22.02.2019 10:50:35
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Kłusownik
Konkurs Złote Prosię...
Zakon Zmierzchu i Świtu
Krasnoludzka Gildia ...
Utopce
Akademia Złotych Żon
Zjadacze Ciał
X-GROM - Szałaputy
Religia Środka
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Czego akurat słuchacie?
KC - Szkwał cz. 3
Sesja KC online - Wy...
Karty do bestiariusza
Stare lub nowe karty...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Nooo... Lolitki były...
@Keth - nie chodzi o t...
"Wierzę też, że niedłu...
Osobiście jestem bardz...
Co chcesz wiedzieć?
Artykuły
Tak, w podobnej konwen...
Nie mam uwag do profes...
W mojej wizji KC funkc...
Bazylu, to Ty musisz t...
Leśny banita pokroju R...
Galeria
Dobry gość.
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Tak zupełnie w ramach ...
Dodatkowe strony
Niestety zbieraliśmy w...
szacun za skany-czemu ...
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Najczęściej czytane arty
IK - tworzenie i roz... Czytano: 75,212
01. Wybór rasy i płci Czytano: 23,837
05. Czary - objaśnie... Czytano: 20,443
07. Kasta Niesklasyf... Czytano: 19,180
Legenda Kryształów C... Czytano: 18,966
Charakter Postaci Czytano: 17,764
Martwiaki Czytano: 16,914
Spis kamieni szlache... Czytano: 16,508
02. Kasta Żołnierska Czytano: 15,999
06. Kasta Czarodziejska Czytano: 15,377
Najczęściej czytane newsy
Kolejny podręcznik w wersji elektronicznej. 8,026
Reaminacja czy eutanazja? 7,740
Już jest!!! 7,240
Zbieramy na serwer na kolejny rok!!! 5,803
I po premierze 5,403
Grafiki Musiała 4,895
Kryształy Czasu - Rewolucja 4,361
Nowa odsłona Księgi Profesji! 4,084
Próbka tekstu powieści Artrura Szyndlera 4,016
PUCHAR OSTROGARSKI - I edycja 3,997
facebook
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
A ten skąd się tu wziął?
Keth
Coś mi przyszło przez zupełny przypadek do głowy, będąc niejako pokłosiem odnotowanego znienacka w pamięci faktu, że jestem na forum od jedenastu lat. Dobry Boże, od jedenastu lat! To jest tak niewyobrażalny szmat czasu, że kiedy patrzę na Wasze awatary, mam wrażenie, że znam Was praktycznie całe życie. No i naszło mnie na wspominki, dlatego chciałbym zadać pytanie: pamiętacie jeszcze jak tutaj właściwie trafiliście?

Ja sam nie pamiętam! Prawdopodobnie zajrzałem zwabiony kryształową zawartością portalu i zachwycony zaawansowanym technologicznie forum przeniosłem swoje przygody z RPG Onlinera tutaj. Przez pierwszych kilka lat podlizywałem się bezwstydnie administratorom i spamowałem w każdym możliwym temacie, by potem wejść cichaczem w hasła dostępu Czegoja i teraz szantażować go bezkarnie banem!

A Wy?
 
www.rpgonliner.fora.pl
Suriel
W 2010r szukałem czegoś w internecie, już sam za bardzo nie pamiętam czego ale chyba coś związanego ze szkłem, kryształem do zegarka a tu bach... Strona o KC. Przez chwilę nie wierzyłem, że w tą starszyznę ktoś jeszcze gra. Ostatnia strona na jakiej byłem była strona Giraffa na sielsia.net
Myślałem, że ten relikt przeszłości jest dawno zapomniany a tu, o!

Jak wszedłem coś tam zacząłem pisać ale strasznie mało. Od dzwona. No i nagle przypierza się do mnie jakiś koleś z wyrzutami czemu tak rzadko tacy ludzie jak ja piszą, a tylko wchodzą i patrzą, i takie tam. Jako, że nie przepadam kiedy ktoś wylewa z wątroby na pierwszą lepszą osobę co mu leży, to odpaliłem parę tekstów za co omal nie dostałem bana. interweniował Bazyl i załagodził sytuację z Czegojem.

Post #189 z tego wątku
http://krysztalyc...#post_7288

Ale to były inne, nerwowe czasy, na portalu hulał niejaki Haurine i każdy miał wtedy nóż w kieszeni na wszelki wypadek. Było minęło. Testosteron opadł a z nim

Minął jakiś czas. Olałem temat KC bo stwierdziłem, że jacyś dziwni an tym portalu a ja jestem usatwiony życiowo w innym kierunku. I chyba z rok czy trzy się nie udzielałem ani nie pojawiałem. Ale... kiedy osiągnąłem w życiu zawodowym wszystko co właściwie mógłbym uzyskać stwierdziłem, że czegoś mi w życiu brakuje. Nie mam hobby. Ciężko pracowałem, by dojść do szczytu i wyszło. Awansu zatem właściwie nie ma szansy dostać już wyżej dostać, mogę tylko zarabiać więcej robiąc to samo. Pracę będę miał taką samą do końca życia. Czegoś mi brakowało. Co tu robić?

No to machnąłem dzieciaka. Fajnie, fajnie ale to nie było to. A potem zacząłem się pojawiać ponownie w okolicach września 2014r na portalu jak dostałem przypadkiem na maila info, że będzie książka pisana o KC. Z wiadomym skutkiem.

Czegoj wyciągnął w tym czasie jakie totalne starocie z Tawerny, które publikował Bazyl, nawet się zdziwiłem że byłem publikowany lata temu. Nie miałem świadomości.

Post #119 z tego wątku:
http://krysztalyc...post_56532
a potem napisałem kilka dłuższych postów z tego samego wątku #121 i #124 i jakoś tak się rozbestwiłem i zostałem.

Najpierw głównie przez Znak Kobry, mój pierwszy pbf. Stresowałem się ale... a! Myślę sobie. To Cp2020, tego się nie da zepsuć słabym pisaniem. Krople więcej do pucharu dodał 8art, napisał coś w stylu: z granie w rpg jest jak z jazdą na rowerze, tego się nie zapomina. Akurat w stosunku do mnie był to bardzo głupio wybrany przykład Grin.

Potem pbf, Dzieci Ulryka, potem Charlestone by Night w które, uwaga... gramy do dzisiaj Shock

No i.... jestem tu 3 i pół roku...
Edytowane przez Suriel dnia 28-06-2018 20:31
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
koszal
Znaczy się, że to gdzie ja trafiłem?

A dlaczego tu nie ma klamek?
Malauk winien mieć opisaną w bestiariuszu cechę specjalną- Malauckie szczęście.
Opis- masz szczęście, jesteś Malaukiem.
 
Suriel
W watku nie ma ruchu, a szkoda...
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
mastug
W sumie kilka dni po tym jak pojawiła się strona w sieci odnotowałem jej obecność. Niestety nie było na niej tego czego szukałem - a poszukiwałem innych (niż już posiadałem) oryginalnych (w rozumieniu napisanych przez ASa) informacji na temat KC. Dopiero znacznie później (rok?) zacząłem przyglądać się dyskusjom portalowiczów.
Tak jak wspomniał Suriel był czas, że portal wydawał się mało gościnny ze względu na Haurine. Nie specjalnie byłem zainteresowany pyskówkami i personalnymi atakami więc nie udzielałem się zbytnio. Dopiero później nieśmiało zacząłem udzielać się tu i ówdzie.
Pełne zaangażowanie w życie portalu spowodował Keth, kiedy zaproponował projekt Żyjącej Orchii. Teraz w formie anegdoty mogę wspomnieć że mało nie straciłem pracy przez w ten projekt - wezwany do szefa musiałem się wyspowiadać dlaczego dla całej firmy odświeżeń strony ZUS jest 60, banków 40, ministerstwa finansów 100 a strony o nazwie "kryształy czasu" 3000 i to tylko z mojego komputera Smile.
Teraz niestety teraz nie mogę poświęcić KC więcej niż chwilę czasu dziennie ale staram się być w miarę na bieżąco (obserwuję maina).
Edytowane przez mastug dnia 28-06-2018 01:19
 
Suriel
ZUS! On pracuje dla tan Murofa Żywego, Wielkieg Skarbnika Srebrnej Przystani Shock
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Sigil
Ja się tu dostałem przez Lightstorma, a więc na zasadzie łańcuszka. No i oczywiście z uwagi na PBFy, a nie KC, które jakoś nigdy mi, mówiąc prawdę, nie podeszło.

Najpierw, gdy Lighstorm stawiał swe pierwsze kroki literackie, robiłem mu korektę do Bermounth. Później zaś, gdy poczuł się pewniej i postanowił spróbować sił jako MG zagrałem w CbN (w co jak słusznie zauważył Suriel, gramy do dziś - jednak wolałbym z większą częstotliwością Pfft). No a dalej jakoś już poszło...

Z miłych rzeczy wspominam dobrze sesję do Conana prowadzone przez Dobro (szkoda, że to co dobre, kiedyś się kończy), CbN, która jest moją ulublioną sesją i pozwoliła mi wiele się nauczyć jeśli idzie o warsztat pisarski, no a teraz sandbox. Cieszę się też, że miałem (i mam) okazję prowadzić przygody do DE, oraz, że na portalu znalazły się osoby zainteresowane tym systemem i wspieraniem go. Ja sam co prawda na razie mam z nim przerwę, ale to chwilowe - zbieram po prostu siły i nowe pomysły, więc nie ma się co martwić (ja zwykle pracuję zrywami). Wink
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
Oggy
Sprawdziłem datę i wypadło prawie okrągłe 9 lat. Wtedy wymyślałem na słabości KC na forum Tawerny. Tak się nakręciłem że postanowiłem powrzucać komuś na specjalistycznym forum. Trochę powkładałem kij w mrowisko ale w zestawieniu z Hureine byłem dobrym gliną.

Cos tam pisałem, czasami pomagałem ale z umiarkowanym rezultatem. Natomiast pograłem sobie z Wami przez Skypea i powiem szczerze że było to kapitalne. KCty z ludźmi którzy je lubią.

Zostało tylko zobaczyć Was na Kryształkonie i mogę przykrywać się wiekiem od trumny.
astrolog/alchemik 10/10 POZ
 
dretch
Wow, sprawidzłem date rejestracji i była to czerwiec 2010 roku! Czyli wakacje, ostatni rok studiów! Wpadłem an ten portal poniewaz szukałem inspriracji do rpwoadzonych sesji na żywo. Tak z moją grupą graliśmy głownie w DnD, KC i SW. Raz zdarzyło się grać w CP2020.

Znalazłem portal, zarejestrowałem się w nadziei na znalezienie ciekawych materiałów oraz skonfrontowania pomysłów mojej grupy KC z innymi. Nasze "wtedy obecne zasady stołu" nie spotkały się z aprobatom, moge powiedzieć, że otworzyła sie zażarta dyskusja, która w moim wtedy mniemaniu wyglądała jak herezja. Cóż, pokusiłem się o poprowadzenie sesji, niestety z braku chęci, warsztatu słonego, sesja była marna i uciekłem od was, na dobre 4 lata! Wróciłem w 2015, praca biurowa, fajna. Później awans, nastepny i skończłem zarządzając produktem i sprzedażą. Choć wolałbym przenieść moje zamiłowanie do pisania stron www z niekomercyjnego działania na zawodowe, cóż może się uda, mam taką ogromną nadzieje.

Wróciłem z czystej ciekawości otrzymując "Raven'a" coś takiego na email z informacja że coś ciekawego sie pojawiło na portalu. Zerknąłem i tak zostałem. Dzięki forum znalażłem garczy, z ktorymi gram na żywo w Krakowie i w zasadzie mamy jeszcze miejsce na dodatkową osobę.

Lubie tu zaglądać ponieważ szanuje Was, lubie czytać wasze posty, pomysły, sprzeczki. Czasem mam wrażenie że jest to jak wypad gdzieś na piwo ze znajomymi/przyjaciółmi majacymi te same zainteresowania!
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degene...a6aa74c071

**
ECO - Strażnik miejski Ostrogaru
http://www.kryszt...p?user=353

--
Jeżeli padłeś, szybko wstań, bo jeszcze Ci dokopią.
 
www.predom-service.pl
Sigil
Dreth, musiałeś sprawdzać datę rejestracji? Przecież wszyscy ją mamy pod awatarami. Wink
No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.
 
http://swiatyniakrzyku.wordpress.com/
dretch
Tak! Nie zauważyłem jej pod awatarem.
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degene...a6aa74c071

**
ECO - Strażnik miejski Ostrogaru
http://www.kryszt...p?user=353

--
Jeżeli padłeś, szybko wstań, bo jeszcze Ci dokopią.
 
www.predom-service.pl
Nanatar
Ja też sobie zaglądnąłem i o dziwo się zgadza, ale mi się coś nie zgadza, bo myślałem że zarejestrowałem się później, z tego wszystkiego sprawdziłem Sigila, ale zorientowałem się, że nie wiem kiedy się zrejestrował.
Miałem poprowadzić jakąś startową przygodę i szukałem czarów czarnoksięskich kręgu specjalnego, bo mi drukowane wersji dyskietkowej jakaś wampirzyca dmuchnęła. a bez nich ani rusz. Wpisałem i trach, strona fanów KC, do tego fajna. Były nawet te brakujące czary czarnoksięskie. Popisałem, ale jak mi wywaliło jakiś kolejny długi post, to porzuciłem pisanie i... rok później urodziła się córa. Z tych i innych powodów porzuciłem Was na kilka lat.

Po kilku latach (jakiś krytyk bogów) wchodzę, a tu Knurion z Dretchem szukają graczy w Krakó, to myślę całe życie prowadziłem pogram trochę. A jak pograć, to zacząłem udzielać się w dyskusjach, bo wiele jest niejasności. I od słowa do słowa i wpadłem w sidła Ketha i Suriela, bo to oni zwerbowali mnie do pbf.
Zajmują sporo czasu, ale to znakomita rozrywka, zarzuciłem więc "TotalWar" na rzecz RPG by Forum.
I stało się teraz.

P.S. Knurion brakuje nam Ciebie.
P.S. II Całe życie prowadziłem pełne Sandboxy nie zdawałem sobie z tego sprawy.
P.S. III Potwierdzam szukamy graczy w Krakó, Hans może jednak, nie przerażaj się tymi czterema litrami piwa, które wypiłem podczas pierwszego organizacyjnego spotkania.
 
Suriel
Oggy:
Zostało tylko zobaczyć Was na Kryształkonie i mogę przykrywać się wiekiem od trumny.


Nie jest to głupia myśl. Nawet powiedział bym, że bardzo ciekawa. I bynajmniej nie chodzi mi o to by się nakryć wiekiem trumny, ale może warto zrobić jakiś solidny zlot na którym mogli byśmy się fizycznie spotkać.
Oczywiście sprawa karkołomna, ale jak sobie każdy zaplanuje dużo, dużo wcześniej to wypali, przynajmniej dla znacznej większości.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Kargan
22.11.2012 13:44:32 - tak podaje system... wypada wierzyć.

Przywlokłem się tu za Kethem Grin O Kryształach Czasu słyszałem coś kiedyś bardzo dawno i nigdy nie grałem. Potem przy okazji publikacji jakichś nowych książek poczytałem o pół-orkach, pół-talerzach, pół-bogach. pół-ciążach... i pomyślałem, że nic nie straciłem Grin Ponieważ jednak lubię RPG a z racji wykonywanej pracy praktycznie nie mam czasu na grę "live" to PBF jest jedyną szansą na "przygodę" Smile No i tak niektórych tu męczę Pfft
Edytowane przez Kargan dnia 07-07-2018 21:27
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)
 
8art
A ja nawet nie pamietam co tak dokladnie mnie tu sprowadzilo, ale sadze ze szukalem czegos na "Zyrafie" i pewnie jakos trafilem na krysztalyczasu.pl

Pamietam jedynie, ze na poczatku bylem przerazony jako zoltodziob wiedza innych o KC. Ale cos tam sie zaczalem udzielac, chyba w projekcie Orchii 10k, a potem niesmialo poprosilem ketha czy moge zagrac w Grzechach Ojcow. potem byly inne PBF, potem sam zaprowadzilem ZC i CP2020 i jakos to wszystko poszlo.
 
deliad
28.03.2010 10:24
Wtedy to pierwszy raz zawędrowałem na stronę w poszukiwaniu kart postaci, a trafiłem na skarby Nospa - wszystkie najważniejsze mim-y i labirynty... Często wpadałem ale głównie żeby coś ściągnąć coś do grania z kumplami na studiach w akademiku, przy braku mimów i innych materiałów które zostały w odległym domu.
Czas leciał a studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach zabierało cały wolny czas. Dopiero po studiach gdy dopadło mnie chwilowe bezrobocie jakoś trzeba było zagospodarować czas. Zajrzałem na stronę KC, a tu "Grzechy Ojców". Wartka akcja, świetne dialogi, malownicze opisy, mroczny wątek kryminalny. Czytam, czytam i nie mogę uwierzyć, że gracze nie połapali się, że to woda jest zatruta. Napisałem do Ketha. Pod jego namowom zagrałem w pbf-a "Drogę do ... nikąd", pamiętam, że Araven też wtedy zaczynał. A dalej poszły kolejne pbf-y, spłodziłem także kilka artykułów. Poprowadziłem jednego pbf-a "Boskie Potyczki", ale sesja którą na żywo graliśmy w trzy nocki tutaj rozciągnęła się na dwa lata!
Najlepiej jednak wspominam sesje przez Skype. To było coś!
Obecnie w odwrocie. Pracuję sobie na kilku etatach w kilku branżach i w ten sposób urozmaicam sobie życie Sad.
 
venar
Keth, portal w tym roku obchodzi 10 rocznicę więc nie możesz tu być 11 lat Wink

Moja rejestracja 11.11.2018 - dokładnie tak samo jak Raven i Leobardis i formalnie pierwszy dzień działalności portalu.
Założenie portalu chodziło mi po głowie na długo przed tym bo w sieci nie było właściwie nic o KC. Ale zwyczajnie nie miałem i nie mam wiedzy na temat funkcjonowania od strony technicznej. Natomiast pamiętam jak to się zaczęło.
Sesja u Wróbla i najpierw rozmowa o tym z Leo, a następnie z Ravenem. Później propozycja do czegoja by dołączył. I ruszyliśmy. Czterech jeźdźców apokalipsy Wink
Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia
 
Suriel
Czterech jeźdźców mówisz...
To jak to się stało, że tylko dwóch dojechało, się pytam Grin Niech zgadne, Zwyciestwo się przewrócił razem z koniem bo nie miał szczęścia, a Głód zajechał na McDonald's i tak się zapchał tą ich chemią, że do dziś zmulony tam siedzi. Zgadlem?
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Keth
@Sigilu, z ciekawości spytam - z sesjami PBF zacząłeś u nas czy już wcześniej bawiłeś się w tego rodzaju erpegie?

Co do tych jedenastu lat, rok przed założeniem przez Was portalu nosiłem się w myślach z otwarciem takiego portalu, więc niejako nieświadomie Was natchnąłem i to ja jestem ojcem tej strony i to jeszcze z tak długim stażem i basta! Pfft
 
www.rpgonliner.fora.pl
czegoj
Uznajmy, że miałeś ten portal wcześniej w szufladzie.
Pilnie poszukuję dobrej pracy.Lzy
Moje pbf-owe CV - http://www.kryszt...php?user=7
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Suriel
21-02-2019 16:16

Suriel
21-02-2019 15:42
A tu jest zaginiony, ostatni, obraz Muncha. Tym razem z pewnością jest on oryginalny bo jak każdy artysta tak i ten nie stronił od barbituranów i inszych materii wziewnych o podbnym działniu...

Keth
21-02-2019 15:34
Skąd wiesz, że mam PW? Shock

Suriel
21-02-2019 15:31
Pfft Wiem.

lightstorm
21-02-2019 14:20
Keth masz PW

Sigil
21-02-2019 13:38
No ale to nie jest oryginał nawet. Pfft

Suriel
21-02-2019 10:56
Moj ulybiony obraz. .Ale pomijajac to, ja w nim ostatnio widzę UFO i pomyślałem że się podpytam fachowca...

czegoj
21-02-2019 10:20
Google mówi, że to Edvard Munch - the scream

Suriel
20-02-2019 22:06
Hej Czegoju, podpowiedz mi co to za obraz jest https://i.pinimg..
..67.jpg?b=t

Suriel
20-02-2019 18:30
Okład z młodych tarczowniczek, zalecam...

Araven
20-02-2019 18:18
Kuruj się, zdrowie najważniejsze. Smile

Sigil
20-02-2019 18:05
Miałem dziś pisać, ale mnie trochę rozłożyło. Rany, jak nie wyjazdy, to choroba... :/ No nic, mam nadzieję, że napiszę jutro. Sorry za lagi.

NickPage
Najczęściej oglądane
deliad[7800]
czegoj[5322]
dretch[3988]
8art[3523]
koszal[3270]

Ostatnia aktualizacja
deliad
Sigil
8art
Oggy
czegoj

Wszystkie NickPage
Rzuć kostką