19.11.2018 10:46:48
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Konkurs Złote Prosię...
Zakon Zmierzchu i Świtu
Krasnoludzka Gildia ...
Utopce
Akademia Złotych Żon
Zjadacze Ciał
X-GROM - Szałaputy
Religia Środka
X-GROM - koncept sys...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Światotworzenie - Or...
Ujednolicony atlas w...
Sesja KC online
Czego akurat słuchacie?
Małżeństwo i seks na...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Ja mogę powiedzieć co ...
To ja chylę czoła, że ...
:-) Spójrz na godzinę ...
O takie uwagi chodziło...
Przeczytałem część prz...
Artykuły
Wszystkie prace wrzuco...
Jaki wynik konkursu?
Ja proponuje inne rozw...
Jeśli trzeba, mogę prz...
Szkoda, że nie ma kciu...
Galeria
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Tak zupełnie w ramach ...
Czyli czerń i biel :) ...
Dodatkowe strony
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Podam wieczorem jak bę...
Może te problemy wynik...
facebook
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Kącik poprawności politycznej
Keth
Nieuzasadniona islamofobia #1

Nawiązując do wczorajszych informacji o skandalu wokół ćwiczeń antyterrorystycznych w Manchesterze, chciałbym wygłosić orędzie w duchu poprawności politycznej i braterstwa wszystkich religii! Dla przypomnienia, podczas symulowanego ataku samobójczego statysta udający terrorystę wykrzyczał "Allahu akbar". Środowiska muzułmańskie słusznie potępiły ten akt nadużycia protestując przeciwko utrwalaniu stereotypów i pogłębieniu przekonania, jakoby ugrupowania terrorystyczne składały się wyłącznie z wyznawców islamu!

Solidaryzując się ze środowiskiem muzułmańskim chciałbym przypomnieć, że za porywaniem samolotów, wysadzaniem w powietrze lotnisk, uprowadzaniem w niewolę małoletnich dziewcząt oraz publicznym ścinaniem głów więźniów stoją również terroryści chrześcijańscy, żydowscy, buddyjscy, a także ugrupowania terrorystyczne związane z wierzeniami aborygeńskimi. Stąd też nadużycie zwrotu "Allahu akbar" w trakcie ćwiczeń jest ordynarnym i godnym największego potępienia nadużyciem, a także stoi w rażącej sprzeczności z ideą poprawności politycznej.

Od tej chwili sugeruję też, by odpowiednie służby skoncentrowały się przede wszystkim na symulacjach ataków terrorystycznych organizowanych przez Aborygenów! Przestańmy powielać antymuzułmańskie stereotypy, bardzo proszę!
Edytowane przez Keth dnia 13-05-2016 13:33

www.rpgonliner.fora.pl
Suriel
Och coś mi mówi że to będzie jeden z moich ulubionych forumowych wątków.
Jeśli się rozwinie. ..
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry

Kargan
A co krzyczą atakujący Aborygeni ? Frown
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

czegoj
Krzyczą - #Dajtaryba
Pilnie poszukuję dobrej pracy.Lzy
Moje pbf-owe CV - http://www.kryszt...php?user=7

mastug
Odnośnie samobójczych oddziałów żydowskich :
https://youtu.be/...tPZA?t=274

a tu z zupełnie innej beczki:
http://bibsy.pl/j...ehack-isis
Edytowane przez mastug dnia 13-05-2016 00:57

koszal
I mają rację. Jak można nie szanować kultury i religii zarazem o korzeniach tak głębokich, że Europie się nie śniło.
Bo w końcu co było przed Wielkim Wybuchem..?

Jedno cholernie głośne:
- Allahu Akbar!!

venar
Kurcze, ja wiem że to offtop, ale czy naprawdę musimy w tym miejscu poruszać takie kwestie?
Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia

koszal
Hmmm.. Tak się zastanawiam, czy gdybym całe to zamieszanie z uchodźcami znalazł w opisie świata jakiegoś rpga, to czy przypadkiem nie cisnąłbym go w kąt uznając, że ten wątek jest mocno naciągany i mało realistyczny.

Bogu przeginasz. Pora uprościć mechanikę, żeby takie dziwne krytyki nie wypadały.

Keth
Próbując ograniczyć nam wolność wypowiedzi nie wpasowujesz się w schemat poprawności politycznej, więc jesteś fe! To raz, a po drugie, czemu nie? W żadnym innym miejscu w sieci nie czuję się tak dobrze jak tutaj i praktycznie nigdzie indziej nie zaglądam w ciągu roboczego tygodnia.

Ale napiszę dzisiaj inny polit-pop tekst, żeby odwrócić uwagę od terroru aborygeńskiego. Skupimy się na pewnym bulwersującym temacie żywym wśród naszych sąsiadów zza oceanu!

www.rpgonliner.fora.pl
Keth
Dyskryminacja płci w publicznych toaletach w USA

Dla większości honorowych członków naszego klubu temat ten może być szokującą nowością, ale stosowne wzmianki zaistniały już nawet w polskich mediach. Kilka dni temu bodajże w TVN pojawiła się krótka wzmianka o kilku gwiazdach amerykańskiej sceny muzycznej, które odwołały swe koncerty w Karolinie (nie pamiętam, Południowej czy Północnej). Poprzez odwołanie występów gwiazdy te zaprotestowały przeciwko prześladowaniu osób przeświadczonych o odmienności swej płci, ponieważ władze stanu uznały, że w publicznych toaletach mężczyźni mają obowiązkowo korzystać z części męskiej, a kobiety z damskiej (przy przyjęciu za obowiązującą płci umieszczonej w dokumentach osobistych).

Postawa władza Karoliny jest oczywiście niedopuszczalnym ograniczaniem praw wynikających z wielu poprawek do amerykańskiej Konstytucji - osobiście głęboko utożsamiam się z wszystkimi przeciwnikami tak drastycznej dyskryminacji. W świecie politycznej poprawności wydaje się czymś nie do przyjęcia, by mężczyźni deklarujący się kobietami nie mogli korzystać z damskich toalet publicznych (i vice versa).

Jednocześnie jednak sądzę, że podobne prawa do określania swej tożsamości mają inni użytkownicy publicznych toalet. Zobrazuję to stosownym przykładem. Osoba o wyraźnie męskiej anatomii wchodzi do damskiej toalety deklarując przekonanie o odmienności swej płci. W myśl poprawności politycznej bez wahania uznałbym tę osobę za kobietę, bez kwestionowania podstaw takiego oświadczenia. Gdybym się jednak dowiedział, że jakiś oburzony rodzic wybił takiej osobie zęby, domagałbym się uznania go bez słowa protestu za zębową wróżkę!

Poprawność polityczna musi obowiązywać wszystkich i wszędzie, bez wyjątku!

www.rpgonliner.fora.pl
koszal
Popieram i zaraz przypomina mi się sytuacja z zamierzchłej przeszłości w knajpie, w której robiłem. Nie jest to żadna anegdota. 10 lat za barem daje multum podobnych historii, a codziennie przybywa kolejnych (m.in. dlatego lubię tę robotę, że nigdy nie jest nudno).

Gość krążył po lokalu od męskiej do damskiej toalety w tę i z powrotem. W końcu podbija do baru czerwony z wściekłości i wypala na cały głos:
- Skandal! W babskim kiblu dwa pisuary, a w męskim ani jednego!!

Tym samym chcę zaznaczyć, że ów problem został już dawno dostrzeżony na naszym rodzimym gruncie.

Suriel
Radio to wspaniałe medium. A że od ośmiu lat nie posiadam grającej skrzynki, którą wy biali zwykliscie nazywać telewizorem jest to też jedno z głównych źródeł informacji z hakiego korzystam. Dzisiaj na przykład chcąc nie chcąc dowiedziałem się, że pewna kobieta w UK wytoczyła proces byłemu pracodawcy za zwolnienie jej z powodu odmowy zminienienia balerin na szpilki. Proces uznano za ambitny wolnościowo.

Tymczasem panie polskie na swoim zjeździe z którego udalo mi się zobaczyć spot wygwizdaly rzecznika prezydenta a okkaskami przyjęły wypowiedź o prezesa KODu (który nota bene jest najlepszym przykładem jak unikać płacenia alimentów).

Jak widać kobiety na całym świecie mają bardzo różne problemy.

Ps. Z mediów mam jeszcze internet ale na pewno co niektórzy się tego domyślili do tej pory.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry

Kargan
Z tego co wiem to alimenty płaci chociaż nie takie jak by sobie ex-żona życzyła. Inna sprawa, że ex-żony chcą zawsze dużo więcej niż ktokolwiek może zapłacić evilsmile

Dodaj do tego fakt, że człowiek człowiekowi wilkiem, ale kobieta kobiecie suką i już masz wytłumaczenie anomalii oklasków Smile
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

nospe
Keth, ja ostatnio byłem na kursie tolerancji islamu - uczyłem się strzelać z Glocka i AK 47 Grin Polecam każdemu dorosłemu mężczyźnie Smile
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

kamil.orchia.pl
Keth
Nospe, o doświadczeniach związanych z wybrykami militarystycznymi napisz koniecznie szerzej w wątku poniżej, zwłaszcza o wrażeniach!

http://www.kryszt...ad_id=1193

Co do pierwszego zdania postu, pracuj dalej nad swoją poprawnością polityczną - zbyt łatwo się domyślić, że to był sarkazm, musisz podnieść poziom trudności!

www.rpgonliner.fora.pl
koszal
Keth twierdzisz, że czytelny sarkazm jest niewłaściwy? Chciałbym zauważyć, że nospe ma czarnego ludzika jako awatara, a Ty nie zarzucałeś zbyt czytelnego sarkazmu innym, których awatary są bardziej białe (jak np mój za co przepraszam). Powinieneś bezapelacyjnie żądać mniej czytelnego sarkazmu od wszystkich bez względu na kolor awatara. Podejrzewam, że na podstawie tej małej ikonki zepchnąłeś nospe do worka jawnej nietolerancji wobec japońskich uchodźców.

Suriel
W sprawie awatarów można śmiało robić jak ja. Sam już nie wiem czy przypadkiem na rysunku nie jest niejaki Ahmed the.... Pfft

Co do Mateusza Kijowskiego:

"...Kijowski przez dziennikarkę tygodnika, Renatę Kim został też zapytany o kwestię niepłacenia przez niego alimentów. – Nigdy tej sprawy nie ukrywałem, ale proszę zwrócić uwagę, że jestem jedyną osobą, którą się pyta o alimenty, choć w życiu publicznym jest wiele osób, które mają w tej kwestii poważniejsze problemy – odbija pałeczkę Kijowski i zaznacza, że nigdy nie prowadzono wobec niego postępowania o uchylanie się od płacenia alimentów. Zapewnia też, że na swoje dzieci łoży regularnie. – Nawet kiedy byłem bezrobotny przez 26 miesięcy, też płaciłem, zapożyczając się – twierdzi...."

Manewr jest bardzo prosty. Miałem napisać już o tej patologi wcześniej. Polega na tym że miesięcznie płaci się powiedzmy 10-20 złotych, wówczas sąd nie ma podstaw do skazania z tytułu niepłacenia alimentów. Taki wybieg prawny. Jest to oczywiście bardzo niskie i niestety nagminnie stosowane wraz z metodą ukrywania przychodów.

Jeśli nic się nie zmieniło od października to wyoskoś alimentów z odsetkami w jego przypadku wynosi około 83tys złotych i wszedł na nie Pruszkowski komornik co znaczy że mieszka blisko mnie (jakieś 15km Smile).

Suriel
Ja to się dziwie nieco, że nikt go nie zastrzelił. Ten głupi dowcip mógł wiele kosztować w Stanach.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RnM1e0Xr_bA[/youtube]

Mrufon
Generał Crook (albo Sheridan) powiedział o Komanczach: "Dobry Indianin to martwy Indianin". Ja bym to strawestował podstawiając Indianina islamistą.
Na islam patrzyłbym jak nospe - przez celownik optyczny karabinu snajperskiego.
Tolerancja wobec ultranietolerancyjnej mierzwy jest oznaką słabości i nieumiejętności anytycypowania. Obrazy z przyszlości przy naszej bierności są tylko makabryczne.
Jan III Sobieski, caryca Katarzyna - oto przykłady negocjatorów z islamem.
Edytowane przez Mrufon dnia 29-05-2016 19:03

http://beastsandbarbarians.wordpress.com/
Suriel
Problemem nie jest Islam tylko radykalizm, jaki drzemie w człowieku. Nie na znaczenia rekigia, system etyczny czy wyznawana filozofia lub przeciwnie, ich brak. Problem zaczyna się kiedy człowiek stwierdza że poznał "Prawdę", cokolwiek pod tą nazwą akurat będzie. Następnym krokim jest decyzja by wraz z innymi ową "Prawdę" narzucić innym.
To jest sedno problemu.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się