PBF - Warsaw 2055 - Techniczny

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 25 października 2018, 23:11

[center]Obrazek[/center]

Witam,

Powolny rozruch z sesją do Cybera, nei ukrywam że dla mnie prowadzenie w cybera do łatwych nie należy, całe życie w fantasy siedziałem, więc proszę o wybaczenie za potknięcia. Przygoda ma tylko zarys na start, reszta będzie improwizacją. Celowo.

Kto chętny do gry może już pisać posty, opisujące działania i postacie do momentu wejścia do biurowca. Jak uzbiera się kilka postów z chętnymi puszczam powoli fabułę dalej.


Gramy do początku kwietnia. Obojętnie do którego momentu dojedziemy. Potem mam duży projekt zawodowo i chyba nie uciągnę sesji oprócz grania w jedną.

[center]"Słuchajcie głąby...*"[/center]
[center]CZYLI ZASADY TWORZENIA POSTACI[/center]


Postacie mają być robione na zwykłe zasady, do wydania na start po 7tysi na łepka (8art z pewnych względów tylko 5,5k) , żeby poczuć cybertechnikę w ciele.

Podniosłem rzuconą rękawicę. Postacie wedle życzenia:

1. Postać Ketha, niemal prezes firmy. Postać z sądownym orzeczeniem schizofrenii (uważał że "uciekł z tajnego laboratorium i jest pół koniem, pół muchą"). Na szczęście wyleczono go braindancem, A przynajmniej znacznej części. Sugerowane profesje korpo albo fixer.

2. Postać 8arta, "bezdomny solos z problemami". Drżenie rąk jest tym problemem. Może to być wynik chwilowo niewyregulowanego sprzęg neurologicznego, albo niedobór witamin typu alkohol we krwi, czy co tam sobie wymyślisz...

3. Postać Nanantara, "ekscentryczny hodowca patyczaków". Autorytet w swojej dziedzinie. Jajogłowy, nerd, którego nikt i tak zapewne nie zrozumie. Prywatnie może robić co chce i być płci dowolnej a nawet dwiema na raz, byle by odwalał dobrą robotę dla korpo. W pracy zajmuje się... trudno powiedzieć czym się zajmuje dokładnie ale w skład prepaku musi wchodzić przynajmniej część białka pochodzenia zwierzęcego, a on się zna na robakach więc...

4 postać Kargana. Tutaj to dopiero mamy luksus wyboru. Dwie postacie do wyboru. Jak sobie życzył albo "sztuczna inteligencja" (tleniona blondynka) albo "Czarny Lód" (opis w poście o co chodzi będzie później)Profesje właściwie dowolne.

5. Postać Denvera, Ostatniego Dinozaura (nie potrafiłem się oprzeć by tego nie dodać, naprawdę się starałem). Last but not least. Fixer jak mniemam?


Inni gracze mile widziani. ZAPRASZAM

W razie pytań zostaję na nasłuchu.
* taki żart z grubej rury, no offence panowie :/uklon
Ostatnio zmieniony 26 października 2018, 20:28 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 26 października 2018, 09:45

* taki żart z grubej rury, no offence panowie
No nie wierze, że do ludzi których znasz 6 - 8 lat musisz pisać takie rzeczy...
Już znikam z tematu. Miłej sesji, zapowiada się fajnie.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 26 października 2018, 10:43

smucę się, że numer 5 nie został wytłuszczony...

Ale tak, generalizując, to zgadzam się - Fixer O.D. Berghar (widocznie jakiś imigrant z Łodzi - czyli słoik), który jest dobry na tyle, że wbił się do korpo w stolicy. Z własnego doświadczenia, powiem - doświadczenie menedżerskie, a pozycja nadal specjalisty :) czyli paradoksalnie ideał.
Jak dla mnie w tym sceanrio, specjalista od dostaw niemożliwych, które pozostali uznają za standard, nie mając najmniejszego pojęcia o wiedzy i możliwościach naszego cichego bohatera :P
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 26 października 2018, 20:49

No nie wierze, że do ludzi których znasz 6 - 8 lat musisz pisać takie rzeczy...
Już znikam z tematu. Miłej sesji, zapowiada się fajnie.
Bo nie wiadomo kto to jeszcze czyta. Skoro zapowiada się nieźle to czemu by nie zagrać, cyber jest najmniej wymagającym pbf dla graczy jaki może być. No i to story o sieciach neuronowych, nie mówiłem? Nie ważne...


@Denver
Poprawka bolda w piątce wykonana,sorry to przez złe działanie punktowania na stronie ale tu się wiele rzeczy sypie.

Postać zaakceptowana, koryguję pw i odpiszę.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 29 października 2018, 09:50

Mamy najabrdziej odrypaną psychicznie ekipe w histori pbf na tej stronie.

- Człowiek pół mucha pół koń z tajengo laobratorium po barindance
- Alkoholik co nie pamięta kim był
- Biseksualista, tancerz spłacający alimenty, expert od patyczków...
- Fixer, niby normalny...

Zaczynam się bać tej ekipy :o Zwłaszcza ten ostatni wygląda najbardziej podejrzanie. Wyróżnia się.

Wszystkie wpisy zawierają terpeetyczne wynalazki które już dzisiaj stają się faktem. Bardzo sie do tego przyłożyłem. Tak, tak kubek leniwek istnieje! :D


Inny przykład poniżej:

Hyperloop Polska

https://www.spidersweb.pl/2017/06/hyper ... ropie.html

Obrazek

Oczywiście wiem że przy tej prędkości raczej nie powinien mieć miejsc stojących z rączkami do chwytania po pęd zrobi swoje ale w miastach musi śmigać wolniej a technika tez idzie mocno na przód więc...

Bo zniknie w shoutcie.
Czy ma ktoś podręcznik do Cp2020, Nanatarowi wypadło kilka stron i potrzebuje kompletu? Może ktoś potrafi pożyczyć?
Ostatnio zmieniony 29 października 2018, 10:08 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 29 października 2018, 10:27

Mam w PDF, ale moge wyslac dopiero jutrouy

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Post autor: Nanatar » 29 października 2018, 20:23

Nie pali się, chwilowo i tak jestem trochę zajęty. Dokładnie to brak stron 71-82.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 30 października 2018, 14:08

Chciałbym przygotować fabularkę do Cybera, ale wpierw potrzebne mi pewne twarde dane. Zakładam, że do większości z nich miałem dostęp jeszcze przed spotkaniem, ale może się mylę.

Molisabe Adobe. Co o nim wiemy? Przyleciał poprzedniego dnia i co dalej? Czas lądowania i numer lotu? Miał być przez kogoś z Prepaku odebrany czy samemu przyjechać do firmy? Wiemy, gdzie zamierzał się zatrzymać? Koleżanka do niego dzwoniła? Mamy numer jego komórki? Czy mamy jego zdjęcie? (w dobie cyberspołeczności pytanie raczej absurdalne, ale wolę się upewnić).

Wstępny pomysł jest taki, by sprawdzić fakty na lotnisku i upewnić się, że gość w ogóle dotarł do Warszawy. W 2055 Okęcie jeszcze działa czy cały ruch idzie przez Centralny Port Lotniczy i Orbitalny?

Na umowach zlecenia wpiszę wszystkim 500 PLN plus premia uznaniowa, sobie po spotkaniu 1000 plus premia gwarantowana.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 30 października 2018, 14:54

Molisabe Adobe.

Obrazek

Co o nim wiemy?

Niewiele, lepiej znała go koleżanka. Człowiek zaabsorbowany swoją własną pracą i badaniami nad patyczkami jaką rozpoczął jeszcze na studiach. Studiowali razem. Nieco się pewnie pozmieniał przez te lata, bo tak mają ludzie (patrz koleżanka Lenka :D)

Przyleciał poprzedniego dnia i co dalej? Czas lądowania i numer lotu?

Mówił że ląduje wieczorem to wszystko.

Miał być przez kogoś z Prepaku odebrany czy samemu przyjechać do firmy?

Nie był umówiony z Preoakiem w ogóle, koleżanka Lenka chciała go ściągnąć do firmy by machnąć sobie awans, potrzebna była by tylko naprawdę dobra oferta od spółki kiedy spotka się z jej finezyjnym Head Hunterem (w tej roli Ketharski). Szczegółowe warunki pracy miały być przestawione HRowcowi w momencie kiedy go odnajdzie. Miał dostać bardzo szczególną ofertę, z tego co wie Ketharski ale nawet on nie zna jej treści. Miał zadzwonić przed negocjacjami po wytyczne po ustaleniu faktów naukowych przez Lenkę. Czy tam Lenka...

Wiemy, gdzie zamierzał się zatrzymać?

Możecie spekulować, info w tej kwestii w ukrytej treści.

Koleżanka do niego dzwoniła? Mamy numer jego komórki?


Tak ale abonent jest nie czynny. Macie jego fejsa, Istargrama i wszystkie innne podobne strony, name it, koleżanka utrzymywała stały kontakt więc posiada takie dane. Wszędzie nie logował, nie aktywny etc. Ostatni ruch miał mailowy, treśc wiadoma.

Czy mamy jego zdjęcie? (w dobie cyberspołeczności pytanie raczej absurdalne, ale wolę się upewnić).

Tak, jw.

Wstępny pomysł jest taki, by sprawdzić fakty na lotnisku i upewnić się, że gość w ogóle dotarł do Warszawy. W 2055 Okęcie jeszcze działa czy cały ruch idzie przez Centralny Port Lotniczy i Orbitalny?

Nie no panie Okęcie.... Okęcie i Szopena to już od doby prezydenta Macierewicza nie czynne. Centralny Punkt, teraz przez niego przechodzi blisko 8mln pasażerów (czyli takie Okęcie x2,5). Jest jeszcze opcja lotniska w Modlinie.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 31 października 2018, 08:09

Przy tworzeniu postaci proszę nie zapomnieć o wylosowaniu historii, czeto tam jest jakiś punkt zaczepienia a to story to improwizacja więc...

Co się zaś tyczy moich postów, to upraszam o wybaczenie. Bardzo rzadko prowadziłem w Cp2020 i nadal szukam stylu. Chciałbym iść w kierunku klasyków ale nie naśladownictwa. Każdy z trzech postów jest nieco inny, i już wstępnie widzę co się podoba a co nie.

Poczekam jeszcze na posty graczy potem powoli ruszamy dalej, gdziekolwiek chcecie.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 31 października 2018, 17:42

Myślę, że powinniśmy zacząć od porządnej libacji. Bartkowski zna pare sklepów z tanim alkoholem ze wschodu;)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 01 listopada 2018, 21:51

Ja bym poprosił raz jeszcze o prezentację aktywnych bohaterów (w sumie NPC-ów też). Ketarski pracuje w dziale HR Prepaku i wynajął grupkę wolnych strzelców do poszukiwań Adobe. Wojski to jego przyrodni brat, chociaż w firmie nikt o tym nie wie (Ketarski wcisnął go do teamu pokątnie). Nu (-nia) Nanatara to pracownica Prepaku, jak rozumiem. A reszta?

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 01 listopada 2018, 22:25

Mam dwie rezerwacje kobiece na wypadek gdyby się Kargan skusił. Jak nie, zrobię z nich NPCow. Ostatni jest O.D. i jak rozumiem tez jest pracownikiem Prepaku. Fajnie by było wrzucić jakieś focie by było wiadomo who is who.


"Czarny Lód" - netrunnerka pracująca dla Propaka

Obrazek


Sztuczna Inteligencja, druga z pań, solo
Daję wam drugi cyngiel na wypadek gdyby pierwszy zapił.

Obrazek

Obie panie nie były zatrudnione w Propaku wcześniej ale podpisując dokumenty Ketarskiego są na garnuszku tego molocha. Wcześniej przeszły proces uwiarygadniający profili przez netrunnerów i nie jest to też dla nich ich pierwsza robota dla tej korpo.
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2018, 00:13 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 01 listopada 2018, 22:59

Kargan się jednak nie skusi bo nie ogarnę dwóch sesji - za mało mam czasu :) ale będę zaglądał i czytał od czasu do czasu :)
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 05 listopada 2018, 23:28

Skoro zaczynają się testy, uprzejmie przypominam się o karty postaci. Dwie niemal mam, proszę ciepło pomyśleć o dwóch pozostałych.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ