12.12.2018 04:10:40
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Konkurs Złote Prosię...
Zakon Zmierzchu i Świtu
Krasnoludzka Gildia ...
Utopce
Akademia Złotych Żon
Zjadacze Ciał
X-GROM - Szałaputy
Religia Środka
X-GROM - koncept sys...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
KC - Szkwał cz. 3
Czego akurat słuchacie?
Światotworzenie - Or...
Ciekawe filmy
Ujednolicony atlas w...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Ja mogę powiedzieć co ...
To ja chylę czoła, że ...
:-) Spójrz na godzinę ...
O takie uwagi chodziło...
Przeczytałem część prz...
Artykuły
Czy to cudo w końcu wy...
Wszystkie prace wrzuco...
Jaki wynik konkursu?
Ja proponuje inne rozw...
Jeśli trzeba, mogę prz...
Galeria
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Tak zupełnie w ramach ...
Czyli czerń i biel :) ...
Dodatkowe strony
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Podam wieczorem jak bę...
Może te problemy wynik...
facebook
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
DE - Chowańce Czarowników
Sigil
Proszę bardzo, oto nad wyraz przydatny materiał dla guślarzy i czarownic:

http://www.sibsi....ge_id=2909

Pod artykułem znajdziecie także kartę dla chowańca w formacie pdf. Niestety, chwilowo nie jest ona jeszcze interaktywna, ale pracujemy nad tym. Więc cierpliwości! Mam nadzieję jednak, że sama idea oraz jej realizacja spodoba się Wam. W odniesieniu do pozostałych profesji magicznych bowiem użytkownicy magii ludowej nie są zbyt potęzni. Wierzę więc, że chowańce pozwolą im na zyskanie pewnych przewag, a także dodadzą klimatu samej grze!
Edytowane przez Keth dnia 18-12-2017 19:18
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Keth
Bardzo mnie interesuje informacja o poziomie komunikacji właściciela z chowańcem. Czy to rozwinięta intelektualnie więź czy raczej przekazywanie emocji na poziomie zwierzęcym? Chowaniec jest zdolny do postrzegania abstrakcyjnego?
 
www.rpgonliner.fora.pl
Sigil
Zwierzęta mają inteligencję na poziomie 1-10. Każda istota, która posiada ten współczynnik wyżej, jest samoświadoma i zdolna do myślenia abstrakcyjnego. Chowańce, jak zapewne zauważyłeś, są pomniejszymi demonami - co już świadczy o ich inteligencji. Ciało zwierzęcia jest tu tylko nośnikiem ducha. Poza tym zważ, że w procesie przemiany chowaniec otrzymuje 10 +K10 punktów do Int. (minimalnie 11) co także mówi tym, iż przestaje żyć w krainie mchu i paproci a zaczyna być stworzeniem świadomym.

Ponadto umiejętności, jakie chowaniec może posiadać, np.: Demonologia, Kosmologia, Kryptografia są w większości zaawansowanymi dziedzinami wiedzy, co także wskazuje iż chowańce bywają czasem bardziej inteligentne i lepiej wykształcone, niż ich panowie. Pfft

Komunikacja telepatyczna z chowańcem jest możliwa tylko w obrębie 10 m. Czarownik nie ma więc możliwości porozumiewania się z familiarem na duże odległości. Niemniej rozmowa taka odpowiada normalnemu dialogowi. Można przesyłać myśli i obrazy - nie można przesyłać emocji (choć oczywiście dane myśli czy wizje mogą takie emocje wywoływać).
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Keth
Przyjmuję w takim razie, że chowańce mogą zachowywać się jak typowe zwierzęta swego gatunku wtedy, kiedy tego wymaga sytuacja, w normalnych okolicznościach jednak posiada jedynie zwierzęcą formę, a jego umysł potrafi przewyższać potencjałem umysł czarownika. A jak się sprawy mają z posłuszeństwem? Czy taki chowaniec może być krnąbrny? Czy może odmówić wykonania polecenia? Zrobić swemu panu na złość albo na przekór?

Dodatkowo, czy komunikacja odbywa się zawsze na poziomie telepatii czy też chowaniec rozumie słowa wypowiadane na głos przez swego pana? (to ważne dla późniejszych wpisów fabularnych w przygodzie PBF).
 
www.rpgonliner.fora.pl
Sigil
Chowaniec jest demonem, więc bez problemu rozumie język swojego pana. Ponadto będąc istotą inteligentną na pewno posiada własny charakter i preferencje.

Stworzenie chowańca jest rodzajem paktu pomiędzy czarownikiem i pomniejszym demonem natury. Czarownik wzywa demona i obiecuje mu, że będzie go karmił regularnie (własną krwią, jak zapewne wiesz). Demon z kolei zgadza się służyć mu do śmierci czarownika, lub zniszczenia aktualnego, zwierzęcego ciała. W zasadzie więc wypełnia polecenia, które nie kolidują z jego naturą. W wypadku, gdyby czarownik mocno czymś chowańca obraził lub przestał go karmić, duch opuści formę fizyczną i zwierzę, będące jego nośnikiem umrze.

Chowańce nie zawsze udają zwierzęta. Niektóre np. lubią straszyć ludzi - poza tym należy zauważyć, że chowaniec zawsze wygląda nieco inaczej, niż zwykłe zwierzę: ma np. jarzące się oczy albo dziwny kolor. Nie zachowuje się poza tym jak zwierzę, bo demony raczej nie odczuwają potrzeby ukrywania swej natury. Oczywiście demony natury to nie to samo co np Asurowie (demony Ciemności). Ludzie się ich nieco lękają i mają pewien dystans, ale nie uważają ich za złe. Raczej za coś, na co nie mają wpływu i co może być kłopotliwe. Część chowańców np. lubi robić psikusy otoczeniu, choć swojego pana zostawiają zwykle w spokoju. Pakt zakłada bowiem, że nie mogą występować przeciwko czarownikowi i mają za zadanie wspomagać go i chronić - co zresztą jest także dla ich korzyści (w końcu czarownik je karmi).

Co chowaniec ma z tego układu? Mianowicie rzadką możliwość egzystencji przez jakiś czas w cielesnej powłoce, która dla demonów jest dość pociągającą opcją. Tego typu istoty są z natury ciekawskie, a ta możliwość pozwala im poznać świat ludzi i królestwo materii. Poza tym demony są nieśmiertelne, fakt służenia komuś kilka czy nawet kilkadziesiąt lat, to dla nich nie wielki problem.
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Keth
Czyli w zależności od swych możliwości manualnych chowańce mogą wspomagać czarownika w różnych czynnościach? Próbuję sobie wyobrazić swoją norkę jak siedzi na półeczce nad garnkiem z ziołowym wywarem i miesza w nim trzymaną w przednich łapkach chochlą. Albo ślęczy nad otwartą księgą i czyta w świetle świec jakieś prastare teksty.
 
www.rpgonliner.fora.pl
Sigil
No tak, oczywiście, że mogą, jeśli tylko będą miały na to ochotę naturalnie i jeśli będzie to możliwe, biorąc pod uwagę ich zdolności manualne. Np norka może czytać jakąś księgę, ale raczej nie wyrzeźbi ci różdżki z drewna, prawda? Wink
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Keth
Czy istnieje taka paskudna możliwość, aby silniejszy czarownik (potężniejszy, robiący lepsze wrażenie) podkradł chowańca koledze po fachu? Czy też pakt z demonem całkowicie takie zakusy uniemożliwia?
 
www.rpgonliner.fora.pl
Sigil
Nie, nie ma. Dopóki czarownik żyje, nikt nie jest w stanie odebrać mu chowańca.

Jeśli jednak czarownik umrze, chowaniec może zostać przejęty. Dzieje się to na dwa sposoby - albo umierający przekazuje chowańca swemu następcy, albo też kolejna osoba próbuje schwytać takiego chowańca, zanim ten opuści powłokę fizyczną (czyli umrze z głodu bez dostępu do krwi pana). W pierwszym przypadku chowaniec przechodzi na służbę dobrowolnie, w drugim należy go złapać i przekonać do współpracy. Innych możliwości nie ma, bo... No cóż, po prostu nie ma. Taka widać jest natura tych duchów i nie ma się sensu rozwodzić nad tym. Wink
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
TatTvamAsi
Czy skoro chowańce są demonami, które w sumie egzystowały na poziomie astralnym, mogą przekazać Czarownikowi swoją wiedzę (np. z zakresu Kosmologii, odnośnie świata astralnego i innych duchów)? Zależy to może od układów czarownika z samym chowańcem?

Będąc w sumie na planie materii nie ma jakiejś opcji, aby chowaniec dostrzegał plan bliższego astralu?

Keht: jakiego chowańca miałaby twoja postać?
 
Keth
Norkę, wielką niegrzeczną i złośliwą norkę, która wszystko gryzie i zakopuje w ogródku, straszy warczeniem dzieci, płoszy drób sąsiadów, drze na strzępy wywieszone na płotach pranie, sika sąsiadom do wiader z mlekiem, ale nade wszystko kocha swego pańcia!
 
www.rpgonliner.fora.pl
Sigil
Nie bardzo rozumiem zasadność tego pytania, TTA. Bo skoro chowańce posiadają tego rodzaju wiedzę (gracz sam ją przecież określa, przy tworzeniu chowańca) i mogą się porozumiewać z czarownikiem, to chyba jasno z tego wynika, że mogą mu przekazywać informacje, prawda? Nie wiem więc, czy o to Ci chodziło, czy może do końca nie zrozumiałem pytania? Zechciej uściślić, jeśli tak się stało.

Zdolności specjalne chowańców są wypisane w doku o ich tworzeniu. O ile pamiętam, jedną spośród nich jest: Widzenie Astralne. Można je wykupić w czasie przechodzenia na poziom za PD postaci. Przejrzyj może uważnie także inne możliwości, jakie się tam pojawiają. Myślę, że pozwalają one stworzyć całkiem interesującego demonicznego towarzysza.

Keth - zaczynam się powoli lękać tego, do czego zdolna jest wyobraźnia moich graczy... Pfft
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
TatTvamAsi
Chodziło mi o to, czy na przykład jeśli Chowaniec jako istota astralna posiada wiedzę, której nie ma czarownik, to czy czarownik przy przechodzeniu na poziom i ogólnie podczas przygody może się od chowańca uczyć umiejętności? Np. Kosmologii, czy Kryptografii?
 
Sigil
Teoretycznie może, ale w takim wypadku, po co mu ten chowaniec? Bo chyba właśnie po to on jest, by wiedział takie rzeczy, a gracz mógł rozwijać sobie inne umiejętności, prawda?
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Suriel
11-12-2018 22:28
Ja wiem, ja wiem! Wybierz mnie, mnie! Grin

Keth
11-12-2018 21:14
Ghasta, widzę, że czytasz Warsaw. Ty masz analityczny umysł, podpowiedz, gdzie jest teraz ten Murzyn? Shock

dretch
11-12-2018 18:23
Panowie i panie Smile niestety moja praca jest teraz tak absorbująca że ciężko mi znaleźć czas na Pokusę, ale obiecuję, do końca 2018 zamkniemy tą przygode. Proszę graczy o pw z rzutami 4 x k100 .

Suriel
11-12-2018 16:13
ITB posłaniec wcale nie przyniosły listu tylko fakturę.

Suriel
11-12-2018 16:01
Trochę mi popsuł samochód więc obecność jak widać utrudniona nieco.

8art
10-12-2018 19:46
Wpisy ode mnie dopiero jutro jak cos

Keth
09-12-2018 20:19
Dobra, odpuścimy Ci w weekend! Grin

Suriel
09-12-2018 19:28
Jeden post dziennie. Nue dam rady...

Suriel
09-12-2018 18:13
Skoro nic niepuszecie to idę otworzyć wino.

Suriel
08-12-2018 22:25
A szkoda, bo potrułem wszystkich na kolacji.. Post uzupełniony, lektura obowiązkowa bo to rozpiska działań na następny dzień.

Kargan
08-12-2018 21:37
Kethowi się tak śpieszy z fabułą, ze nawet na posta dziedzica nie poczekał Pfft

Nanatar
08-12-2018 21:35
Dokąd król chodzi piechotą. Grin

NickPage
Najczęściej oglądane
deliad[7317]
czegoj[4970]
8art[3295]
dretch[3285]
koszal[3052]

Ostatnia aktualizacja
deliad
BAZYL
Sigil
kartograf
8art

Wszystkie NickPage
Rzuć kostką