21.09.2017 19:46:24
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Czwarta edycja na Po...
Rytuały czarowników
Czwarta edycja KC!
Hassosac
Osobliwości i dziwy ...
Profesja do KC - Bes...
Kubo - prawdziwy bard
Orchiańskie sztuki w...
Nowa profesja - opry...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
DE - Kosmologia
Legenda Pięciu Kręgó...
Relacja z testów gru...
Ahra-kir
Stare gry
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
@dretch :) Niestety ma...
Swietna robota, sprawi...
Grałem z komórki i nie...
Wielkie dzięki za gran...
Swietne, na mobilnym n...
Artykuły
Faktycznie przyjemny t...
Przeczytałem niusa, ko...
[quote]Czegoj napisał:...
Na stronie wydawnictwa...
Najpierw słowa przepro...
Galeria
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Tak zupełnie w ramach ...
Czyli czerń i biel :) ...
Dodatkowe strony
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Podam wieczorem jak bę...
Może te problemy wynik...
facebook
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Ciekawe filmy
ghasta
A ja ostatnio takie combo na przestrzeni miesiąca:

Sekstaśma - amerykańska komedia z Cameron Diaz i Jasonem Segelem. Fajna polewka z ludzi którzy nie rozumieją sprzętu, który używają.

Crimson Peak - Tom Hiddleston (lubię go oglądać), Mia Wasikowski i Jessica Chastain w naprawdę fajnym kinie grozy. Akcja rozkręca się powoli, ale tak czy inaczej warto obejrzeć.

Co robimy w ukryciu

1.fwcdn.pl/ph/72/86/707286/541167_1.1.jpg

- czapki z głów dla pomysłodawcy i jednocześnie głównego aktora filmu (na zdjęciu powyżej). Część tekstów przejdzie do historii jak i kilka scen (min. odkurzanie sufitu z pomocą zdolności latania, rozmowa z wilkołakami na nie przeklinałokami, próba wejścia do klubu lub 'czyste' wysysanie ofiary). >> OBEJRZYJCIE TEN FILM <<

Łowca Czarownic - Vin Diesel w swoim żywiole. Jest drewniany, ma ograniczoną mimikę twarzy ale zawsze z radością oglądam jego filmy. I nie musi się silić na bycie mrocznym. Ze swoim tembrem głosu wystarczy, że powie "idę się wysrać " a jego wrogowie powinni walić w porty ze strachu. A partneruje mu Rose Leslie (ładna kurcze jest) i Elijah Wood.

Marsjanin - Mat Damon i właściwie nic więcej. Pierwszy film, w którym Sean Bean nie ginie.
littlefun.org/uploads/54280b40e691b26a1c86712e_736.jpg

Ad
Penny Dreadful - także oglądałem. Serial miał jakieś takie rozdwojenie jaźni. Kilka odcinków trzyma za jaja i nie puszcza ich od pierwszej do ostatniej minuty. W międzyczasie powoli zaciskając pętle na szyi.
Zaś część z nich to katastrofalnie dobre przykłady jak spieprzyć dobrze wymyślonych, ukształtowanych i zagranych bohaterów. Tak czy inaczej zobaczyć warto. No i Eva Green.

strefazero.blogspot.com
Suriel
Eva Green faktycznie ratuje ten serial ale i tak nie przebrnłąłem. Ja po prostu nie chyba nie lubię takiego odgrzebywania starych utartych bohaterów w super specjalną ekipę, no ale de gustibus...

Marsjanin faktycznie nawet fajny film w którym Sean Bean nie ginie. Ale tam w ogóle nie ma trupów więc to nie argument. Poza tym nie wiem czy zauważyłeś ale go zwalniają z pracy. Jako jedynego bohatera, więc... Grin

Jeśli ktoś lubi mocne i naprawę krwawe kino to polecam The Chaser (org. Chugyeogja) (2008)
Mimo że film jest sokśny to na prawdę warto obejrzeć jeśli ktoś gustuje w trillerach. Mnie trzymał w napięciu, że aż po herbatę mi się nie bardzo chciało pójść. Ma niestandardową, dobrze opowiedzianą fabułę. Lubię czasem dobre skośne kino, ponieważ ma zaletę taką że nie trzyma się zachodnich schematów filmu. Najczęściej jest jednak śmieszne, żenujące i wzbogacone o super-duper sztuki walki. A czasami trafi się taka perełka jak to. Nic nie mogę napsiac o fabule żeby nie zepsuć, no może za wyjątkiem tego że rzecz zaczyna się kiedy alfonsowi zaczynają znikać dziewczyny.

cdn.traileraddict.com/content/ifc-films/thechaser-2.jpg

Jak komuś się spodoba dajcie znać to coś jeszcze polecę ciekawego. Bo szkoda czasu żeby samemu brnąć przez kupę badziewia żeby znaleźć dwa czy trzy dobre filmy.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry

grubshy
Polecam Waszej uwadze 'Primer' (tytul polski 'Wynalazek' )

To niskobudzetowa produkcja, (cos kolo 7000$ budzetu) o podrozach w czasie. Jak sie okazalo nawet z tak oklepanego tematu, da sie z tego wycisnac cos ciekawego.
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.

Suriel
Obejrzałem Primera i Łowcę czarownic.
Przy pierwszym pogubiłem sie kiedy za głównymi bohaterami jechał ojciec pewnej dziewczyny. Może dlatego że nie miałem napisów po polsku,
A łowca, cóż tam jakiekolewiek napisy nie byłyby potrzebne w ogóle. Jak każdy film z Van Dieslem nieiwiele dziej się w dialogu.

Polecam film The Boy, niby horror ale nie do końca. O pewnym specyficznym chłopcu, tyle mogę powiedzieć.

wheresthejump.com/wp-content/uploads/2015/08/the-boy-2.jpg

Oraz rzecz dla miłośników filmów pokroju Martwe zło (Evil Dead) rzecz obowiązkowa. Film pt. Hell Fire (z 2015r)

free4d.com/wp-content/uploads/2016/02/1455095884_rmpoAMuhD.jpg

Kilka prostytutek porywa faceta dla kasy. Pech chce, że to wyjątkowo nieudolny syn Szatana. Dialogi w angielskim są bardzo zabawne, szkoda że tłumaczenie miałem kiepskie.
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry

Suriel
Trzy niezłe filmy:

1. The Anomally (2014r)
2. Convergence (2015)
3. It Follows (2014)

Suriel
The act of killing (2012)

drafthousefilms.com/_uploads/films/29228/aoknewposter1__large.jpg

Film dokumentalny o eskterminacji około dwóch limonów komunistów w Indonezji. Opowiadany przez osoby które dokonywały egzekucji. Opowieść snuta lekko, bo osoby te nigdy nie zostały osądzone i skazane. Wręcz przeciwnie, cieszą się życiem.

Mrufon
Za komunistów jeszcze nagrodę powinni dostać...

http://beastsandbarbarians.wordpress.com/
Suriel
Zwłaszcza za małe dzieci.

Nie jestem czerwony ale dla mnie holocaust to holocaust. Myślę, że dlatego właśnie warto zobaczyć ten film. Ideologia okazuje się drugorzędna licza się metody jej wdrażania.

Mrufon
Dzieci nie wyznają żadnej ideologii. Pisałem o komunistach a nie o ich dzieciach.

http://beastsandbarbarians.wordpress.com/
Suriel
Jak się maszyna śmierci rozpędza to kosi wszystkich. Zresztą, oni sami jawnie mówią że po to zabijali całe rodziny by odwetu po latach nie było.
Tak działał ten mechanizm.

Inny film:

Insha Allah - krew męczenników (2016r)

media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2016/04/07/835/360/46d5ce087af643468fc1c1bae05bee8b.png

"Pierwszy polski film o Państwie Islamskim (ISIS). Autorzy przeniknęli tajemnice islamskiego kalifatu. Byli w Iraku, Turcji i Syrii. Rozmawiają z najważniejszymi świadkami działań kalifatu. Film pokazuje koszmar życia na terenach opanowanych przez ISIS. "

Naprawdę war6to obejrzeć choć jest to film delikatnie mówiąc cięzki.

Suriel
Zajawka na 2017...

YouTube Video

YouTube Video

I cos o żmudnej i ciężkiej pracy wikinga...

YouTube Video

Edytowane przez Suriel dnia 31-10-2016 19:48

Suriel
Zna ktoś jakieś ciekawe filmy, małe arcydzieła które warto obejrzeć?
Nie chodzi bynajmniej o kino japońskie choć jeśli ktoś coś ciekawego ma w tym stylu... Bardziej chodzi o wszelkie małe arcydziełka, które powodują że bateryjki wyobraźni nam się ładują.

Poniżej link do serialu Shigurui, który choć nie jest metafizyczny jak Akira czy Ghost in the Shell to warto obejrzeć ze względu na klimat.
YouTube Video

ghasta
YouTube Video

Nowy zwiastun Thora: Ragnarok. Osobiście bardzo mi pasuje, czekam z niecierpliwością.
Jedyny minus - za mało Lokiego!

strefazero.blogspot.com
ghasta
Z polecajek - serial Amerykańscy Bogowie.

Jeśli kolejne odcinki będą tak dobre jak to co do tej pory pokazali to serial będzie jednym z lepszych jakie ostatnio oglądałem.

strefazero.blogspot.com
Rikandur
A z komedii, najnowsze "Transformers:Łostatni Łyceż" Michałka Baya. Intryga jest? Jest, cały czas jak oglądałem to mnie pytanie gryzło gdzie ja widziałem laskę co grała panią profesur.
Wybuchy? Wybuchy! A nawet teksty robotów nie takie żenujące. Magatron, jak co film, ginie. Ale tak nie do końca, bo jest w nowym odcinku. Klasyczny zabili go i uciekł. Pfft
Pamiętajmy że Bayowskie Transformersy są ze szkła i od byle czego eksplodują.
Twardziel z tego Megatrona. Ale bardziej pasowałaby nazwa Karaluchotron. Nikt by nie zauważył różnicy.
Wbrew sobie obejżałem i wyszedłem bardzo pod wrażeniem. Jako że Transformersów nie lubię, to ... swobodne podejście do źródeł mnie nie zszokowało. Ale film pozostawił mnie z pytaniem. Jak, kruca fuks, oni teraz Unikrona zabiją w następnym filmie ?!

Stary numer Nowej Fantastyki czytałem i mi przypomniały się fajne filmy z przeszłości:
"W stronę słońca" - Thriller SF. Pięknie zrobiony i aż się wzruszyłem oglądając ponownie.
"Pandorum" - Planuję obejrzeć ale o ile pamiętam nie było złe.
"Death Trance" - To takie azjatyckie kino, co je oglądałem bez napisów. A potem z napisami. Niestety tytuł jest tłumaczony, więc zakładam że to prawdopodobna pomyłka.
W pierwszej scenie filmu, główny bohater ciągnie przez jakąś dzicz trumnę. Ma zajefajną fryzurę wyglądającą jak Japońskie łobuzy z Anime. Film chyba koreański, ale nie jestem pewien. Niemal brak smutnego filozofowania.Frown

Suriel
Mam jeden dobry film skośny ale się chyba nie wypucuję z tytułu ponieważ można zrobić na jego podstawie śmiało niezłą przygodę. Ma świetny klimat.

Skoro jednak poruszono temat kina azjatyckiego klasy B lub C to dorzucę coś od siebie Podstępna Gra (2011) po angielsku White Vengeance, rzecz dzieje się w III w p.n.e. historia o władzy i strategi, braterstwie i ilości. Ciekawi bohaterowie jak na kino tej klasy.
Łatwo go znaleźć z polskim lektorem na pewnym popularnym tubie.

3.bp.blogspot.com/-IqP33Ic0xNI/Trq-RjTNvYI/AAAAAAAAj-0/lXsHj5X0HQo/s1600/feng+shaofeng+whitevengeance+2.jpg

Ps. ten koleś ze zdjęcia i jego strateg sa pieszorzędni.

Oggy
Jeszcze nie tak dawno temu rozmawiałem z żoną że ewakuacja Dunkierki to gotowy scenariusz na film. No i proszę, Nolan pochylił się na tematem. Film zupełnie niezły, ładnie zaprezentowany i skonstruowany. No i nie popada w patos, chociaż historia jest w gruncie rzeczy cholernie patetyczna, z całą tą flotą morskich drobnoustrojów.

Filmowi trochę brakuje niestety. Po pierwsze Hardy zagrał słabiutko, w ogniu walki nic po nim nie widać. Po drugie - problem z rekonstrukcją. I tu kilka uwag ogólnych: Brytyjczycy bardzo celebrują RAF, w każdym Tesco leży kilka kolorowych magazynów o lotnictwie. Latających maszyn z okresu II wojny światowej jest sporo - podczas spaceru w pogodny dzień w Dover zobaczyć śmigającego nad głową spitfirea to nic niezwykłego. Dlatego sekwencje w powietrzu są u Nolana świetne. Ale z drugiej strony naród marynarzy nie zadbał o swoje okręty - HMS Belfast w Londynie to taki żałosny strzęp. Dlatego zamiast brytyjskiego niszczyciela typu V dostajemy francuski T47 z lat pięćdziesiątych. Cóż...
Chociaż nadal jest jeden okręt który był pod Dunkierką, przewoził żołnierzy na Wyspy (chociaż nie z plaży, zbierał rozbitków z zatopionych po drodze niszczycieli) i jest to nasza Błyskawica. Może dałoby się wyholować ją na Zatokę Gdańską i nakręcić część zdjęć. Ponownie: cóż... nierealne.
Edytowane przez Oggy dnia 27-07-2017 00:17
astrolog/alchemik 10/10 POZ

ghasta
'Błyskawicę' raz na kilka lat holują do doku żeby zalepić dziury w poszyciu i zabezpieczyć przed rdzą. Podejrzewam jednak, że "wypłynięcie" nim w wody zatoki (a nie ma silnika) to zbyt duże ryzyko ;-).
Edytowane przez ghasta dnia 27-07-2017 16:53

strefazero.blogspot.com
Suriel
Niieustannie zadziwia mnie Wasza znajomość reali II wojny światowej. Aż dziw bierze że nie bylo jeszcze pbfa w tej temaryce. Chętnych bylaby kupa.

Oggy
Nie kuś Suriel
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Przejdź do forum: