17.12.2017 01:30:51
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Vilena - Dzieci Wody
Fourth Ed. CoT - pie...
Patronaty elementaln...
Karaluchy z Borki
Wielkie Pianalia
Kulty Ciemności w Dr...
ANSUMO - Ludzie z Me...
Elfy Żałobne
Perpignan
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
FUN
Czego akurat słuchacie?
Chowańce Czarowników
DeG - mapy
Gry paragrafowe
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Bardzo dobre pytanie i...
Czy coś jeszcze się dz...
@dretch :) Niestety ma...
Swietna robota, sprawi...
Grałem z komórki i nie...
Artykuły
Made my day... harder...
Ciekawa koncepcja. Mam...
Testy nadal trwają, wi...
Proszę o kontynuację.
Moim komentarzem będzi...
Galeria
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Tak zupełnie w ramach ...
Czyli czerń i biel :) ...
Dodatkowe strony
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Podam wieczorem jak bę...
Może te problemy wynik...
facebook
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Kryształy czasu powoli wracają...
vampire1308
Zgadzam się z Salamem. dzisiejsze czasy są takie, że myśleć nie trzeba.. najlepiej mieć coś gotowego, szybko, bez zbytniego wysiłku z "naszej" strony. wiem co mówię bo obserwuję to u przybranej 15-letniej córki. Wszystko musi być łatwe, szybko dostępne i najlepiej na już. Myślę, że do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć, ale wiem tez że mechanika kryształów odstrasza i będzie odstraszała bo w tych czasach się nie sprawdzi. Tak naprawdę nie wiemy na ile KC wyjdą...i czy wyjdą?? Czy jest to tylko przeciąganie w czasie?? AS miał swoje przeżycia z prawami autorskimi i pewnie teraz trudno mu będzie cokolwiek zrobić. A jeżeli chodzi o młodszego to tak naprawdę nie wiemy jak prawnie wyglądają te prawa autorskie i czy on poza małą pomocą cokolwiek "może"??? Bo przecież pamiętajmy, że Nie dostaliśmy potwierdzenia, że cokolwiek co wymyśli młodszy AS jest dodawane do pomysłu starszego ASa.
Są dwie opcje, albo cierpliwie czekamy i budujemy bastion (jak do tej pory), albo jak pisze Salam znajdzie się grupa, która stworzy nowy system.
Ciekawe kto będzie miał więcej samozaparcia??

wasut
Podnoszą się głosy które jakiś czas temu upadły, dzięki działaniu (czy niedziałaniu) ASa/ów.

Ja powiem tak. Byłem swego czasu porwany pomysłem że "AS wrócił!" i że odnowi/ulepszy Kryształy. Ale to się zweryfikowało.
AS po swoich wypowiedziach, czy zeznaniach syna okazał się inną osobom niż ta urojona w mojej głowie i spadł z niego całun legendy, niestety.
Czy czekam na Kryształy? Nie. Teraz już nie. Co więcej mam Kryształy w du.ie. Nie wiem czy kupie, może, ale to jest bardzo daleki dół mojej listy chciania.
Co tu robię? Pielęgnuje wspomnienia, staram się produkować materiały kontynuujące moją wizję KaCetów, nie ASową bo się rozminęliśmy chyba, co jest też bez znaczenia, bo każdy ma swoje odmienne Kryształy w głowie. Chcę w miarę czasu, chęci i możliwości dobudować rzeczy których mi brakowało czy też gdzieś przelać pomysły, które mi się zrobiły, a nie pasują gdzie indziej. Ten portal temu służy - bardzo efektywnie - ważną częścią moich prac chciałem zrobić światotworzenie i produkcje map ale w tym dziele przeskoczył mnie wielokrotnie mastug tworząc zastraszającą ilość map zanim ja skończyłem swoją, za co mu wielkie dzięki bo utrzymał ten subtelny klimat mapy z MiM, który mi się wymknął, więcej rzeczy nie wymieniam, bo nie jest celem tego posta lista osiągnięć portalu, choć duża ich część nigdy nie wypłynęła szerzej...
Więc temat powrotu Kryształów (oficjalnie) jest mi obojętny bardzo dalece, nowego systemu też nie chcę robić bo po co? Panowie - stworzenie kompletnego systemu to kawał roboty, ale to jest może 1/3 może 1/4 pracy mająca na celu wydanie.
KCety pielęgnuje bo to miłe wspomnienie i tyle. Inna sprawa że na rynku jest zatrzęsienie systemów i settingów, jest w czym wybierać - nie jesteśmy 20lat temu kiedy było ich raptem kilka i każdy był bardzo inny, teraz wszystko jest w wariantach tak różnorodnych że system dobrać można do koloru skarpetek...

Jesteście pewni że chcecie tworzyć jakieś wielkie dzieło? Wspólnie?
Przerabialiśmy to Panowie, efekty są wiadome i powszechnie znane.

Ja mam inną propozycję. Niech każdy robi swoje. Małe cegiełki. Które każdy inny będzie w stanie użyć wedle własnej woli. Piszcie artykuły, opisujcie lokacje, rysujcie, kodujcie, co kto umie. Jak się zbierzecie w kupę to brawa. Pamiętajcie tylko że z małych cegiełek jest łatwo zbudować cokolwiek, a niedokończony budynek z dużych elementów jest tylko ruiną...

ghasta
Właściwie w całości popieram wypowiedź wasuta. Lepiej zrobić kilka małych cegiełek niż z powodu chwilowego zapału rzucać się budować wielki gmach.

strefazero.blogspot.com
vampire1308
Piękne słowaSmile

czegoj
Pisania KC od początku nie ma sensu, już to jest robione, uwierzcie mi, że to strasznie żmudna robota. Nowy system owszem tak ale w odpowiedzialnym zespole, a nie wśród osób, które każde ciągnie w innym kierunku, a na koniec się obrażają.
Pilnie poszukuję dobrej pracy.Lzy
Moje pbf-owe CV - http://www.kryszt...php?user=7

secutor
No w karzdym badz razie ja robie swoja mechanike i mysle nad odniesieniami do KC.

http://www.kryszt...post_45488

I zapraszam wszystkich chetnych.
Ruchow na pozor jest wiele, ale tylko nieliczne sa mozliwe, a karzdy kolejny zamyka droge innym.

ghasta
secutor napisał(a):
No w karzdym badz razie ja robie swoja mechanike i mysle nad odniesieniami do KC.

I w każdym poście masę okropnych błędów ortograficznych...

strefazero.blogspot.com
vampire1308
oj Ghasta czepiasz się Smile

ghasta
Od osoby, która ma parę lat na karku, wymaga się ciut więcej. Tekst z błędami przypomina pismo 8-latka, coś jak w przykładzie poniżej:

bi.gazeta.pl/im/24/e3/e2/z14869284Q,List-do-burmistrza-Lubonia.jpg

strefazero.blogspot.com
secutor
ghasta, jak Ty wkleiles ten obrazek?
Czy jest możliwość wklejania swoich wlasnych obrazkow z kompa na forum, pomiedzy zdania?
Gdybym zrobil jakies w paint-brush, czy moge je wklejac?
Ruchow na pozor jest wiele, ale tylko nieliczne sa mozliwe, a karzdy kolejny zamyka droge innym.

8art
Dobre to Ghasta.

Wszystko się da. Wybierasz z menu poniżej opcję "wyświetla obrazek z podanego adresu" i wstawiasz adres obrazka ze stronki www pomiędzy nawiasy kwadratowe. DONE!
Sorry za offtopa.

czegoj
Chyba mu chodzi o możliwość wklejenia własnych obrazków z kompa, a to możesz zrobić tylko poprzez dodaj załącznik. Czyli najpierw szybka odpowiedz a potem edycja i dodaj załącznik, z tym że załączniki nie będą między tekstem a zawsze na dole posta. Inna możliwość to założenie własnego albumu, wrzucenie tam obrazków i potem juz normalnie w ten sposób jak wspominał 8art.

secutor
Czy KC-ty potrzeboja zmian minimalnych, czy radykalnych?
Wielu ludzi na stronach internetowych psioczy i narzeka na pomysl wydawcow zeby zmiany byly minimalne, a tylko ilosc materialu maksymalna.
KC-ta wystarczy kilka zmian w starej.
Wiele RPG-ow w poruwnaniu z KC wypada jak rzezba bez detali wyrabana od siekiery.
Brak w nich detali i precyzji w opisach.
Brak dokladnej sumulacji w hipotetycznych sytuacjach.
Dokladnosc, jak tez jej brak, moze byc wada i zaleta w RPG-ach.
Mysle tez ze ewentualne minimalne zmiany w nowych KC-tach, to piekny uklon w strone dawnych fanow.
Dla ewentualnych niezadowolonych takim stanem rzeczy dodam tylko na pocieszenie, ze byc moze koeljne po nich, beda totalnym odejsciem od pierwowzoru.

Z pozdrowieniami
secutor.

P.S.
W temacie "walka a`la secutor", pojawia sie zaniedlugo niedokonczone opisy ras wedlug mojej wizji.

8art
Po pierwsze: Jakbyś znał mechanikę KC i fluff to miałbyś wyrobione zdanie, czy system potrzebuje zmian i jakich, a nie walił masło maślane na kilkaset znaków, z którego kompletnie nic nie wynika, poza totalną ignorancją dla języka polskiego, Autora i innych użytkowników forum.

Po drugie: TEN WĄTEK NIE SŁUŻY DO PROMOWANIA SWOJEJ "MECHANIKI" I OPISU RAS, KTÓRYMI NIKT NIE JEST ZAINTERESOWANY (a już zapewniam Cię, że napewno nie Autor KC).

koszal
A to widzieli?

KRYSZTAŁOWCY! Wakacje płyną, ale przygotowujemy dla was coś naprawdę specjalnego! Zapraszamy was na POLCON 2017, który odbędzie się w Lublinie na terenie miasteczka akademickiego UMCS (od 24.08 do 27.08.2017). Będziemy tam mieli stoisko i dwie prelekcje w tym pierwszą odsłonę IV edycji Kryształów Czasu. Jednocześnie będą odbywały się pokazy naszej gry planszowej Labirynt śmierci. Wszelkich fanów chcących się z nami spotkać na dłużej zapraszamy do kontaktu. A poniższe zdjęcia podesłali gracze, którzy już przeszli jak się okazało wszystkie scenariusze oraz kampanie w zaledwie 2 tygodnie!!! Cieszymy się, iż gra sprawiła wam tyle radości i jednocześnie rozpiera nas duma. DO ZOBACZENIA NA POLCONIE!
Malauk winien mieć opisaną w bestiariuszu cechę specjalną- Malauckie szczęście.
Opis- masz szczęście, jesteś Malaukiem.

dretch
Widziałem, czytałem i szczerze: Nie zmieniam zdania. Nie będzę się zbytnio napalał. Zostanie wydana to może po nią sięgnę .... póki co temat pojawia się od kąt pamiętam na formum i ciąglę tylko flaki z olejem.. bez konkretów.
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degene...a6aa74c071

**
ECO - Strażnik miejski Ostrogaru
http://www.kryszt...p?user=353

--
Jeżeli padłeś, szybko wstań, bo jeszcze Ci dokopią.

www.predom-service.pl
ghasta
dretch napisał(a):

sięgnę .... póki co temat pojawia się od kąt pamiętam ...

Będę złośliwy, ale co to jest od kąt?
To taki specjalny kąt rozwarty?

... hmm ale nijak nie wiąże się to z pamięcią ...

GrinGrinGrin

strefazero.blogspot.com
dretch
*odkąd - przepraszam
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degene...a6aa74c071

**
ECO - Strażnik miejski Ostrogaru
http://www.kryszt...p?user=353

--
Jeżeli padłeś, szybko wstań, bo jeszcze Ci dokopią.

www.predom-service.pl
Suriel
Króciutka recenzja z testowania nowej edycji (kilka godzin spędziłem na testach) bedzie dzisiaj lub jutro na mainie. Taka przedpremiera dla najwierniejszych, którzy bądź co bądź powinni wiedzieć coś więcej jako piersi. A nie dowiadywać się z jakichś tam Polconow.Pfft
"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach" Antoine de Saint-Exupéry

czegoj
Widać, że Artur ma więcej czasu. Jestem w kropce - życzyć Mu jak najszybciej dobre pracy, czy wręcz przeciwnie. Tak czy inaczej uśmiech pojawi się wtedy, kiedy wezmę podręcznik do ręki. Na razie życzliwie przyglądam się.

Poniżej obrazek z dnia dzisiejszego ze sklepu we Wrocławiu. Widzę, że Kryształy Czasu dotarły i tutaj - hehe
czegoj dodał/a następującą grafikę:
img_04071.jpg

Edytowane przez czegoj dnia 12-08-2017 21:47

Przejdź do forum: