PBF - Warsaw 2055 - Techniczny

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 14 listopada 2018, 22:43

odnośnie uwagi Barta - a co jeśli powiązania można (ja to tak widzę) zastosować do legalu (Ej, ja go znam, to ten gość z Prepaku!!) i w tym jestem mocny jako korposzczur, natomiast znajomość półświatka niekoniecznie dotyczy legalnych żródeł (prochy, broń, lewe papiery, rynki zbytu), gdzie nie poruszam się na co dzień, a jednak wiem gdzie, albo poprzez kogo uderzyć i znaleźć klienta.

Ja to widzę, jako dwie osobne sprawy, które faktycznie można tu łączyć.

Jeżeli mechanika tego zabrania w jakiś sposób, lub mój tok myślenia jest zły, to spoko, zamienię punkty na coś innego.
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 14 listopada 2018, 23:01

Suriel jak napisał podchodzi do tego na lekko to bedzie ok. Natomiast to co opisujesz Powiazaniami, to w podrecznikowym znaczeniu bardziej Zasoby businessmana, ale z poziome 9 to bylbys w radzie nadzorczej Orlenu :D

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 15 listopada 2018, 00:01

Tu nie chodzi o to że Twój punkt widzenia jest zły tylko że na tym poziomie w sumie możesz nawet próbować załatwić przenośną atomówkę. Po prostu poziom jakości zawodowej pozostałych fachowców jest niższy. To nie jest sesja na wysoki połysk, tutaj ciągle się coś ..ebie, przez "talent" bohaterów.

Krótko mówiąc (sorry chłopaki, że tak wprost) może zrób sobie podobnego nieudacznika, bo odstajesz in plus :D
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 15 listopada 2018, 06:08

ok :P
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 15 listopada 2018, 16:30

Lenu zamówiła dla Wojskiego takie rzeczy:
" Zamówienie dla Wojskiego: Kowbojki, spodnie z syntetycznej bawełny, a la jeans na buty, krój regular, ciemnobordowa koszula, lekka marynarka z syntetycznej skóry, bielizna i maszynka do golenia, sama go Lenu wyrówna. Dekokt z apteki na zabicie kaca/zatrucia. "

UWAGA! Wojski ma BC 10 czyli ubranua są rozmiaru vo najmniej XL
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 15 listopada 2018, 22:52

Nanatar pytał:
Zakładam że dotarliśmy na miejsce, mogliśmy zaparkować przy rzeczonej stacji kolejki ( w jakimś innym bezpiecznym miejscu), że wiemy jaki jest rozkład kamiennicy. Czy Sara znalazła coś nowego?
Obawiam się, że z tym rozkładem to będzie nieco pod wiatr. Trzymamy sie klasycznego cyberpunka. Świat cybera to nie miejsce gdzie wszystko jest łatwo dostepne dzięki cyberprzestrzeni. Wręcz odwrotnie.

"...Każde docelowe miejsce w labiryncie cyberpunku jest ulotnym centrum cyfrowego świata, prawdą rozpraszanej wspólnotowości. "Nie może ono (miejsce) być wpisane w koordynującą sieć. Ów ktoś doświadcza różnicy między rewirami miasta, lecz nie są one zespolone w schemat całości. Metafizyczna doniosłość rewirów metropolis zanika, gdyż zdewaluowane zostaje centrum jako siedlisko "prawdy" Pozostają jednak: linie graniczne, progi, poziomy, sfery, kody dostępu budujące strukturę relacji między fragmentami sieciowej całości. Analogicznie do, jak podaje Beniamin, doświadczania granic podczas snu - doświadcza się ich jako
cięć powodujących zaskoczenie." *


[offtopic]Ciekawe czy jadąc przez Wawę, doświadczyliście "cięć powodujących zaskoczenie" /EVILS/[/offtopic]

To samo dotyczy reala. Kody dostępu, hasła, karty magnetyczne, poziomy informacji. Wszystko trzeba zdobyć, wywalczyć, każda informacja może być wynikiem udanego szturmu na bazę danych. Której przeważnie coś pilnuje. To jak w życiu, czy zostawił byś nie zahasłowany dostęp do swojego komputera, do swoich danych? Raczej nie, nikt nie lubi się dzielić posiadanymi informacjami a już na pewno w brudnym cyberze.
Nie ma zatem dostępu do map, do kamer ochrony tak jak nie masz ich teraz w firmie dla której pracujesz. Wszystko dane wrażliwe, jak coś wycieka do netu to jest kłopot.
Dokonamy dyskretnego zwiadu okolicy? Nie ukrywam, że do samego Molisabe Lenu chciałby pójść osobiście, choć przyznaję kolega może mnie nie poznać. Ale rozumiem, że porozumiewając się przez społecznościówki wiele o sobie wiedzieliśmy.
1. Parkować można w kilku miejscach, powiem wprost, dla mnie istotne jest jak daleko od budynku i z której jego strony.

2. Molisabe ma apartament na jaki go stać.

Przykładowe koszty życia 150PLN za prepak na tydzień x4 tygodnie w miesiącu to 600pln
Mieszkanie dwupokojowe (aneks kuchenny z pokojem + łazienka) = 300pln za strefę walki x3 za korpo dzielnicę, razem 900pln
100 opłaty za mieszkanie

Na dzień dobry idzie zatem 1600pln na miesiąc, i to bez ubrania i kosztów transportu do pracy. To teraz to sobie odlicz o d tego co się zwykle zarabia na miesiąc, i nie będzie zdziwienia jak wyjdzie na minus.
Witaj w świecie cyberpunka Chommbata
Ale hej... jak się komu nie podoba to zawsze może sobie kupić plastikowy karton i spać na ulicy w zalewisku Wisły (za jedyne 5.000pln :o )

3. Dobra wiadomośc. Adobe zna Lenu dobrze. Internetowe kamerki, udostępnianie zapisów z występów nocą etc.



* Semiotyka przestrzeni w powieści cyberpunkowej - Marek Kazimierczak, Teksty Drugie 2005, 1-2, s. 271-289


.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Post autor: Nanatar » 16 listopada 2018, 09:45

Śpieszę zatem tłumaczyć skąd wzięły mi się owe plany, jeśli uznasz, że nie powinniśmy ich mieć, zmienię wpis.

Budynek znajduje się w gorszej dzielnicy, może być więc na sprzedaż, lub do wyburzenia. Takie plany budynku, jak i działki powinny być dostępne w głównym inspektoracie zagospodarowania przestrzeni miejskiej, lub w jej archiwach. Nie są to obszary sieci zbyt dobrze mym zdaniem chronione. Lenu posiada "znajomość internetu" na poziomie 3, "programowanie" na poziomie 3, "przeszukiwanie baz danych" na poziomie 5
-Umiejętność korzystania z baz danych, terminali DataTerm, bibliotek, innych źródeł skompilowanych danych w celu odnalezienia faktów. Z umiejętnością +2 potrafisz korzystać z większości prostych baz danych,. Z umiejętnością na poziomie +6 możesz z łatwością dostać się do Biblioteki Kongresu. na poziomie +9 rozumiesz prawie wszystkie publiczne bazy danych i potrafisz znaleźć bardzo mało znane fakty.
- to tyle z podręcznika.

Deklarowałem wcześniej poszukiwania tych danych i zapisywanie ich w pamięci jajka. Wydaje mi się, że mam wszystkie potrzebne umiejętności, choć Lenu nie posiada złącza interfacu i łączy się w analogowy sposób. Nie posiada tez niestety umiejętności interface, bo jest niedostępna, ale ona tylko przyspiesz i daje dostęp do tajemniczego menu.

To tyle na moja obronę. Oczywiście decyzję pozostawiam Tobie Suriel.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 16 listopada 2018, 10:40

Oki. Masz rację, przeoczyłem deklaracje przeszukiwania baz danych.

Testujemy, Tech 8+ Przeszukiwanie 5+ dorzut (z genereatra wypluło mi 9) = 23

Nie będę utrudniał zatem. Lenu ma plany budynku ze stron internetowych wygląd wynajętego pokoju, ze stron wydziałów architektury wydobyła stare dane rozmieszczenia korytarzy w środku. Czy są aktualne czy już przebudowane i nie zgłoszone to inna sprawa.

Ps. Grzebałem w postaciach, kto tam jeszcze ma jakie braki to myślę, że pora je powoli pokończyć. Myślę że do środy to dobry termin. Zależy od fabuły
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 16 listopada 2018, 12:28

A mogłem być Czarnym Lodem pilnującym tej bazy danych i wysmażyć Lenie mózg :P

p.s. czy mi się zdaje czy ten klasyczny Cyberpunk trochę odbiega od tego co opisywał w swoich książkach np. W. Gibson ?
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 16 listopada 2018, 12:49

Plan budynku wraz z opisem zamieszczono w poście Nanatara w wątku głównym.

Dam wam dzień czy dwa by się zastanowić w międzyczasie trzasnę opis okolicy, może nawet dzisiaj. Choć to różnie być może, bo mam urodziny i nie wiem w jakim stanie będę się utrzymywał przez cały ten weekend. :P
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Post autor: Nanatar » 16 listopada 2018, 12:50

No właśnie nie bardzo da się jej ten mózg wysmażyć, bo łączy się analogowo, ale można pozbawić ją Jajka (czyli mikrokomputera osobistego). Ale również żałuję, że Cię nie ma, nawet gdybyś sterował Lodem smażącym mózgi.

Takie Pytania: Czy mając wysportowanie na 6, Lenu umie jeździć na rowerze, deskorolce, parkurować? O pływaniu nawet nie marzę.

dzięki Suriel za wklejenie zdjęcia i zrobienie porządków. Wkleję tam później historię w podobnej formie jak 8art, bo się za bardzo rozpisałem w PW.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 16 listopada 2018, 12:55

Tak w ramach 6 ba wysporyowaniu umie te rzeczy robic jako tako. Nie ma specjalizacji więc nie będzie konkurencja dla zawodowcow etc. Ale i tak idzie jej o niebo lepiej niż zwykłemu zjadaczowi prepaku. Pływa ale nie profesjonalnie.

Do środy postaram się ogarnąć wszystkie postacie od końca. Dzisiaj tylko zacząłem grzebać żeby jednolicie wyglądały.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Post autor: Nanatar » 17 listopada 2018, 13:59

Pytałem o blondi, bo może zmyliło mnie pierwsze zdanie z posta 28, faktycznie Krzysztof zabrał z pokoju Lene i O.D.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 listopada 2018, 16:37

Myślałem ze tylko Lód została. Juz poprawione. Zatem nie pozostaje wam nic inbego jak pisać panowie.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 20 listopada 2018, 10:22

Takie zapytanie mam. Czy wszystkie karty postaci są juz na pewno zakonczone i wyprowadzone?
Ze wzgledu na zbliżającą sie scenę dobrze by bylo.miec wszystko ogarnięte bo jednak u mnie głównie kostki rządzą. Choć nie ukrywam że mogę robić błędy w obliczeniach. Proszę się sprawdzać bo nazbyt często jadę statsami z pamięci.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ