21.07.2018 10:00:33
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Konkurs Złote Prosię...
Zakon Zmierzchu i Świtu
Krasnoludzka Gildia ...
Utopce
Akademia Złotych Żon
Zjadacze Ciał
X-GROM - Szałaputy
Religia Środka
X-GROM - koncept sys...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Czego akurat słuchacie?
Gry komputerowe
FUN
A ten skąd się tu wz...
DeG - Franka
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Coś pięknego. Dziękuje :)
Autorze, jak widzisz d...
Bazyl gratuluję jakośc...
Miało być więcej o mik...
Wspaniałe. Trochę szko...
Artykuły
Wszystkie prace wrzuco...
Jaki wynik konkursu?
Ja proponuje inne rozw...
Jeśli trzeba, mogę prz...
Szkoda, że nie ma kciu...
Galeria
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Tak zupełnie w ramach ...
Czyli czerń i biel :) ...
Dodatkowe strony
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Podam wieczorem jak bę...
Może te problemy wynik...
facebook
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Kryształy czasu powoli wracają...
Autor KC
Witam Was po dłuższej przerwie. Widzę, że trochę nabroiłem przez ten brak kontaktu z mojej strony. Sorry. Ponieważ coś obiecałem podczas ostatniego naszego konwentu, to przyznam szczerze że zaniedbałem forum. Z góry przepraszam, ale mam nadzieję, że rezultaty może trochę to usprawiedliwią. Dziś poruszę 3 tematy: KC powieść, KC nowy podręcznik, forum KC a kontakt ze mną.

1. Zacznijmy od powieści, ponieważ niektórym z Was wspomniałem, że pierwszy tom ukończę w czerwcu. Dla nielicznych uczestników konwentu (którzy nadesłali materiały) to istotny temat, ponieważ ich postacie są ważnymi bohaterami w powieści.
Projekt powoli z tygodnia na tydzień nabiera ciała. Ostatnim razem było 17 rozdziałów teraz 32. W sumie to około 170 stron tekstu. Powieść jest pisana w stylu przygodowo - intrygowym. Coś jakby połączyć przygody Drizzt Do,Urdena, Gotreka i niuanse z Gry o tron.
Każdy rozdział tworzony jest tak, by przybliżał wszystko co w Kryształach jest wam znane. Odnajdziecie tam ciekawe postacie, opisy profesji podczas walk czy normalnego życia. Są wplątane opisy historii świata i jego geografii. Dodatkowo powiem, że akcja jest dla mnie najważniejsza. Po prostu cały czas dużo się dzieje. Jeden z krytyków literackich, który widział materiały powiedział, że jest to tekst pisany w stylu Hitchcocka, czyli, że zaczynamy od trzęsienia ziemi, a potem podkręcamy akcję... . Najwięcej czasu zajmują niekończące się korekty, bo wiem jak ważny dla was jest styl. Mam na szczęście miłego korektora i dwanaście zaufanych osób, które oceniają tekst. Ich opinie są dla mnie bardzo istotne. Oceniają pod kątem czy treść jest wciągająca, stylowa, zrozumiała. Nazywam ich testerami, bo wybrałem każdego pod względem zaufania i różnego stopnia zamiłowania do fantastyki (i KC). Jedni są kompletnymi laikami, inni mają wiedzę o KC wprost doskonałą. Dla jednych jest to pierwszy kontakt z fantastyką, dla innych tysięczny. Są młodzi i starzy. Kobiety i mężczyźni. Niektórzy są członkami tego forum. I to jednymi z poważniejszych... . Niestety mogę pisać tylko w weekendy, więc obiecane 500 stron pierwszego tomu ma mały poślizg, ale jeśli wykorzystam wszystkie urlopy maksymalnie to zdążę. Na zakończenie dodam, że oceny testerów (po 17 rozdziałach) względem poczytności średnio są na poziomie 86% (od 72 do 98%). Oby tak dalej mnie oceniali ... Smile.

2. Kryształy Czasu - Wersja Oryginalna.
Ze zrozumiałych względów trochę mniej czasu poświeciłem temu tematowi, ale jak na mnie, to nie jest też tak źle. Mamy już kompletny układ podręcznika. Po kolei kończymy z synem rozdział po rozdziale. Wprowadzam oryginalne materiały sprzed czasów Magi i Miecza. W niektórych miejscach przygotowałem kilka drobnych, ale istotnych zmian. Ukończone i gotowe do przetestowania w trakcie sesji (przez ewentualne grupy testowe) są innowacje w strefie takich rozdziałów jak:
Losowanie postaci,
Doświadczenie,
Karta Cech
Wiara i Bogowie (po 3 na charakter)
Profesje (25; po 5 na kastę)
Niedługo zabierzemy się do Walki i Podróży morskich. Dział Historii archipelagów i ich geografii, musi poczekać na pierwszy tom powieści ponieważ musi wszystko idealnie współgrać.
W przeciągu kilku - kilkunastu weekendów będę chciał uruchomić grupy testujące te kosmetyczne zmiany i rozpocząć dyskusję na ich temat.
Staram się nie zmieniać tego do czego już się przyzwyczailiście w KC. Oceniam te innowacje (dla mnie to powrót do pierwotnych, oryginalnych wersji) na około 3-5% tego co wiecie o systemie. Mówimy tu o zmianach, a nie o dodatkowych rzeczach, które wcześniej nie były udostępniane. Najistotniejsze różnice będą przedstawione w celu uzyskania waszej opinii.
Nim niektóre informacje trafią np na to forum potrzebuję kilka światłych umysłów do ich wstępnego zaopiniowania. W pierwszej kolejności będę poszukiwał zaufanych graczy (raczej z Warszawy), który stworzyliby grupę sesjowiczów przeznaczoną specjalnie do tego zadania (opiniowania i pozytywnej dyskusji). Myślę, ze uczestniczyłbym z chęcią w takiej grupie jako gracz (Mistrz Wiedzy) lub MG. Sesje odbywały by się raz na dwa tygodnie (i miałyby charakter raczej heroik fantasy, a nie typu horror, czy intryga). Ewentualnie chętnych odsyłam do Czegoja, który zorganizuje kontakt ze mną lub na priva.
Nie miejcie do mnie żalu, że chwilowo powieść przedkładam nad RPGa, ale bez ukończenia pierwszego tomu nie domknę KC RPG.

3. Kontakt mój z forum.
Przepraszam, że dość rzadko (średnio raz na kilka dni) zaglądam na forum - i że się nie udzielam. Niestety taką mam naturę (albo jestem zbyt starej daty). Na żadnych innych forach (powiem dla pocieszenia ) też nic nie piszę. Preferuję kontakt głosowy i jak to nasz wspólny kolega z naszego forum powiedział, że dużo lepiej objaśniam mową, niż tekstem pisanym.
Ale, aby wyjść Wam naprzeciw chciałbym dla tych, którzy mieliby taką ochotę zaproponować inny sposób komunikacji. Równie nowoczesny. Poprzez Skypa. W niedzielę po 20:00 miałbym trochę czasu i poprosiłem Czegoja, aby był organizatorem tych spotkań. Zgodził się. Dzięki. Na priva byście wysyłali mu informacje, o potrzebie kontaktu i chęci porozmawiania na przykład na określony temat. On segregowałby pod względem tematów, przekazywał mój namiar Skypa i organizował kilkuosobowe rozmowy.
Obiecuję, że postaram się bardziej regularnie pisać na temat aktualnych postępów w powieści, RPG i z grupami testowymi.
PS. Nie zadawajcie mi pytań w dyskusjach, bo naprawdę rzadko je czytam.

Pozdrawiam
Artur Szyndler (senior)
Edytowane przez Autor KC dnia 19-03-2012 00:22
 
ghasta
Chyba trochę za późno na takie deklaracje? Tu chcą portal zamykać, a nagle objawia się Autor KC i pisze post, cóż za refleks...
Przy takim podejściu ja wolę swoje pomysły gładzić na blogu. Nie jesteśmy grupą gówniarzy, Autorze KC. Potencjał był, chęci były i nie zostały wykorzystane.

Ja dziękuję, postoje zaś jakiekolwiek deklarację z Twojej strony uważam za mydlenie oczu. Nowego wydania KC nie kupię, tak jak i powieści, Nie chcę być targetem systemu zmienionego w '3-5%', bo to oznacza zmianę spacji i literówek w tekście zamiast zastanowienia się co zrobić z mechaniką lub bzdurami świata.
 
strefazero.blogspot.com
Araven
Jakiś czas temu, też liczyłem na reaktywację KC. Ale uważam, że bez radykalnych zmian mechaniki nie ma szans, by system zdobył nowych młodych fanów. Np. przejście na mechanikę Fate, albo w ostateczności d20, może byc szansą dla reedycji. Tak wiem pewnie to nierealne, ale od strony mechaniki oryginalne KC są systemem skostniałym i przestarzałym oraz nasyconym wyższą matematyką, bardzo łatwo o absurdy, w stylu Gracze mają ponad 100% RTR, a NPC tzw. standardowi 5% wobec Graczy. Ale mądrzejsi ode mnie wiele o mechanice napisali. To co w KC kochałem to świat, to pierwsze prawdziwe rpg w jakie grałem mimo jego ułomności w mechanice, ale wtedy miałem około 20 lat, teraz mam sporo ponad trzydzieści i z taką mechaniką jak oryginalna system nie ma żadnych szans wg mnie, nawet jakby jakimś cudem by wyszedł w reedycji. Pozdrawiam.
 
Treant
Szanowny Autorze KC,

Cieszę się chociaż z tego, że przynajmniej deklarujesz chęć wyciągnięcia systemu z szuflady, co jeszcze dekadę temu było ledwie mrzonką niespełnionych fanów. O wiele bardziej podniosłaby mnie na duchu wieść, że przystępujesz zdecydowanie do reedycyjnej ofensywy niż Twój debiut jako powieściopisarza. Z zainteresowaniem sięgnę po książkę, gdyż spodziewam się w niej znaleźć opisy świata, zamieszkujących go istot, ich kultur, filozofii, wierzeń, historii, struktur społecznych, osiągnięć i ambicji. Życzę Ci jak najlepszego przyjęcia powieści przez czytelników, jednak zasmuciłbym się niezmiernie, gdyby krytyczne (nie rozstrzygam o tym, czy zasłużone, czy też nie) opinie części odbiorców zgasiłyby w Tobie cały zapał do tego przedsięwzięcia i klucz do sławetnej szuflady znalazłby się znów w najgłębszych czeluściach Labiryntów Śmierci.
Jest na tym portalu grono osób, które skłonne są poświęcić znaczną część swojego czasu i pomóc Ci w chwalebnym przedsięwzięciu wskrzeszenia zmasakrowanego przez podłego MAGa systemu. Proszę Cię, abyś zaczął korzystać z dostępnego potencjału nim ulegnie on rozproszeniu wskutek zapomnienia. Piszesz o testerach, którzy przychylnie wypowiadają się na temat roboczej wersji książki. A co z osobami, które w nagrodę za długą podróż (z Dolnego Śląska i z Pomorza) na zlot formalnie zostały wcielone do tego grona? W czym są gorsze od wspomnianego tuzina zaufanych osób, że od dawna nie dostały od Ciebie najmniejszego znaku, iż do chwili, gdy zechcesz zasięgnąć ich opinii jest coraz bliżej? Jak mamy zacząć wierzyć w to, że dopuścisz kogoś z tego grona do zaszczytnej roli testera zmian naniesionych przed reedycją? Obiecujesz wiele, lecz wciąż uciekasz od dialogu z nami. Zmień swe podejście Autorze, nim okaże się, że nie będzie już nikogo, kto doceni cały Twój wysiłek włożony w napełnienie systemu świeżą energią życiową.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.kryszt...hp?user=35
 
Keth
Przeraża mnie idea "zmian kosmetycznych" w mechanice. Przestałem grać w KC ze względu na odpychającą mnie mechanikę. Nie wrócę do KC, jeśli mechanika wciąż pozostanie taka sama. Jestem człowiekiem wygodnym, lubię proste rozwiązania, obecny poziom komplikacji zasad jeży mi włos na głowie.
 
www.rpgonliner.fora.pl
8art
Zdecydowanie przedstawiam ten sam punkt widzenia jak Keth. Świat jest barwny i podoba mi się, przyciągnał mnie na wiele lat. Ale mechanika, jeśli nie przejdzie rewolucji totalnej, będzie gwoździem do trumny systemu. RPG-owe engine'y lekko zmieniły się przez ostatnie dwie dekady i to co było akceptowalne w latach 90, teraz jest absolutną masakrą. Po takiego matematycznego potwora nie sięgnie raczej nikt poniżej 30-tki. A jeśli już to pewnie przez przypadek. A target kilkudziesięciu userów portalu, fanatyków KC raczej nie przyniesie nawet zwrotu kosztów, a gdzie zysk? Mnie kosmetyczne zmiany mechy nie przekonają do kupna podręcznika, pomimo świata, który lubię.
 
ghasta
Araven, Keth, Bart, Treant- wyciągacie argumenty, które już były wielokrotnie maglowane na forum w wielu watkach i to od momentu gdy Autor KC stwierdził, że jednak system wyda. Jaki jest jednak efekt tej argumentacji widać gołym okiem - żaden. Nadal głos fanów jest zwyczajnie ignorowany.

System zostanie wydany bez poważnych zmian, z kosmetycznymi modyfikacjami najprawdopodobniej nic nie wnoszącymi do rozgrywki oraz kilkoma pomysłami wyciągniętymi z szuflady. Wolę być realistą i stwierdzić fakt: to co będzie sobą prezentowało kolejne wydanie KC nikt nie kupi ponieważ nie będzie żadną konkurencją dla systemów aktualnie dostępnych.

A może zostanę pozytywnie zaskoczony? To odszczekam to co napisałem.

Jakoś w to jednak wątpię.
 
strefazero.blogspot.com
czegoj
Na razie zgłosiła się 3 osoby do ewentualnej niedzielnej rozmowy przez skape z Autorem, czekam na dalsze deklaracje. Autor chce wyjść trochę bardziej do fanów, od nas tylko zależy jak będzie przyjęty. Prawda, że trochę późno, ale może lepiej późno niż wcale. Dlatego do piątku włącznie czekam na PW z deklaracjami, kto ma ochotę na rozmowę z autorem i ewentualne tematy rozmowy. Liczę na wszystkich rozżalonych to będzie szansa wylania swoich żali i przekucia ich w siłę, która zbuduje nowe KC, dlatego przynajmniej warto spróbować jeszcze raz.
Pilnie poszukuję dobrej pracy.Lzy
Moje pbf-owe CV - http://www.kryszt...php?user=7
 
Mrufon
I ja przyłączę się do chóru sceptyków - jeśli nie będzie zmian w mechanice to strasznie lipnie widzę przyszłość systemu.
Jednak, w przeciwieństwie do ghasty, kupię i książkę i podręcznik - przez sentyment. Bez wiary jednak, że znajdę tam to, co sprawi, że na półce wyląduje Warhammer. Howgh.
Jeśli znajdę czas w niedzielę to dołączę do pogaduchy.
 
http://beastsandbarbarians.wordpress.com/
Treant
Cóż - w dłuższej perspektywie na pewno mógłbym pomóc na pewnych obszarach, ale niestety w niedzielę po 20:00 nie mogę skorzystać ze skype'a. Z chęcią zapoznałbym się z zapisem tych rozmów, o ile takowy powstanie.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.kryszt...hp?user=35
 
vampire1308
jeżeli tylko znajdę chwile w niedziele po 20:00 to też z miłą chęcią dołączę do dyskusji...
 
czegoj
Jutro pierwsza próba i od razu na żywo. Zobaczymy jak wyjdzie. Artur obiecał jutro po 20 przysiąść przed skypem i odbierze możliwie jak najwięcej połączeń. Zgłoszeń w sumie było coś ok.5-6 więc raczej tłoku być nie powinno. Mam nadzieję, że Artur ogarnął wcześniej jak wyglądają połączenia konferencyjne i da sobie radę. Ja postaram się też jutro zajrzeć, chociaż obiecać nie mogę. Liczę, że może potem ktoś streści na forum całą rozmowę.

Wszyscy zainteresowani mogą wyszukiwać użytkownika - paladynat

Jak wyjdzie zobaczymy. Jeśli dobrze, to może będziemy powtarzać taką opcję. Jeśli kiepsko, to przynajmniej będziemy wiedzieli czego nie powtarzać. Tematów rozmów nie podaję, ponieważ zgłoszone zostały tylko dwa. Oba przekazałem Arturowi i powiedział, że do nich jest przygotowany. Owocnej komunikacji i ewentualnych późniejszych następstw.
Edytowane przez czegoj dnia 24-03-2012 22:59
Pilnie poszukuję dobrej pracy.Lzy
Moje pbf-owe CV - http://www.kryszt...php?user=7
 
tzeentch
Nie będę dobijał autora. Powieść chętnie kupię (to taki optymistyczny akcent). Co do zmian systemu się nie wypowiem (miałem w końcu nie dobijać autora, prawda?)
 
nospe
Arturze nie poddawaj się, ja kupię powieść i system - nie zależnie jaka ona będzie:)
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.
 
kamil.orchia.pl
czegoj
Pierwsze koty za płoty. Artur odpowiadał dziś na pytania nospe i oggego. Po szczegóły zapraszam do nich chyba, że będą chcieli się podzielić na forum. Mam nadzieję, że to przekona kilku fanów, że autor tak zupełnie nie ignoruje ich, a Artura przekona, że ta forma kontaktu to rzecz niezbędna, żeby podtrzymywać przynajmniej dobre relacje z fanami KC. Dodam, że ta forma kontaktu nadaję się również wybitnie na sesję i konferencja chyba działała lepiej niż mumble. Jeśli będzie zainteresowanie a Artur będzie miał ochotę to takie spotkania będzie można powtarzać cyklicznie.
Pilnie poszukuję dobrej pracy.Lzy
Moje pbf-owe CV - http://www.kryszt...php?user=7
 
Arke
Ja wyrażam nadzieję że wiedza pozyskana, nie jest dla wąskiego grona jedynie zarezerwowana; jak wiadomo nielicznym z was.
Nie oczekuję że na forum pojawi się stenogram z tej konferencji, ale...
chyba wszystkich zainteresuje o czym mości panowie rozprawiali i czy jakieś ustalenia padły?
 
Oggy
nospe pytał o kwestię wiki i dostał pozytywną deklarację, może (i jak rozumiem będzie) wrzucał na nią materiały dyskietkowe. Tutaj AS był wyraźnie zainteresowany projektem.
Moje pytania dotyczyły zagadnień marynistycznych oraz społeczności krasnoludzkich. Oba tematy są bardzo obszerne i właściwie nie wiedziałem czego mam się spodziewać po odpowiedziach. Ostatecznie dostałem to, co już dobrze znamy: dotyczące tych zagadnień materiały istnieją, kompletne w mniejszym lub większym stopniu w szufladzie. Ale tutaj pojawia się pierwszy pozytyw: nie jest tak że do tej szuflady nie mamy wglądu. AS, wbrew powszechnej opinii, sprawia wrażenie bardzo chętnego do współpracy z fanami. Jak sam stwierdził nie można oczekiwać, że napiszemy coś bez znajomości istniejących materiałów. Tyle tylko, że materiały te można od niego otrzymać na zasadzie bezpośredniego kontaktu, po bardziej lub mniej formalnym zadeklarowaniu że to on jest ich ojcem. Wtedy możemy się z nimi zapoznać i zacząć pracować. Możecie więc kształtować KC na zasadzie "współpracownika" ASa, nie poprzez portal.
Pytałem dalej odnośnie współpracy ASa z piszącymi na portalu i dowiedziałem się, że nie czyta on materiałów, które tutaj zamieszczamy. Nie chce później podświadomie ich kopiować.
Przyznam że sytuację tę uważam za nieco kuriozalną i nie tchnącą optymizmem. Nie tyle dla tych, którzy chcą pisać - jak widać mogą coś dla siebie znaleźć - co dla portalu. Ostatecznie AS (jeżeli dobrze go zrozumiałem) uznał że możliwe byłoby, abyśmy umieszczali arty na portalu a kiedy on pracowałby nad właśnie tym zagadnieniem, przynieślibyśmy to do niego i stwierdzili że widzimy to w taki sposób, czy takie materiały go interesują. Jednak wtedy bez wsparcia szuflady, czyli de facto po omacku. Tutaj zaznaczam, że AS parokrotnie podkreślał, że nie bardzo chce doprowadzić do sytuacji, gdzie nasza praca się marnuje.
Rozmawialiśmy jakąś godzinę, ogólnie nie negocjowaliśmy tego całego układu AS-portal (na to nie było czasu) raczej AS przedstawił swoje stanowisko. Za tydzień ew. dwa tygodnie zaproponował kolejne spotkanie.
astrolog/alchemik 10/10 POZ
 
Mrufon
No a coś o terminach wydania powieści i systemu? To jest najważniejsze.
 
http://beastsandbarbarians.wordpress.com/
Oggy
Powieść w czerwcu (nie wiem czy gotowa czy wydana, raczej to pierwsze). Kiedy podręcznik nie wiem.
astrolog/alchemik 10/10 POZ
 
Mrufon
To nie docisnęliście ASa panowie Smile To jest najważniejsze a nie powieść.
Myślałem, że się załapię na końcówkę, chwilę posłuchałem rozmowy nospe z ASem, potem zaczęło mi rwać i musiałem zrezygnować...
Edytowane przez Mrufon dnia 26-03-2012 08:25
 
http://beastsandbarbarians.wordpress.com/
Przejdź do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
System Kryształy Czasu - MiM Sprzedam 7 28-11-2017 19:28
Kryształy Czasu podręcznik sprzedam Sprzedam 3 08-11-2017 12:28
Gra Planszowa Kryształy Czasu - Labirynt Śmierci Refleksje i debaty. 18 14-08-2016 20:24
Kryształy Czasu wg innych portali... Dyskusje o portalu 146 26-08-2015 12:53
Postacie z LoLa przerobione na Kryształy Czasu Rewolucje, reformy, zmiany, nowości itp. 19 11-05-2015 23:04
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Keth
21-07-2018 09:00
Powstaję z martwych, ale łatwo nie jest Shock

Kargan
21-07-2018 07:23
Shock Grin piwko

Nanatar
21-07-2018 00:24
piwko

Suriel
20-07-2018 23:50
No i teraz wiemy naprawdę, czemu Cię nie wypuszczają Grin

Keth
20-07-2018 23:29
Pękła czwarta flaszka - dzisiaj już na pewno nic nie napiszę Pfft

Suriel
20-07-2018 22:26
Żartowałem Kethu. A że przed komputerem to się domyśliłem... po ilości postów. Każdy niech żyje jak chce, póki nie krzywdzi...

Keth
20-07-2018 21:56
Otóż ja jestem z natury domatorem, większość weekendów spędzam w domu przed kompem

Suriel
20-07-2018 21:36
Wyjątkowo... znaczy co, wstydzą sie Cię puszczać między ludzi, czy jak? Pfft

Keth
20-07-2018 18:58
Napisze na pewno, ale wyjątkowo jestem dzisiaj w gościach

Sigil
20-07-2018 17:30
Początek dialogu na PW proszę.

Sigil
20-07-2018 12:48
Keth, masz odpowiedź w ramce.

Suriel
19-07-2018 22:05
Dzisiaj też nie dam rady nic naskrobac ale staram się być na bieżąco.

NickPage
Najczęściej oglądane
deliad[6597]
czegoj[4452]
8art[2966]
dretch[2873]
koszal[2735]

Ostatnia aktualizacja
Oggy
8art
czegoj
Sigil
dretch

Wszystkie NickPage
Rzuć kostką