17.12.2017 01:23:55
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Vilena - Dzieci Wody
Fourth Ed. CoT - pie...
Patronaty elementaln...
Karaluchy z Borki
Wielkie Pianalia
Kulty Ciemności w Dr...
ANSUMO - Ludzie z Me...
Elfy Żałobne
Perpignan
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
FUN
Czego akurat słuchacie?
Chowańce Czarowników
DeG - mapy
Gry paragrafowe
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Bardzo dobre pytanie i...
Czy coś jeszcze się dz...
@dretch :) Niestety ma...
Swietna robota, sprawi...
Grałem z komórki i nie...
Artykuły
Made my day... harder...
Ciekawa koncepcja. Mam...
Testy nadal trwają, wi...
Proszę o kontynuację.
Moim komentarzem będzi...
Galeria
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Tak zupełnie w ramach ...
Czyli czerń i biel :) ...
Dodatkowe strony
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Podam wieczorem jak bę...
Może te problemy wynik...
facebook
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Kuźnia Wszechkreatorów
koszal
Aha jeszcze tak mi się nasunęło, że w malauckich miastach pianalia obchodzi się dwa razy do roku. Jedno po drugim. Potocznie nazywane Dniami Kolejarza z racji, że występują kolejno, po sobie.
Malauk winien mieć opisaną w bestiariuszu cechę specjalną- Malauckie szczęście.
Opis- masz szczęście, jesteś Malaukiem.

Keth
Przytłoczony nadmiarem pracy w ostatnich dniach, na razie tylko śledzę burzę mózgów w temacie pianaliów i muszę Wam powiedzieć, że szykuje się naprawdę dobry duży tekst. Bardzo chętnie pomogę obrobić to stylistycznie w całość jak tylko doszlifujecie detale!

www.rpgonliner.fora.pl
koszal
Suriel, tak jeszcze mi się nawinęło.

3.1 Parada Fallusa- tradycyjna parada zaczyna się... no właśnie. Powinniśmy przemyśleć kto ją zaczyna i gdzie? Moja propozycja taka, że przedstawiciele wszystkich świątyń Piana z Orcusa, ale także chętnych ku temu karczm zbierają się na placu karczemnym. Tamże każdy z nich ma obowiązek dostarczyć naczynie (może to być dzban, amfora, beczka) z alkoholowym trunkiem. Następnie określony skład* sędziowski na podstawie okazałości naczynia, a przede wszystkim jakości jego zawartości wybiera to, które będzie niesione na czele orszaku przez cieszące się największym (w danym mieście) uznaniem prostytuki**.
Orszak wyrusza z placu karczemnego i wędruje ustalonym wcześniej szlakiem przez kolejne dzielnice, by powrócić na wieczorną libację.

I teraz kilka słów wyjaśnienia. Próba win, a wybór trunku prowadzącego orszak.
Pierwsza próba decydująca o prowadzeniu orszaku różni się od próby win tym, że tylko świątynie i karczmy biorą w niej udział, a nie kupcy, czy producenci (choć w przypadku świątyń są to ich produkcje). W przypadku próby win zwycięzcy oprócz cieszenia się prestiżem zwracają na siebie uwagę organów odpowiedzialnych za ściąganie odpowiednich podatków, ponieważ jest to działalność handlowa (nawet jeśli podczas Pianalli część win zostałą rozdana do degustacji w celach reklamowych). W przypadku wyboru prowadzących orszak tylko przedstawiciele obiektów oficjalanie poświęconych Pianowi (a więc świątyń i karczm) biorą w niej udział. Warto więc zwrócić uwagę, że dana świątynia, czy bogata karczma często oferuje w tym momencie trunek nie własnej produkcji, ale najlepszy serwowany w swoim przybytku (nabyty u producentów). Wybór i degustacja prowadzących orszak nie podlega więc opodatkowaniu. Próba win zaś im podlega (począwszy od wykupienia miejsca na targu..).

*w skład sędziowski wchodzą
- cieszący się największym prestiżem kapłani świątyń Piana w mieście organizującym Pianalie,
- właściciele najlepiej prosperujących burdeli (czyli tych, które odprowadziły największe datki dla świątyń),
- zwycięzcy ubiegłego roku, którzy prowadzili orszak,
- najznamienitszy pijany mistrz ubiegłego roku, wybrany na skutek najczęściej powtarzanych o nim opowieści (czasami trudny do zidentyfikowania),
- przypadkowy, prosty pianita, zaproponowany przez najstarszą kurwę w mieście,
- dowódca straży miejskiej (stanowisko honorowe, często powiązane z dość czytelną i oficjalną łapówką w postaci kilku pięknych kobiet, które sobie wybierze i kilku dzbanów najlepszego wina by na czas świąt przydały mu cierpliwości i pomogły odwrócić wzrok od małych występków),

** cieszące się największym uznaniem prostytutki są prezentowane przez właścicieli najlepiej prosperujących burdeli (czyli odprowadzających najwyższe datki), następnie wybrane są drogą liczenia głosów na podstawie zgromadzonych na placu mężczyzn, którzy poprzez czynioną wrzawę zapewniają o korzystaniu z usług i zadowoleniu z ich jakości (technicznie to jak wybory miss ruchania poprzez podniesienie dziwki w górę i krzyki, wokół której zbierze się większy tłum mężczyzn, ta zwycięża). Żonom pod karą aresztu nie wolno gniewać się, czy czynić nieprzyjemności mężom, którzy w ten dzień przyznają się do burdelingu (a takie ładne słowo).
Malauk winien mieć opisaną w bestiariuszu cechę specjalną- Malauckie szczęście.
Opis- masz szczęście, jesteś Malaukiem.

Suriel
Tekst o pianaliach utknął u recenzenta i kooperatora (Mr. Koszal) więc tak sobie pomyślałem...
Jest w 4ed furtka do tworzenua nowych światów. Moze zrobili byśmy taki jeden portalowy?
Temat ruszyłby nie wcześniej niż za tydzień lub dwa. Nadalbym ogolny zarys świata i każdy chętny mógłby się przyłączyć i pisać.
By uniknąć przepychanek i sporów wśród wspolautorow co do wizji, ostateczne zdanie co wejdzie a co nie mialbym ja.

Wstępnie myślałem by wspomóc się Kreatorem Krain.

Ale jest też od groma innych materiałów pomocniczych którymi można by się posiłkować.
Tu wrzucę listę z wieczora ale zapewne każdy z Was zna choć jeden.

Czy warto ciągnąć ten temat? Będą chetni?
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry

Nanatar
Pomysł zacny. Ma oczywiście szanse utknąć, zawiesić się między poczwarką, a motylem. Mimo to, warto spróbować.

czegoj
Też jestem mocno na tak.
Pilnie poszukuję dobrej pracy.Lzy
Moje pbf-owe CV - http://www.kryszt...php?user=7

Suriel
Mocno się wahalem czy w ogóle mam czas pisać świat sam dla siebie. Bo może się tak skończyć. Swiat który w dodatku niekoniecznie musi mi się bardzo podobać. Ma byc intryguhacy i grywalny a to nie zawsze idzie w parze z tym co sie lubi.

Zrobię tak, zobaczę jaki będzie odzew. Jesli spory i będą chętni kontynuuje jak yznam że nikla odpowiedź; bez ujmy odpuszczę temat.

Wprawdzie mam juz okolo 3str tekstu ale poniżej założenia jakimi się będę kierował. Prosba o reakcję z Waszej strony i podpowiedzi, pytania wnioski...

1. Zauważyłem że jest pewne zainteresowannie światem fantasy postapokaliptycznej. Taki będzie zatem ten nowokreowany swiat
2. Swuat będzie komppatybilny z 4ed.Tak że jak zostanie wydana a fluff z niej nie będzie ciekawy to hop siup i jest gdzie grać.
3. Swiat będzie istniał obok Orchi. Będzie się można przenosić za pomoca portalu. Nie wiem czy w obie strony i nie wiem jeszcze na jakich zasadach.
4. Klimat: mriczny nastrojowy, w kierunku dark fantasy.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry

Nanatar
Fantasy postapokaliptyczne, to bardzo szerokie pojęcie, zainteresowani proszą o przybliżenie. Zgodność z 4ed, ale możliwy do zaadaptowania na starsze wersje, proszę. Bo do 4ed, to jeszcze trochę czasu, zanim do nas dotrze.
To że obok Orchii to dobry pomysł, z korzyścią dla obu światów. Dark F, (?) Jak są już trzy strony, to podziel się. Szkoda trzymać w szufladzie. Daj pooddychać wyobraźni.
Może to spowoduje zainteresowanie większego grona. A i będzie wiadomo w jakim kierunku uzupełniać.

czegoj
Surielu dwie sprawy:
1. Jeśli chcesz odzewu to musisz dać zaczątek, te kilka zdań nie zapewnią odzewu.
2. Proponuję, skoro już zacząłeś, dać oddzielny temat bo tutaj nikt raczej nie będzie zaglądał.

I na początek:
1. Nazwa świata.
2. Wybrane rasy.
3. Religia.
4. Geografia (najlepiej z mapą).

Odpowiadając na Twoje zagadnienia.
1. Jak najbardziej.
2. Odradzam jak na razie pełną kompatybilność, bo zwyczajnie nie znamy realiów tego nowego świata. Jeśli chcesz kompatybilności to proponuję stare KC lub byt stworzony przez półboga, który może istnieć obok.
3. Na razie zostawiłbym furtkę fabularną bez mechanicznych połączeń. Jeśli ktoś dociera to nie wie jak wrócić. Jeśli ktoś chce wyjść to nigdy nie wie gdzie trafi.
4. Pełna akceptacja.

8art
Vvxy chcesz isv bardziej w strone Klanarchii lub Degenesis, gdzie swiadomosc poprzedniej cywilizacji jest wciaz w miare zywa, czy bardziej jak np Pathfinder, gdzie byla tam kiedys jakas apokalipsa, ale nikt tego nie pamieta tak naprawde.

Suriel
Założyłem wątek, są tam odpowiedzi na Wasze pytania. Pozdrawiam uklon

mastug
Suriel ciekaw jestem jak zakwalifikujesz nowy świat - czy jest to:
- plan egzystencji
- półplan egzystencji
- sfera egzystencji
- inna planeta w tym samym planie co orchia?

Suriel
Skoro autor otwiera drzwi na możliwość innych planet to czemu by nie spróbować?

Suriel
Robię aktualuzacje do skromnego projektu który zacząłem. Mam kolejne czery strony. W tej cześci zamierzam powoli schodzić z formy fabularnej w konkrety. Biorę sobie do serca o co pytacie i powiem szczerze że wszystkiego nie dam rady zrobić.
Wstyd się przyznać ale nie wiem jak nazwać ten neverland.Jakies pomysly?

8art
Obiekt 21 Grin
Orchia 2.0 Grin
Kacetolandia Grin

Bardziej pokusibym sie nie tyle o nazwe planety, bo dla jej mieszkancow to prostu "ziemia" a nazwalbym projekt. Sorry ale zadne sensowne nazwy nie przychodza mi do glowy... :/

Suriel
He he; pytam serio.

czegoj
Kalka - powinno być wystarczająco mrocznie i intrygująco. W orczym Kalcha.

Suriel
Kalka, Jak taka kalka do kopiowania? Zeby mi nie powiedział kto, że ten świat to plagiat, kalka taka. Grin Ale w sumie który nim nie jest?
Może: Kalkha albo coś w ten deseń?

Nanatar
mortuus malum - zgniłe jabłko
hermita
profanus
spiritus terra

troszkę podpierałem się łaciną, nie mówię w tym języku i używałem słownika, mogą być błędy.
Przypuszczam że ze względu na brzmienie ostatnia propozycja może się spodobać, ale ja wciąż mam niedosyt, to w końcu nazwa wielu krain.
A może po polsku: Pustkowie Dusz, Larwa (LARD), Żałobna Ziemia

mastug
Fallgoria
Prohibrion

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się