14.12.2018 20:09:58
Nawigacja
浩LAZNE KR粌ESTWA
Wst瘼niak
Podr璚zniki, zasady oraz recenzje
Opis 鈍iata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obie篡鈍iata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum 疾laznych Kr鏊estw
Dzia PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w 鈍iecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podr璚znik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artyku造
Konkurs Z這te Prosi...
Zakon Zmierzchu i 安itu
Krasnoludzka Gildia ...
Utopce
Akademia Z這tych 皋n
Zjadacze Cia
X-GROM - Sza豉puty
Religia 字odka
X-GROM - koncept sys...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Sesja KC online - Wy...
Miasto Ag-Coto-Gar
KC - Szkwa cz. 3
Czego akurat s逝chacie?
安iatotworzenie - Or...
Najciekawsze tematy
Brak temat闚 na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Ja mog powiedzie co ...
To ja chyl czo豉, 瞠 ...
:-) Sp鎩rz na godzin ...
O takie uwagi chodzi這...
Przeczyta貫m cz窷 prz...
Artyku造
Czy to cudo w ko鎍u wy...
Wszystkie prace wrzuco...
Jaki wynik konkursu?
Ja proponuje inne rozw...
Je郵i trzeba, mog prz...
Galeria
Zgadzam si z Nantarem...
Uwa瘸m 瞠 pe軟y opis c...
Ikonki zast瘼uj帷e np....
Tak zupe軟ie w ramach ...
Czyli czer i biel :) ...
Dodatkowe strony
Hmm chyba cz窷 b喚d闚...
Paragraf 82 brak linka...
Te kt鏎e wy豉pa貫m, 瞠...
Podam wieczorem jak b...
Mo瞠 te problemy wynik...
facebook
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
安iatotworzenie - Orkus Ma造
kartograf
Jak w temacie - zbieramy informacje na temat Orkusa Ma貫go (zaj掖 trzecie miejsce w Ankiecie), aby narysowa map. Nie planuj bawi si w wymy郵anie historii i otoczki fabularnej.

Co wiemy:
- w centrum wyspy znajduj si wapienne Tryglodycie G鏎y o oblodzonych szczytach (zatem oko這 3000 m n.p.m - sugeruj si wysoko軼i Olimpu w Grecji)
- na po逝dnie od nich znajduj si Du瞠 Wzg鏎za, kt鏎e si璕aj morza
- p馧nocny wsch鏚 to rozleg貫 stepy
- zach鏚 i po逝dniowy wsch鏚 to lasy i jeziora oraz najbardziej cywilizowana cz窷 wyspy, gdzie jest najwi璚ej miast
- g堯wne miasta: Ogina, Orwin-gar, Taram-dur, Gotam-dur, Alwidon, Halandia

Wydaje si logicznym, 瞠 miasta krasnolud闚: Taram i Gotam powinny by gdziesik w G鏎ach. Gnomie Alwidon te. Efia Ogina - gdzie w lasach, za orczy Orwin-gar powinien by g堯wnym portem. Jest to w lekkiej sprzeczno軼i z tym, co zaproponowa Bazyl (w temacie Ujednolicony Atlas Archipelagu) umieszczaj帷 Taram-dur na p馧nocnym wybrze簑 (chyba, 瞠 s to morskie krasnale ze swoim portem Wink.

Linkujcie i cytujcie prosz wszystkie znane Wam 廝鏚豉 oficjalne i nieoficjalne, a co z tego ulepimy Wink

BAZYL
Sugeruj nie oddala si za bardzo od wizji autorskiej przedstawionej kiedy na tym portalu (wybaczcie, nie pami皻am, kto jest autorem, ale doceniam jego ci篹k prac)

i.imgur.com/6x3bDy8.jpg

http://tawerna.rpg.pl
czegoj
Chyba Ghasta.

I jeszcze projekt wyspy przy Orkusie Ma造m.

www.krysztalyczasu.pl/images/photoalbum/useralbum_8/orcusmalywyspa.png
Edytowane przez czegoj dnia 27-11-2018 12:35
Pilnie poszukuj dobrej pracy.Lzy
Moje pbf-owe CV - http://www.kryszt...php?user=7

kartograf
No i zasadniczy problem z g這wy Wink
Rzu熯ie tylko gar軼i elfich, hobbicich, gnomich i krasnoludzkich nazw wiosek, co bym o篡wi map detalami.

Po陰czony z 28.11.2018 14:25:38:
Tymczasem robi wst瘼ny szkic, wi璚 rzuc tu par kwestii, kt鏎e chcia豚ym uporz康kowa, zanim zabior si za w豉軼iwe rysowanie:

Obszary:
Elfie - od zachodu po kres 砰wej Puszczy za wyj徠kiem Orwin-Garu, czyli orkowego miasta garnizonowego, kt鏎e powsta這 p騧niej i ma za zadanie pacyfikowa wysp i podsyca nieustaj帷 wierno嗆 do Katan闚.
Hobbici - niezbyt du瘸 enklawa wok馧 Halandii. W ka盥ym razie kolonizacja hobbicka nie si璕a dalej ni po Srebrn ㄋ na p馧nocy i rzek Isathia (bo to rzeka jest?) na po逝dniu.
Krasnoludy - p馧nocno-wschodnia cz窷 wyspy
R闚niny wok馧 rzeki(?) Dagoria - dzikie stepy, gdzie pas si opasy i hobgoblini si prymitywne szczepy goblinie, ogrze i tym podobne.
Bazylu - na wrzuconej przez Ciebie mapie nie ma gnomiego miasta Alwidon (12.000 mieszka鎍闚, wi璚 nie w kij dmucha), o kt鏎ym wspomina "Atlas" (Labirynt, nr 2/1995). Umie軼i豚ym te miasto na po逝dnie od Gotam-Gor gdzie na skraju D逝giego Lasu lub nad Rzek Isatia.
Do tego troch ludzkich osad na po逝dniowym zachodzie wyspy.

Linie Komunikacyjne
Wyspa jest zdecydowanie ma這 komunikacyjna Smile Dziel j Tryglodycie G鏎y oraz 砰wa Puszcza i Du瞠 Wzg鏎za.
Powinna by dobra krasnoludzka droga mi璠zy Taram-Dur a Gotam-Gor, przed逝穎na traktem do Alwidonu, sk康 ju mniej ucz瘰zczany szlak wiedzie do Halandiii.
Drugi g堯wny trakt wiedzie z Oginy do Orwin-garu, przed逝穎ny niebezpieczn i zaniedban drog przez Du瞠 Wzg鏎za do Alwidonu (raczej prawie samym wybrze瞠m).
Sporo rzek, kilka pewnie sp豉wnych, wi璚 chyba g堯wne osady bym umieszcza wzd逝 ich bieg闚.

Tryglodyci
"Atlas" podaje, 瞠 jest to takie brakuj帷e ogniwo w 豉鎍uchu ewolucji mi璠zy goblinami a lud幟i. Cu takie Homo neanderthalensis, albo nawet Homo heidelbergensis, co 篡je w jaskiniach i 逝pie kamienie. Z drugiej jednak strony ten瞠 "Atlas" informuje, 瞠 spora ich grupa 篡je w elfiej Oginie. Czyli 瞠 co? Elfi gatunek s逝瞠bny do zamiatania ulic i wywo瞠nia kompostu?

Wsp鏊na Mowa
Wsp鏊n Mow pos逝guj si Hobbici i ludzie. Na ch這pski rozum powinna to by polszczyzna. Tak my郵, 瞠by toponimi osad i wiosek ludzkich i hobbicich po prostu wymy郵i w naszym j瞛yku (ot, np. Miedziana Woda, Czarnobrzegi, etc.), zamiast tych wszystkich orkowych garo-kiro-morkir闚.

I to by by這 na tyle.
Edytowane przez kartograf dnia 28-11-2018 14:27

BAZYL
To nie jest moja mapa, po prostu mia貫m to wrzuci貫m. Zauwa篡貫m brak Alwidonu przy okazji mapy Archipelagu - tam zaproponowa貫m po這瞠nie miasta w podobnym miejscu, wi璚 chyba pomys jest niez造 Wink

Podoba mi si tak瞠 idea polskich nazw, mo積a je pozgapia z gry komputerowej Wied幟in, bardzo fajnie je tam ponawymyslali: Podgaje, Wro鎍e, Konary, Zalipie, P這chaczowa R瑿nia, Stare Pupy. Przy okazji te nazwy jednym s這wem opisuj specyfik lub po這瞠nie takiego miejsca.

kartograf
Offtopic W Wie鄂u nie wymy郵ili chyba 瘸dnej nazwy wsi, bo zda si, 瞠 wszystkie nazwy z Velen mo積a znale潭 w S這wniku geograficzno-historycznym Kr鏊estwa Polskiego Btw. zawsze, jak jad przez Stegny, patrz czy mi jaki ghoul czy inksza ekimma nie wyskoczy Smile

Tymczasem lu幡e propozycje nazw:

Krasnoludzkie twierdze i kopalnie

Dhurn Ladur
Khorkihm
Hen Turuhm
Thimgran
Gor Garom
Voghrahm
Thol Ulum

Efie osady

Unellenor
Inmluna
Nill Aethel
E'eth Ancalen
Selalune
Efana Aethel
Onlethalas

Hobbickie wioski

Brzeziny
Zag鏎ze
Jeziorna
ζb璠y
D帳rowa
Barciany
Przywodzie
Zamo軼ie

Ludzkie osady

Alwernia
Go這g鏎y
Moczara
Ni積闚
Podkamie
Czarnaruda
War篹
Kopanica
Orla
Kowale
Gliniany

Po陰czony z 29.11.2018 09:08:29:
Tymczasem: powolutku si rysuje.

66.media.tumblr.com/80218194f790366c7fc9278c88369f33/tumblr_piy3s4MOaW1xffo6wo1_1280.jpg

Bawi si promarkerami, aby lekko j podkolorowa. Szcz瘰ciem to wyspa elf闚, hobbit闚 & krasnali, wi璚 nie musz si martwi o mhroczno嗆 Wink
Edytowane przez kartograf dnia 29-11-2018 09:08

ghasta
W kwestii wspomnianego w徠ku:
Orkus Ma造

strefazero.blogspot.com
czegoj
Mnie osobi軼ie przypad豉 do gustu pomys Tryglodyt闚 jako takich "zwierz徠 domowych". Elfy mog traktowa je dobrze, jako takie maskotki rodzinne. Mog by czym po鈔ednim mi璠zy niewolnikiem a pupilem, w zale積o軼i do jakiej rodziny elfickiej trafi. Jedni wychowuj ich na ochroniarzy, tragarzy, czy do innych prac fizycznych, a inni zwyczajnie jako niewolne stworzenie s逝膨ce zachciank swego pana. Tak czy inaczej porywani tylko za m這du i pozostaj帷y w spo貫czno軼i elf闚 zazwyczaj do ko鎍a swoich dni, nie znaj帷 naturalnego swojego 鈔odowiska. Wed逝g mnie bardzo ciekawy i no郾y temat.

Oggy
ghasta zupe軟ie zapomnia貫m o tym temacie! kartograf sprawd go prosz, to prawdziwa kopalnia kapitalnych pomys堯w kt鏎e pojawi造 si na forum. Szkoda wywa瘸 otwarte drzwi.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

kartograf
Ku czci Ghasty my郵, aby t wysp na p馧nocnym wchodzie Orkusa Ma貫go nazwa Ghastonia Smile Kto za?

Wydziel jej osobny kwadracik na mapie, aby da j tam w wi瘯szej skali, bo na to zas逝guje.

ghasta
Nope Pfft Sam si na to nie zgadzam Pfft

strefazero.blogspot.com
BAZYL
czegoj napisa(a):

Mnie osobi軼ie przypad豉 do gustu pomys Tryglodyt闚 jako takich "zwierz徠 domowych".

To samo na sesji m闚i貫 o goblinach ;P

czegoj
BAZYL napisa(a):

czegoj napisa(a):

Mnie osobi軼ie przypad豉 do gustu pomys Tryglodyt闚 jako takich "zwierz徠 domowych".

To samo na sesji m闚i貫 o goblinach ;P

Bo generalnie lubi takie motywy. Po co od razu zabija lub zniewala - takie rasy mog by fajnie. Wsz璠zie gobliny i Tryglodyci to potwory. Odejd幟y od stereotypu i pozw鏊my zaprzyja幡i si z tymi rasami.

kartograf
A tymczasem Orkus Ma造 nabiera kolor闚 (by Promarkers)

66.media.tumblr.com/34cfa511c598f1676959abee32dfa377/tumblr_pj0t9zO5Bo1xffo6wo1_1280.jpg

Poza g堯wn wysp na arkuszu B2 b璠zie tam tak瞠 powi瘯szona Ghastonia (nazwa robocza tej wyspy na pn-ws) i chyba kilka plan闚 g堯wnych miast, bo b璠zie na tyle miejsca. W ka盥ym razie prace w toku.

mastug
Linki w w徠ku o Orkusie Ma造m ju nie dzia豉j ale mam tu ostatni wersj mapy kt鏎ej autorem jest Wasut.

www.krysztalyczasu.pl/images/photoalbum/useralbum_43/orcusmaly03min.jpg

kartograf
D磨zusie z Nepalu, za co innego Pfft W璠ruj帷a Halandia Smile Miasta te si pozamienia造 miejscami. No, teraz to ju tego nie poprawi/zmieni. Ale, kiedy b璠 moje dotychczasowe szkice 陰czy w jeden atlas* - wtedy da si poszczeg鏊ne mapy jeszcze raz pod dyskusj.

@mastugu jak masz w swoim posiadaniu mapy wysp Tan, Tabadan i O. Czerwonego, pode郵ij mi je prosz lub opublikuj w temacie Ujednolicony Atlas

* Atlas - zbi鏎 map r騜notematycznych, swoim odwzorowaniem obejmuj帷y okre郵ony obszar, jednolicie opracowany przy u篡ciu tych samych odwzorowa kartograficznych, jednolitych metod prezentacji, czcionek font闚 i barw. Pierwszym tomem owego Atlasu chcia豚ym obj望 wszystkie Orkusy + kilka plan闚 miast + kilka map bardziej szczeg馧owych.

Tymczasem:

Prace nad Orkusem Ma造m zmierzaj ku ko鎍owi.

66.media.tumblr.com/7cdaf94eb7fc8ff38cb95ec0991791d3/tumblr_pj3359d7uQ1xffo6wo1_1280.png

Po陰czony z 06.12.2018 00:25:18:
Tymczasem:

Panowie, uzbr鎩cie si w cierpliwo嗆. Do 安i徠 nie pojawi si nic nowego. Potem ruszam z mapowaniem dalej.
Edytowane przez kartograf dnia 06-12-2018 00:25

Przejd do forum: