23.04.2019 05:53:37
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Kłusownik
Konkurs Złote Prosię...
Zakon Zmierzchu i Świtu
Krasnoludzka Gildia ...
Utopce
Akademia Złotych Żon
Zjadacze Ciał
X-GROM - Szałaputy
Religia Środka
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Sesja KC online - Wy...
Czego akurat słuchacie?
KC - Szkwał cz. 3
Tutaj możemy pisać c...
Liczenie sukcesów w KC
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
W takim razie od dzisi...
Nie możesz, bo zakpić ...
Czegoju, ja z Ciebie m...
Straszna strata. Adria...
Szkoda chłopa :/ [*]
Artykuły
Powracając do niecodzi...
Tak, w podobnej konwen...
Nie mam uwag do profes...
W mojej wizji KC funkc...
Bazylu, to Ty musisz t...
Galeria
Szkaradny mistrz wycho...
Dobry gość.
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Dodatkowe strony
Niestety zbieraliśmy w...
szacun za skany-czemu ...
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Najczęściej czytane arty
IK - tworzenie i roz... Czytano: 78,007
01. Wybór rasy i płci Czytano: 24,844
05. Czary - objaśnie... Czytano: 21,413
07. Kasta Niesklasyf... Czytano: 20,131
Legenda Kryształów C... Czytano: 19,890
Charakter Postaci Czytano: 18,799
Martwiaki Czytano: 17,997
Spis kamieni szlache... Czytano: 17,399
02. Kasta Żołnierska Czytano: 16,938
06. Kasta Czarodziejska Czytano: 16,257
Najczęściej czytane newsy
Kolejny podręcznik w wersji elektronicznej. 9,332
Reaminacja czy eutanazja? 8,258
Już jest!!! 7,649
Zbieramy na serwer na kolejny rok!!! 6,261
I po premierze 5,684
Grafiki Musiała 5,308
Kryształy Czasu - Rewolucja 4,576
Nowa odsłona Księgi Profesji! 4,363
Próbka tekstu powieści Artrura Szyndlera 4,206
PUCHAR OSTROGARSKI - I edycja 4,185
facebook
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Kącik poprawności politycznej
koszal
https://youtu.be/...

... a choćby i to, wiele tego jest. Islam podbił 2/3 ziem chrześcijańskich, zanim Europejczycy zdobyli się na opór. I ten opór im się wypomina. Czy Islamiści toczą obecnie swój dżihad przeciwko Chrześcijanom? Wątpię, ponieważ w Europie to taka Polska uchodzi za centrum fanatycznych katolików itp, a jakoś tutaj nie pchają się tłumem. Odpowiedź prosta- uderzają w słabe punkty, gdzie widzą swoją szansę. Tam, gdzie ponieśliby klęskę nie będą się pchać (póki co). Możemy tu mówić o socjalu itp, itd, ale tu chodzi o wynarodowienie Europy, duchowni przywódcy Islamu mówią o tym wprost i to od dawna. Francja, czy zakompleksione z powodu nazistów Niemcy nie będą reagować, zagubione we własnych menadrach pseudo wolności. Daleko mi do Kościoła Katolickiego, jednak zbulwersowany bardziej czy mniej jego mechanizmami o wiele swobodniej czuję się kulturowo, niż z wizją wszechobecnego Islamu. Ekspansja wyznawców Islamu w żadnym wypadku nie zakłada asymilacji (tutaj zachecam do zapoznania się z encyklopedycznym zanczeniem tego słowa, a nie produktem mediów).
Prosto z mostu- mając przewagę militarną powinniśmy z niej skorzystać. W sytuacji odwrotnej zawsze dochodziło do najazdów.
 
8art
Wy oczywiście nic nie wiecie, bo żyjecie w słodkiej nieświadomości w Polsce. Ale ja wam powiem, że te miliony polskich emigrantów, jacy uciekli z kraju przed tyraniami Tuska i Kaczafiego, to nie są tylko biedne Polaczki, którzy szukali azylu.

Te miliony krajanów, to świetnie wyszkoleni operatorzy Rodziny Radia Maryja, którzy mają za zadanie wynarodowić EU z rodowitych Europejczyków i zastąpić ich w przeciągu najbliższych dekad czystymi rasowo i religijnie Polskimi Katolikami (w skrócie PK). Należy zauważyć, że zdecydowana większość tzw "polskich emigrantów" to mężczyźni w wieku poborowym i kobiety w wieku rozrodczym. Wy tego nie widzicie, bo progejowskie, lewackie media mamią was głupimi serialami jak np "Londyńczycy", ale ja to wszystko widzę na własne oczy tu na Zachodzie (w zasadzie to nawet z Żoną zmajstrowaliśmy jednego bobasa w UK).

A potem uderzymy w Bliski Wschód i dalej. Wielka Polska będzię rozciągać się od Antarktyki po Antarktydę! Nawet pingwiny i kangury będą nosić różańce

Taki jest właśnie plan i nie wierzcie nikomu, kto powie Wam, że polscy emigranci wyjechali na Zachód tylko na zarobek, albo czerpać korzyści z systemu socjalnego!
 
koszal
No tak. A ilu z nich się wysadziło? Bo szukam jakiegoś kółka terrorystycznego, ale nigdzie się dodzwonić do rodaków na emigracji już nie mogę, bo albo akuratnie gwałcą, albo drą się "ZA MARYJĘ!" i "bum'ają".

Jak już będziecie kleić swoje ładunki, to bądź tak miły Bartku i podeślij mi swoje rpgi (a tymczasem wstydź się- tyle lat na ekspansji i nawet petardy nie odpaliłeś?).
 
Suriel
Nacją która pomijając obywateli brytyjskich ma najwiekszy odsetek osadzonych w wyspiatskich więzieniach są Pokacy. Tam bym szukał Koszalu dojść do tego typu kół zainteresowań o jakich piszesz.
Mam jednak inne zdanie. W mojej opini plan naszej emigracji jest inny. Oni tam pojechsli by wypić cały alkohol wyspiarzom. Jak się uda to dojdzie do rozruchow na tle niedoborów z procentami. A wówczas łatwo obalić system i wprowadzić własny. Zwlaszcza jak się jedzie na dopingu alkoholowym we krwi.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Suriel
Dzisiaj to jest w dzień referendum Brexit, Niemiecki Der Bild próbuje przekupic Anglików do pozostania w UE. Proponują min. Rezerwowanie leżaków w kurortach, dostarczanie czarnych charakterów do filmów z Bondem oraz uznanie gola w meczu o mistrzostwo w 66-tym roku w Wimbledonie.Grin
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
koszal
Dobry ruch, choć swoje minusy ma. Na miejscu brytoli zrobiłbym to samo. Nasycili rynek specjalistami i więcej nie chcą, a jakiś pretekst musi być. Ustawili się na parę ładnych lat w przód dzięki temu, natomiast mogą nie zauważyć głębszego jeszcze wynarodowienia się na przełomie kilku najbliższych lat i bycie wyspą ich przed tym nie ocali.
Zarazem taki pstryczek w nos Niemcom i Francuzom to się od dawna należał. I tutaj widzę dobrą perspektywę dla Polski. Część inwestorów wycofa się z GB, kolejna część obawia się niestabilności w krajach zachodnich. Polska na tym tle jest dobrym miejscem do robienia biznesu. Idelanie byłoby gdyby w tym momencie (to niestety mało realne) poprawić nieco przepisy regulujące działalność prywatną.
 
ghasta
Taaa koszal, marzenia ściętej głowy - nie wiem czy wiesz, ale z dniem dzisiejszym staliśmy się o ponad 8 % biedniejsi niż przeciętni mieszkańcy Europy - znów będzie przenoszenie tu produkcji tylko i wyłącznie z tego powodu, że złotówka to gówniana waluta, a Polakowi można mało zapłacić.

Pewnie w ciągu kilku najbliższych dni podniosą ceny paliw co w efekcie spowoduje efekt domina i wzrosną ceny na półkach za przysłowiowąbułkę chleba. Może dla gościa z Niemiec robiącego tu w pl interesy będzie lepiej, dla przeciętnego Polaka już nie.
 
strefazero.blogspot.com
8art
Niech mnie ktos oswieci skad ten caly raban o brexicie. Przeciez Anglia wyszla z grupy do 1/8 Euro.
 
koszal
Mimo, że uważam potomków mieszanych plemienia Franków (i nie tylko) za cioty, to jednak pozostawienie ich samych sobie z problemem ataków terrorystycznych jest błędem. Bo co zrobi bity obywatel, który we władzy i sąsiadach nie czuje wsparcia? Albo się znajdzie jakiś punkt zapalny i zrobi się masakra, gdy frustracja społeczeństwa przeleje czarę, albo.. kto wie- ja np na ich miejscu wysiadłbym z Uni i wypchnął tych wszystkich uchodźców szkopom.. Póki co karmią politycy i media prostych ludzi jałowym chlebem, a lud nawet jeśli głupi to płaci pańszczyznę i oczekuje ochrony. Jak jej nie będzie to złapie za widły. Czeka nas w Europie przemiana poglądowa. Pewnie będzie brutalna. Pozostaje czekać na lidera z ludu.
 
Suriel
Koszal, szkopom? A po grzyba nam tacy sąsiedzi. Za parę lat mielibyśmy z tym niemały kłopot.

Kazimier Szczuka o emigrantach jakich zgodnie z podpisanymi traktatami powinniśmy przyjąć.

img.wiocha.pl/images/e/5/e547169d7f9543437e00eb6aa4ba429e.jpg

Lubiłem ją nawet, do pewnego momentu, za indywidualizm. Ale kiedy przestaje być ważne czy mówisz coś mądrego czy nie bo liczy się jedynie by o tobie mówili to pora się zastanowić.

www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_tHA4REagh6XRLJv5ITcExVWIoEs68icO.jpg
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Suriel
Od około miesiąca mozna w Polsce uprawiać konopie. Ustawa wprowadza możliwość hodowli tegobtypu upraw dla rolników i nie tylko. Jacyś chętni z portalu by się przekwalifikowac zawodowo? Grin
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
ghasta
To kiedykolwiek trzeba było mieć zezwolenie ? ;-)
 
strefazero.blogspot.com
koszal
Może jakieś warunki się zmieniły Suriel. Znajomi od lat uprawiają konopie na liny itp. Tyle, że mają nad tym nadzór i ściśle określone warunki.
 
Suriel
Kurde to żyłem w niewiedzy przez tyle czasu. Ostatnio przemysl celulozowo papierniczy zachwyca się możliwością uprawy konopi w celu produkcji papieru. Potem taką książkę wyprodukowana na papierze wrzucasz do swojego kominka i spalasz Grin
Gdyby nie inna technologia wyrabiania papieru i tego drugiego produktu byłoby śmiesznie.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Suriel
Tak czasem sobie zajrzę w You Tuba i pooglądam sobie o tym czy tamtym. I wiecie co? Myłkę że z takimi islamistami to my szans żadnych nie mamy...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5-2nByd2cr4[/youtube]

Normalnie przekleństwo ten internet. Byłbym bez niego dożo zdrowszy psychicznie, myślę.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Suriel
Parę dni temu Donald Trump podpisał nominacje gen. Jamesa "Mad Doga" Mattisa

Miał on okazje powiedziec bardzo ciekawych żołnierskich tekstów typu ten z Iraku:

"I come in peace. I didn't bring artillery. But I'm pleading with you, with tears in my eyes: If you f--- with me, I'll kill you all."

Więcej tutaj:

http://heavy.com/...sidential/
Edytowane przez Suriel dnia 28-01-2017 12:12
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Suriel
Wojna idzie panie, jak nic wojna idzie. A oto i dowody:
1. w ostatnich dniach w okolicy granicy Polski, po stronie Białoruskiej rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe armi rosyjskiej i bialoruskiej. Łącznie koło 13 tys żołnierzy 700 jednostek. W trakcie ćwiczeń helikopter ostrzelal pozycje dziennikarzy i swoją ciężarówkę Jest filmik na you tube.
2. Amerykanie w Żaganiu jadąc autostradą rozbili swojego hummera. Zatarasowali całą autostrade na parę godzin. Nie wiadomo czemu się tak spieszyli, czy po to by się przygotować do obrony przed Rosjanami czy bali się że ktoś mógłby okrasc jednostkę kiedy ich tam nie ma. Ale kto byłby tak głupi żeby to zrobić w praworzadnym kraju nad Wisłą.
3. 13 września (pechowy dzień) okradziono amerykańskich żołnierzy z Żagania. Straty wyceniono na 200 tys. USD. W sklad zaginionego mienia wchodziły noktowizory, laptopy dalmierze i inny sprzęt wojskowy. Witamy sojuszników z typową słowiańska gościnnoscią.

Jak widać wszystkie trzy strony konfliktu ponoszą straty w sprzęcie albo się zbroją co zgodnie z definicją świadczy o rychłym konflikcie lub że już się rozpoczął. Shock

Nie zostaje mi nic innego jak kupić, wymagany w zaciagu do obrony terytorialnej, kajak i ustawić się na rzece Pisi, która niedaleko mnie przepływa.
Edytowane przez Suriel dnia 22-09-2017 11:38
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Suriel
Zbliżają się obchody stu lecia niepodległości Rzeplitej. Myślę sobie wczoraj, wezmę młodego (syn 4,5 roku) pojedziemy do Warszawy podglądamy żołnierzy, poopowiadam mu o ważnych wartościach bo tak i mnie wychowywano kiedy byłem mały. Pytam więc znajomego, czy warto bo w zeszłym roku był ze swoim chłopcem. A on mówi, jak możesz to zostań w domu. W zeszłym roku zadyma była, z chłopakiem do pączkarni się schował bo dym i kamienie w koło latały.
I co ja mam powiedzieć temu chłopcu mojemu. I co mu pokazać, żeby wartości wpoić, jak i mnie ongiś wpojono? Jak chłopak zobaczy jak idioci biją się z debilami a po chwil włącza się w to wszystko jeszcze policja, to jaki mi wyrośnie? A tak się wojskiem ostatnio pasjonował. I co pojadę, żeby synek w głowę kamieniem miał dostać?

Siedzimy, z tym moim znajomym o którym wspomniałem, przy kawie w pracy i tak dumamy. On z innej opcja, ja z zupełnie innej, przeciwieństwa rzekłbyś. I się zastanawiamy. My możemy pogadać i żaden z nas kamieniami nie rzuca w drugiego. To co za choroba w tym naszym narodzie się zalęgła, że zamiast za czymś musimy być ciągle przeciwko? Bardziej mobilizuje nas nienawiść niż wola by samemu sobie było lepiej.

Mieliśmy Rzeplitą bez stosów, gdzie tolerancja jaka była taka była. A teraz regres intelektualny i głupsi jesteśmy niż przodkowie czterysta lat temu. I tak sobie myślę. Jak ci wszyscy nieżyjący, co za niepodległą krew przelewali to widzą, to w tych swoich trumienkach, w mogiłach zbiorowych i w miejscach gdzie ich jeszcze do dzisiaj nikt nie odnalazł, jak jeden mąż muszą się przewracać.

Wstyd to mi mówić ale przez myśl straszne rzeczy przechodzą. Że jak tacy jesteśmy to nie wiem czy my do tej niepodległej i suwerennej dorośliśmy jako obywatele. Stara zasada mówi podziel ich a będzie można nimi rządzić (divie et impera) i tak nam się dzieje.

Takie tam, żółcie na wątrobie mi się zebrały... Sad Jak kogo uraziłem to z góry przepraszam, skreślcie słowo jak wy to widzicie bo może to ja nienormalny jestem. Zwłaszcza ciekawi mnie jak z emigracji to widać.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Keth
Chociaż mieszkam od 17 lat za granicą i nie zamierzam już wracać do Polski, jestem na bieżąco z sytuacją w kraju, bo ją codziennie śledzę. Jedną rzecz chciałbym podkreślić na początku - z rozmysłem zrezygnowałem z głosowania w wyborach wszelkiego rodzaju, do czego mam prawo jako polski obywatel. Jestem zdania, że osoby na stałe pozostające poza Polską powinny stracić prawo do głosowania, zwłaszcza Polonia amerykańska (ale to taka dygresja). Nie głosuję, bo nie chcę urządzać życia ludziom w kraju, w którym nie mieszkam, ale rezerwuję sobie prawo do krytyki. Tyle względem wstępu, bo często spotykam się z zarzutem, dlaczego komentuję polskie sprawy nie mieszkając w Polsce.

Po pierwsze, jestem ogromnie zmartwiony wojną plemion, której pięć czy dziesięć lat temu wcale nie było widać. Ten podział sympatii politycznych na prawo i lewo jest odczuwalny już nawet w mojej rodzinie, bo rodzice przestali się zapraszać nawzajem z bliskimi krewniakami na urodziny z powodu odmiennych poglądów politycznych. Ten rozłam wydaje się tak głęboki, że jedno pokolenie nie wystarczy, żeby znowu zakopać przepaść. Polityka zrobiła się niewiarygodnie brudna i teraz chyba już nie wróci na bardziej ugładzone cywilizowane tory.

Po drugie, drażni mnie rozmywanie granicy pomiędzy patriotyzmem i nacjonalizmem. Czuję się Polakiem, ale nie nacjonalistą. Teraz to już pewnie kwestia życia w innej kulturze, ale nigdy nie irytowało mnie to, że w białej chrześcijańskiej Europie (ok, w moim przypadku protestanckiej) po ulicach mają czelność chodzić czarnoskórzy, a Hindusi rozwożą jedzenie. Rodzaj myślenia prezentowany przez ugrupowania lansujące białą Europę i czystą krew jest dla mnie nie do zaakceptowania. Ludzie tacy - postrzegający się za najprawdziwszych patriotów - powinni być w takim razie konsekwentni do końca i bezwzględnie domagać się deportacji do Polski tych rodaków, którzy osiedli w Północnej i Południowej Ameryce albo w Australii, bo te części świata należą do obcych, nie do nas.

Jednocześnie chciałbym się odżegnać od sympatii czysto lewicowych (nie chcę nikogo obrazić terminem lewackich). Jestem wielkim wrogiem niekontrolowanej imigracji oraz tolerancji dla opresyjnego islamu. Chociaż staram się tego nie okazywać, jestem koniec końców wielce niechętny wszelkim religiom (chociaż islam stoi na pierwszym miejscu mojej listy wierzeń uwsteczniających ludzkość).

Rząd PIS ogromnie mnie zawiódł. Nigdy nie byłem zwolennikiem tej partii, ale w pewnym okresie doznałem tak wielkiego rozczarowania poczynaniami PO-PSL, że gotów byłem dać ludziom z PIS szansę na dowiedzenie, że jednak są lepsi, etycznie i merytorycznie. Trzy lata wystarczyły, aby ci ludzie się w moich oczach kompletnie skompromitowali. Pinokio Zmorawiecki, Andron Zamachowicz, Pani Limuzyna, szkoda dłużej ciągnąć tę listę.

Zastanawiam się wciąż nad POLExitem. Nie wiem, czy to realny scenariusz czy nie. Wiele wskazuje na to, że jednak nastąpi. Jedno jest pewne - czekają nas ciekawe czasy.
 
www.rpgonliner.fora.pl
Suriel
Jestem zdania, że osoby na stałe pozostające poza Polską powinny stracić prawo do głosowania, zwłaszcza Polonia amerykańska (ale to taka dygresja). Nie głosuję, bo nie chcę urządzać życia ludziom w kraju, w którym nie mieszkam...


A ja tam uważam, że emigracja która nie zrezygnowała z obywatelstwa powinna głosować aktywnie. Jakby nie było, to właśnie oni wiedzą co jest w kraju gospodarczo spier... co ich zmusiło do emigracji. Zakładam że w 80% głównym sprawcą jest hajs i warunki życia reszta wyjechała ze względu na rozwój zawodowy, by zobaczyć jak się żyje w innym kraju, kwestie sercowe (bo "Kochanie tam jest) etc.

Gdyby np. sama emigracja angielska założyła partię i w całości na nią głosowała (liczę ok 2mln Polaków na wyspie) to byli by drugą siłą w parlamencie. I kto wie czy nie rządzili by lepiej.

Co do partii i tego jak rządzą to ja zawsze wiedze plusy i minusy. Wiem co PO i PiS zrobiły dobrze a i widzę co jest totalnym fuckup'em.

PO nie będę rozliczał, bo to już przeszłość.

Natomiast PiS
In Plus
- maksymalnie rozpędzona gospodarka, która leci głównie na skrzydłach globalnego przyspieszenia, wzrost gospodarczy (ponad 4%) w 2017r zrobił super wynik. Ten rok może się uda zapiąć pierwszy raz od nadwyżką budżetową (rzecz bez precedensu). Myślę że 2019r będzie już dużo, dużo słabszy.
- uszczelnienie VAt to strzał w dziesiątkę
- tak zwane pińćset plus, okazało się też niezłym pomysłem pomimo iż byłem pierwotnie sceptycznie nastawiony. Podbija kwoty wynagrodzenia pracowników, i napędza wynik gospodarczy bo nikt tej kasy nie trzyma w skarpecie tylko wydaje, więc w gruncie rzeczy i tak wraca to w Vacie w części do fiskusa.

In minus jest:
- podwyżki w budżetówce (nauczyciele, policjanci), nie jestem im przeciwny proszę nie zrozumieć mnie źle, niech mają. Ale chodzi o ilość administracji która nie jest redukowana, a być powinna w związku z czym większość idzie w zbędne etaty.
- Na owe podwyżki trzeba kupę kasy, więc umyślili sobie że wezmą z cen prądu i węgla ratując przy tym górnictwo. Efekt będzie w przyszłym roku taki, że jako kraj będziemy nie rentowni w eksporcie mając cenę energii jedną z najwyższych w Europie. Trudo być konkurencyjnym prawda?

Co do podziałów wśród Polaków to jak dla mnie obie strony są temu winne. Jak widać powyżej ja tam patrzę złotówką, kwestie społeczne są dla mnie istotne ale jednak drugorzędne.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Suriel
20-04-2019 13:45
Korekta przedostatniego posta w ITB

Nanatar
20-04-2019 11:36
Suriel, jaja z pewnością pomalowane i zdobione biżuterią, możesz pisać.

dretch
19-04-2019 18:14
Pokusa podliczona, Eszar półprzytomny, leży. Milcar ciężko ranny stoi, Ketras ranny stoi, Surelion lekko ranny stoi. Deklaracje proszę.

dretch
19-04-2019 13:06
kto by pomyślał, co znaczy Kacetowiec .. Sad

dretch
19-04-2019 13:05

dretch
19-04-2019 13:01
... a już byłem szczęśliwy, że jest kolejny zbiór informacji o KC... dalej mam wrażenie że jesteśmy sami we wszechświecie i "stfurca" nas opuścił ...

czegoj
19-04-2019 12:28
Kurde byli wcześniej. Ciekawe czy też pisali o KC.

Oggy
19-04-2019 11:12
Trochę niezręcznie wyszło: https://ibb.co/bQ.
..

czegoj
18-04-2019 15:10
Pośmiertna spowiedź. Toż to trzeba opatentować.

Suriel
18-04-2019 08:10
Bo lubię jak się ładnie prezentują.

Suriel
18-04-2019 07:05
..."praskom scenom" A potem będę sobie malował jajka, na kolorowo.

Suriel
18-04-2019 07:02
Zbliżają się święta.Dla mnie to akurat czas kiedy mam więcej wolnego na swoje rzeczy w tym pbf. Jeśli zatem dostanę wpisy w Warsaw ruszam z kolejna...

NickPage
Najczęściej oglądane
deliad[8112]
czegoj[5581]
dretch[4232]
8art[3679]
koszal[3405]

Ostatnia aktualizacja
deliad
Sigil
8art
Oggy
czegoj

Wszystkie NickPage
Rzuć kostką