20.01.2019 09:33:29
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Konkurs Złote Prosię...
Zakon Zmierzchu i Świtu
Krasnoludzka Gildia ...
Utopce
Akademia Złotych Żon
Zjadacze Ciał
X-GROM - Szałaputy
Religia Środka
X-GROM - koncept sys...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
KC - Szkwał cz. 3
Stare lub nowe karty...
Czego akurat słuchacie?
Sesje na youtubie
Sesja KC online - Wy...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Chciałem sprawdzić czy...
Logo jest naprawdę dob...
Bardzo ładne w swej pr...
Logo super hiper extra...
Super logo!, odcinanie...
Artykuły
Oh! To już 2019. O i j...
Czy to cudo w końcu wy...
Wszystkie prace wrzuco...
Jaki wynik konkursu?
Ja proponuje inne rozw...
Galeria
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Tak zupełnie w ramach ...
Czyli czerń i biel :) ...
Dodatkowe strony
Niestety zbieraliśmy w...
szacun za skany-czemu ...
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Najczęściej czytane arty
IK - tworzenie i roz... Czytano: 73,670
01. Wybór rasy i płci Czytano: 23,530
05. Czary - objaśnie... Czytano: 20,155
07. Kasta Niesklasyf... Czytano: 18,935
Legenda Kryształów C... Czytano: 18,674
Charakter Postaci Czytano: 17,509
Martwiaki Czytano: 16,534
Spis kamieni szlache... Czytano: 16,273
02. Kasta Żołnierska Czytano: 15,760
06. Kasta Czarodziejska Czytano: 15,131
Najczęściej czytane newsy
Kolejny podręcznik w wersji elektronicznej. 7,541
Reaminacja czy eutanazja? 7,389
Już jest!!! 6,846
Zbieramy na serwer na kolejny rok!!! 5,508
I po premierze 5,222
Grafiki Musiała 4,636
Kryształy Czasu - Rewolucja 4,238
Nowa odsłona Księgi Profesji! 3,922
PUCHAR OSTROGARSKI - I edycja 3,901
Próbka tekstu powieści Artrura Szyndlera 3,879
facebook
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Ujednolicony atlas wysp Archipelagu
kartograf
Dzień dobry!

Hobbistycznie zajmuję się rysowaniem map. A że od jakiegoś czasu chodzi mi też po głowie pomysł, aby na stare lata (i zimowe miesiące) wrócić do gromistrzowania i zebrać drużynę poszukiwaczy przygód w uniwersum KC (w które notabene grałem ostatnio jakoś w 1998), postanowiłem połączyć jedno z drugim tworząc ujednolicony zestaw map Archipelagu Orkusa i przyległych wysp.

Smuci mnie, że mapki do Kryształów Czasu są... no, delikatnie rzecz ujmując -nie najlepsze. Kiepska czytelność, koszmarna (moim zdaniem) i nieczytelna czcionka, bezużyteczna legenda, brak skali. Mógłbym długo narzekać. Zamiast tego jednak chwyciłem za ołówek oraz markery i w ramach ćwiczeń z rysowania machnąłem wstępny szkic mapy Orkusa Wielkiego, który poniżej prezentuję.

66.media.tumblr.com/d6974763f0acee85a98ef0a3f61e3110/tumblr_pgpoktgJnF1xffo6wo1_1280.jpg

Duży rozmiar szkicu możecie obejrzeć tutaj

Jak już wspomniałem, powyższa mapka to szkic jedynie. Ot, taka wprawka, na podstawie której będę tworzył ostateczną wersję. Docelowo mam zamiar narysować cały Archipelag Orkusa - od Orkusa Małego do Świętego. I pomyślałem sobie, że byłbym głupcem, nie prosząc Was o merytoryczną pomoc. No i nie dzieląc się swoją pracą z innymi miłośnikami KC.

Zacznijmy zatem od mapy Orkusa Wielkiego. Mapę chcę narysować na formacie A2 i zeskanować ją do PDF i (pomniejszonego odpowiednio) PNG, aby każdy we własnym zakresie mógł ją sobie pobrać i/lub wydrukować. Aby to jednak miało sens i było zgodne z kanonem, będę potrzebować Waszej pomocy, której - jak mniemam - nie odmówicie i wesprzecie moje kartograficzne przedsięwzięcie.


Oto czego będę od Was potrzebować (na początek):

1. Nazwy własne - mój egzemplarz KC jest już mocno zużyty, zaś skan na Waszym portalu też nie najlepszy. Dodatkowo użyta czcionka nie ułatwia prawidłowego odcyfrowania nazw mniejszych miejscowości i wiosek.

2. Skala - nie chodzi mi o tylko o faktyczne wymiary wysp, ale także o takie rzeczy jak np. wysokość poszczególnych łańcuchów górskich. Do tego nie chciałbym na mapie fantasy umieszczać skali w systemie metrycznym, więc może wymyślimy jakąś alternatywną jednostkę (albo taka w KC istnieje, chociaż o niej zapomniałem - jeśli tak - uświadomcie profana).

3. Style - czy poszczególne miasta powinny się od siebie różnić stylem architektury, umocnieniami, etc. Np. jedne miasta można naszkicować w stylu gotyku, innym dodać bizantyjskich kopuł, a jeszcze inne wystylizować na orientalne czy antyczne. Do tego dochodzi klimat - na północy (jak zwrócicie może uwagę) na moim szkicu dałem lasy iglaste, na południu - liściaste. Ktoś ma pomysł, jak przebiegają strefy klimatyczne na Orkusie?

5. Korekta - zarówno w nazwach własnych, jak i w geografii. Już teraz dostrzegam w tym szkicu parę błędów. Cóż, najpierw narysowałem, potem zacząłem wczytywać się w opis Orkusa. Mea culpa (np. źle narysowałem od wschodu jezioro - wg opisu powinny być tam klify, a góry dochodzić do samego brzegu).

6. I inne rzeczy, które wpadną Wam do głowy, a które uznam za przydatne przy projektowaniu map.


No i rzecz jasna napiszcie, co sądzicie o moim projekcie, gdyż nie będę zaśmiecał Wam forum, jeśli uznacie go za chybiony Wink

Pozdrawiam

Wędrujący Kartograf
kartograf dodał/a następującą grafiki:
kc3.jpg kc2.jpg
 
Keth
Powitać kolegę, powitać! Myślę, że kartograf to osoba autentycznie na forum pożądana. Swego czasu Mastug stworzył naprawdę ładną mapkę Orkusa Zachodniego (chyba, nie jestem pewien) w stylu MiMa, ale dużo dokładniejszą i czytelniejszą. To w zasadzie wszystko, co pamiętam w temacie kartografii. Jestem pewien, że spora grupa użytkowników (w tym i ja) wesprze Twoje poczynania życzliwą uwagą.
 
www.rpgonliner.fora.pl
czegoj
Jest trochę map do KC. Głównie jednak to ich projekty autorskie nie konsultowane z Arturem. Także będziesz musiał tutaj podjąć przynajmniej jedną decyzję - czy tylko kanonicznie, czy jednak pomysły fanów również wchodzą w grę? Jeśli wszystkie mapy dałoby się ujednolicić i dodatkowo zrobiłby to jeden człowiek byłbym w niebo wzięty. Wiele razy o tym myślałem. Także jeśli zechciałbyś podjąć się takiego projektu. Służę pomocą w odnajdywaniu perełek.

Jeśli tylko autorskie projekty to proponuję kontaktować się z Arturem. Nie wiem czy będzie zainteresowany, ale próbować można. Także wybierz drogę.
Pilnie poszukuję dobrej pracy.Lzy
Moje pbf-owe CV - http://www.kryszt...php?user=7
 
kartograf
Dziękuję za odzew i zabieram się do pracy.

@czegoj - zanim obiorę drogę i zacznę zawracać głowę A.S-owi (do którego zresztą nie mam kontaktu), chyba najpierw wypucuję mapę Orkusa Wielkiego, która - zda się - jest kanonicznie kanoniczna, wymaga jedynie ładniejszej i czytelniejszej oprawy.

Kwestie techniczne:
Format - A2 (42x59,4cm), później go zeskanuję w 600dpi i udostępnię jako pdf-a.

Kolorystyka - czerń i biel, bo tak będzie chyba najłatwiej do późniejszego druku. Kusi mnie jednak, aby dodać nieco czerwieni dla nazw geograficznych.

Plan działania:

Przygotuję szkic ołówkiem, który będę z Wami konsultować. Jak czegoś nie będę pewny, sfotografuję problematyczny fragment i poddam go pod dyskusję.

I to by było chwilowo na tyle - lecę ostrzyć ołówki krasnolud

Połączony z 18.10.2018 07:22:00:
Dzień dobry z samego rana Smile

Posłusznie melduję, że utknąłem na samym początku z tym rysowaniem. I sam już nie wiem, czy trzymać się niewolniczo mapom i danym z oficjalnego podręcznika, czy też podejść do sprawy bardziej zdroworozsądkowo.

Podręcznik podaje, że Orkus Wielki ma wymiary 1000x600 staj (przyjąłem, że to tzw. staja nowopolska = 1066,8m).
Wziąłem linijkę w łapy i wyszło mi, że Ostrogar zajmuje powierzchnię mniej więcej 800km2, czyli OSIEM (sic!) razy więcej niż współczesny Paryż, prawie dwa razy większą niż powiat warszawski i mniej więcej taką, jak kraj związkowy Berlin, jest też 16 razy większy niż bizantyjski Konstantynopol.

Podręcznik podaje, że Ostrogar ma ludności około 150.000, czyli na 1km2 przypada 187 osób. Strasznie mało. Ów 16 razy mniejszy Konstantynopol miał ludności zapewne nieco więcej niż 600.000. Słowem - wiatr hula po ulicach, a napotkanie drugiego człowieka to wyczyn godny poszukiwacza przygód!

I tak się zastanawiam, co z tym zrobić i jak temat ugryźć i wydumałem, że - za pozwoleniem szanownych forumowiczów - uznam mapę Orkusa Wielkiego i dane podawane przez podręcznik za wzór, zaś plan Ostrogaru ze strony 229 podręcznika za całkowicie chybiony.

Wymyśliłem zatem, że uczynię z Ostrogaru takie skrzyżowanie wczesnośredniowiecznego Konstantynopola i XVII-wiecznej Moskwy. Już tłumaczę.

Od reszty wyspy odgradzać będzie Ostrogar mur, za którym zamiast jednego spójnego miasta będzie kilka miast - Złota Dzielnica, Południowa Dzielnica, Chłopskie Krocze i tak dalej. Coś właśnie na kształt dawnej Moskwy, gdzie w ramach jednego miasta było oddalone od siebie i potężnie obwarowane grody: Kitaj-gorod, Biełygorod, Kreml, Ziemny Gród i tak dalej.

Innego pomysłu, jak to sensownie i w skali narysować zachowując przy tym klimat, nie mam.

Co sądzicie?
Edytowane przez kartograf dnia 18-10-2018 07:22
 
Suriel
No nie zupełnie. ...
Rdzennych mieszkańców jest 150tys, do tego pałac Katana to kolejne 150tys, wojsko to następne 150tys, a gdzie przyjezdni których liczba będzie śmiało przekraczać kolejne 150tys. No i niewolnicy. Jak powszechnie wiadomo niewolnik nie jest obywatelem miasta, jest rzeczą. Ja zawsze przyjmowałem że nie wliczono ich w pierwszą cyfrę. Ilu zatem średnio można liczyć na głowę jednego mieszkańca biorąc pod uwagę, że są tu pałace wszystkich znamienitych książąt świata, dwóch, trzech? To trochę mało...
Dzusiejszy Paryż ma okolo 2,2 mln mieszkańców natomiast cala aglomeracja w kolo razem 11mln. To samo myślę jest z Ostrogarem. Dookoła jeziora jest mnóstwo bofatych wsi ktore handlują ze stolicą dowozac co dzień towary, oczywiście cześć z nich przyjeżdża ze swoimi "rzeczami".

Poza tym nie wiem jak zmierzyles linijką Ostrogar. Te oznaczenia na mapie Orkusa to raczej sybole położenia miejsc niz ich wielkość. No chyba że zmierzyles najpierw z mapy wyspę i odniosłes wymiary do powiększonej mapy stolicy.

Połączony z 18.10.2018 09:02:55:
Jeszcze jedna sprawa w pewnej dużej odległości od palacu Katana jest pusta przestrzeń na ktorej nie wolono się budować. To jest kilkaset metrów. Topodobne zasady sa przyjęte dlavdzielnic. Chodzo o to by nagle wszystko sie nie saplilo i przede wszystkim o ewentualny rajd sharanów. Zatem koncepcja miast w mieście jest poniekąd słuszna
Edytowane przez Suriel dnia 18-10-2018 09:02
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
kartograf
Poza tym nie wiem jak zmierzyles linijką Ostrogar.


To akurat dosyć proste. Zmierzyłem Orkus w najszerszym miejscu - 1000 staj, czyli na mojej mapie 44 cm. Zmierzyłem na tej samej mapie wyspę Itak - wyszło mi 4 cm. Wychodzi, że wyspa Itak ma w najszerszym miejscu 110 staj.

Wziąłem więc mapę ze strony 229 podręcznika, na której przedstawiona jest wyspa Itak i plan Ostrogaru. Wiem, że wyspa ma 110 staj szerokości. Obliczenie zatem powierzchni miasta to banał - ma 36 staj ze wschodu na zachód i około 43 z północy na południe. Duży. Ogromny. Nawet te pół miliona mieszkańców nie wypełni tej przestrzeni. Smile A te kilkaset metrów wokół pałacu, to pikuś, raczej po kilka staj między miastami/dzielnicami w mieście.

Wiem, że się może czepiam, ale właśnie siedzę z cyrklem, liniałem i ołówkiem i staram się to sensownie rozrysować, a przy okazji też tworzę własną kampanię, którą będę prowadzić tej jesieni, więc staram się ogarnąć temat. Smile
 
Suriel
Pisząc o podręczniku stronie 229 miałeś namysli ten badziewiasty towar zwany czarną wdową; ktory przez starych fanów nie jest uznawany za kanomiczny bo ma mnóstwo baboli dodanych przez wydawcę. Co zresztą widać.
Trzymaj się wersji dyskietkowej jest w linki KcPedia.

Połączony z 18.10.2018 09:12:26:
Ewentualnie liczbę mieszkańców zawsze łatwiej poprawić to niż tworzyć nową mapę Ostrogaru. Grin Bo móże nikt po prostu nie podszedł do tego z taką skrupulatnościa.
Edytowane przez Suriel dnia 18-10-2018 09:12
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
Nanatar
Może w podręczniku są jakieś liczby. Chciałem zadać to samo pytanie co Suriel. Jak zmierzyłeś? czy może to stoi w podręczniku? Osobiście zachęcam do opisów umieszczonych na naszej stronie.
"Przeważająca część miasta położona jest na dużej, zajmującej piątą część powierzchni jeziora wyspie, pokrywając wschodnią jej połowę."

Mam wrażenie, że liczba zamieszkujących stolicę stworzeń to w przybliżeniu MILION, więcej w miesiącu świątecznym. Licząc gęstość zaludnienia należy mieć na uwadze pałace możnych z dzielnic Złotej i Południowej, które to mogą mieścić w swych wnętrzach parki, ogrody, czy wybiegi dla nietypowych, a przerażających strażników.

Wydaje mi się, że właśnie odkryłeś wierzchołek góry lodowej, podobnych kwiatków, nieprzemyślanych proporcji znajdzie się po drodze dużo więcej.
Offtopic Ja nigdy nie daruję AS-owi dwunastokilogramowych mieczy
Pewny jestem natomiast, że jest na portalu kilka dobrych duszyczek, które pomogą w Twej pracy, daj tylko trochę czasu, bo wydaje się jakby na wielu portalowiczów spadła klęska nadmiaru pracy.
Od siebie dodam, że wielce się raduję na Twój zapał do projektu, bo po wielu latach również odkurzyłem KC. Więc sporządzenie zestawu CZYTELNYCH mam będzie jak najbardziej na miejscu.
Niestety zabrakło mi rozsądku, żeby wyjechać z Krakowa do Warszawy, jak uczynił podobno każdy kogo "iloraz inteligencji" przekroczył wartość średnią.
Gdyby odebrało Ci rozum zapraszam do Krakó, ale z pewnością znajdziesz w stolicy chętnych do gry.
Edytowane przez Nanatar dnia 18-10-2018 09:39
 
kartograf
To, jak zmierzyłem, wytłumaczyłem wyżej - z proporcji istniejących map.

Z opisu dyskietkowego wyłania się obraz bardziej takiej polis, czyli zespołu osad, przedmieść, zamków, pól uprawnych i sadów wewnątrz zewnętrznego muru, niźli jednolitego miasta, jakie zaprezentowano na owej nieszczęsnej mapce:

www.krysztalyczasu.pl/images/photoalbum/album_4/ostrogar.gif

Zatem - olewam powyższy plan i robię swój, a co. Może wieczorem uda mi się zaprezentować Wam szkic Smile
 
Suriel
Na Twoim miejscu jednak trzymał bym się wersji mapkowej z rysunku powyżej. Z doświadczenia wiem że indywidualne prace są robione przeważnie dla jednej osoby - autora.I pprzeważnie nikt ich dalej do niczego nie wykorzystuje preferując materiały oficjalne.
Oczywiście kilka osób zawsze złoży Ci gratualcje, bo istotnie projekt jest skomplikowany i ogromny w rozmachu ale... ale może lepiej wstrzymać konia rycerzu na chwilę. Spróbuję zadzwonić dzisiaj późną nocą do Artura Szyndlera, niech tu zajrzy i podpowie, to może coś fajnego się wykluje z tego tworczego zapędu.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry
 
ghasta
Suriel napisał(a):
Na Twoim miejscu jednak trzymał bym się wersji mapkowej z rysunku powyżej. Z doświadczenia wiem że indywidualne prace są robione przeważnie dla jednej osoby - autora.I przeważnie nikt ich dalej do niczego nie wykorzystuje preferując materiały oficjalne.


Mów za siebie. Pfft
Mapki stworzone na portalu przez Mastuga i np. opisy miasta Czegoja wykorzystałem w swoich przygodach. Dla chcącego nic trudnego. Kwestia podejścia. Jeśli kolejne mapki będą dobrej jakości to chętnie je przyjmę i zaadoptuję na swoje potrzeby.


Oczywiście kilka osób zawsze złoży Ci gratualcje, bo istotnie projekt jest skomplikowany i ogromny w rozmachu ale... ale może lepiej wstrzymać konia rycerzu na chwilę. Spróbuję zadzwonić dzisiaj późną nocą do Artura Szyndlera, niech tu zajrzy i podpowie, to może coś fajnego się wykluje z tego tworczego zapędu.


Surielu - Ale why dzwonić? Żeby stracić zapał czy zabić zapał cudzy? Lub czekać na mannę z nieba i zostać skutecznie wstrzymanym, ponieważ standardowo nie będzie żadnej konkretnej decyzji, odpowiedzi lub czegokolwiek przydatnego. Przykro to mówić, ale opieranie się o opinię Artura kończy się zawsze w ten sam sposób. Porażką.kartograf napisał(a):
Zatem - olewam powyższy plan i robię swój, a co. Może wieczorem uda mi się zaprezentować Wam szkic Smile

Rób i na nic się nie oglądaj. Dopóki masz zapał wykorzystaj go.
 
strefazero.blogspot.com
kartograf
Tylko mi się tu nie pokłóćcie ;P

Zapału to ja nie mam, za stary jestem, by się zapalać. Mam ochotę narysować sobie Orchię, ot co Wink Zresztą nie śpieszy mi się, bo mam co robić, np. z mapą Orkusa Wielkiego. A co do Ostrogaru, to poczekamy, zobaczymy.

Pierwsze zadanie dla grafologów - odcyfrujcie mi proszę nazwy tych wiosek, bo mi oczy krwawią.

Postępy prac możecie też śledzić na moim Instagramie, gdzie dość często wrzucam foty. Profil jest publiczny, więc możecie tam zaglądać nawet bez logowania się.

Połączony z 19.10.2018 02:33:17:
I jeszcze jedno pytanie - czy wzdłuż traktu ma południe od jeziora przy przeprawach przez rzeki stoją wieże/strażnice/ twierdze?

Połączony z 19.10.2018 04:59:30:
I mała zajawka tego, co rysuję.

66.media.tumblr.com/17d2f62f7a102fb912ad6d01cf4a793f/tumblr_pgts7uOCRb1xffo6wo1_1280.png
kartograf dodał/a następującą grafiki:
pytanie-1.jpg pytanie-2.png

Edytowane przez kartograf dnia 19-10-2018 04:59
 
Araven
Bardzo fajnie wygląda Inchra-Gar i jego okolice. Nareszcie coś tam widać. Dobra robota.
 
ghasta
kartograf napisał(a):

Pierwsze zadanie dla grafologów - odcyfrujcie mi proszę nazwy tych wiosek, bo mi oczy krwawią.


Myshan-kik
Zlakoda
Rin-m
Ag-m
Am-m
Dlas-m
Doron-kikr
Jagar
Gmur-kir
Rajs-m
Boron-kir
Morion-m
Sharas-m


Chyba Grin
Edytowane przez ghasta dnia 19-10-2018 09:21
 
strefazero.blogspot.com
8art
Kiuurrwa, farmaceuta jakiś czy cuś...
 
Oggy
Wydaje mi się, że skrót "m" należy rozumieć jako mor-kir, czyli warowną wioskę. Natomiast wszystkie "k" jako kir (wioska). Czyli Rin-mor-kir na przykład.
astrolog/alchemik 10/10 POZ
 
kartograf
OK, kolejne dwie wsie do rozpracowania. Urhar-m i Gen-m/Ocn-m/Oen-m???

I pytanie - jak sądzicie, czy wyspa z Ostrogarem ma od wschodniej strony klify? Tak podaje podręcznik, ale w wersji dyskietkowej nie ma o tym słowa.

Prace postępują:

66.media.tumblr.com/6099d8327aa61da0b931aa3cf48dda6f/tumblr_pgu5qfd2k61xffo6wo1_1280.png
kartograf dodał/a następującą grafikę:
pytanie-3.png
 
Oggy
Klify znajdują się na wschodnim brzegu jeziora Dan ugar, nie na wyspie na której leży Ostrogar.
astrolog/alchemik 10/10 POZ
 
Araven
Mam pewną prośbę i sugestię. Chodzi mi o to aby na wszelkich poprawianych mapach zamieścić jakąś skalę odległości, w sensie, że 1 cm to tyle a tyle kilometrów. Często mi tego brakuje, na różnych mapach, a jest to istotna sprawa.
 
ghasta
Smile Po dodaniu skali kilka osób będzie krzyczało, że przyjęta wartość jest zła ponieważ tu_wpisz_dowolnie_głupią_grupę_argumentów Grin
 
strefazero.blogspot.com
Przejdź do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Przewodnik po Archipelagu Centralnym Projekty 9 23-09-2012 15:30
Nowa profesja dla Archipelagu Wschodniego - Żeglarz Rewolucje, reformy, zmiany, nowości itp. 21 27-01-2011 09:39
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

maciej
19-01-2019 16:08
Historia postaci była dobra. Uznałem że skoro bardzo chce to ok.

BAZYL
19-01-2019 15:32
Zasada nominalna jest taka, że półboga nie można łączyć, więc poza Rytuałem Tysiąca Świec dla Katana - raczej ciężko. U mnie gracz musiałby to naprawdę mocno umotywować.

Nanatar
19-01-2019 15:29
Do tego nie jest to wcale profesja mocna, słabe dodatki do współczynników, średnie czary, zbyt ogólne umiejętności profesjonalne. Bardzo ryzykowne przemiany.

Nanatar
19-01-2019 15:26
Od ciebie zależy czy dopuścisz autoobjawienie, ja nie miałbym nic przeciw. Półbóg to trudna profesja, szacun dla gracza.

Nanatar
19-01-2019 15:25
Skoro wybrał profesję półboga to musiał ją jakoś zdobyć, jest przecież dostępna. Niestety teoretycznie nie można jej łączyć z inną.

maciej
19-01-2019 14:55
Kolejny panel dyskusyjny na shoutboxie

maciej
19-01-2019 14:55
Mam takiego bohatera który wg swojej historii odkrył proroctwo i studiując stare zapiski zdobył tą profesje.

maciej
19-01-2019 14:54
KC.PÓŁBÓG.Czy bohater na 0 poziomie może nauczyć się tej profesji w inny sposób niż od innego połboga?np z ksiąg,pergaminów itp.

lightstorm
18-01-2019 22:39
właśnie to robię Smile

Keth
18-01-2019 22:27
To teraz zapodawaj scenkę do MD, bo nie wiem, co Twoja postać zamierza zrobić, a mam w głowie jeszcze jeden wpis! Wink

lightstorm
18-01-2019 22:22
poprawiłem post w Denmark, dodałem obrazki i dopisałem więcej Smile

czegoj
17-01-2019 22:54
Zajrzyjcie koniecznie do wątku http://www.kryszt.
..ad_id=1588
. Może możecie coś podarować innym portalowcom.

NickPage
Najczęściej oglądane
deliad[7561]
czegoj[5154]
dretch[3675]
8art[3422]
koszal[3171]

Ostatnia aktualizacja
deliad
Sigil
8art
Oggy
czegoj

Wszystkie NickPage
Rzuć kostką