowaniu zatrzymały mnie drzwi z napisem zamknięte. Szkoda, niepotrzebnie tylko narobiłem kilometrów. Trudno następnym razem może się pokusze by za wczasu sprawdzic o której zamykają.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Sigil
Szkoda, Suriel, że stało się jak stało, ciekaw byłbym Twoich wrażeń. Mam jednak gorącą nadzieję, że jeszcze kiedyś uda Ci się trafić na nasze eventy. Smile

W każdym razie wszystkich, którzy chcieli być, lecz z jakiegoś powodu nie mogli zapraszam do przeczytania krótkiego podsumowania wydarzenia oraz obejrzenia zdjęć z II edycji Strzępów Koszmarów. Wszystko znajdziecie pod poniższym linkiem:

Relacja z II Edycji Strzępów Koszmarów
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Sigil
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników poezji grozy. Strzępy Koszmarów zawitają na tegorocznym KFASONie (Krakowskim Feswiwalu Fanów Strachu, Obrzydzenia i Niepokoju), któy odbędzie się oczywiście w Krakowie, 21 pażdziernika. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy cenią sobie rozkosz, płynącą z eksploracji koszmarów i lęków! Więcej na ten temat, możecie dowiedzieć się jak zwykle na stronie ErroS, pod tym linkiem.

www.sibsi.com.pl/wp-content/uploads/Strzepy_Koszmarow_at_KFASON.png


A tutaj trailer do tegorocznej edycji KFASONu:

No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Przejdź do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wydarzenia i/lub Spotkania losowe Ogólnie o RPG 13 09-05-2015 02:38
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

8art
20-10-2017 21:59
A dziekowac, dziekowac. Rzeczywiscie za 8euro to szalu nie ma. Wiecej grafik niż tekstu

Keth
20-10-2017 21:54
Bartek, zajrzyj sobie do skrzynki e-mailowej...

dretch
20-10-2017 21:20
Good point!

Nanatar
20-10-2017 18:29
Jak łatwo sprawdzić, napisałem El Eszar, ale nie będziemy kruszyć o jedno "L" kopii, czy konopii.

dretch
20-10-2017 18:23
Ja piszę Elszar Wink Przez L

Keth
20-10-2017 18:13
Aravenie, czemu Cię tak długo nie było?

Keth
20-10-2017 18:04
Czy bard to Eszar czy Elszar, bo sam już nie wiem? Smile

8art
20-10-2017 14:16
I to hardkorowo bez przecinków!!! Shock

Suriel
20-10-2017 14:10
A Ten znowu zaczyna Pfft...

8art
20-10-2017 13:58
To się chyba wyrażenia dźwiękonaśladowcze
nazywa lub fachowo onomatopeje Wink

Suriel
20-10-2017 13:37
Didaskalia (to mówiąc wbija przecinki w zdania, odgłosy metaliczne typu "jeb" Wink.

Suriel
20-10-2017 13:36
A jeśli Wam przecinków skompo to przyjmijcie tedy te dwa nagie przciniki , , i pola ustąpie abyście nie gnuśnieli w zaroślach, ortografi.

NickPage
Najczęściej oglądane
deliad[5236]
czegoj[3499]
8art[2403]
koszal[2178]
Treant[2023]

Ostatnia aktualizacja
czegoj
dretch
Sigil
Suriel
deliad

Wszystkie NickPage
Rzuć kostką