PBF - Znak Kobry

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 15 marca 2015, 21:18

Kapitanat Wybrzeża, 3 listopada 2021, 12:54

- Układ? - Cardigan zrobił zdziwioną minę, na tyle autentyczną, by zrodzić w umyśle Clarensa wątpliwość co do doskonałej gry aktorskiej prawnika - Nie mamy na myśli żadnego układu. Nie jesteśmy podejrzani o żadne przestępstwo, wręcz przeciwnie, padliśmy ofiarą tych samych kryminalistów. Orbital Air zostało okradzione, co natychmiast zgłosiliśmy policji oraz władzom federalnym. We współpracy z nimi, bardzo ścisłej i bardzo otwartej, doprowadziliśmy do odzyskania utraconego mienia oraz uratowania was, przypadkowych świadków zbrodni. Orbital Air wyznaje chlubne zasady etyczne i właśnie w ich myśl zlecono zlecono mi otoczenie panów opieką.

Adwokat umilkł na chwilę, przyglądając się z życzliwością zmieszanym aresztantom. Clarens pomyślał, że być może Cardigan nie byłby równie skory do współpracy, gdyby wiedział, że w pływalni doszło w jakiś sposób do wykasowania zawartości przenośnego terminala, ale na wszelki wypadek wolał na razie zachować tę wiedzę dla siebie.

- Reprezentowana przeze mnie korporacja nie obciąży panów żadnymi kosztami obsługi prawnej - podjął swój wywód Marcus Cardigan - Robimy to ze względu na dbałość o dobre imię Orbital Air, chociaż w żaden sposób nie jesteśmy odpowiedzialni za przestępstwa popełnione przez ludzi, którzy ukradli bazę danych OA, zabili kilkanaście osób i zmusili władze stanowe do zatopienia zagranicznego statku. Nim jednak przejdę do omawiania szczegółów, muszę się dowiedzieć, czy są panowie zdecydowani skorzystać z kurateli prawnej Orbital Air?
Czy Wasza nieufność zaczęła się w końcu kruszyć?

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 15 marca 2015, 21:29

Moja nie szczególnie ale chyba należny poczekać na wpisy pozostałych graczy. 8art sie pojawi w tym tygodniu, czy będzie komplet tym samym czy jeszcze czekamy?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 15 marca 2015, 21:32

Zaczekamy, bo to dość istotny element scenariusza; warto poznać opinię 8ARTa i Namakemono - niekoniecznie muszą to być wstawki fabularyzowane, zadowoli mnie również zwyczajny wpis techniczny.

Ciekaw też jestem, czy zmięknie nasz drugi solo?

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 15 marca 2015, 21:35

Rożnie to może być. Jak nie gra z jajem to miewa przerażająco twarde wpisy. Poza tym jego postać podobno jest taka ze jak go nadepniesz to i ona cie nadepnie. Wet za wet.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

namakemono
Reactions:
Posty: 1552
Rejestracja: 26 października 2012, 07:18

Post autor: namakemono » 16 marca 2015, 09:02

No właśnie sam nie wiem co o tym sądzić. Gość brzmi przekonująco, ale zapewne taki jest jego cel. Prawa jest taka, że Keth to przewrotny i podstępny jegomość i nigdy nie wiadomo kto i kiedy łże jak pies, a kiedy z jego serca płynie krystalicznie czysta prawda. Może być i tak, że to OA jest w tym całym bagnie poszkodowaną stroną, ale zdecydowanie wolę nie ufać i nie mieć racji niż zaufać i skończyć na dnie zatoki w betonowych butach. Zobaczymy jak to się potoczy dalej. Na razie niech Cardigan powie czego od nas oczekuje w zamian za swoje usługi i jakie daje gwarancje bezpieczeństwa (choć to ostatnie jest gówno warte, bo to korporacji należy się obawiać, jeśli będziemy w mocy OA to zrobią z nami co zechcą i tego najbardziej się obawiam).

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 16 marca 2015, 09:06

pssst, pssst... cichytko. Nie pisz tak o MG bo mam wrażenie że może się tu gdzies kręcić w pobliżu i kto wie może to nawet przeczyta.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 16 marca 2015, 14:14

Eduardo patrzył podejrzliwie na Cardigana i analizował słodkie pierdzenie jakie wydobywało się z ust prawnika. wiedział, że jego pi-arowa gadanina nijak ma się do rzeczywistości. Dobrych ludzi nie było na świecie, a już napewno nie w korporacjach:

- No dobrze panie mecenasie. Czego czekujecie w zamian za nieobiążającą pomoc korporacji o nieskazitelnej reputacji ? Bo mam wrażenie, że jedyne czym zostaniemy obciążeni zaraz po wyjściu za sowitą kaucją, będą betonowe buty i wycieczka na powrót do zatoki Coronado z zachowaniem najwyższych standardów etycznych reprezentowanych przez Orbital Air.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 17 marca 2015, 20:09

Kapitanat Wybrzeża, 3 listopada 2021, 12:55

- Panowie, postawmy pewną kwestię jasno - przez twarz Cardigana przebiegł jakiś cień, który przyczaił się w jego oczach - Bez względu na dobrą wolę zarządu Orbital Air nie pozwolę na to, żebyście obrażali moją firmę i serwowali mi jakieś kryminalne sugestie. Jak rozumiem, pochodzicie z Ulicy i wierzę, że trudne życie wypaczyło wasze postrzeganie elit społecznych, niemniej jednak nie życzę sobie dalszych uwag w tak złym guście.

Prawnik urwał na chwilę marszcząc z niezadowoleniem czoło, potem ponownie skrzyżował na piersiach ramiona.

- Wracając do meritum sprawy, władze reprezentowanej przeze mnie korporacji pragną uzyskać możliwie wyczerpującą informację na temat panów zaangażowania w tę przykrą aferę. W jaki sposób zostaliście wplątani w śledztwo i jakie były tego wplątania dalsze konsekwencje. Interesuje nas wyłącznie szczera współpraca, niezbędna zarządowi koncernu do zbudowania własnego wyobrażenia na temat wszystkich tych przerażających zajść.

- Pamiętajmy, że w przeciągu kilkunastu ostatnich godzin straciło życie wielu niewinnych ludzi. Byli wśród nich pracownicy Orbital Air, ale nie tylko oni. Podobno nawet po drzwiami panów własnego mieszkania zginęli przypadkowi świadkowie, członkowie jakiejś ulicznej organizacji zastrzeleni bez śladu skrupułów przez architektów tej zakrojonej na szeroką skalę zbrodni.

- Orbital Air pragnie dołożyć starań, by wyjaśnić całą tę sprawę i zapewnić opinię publiczną o swej nieskazitelnej reputacji. Czy możemy liczyć na waszą współpracę?

- Że niby mamy wam po prostu opowiedzieć, co się z nami działo w nocy i dzisiaj rano? - upewnił się otępiały od znieczulaczy Eduardo - I w zamian za to nie będziemy nic bulić za adwokata?

- Nareszcie się zrozumieliśmy - Cardigan znowu pojaśniał, na jego lekko skrzywione doznanym zawodem usta powrócił życzliwy uśmiech - Dokładnie tego oczekujemy w zamian za nasze prawne wsparcie.
Jakaś wiążąca deklaracja, zanim wrócą federalni?

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 17 marca 2015, 20:56

no i co robimy? Każemy mu iść uprawiać samogwałt i pewnie lądujemy w pace czy idziemy na wątpliwej jakości "współprace". Ja bym mu powiedział żeby się gonił frajer.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 17 marca 2015, 21:05

Kapitanat Wybrzeża, 3 listopada 2021, 12:56

- Goń się, frajerze! - wypalił bez ostrzeżenia Gonzales, nie zwracający żadnej uwagi na cieknącą mu z kącika ust ślinę. Marcus Cardigan poczerwieniał w jednej chwili, zerwał się na równe nogi łapiąc za scramblera i wsadzając go do kieszeni marynarki.

- Przyjąłem panów decyzję do wiadomości - prawnik dosłownie cedził słowa przez zęby, swoją drogą będące prawdziwym dziełem sztuki stomatologicznej - Nie będę się w takim razie narzucał z dalszymi propozycjami, nie warto tracić na was czasu. Uliczne szumowiny, krawędziarze! Po dwudziestu latach w federalnym pierdlu będziecie wyli o pomoc.

Wzburzony adwokat dosłownie wypadł z biura Kapitanatu, pchniętymi z całej siły drzwiami omal nie obalając jednego z czuwających na zewnątrz agentów.

- Czy ty go aby za bardzo nie wkurwiłeś? - zapytał bardzo cicho James. Gonzales przewrócił oczami, ale nic nie odpowiedział, bo w stronę zatrzymanych już się zbliżał agent Cardoso i jego ludzie.

- Pogawędka dużo krótsza niż sądziłem - oznajmił mężczyzna spoglądając badawczo na swych więźniów - Czyżby się coś nie ułożyło? A może nie jesteście wcale tacy głupi jak sądziłem? Nieważne, pogadamy później, jedziemy w przytulniejsze miejsce.

- Do Gmachu Federalnego? - odezwał się milczący dotąd Frank, który ani słowem nie skwitował wcześniejszej propozycji Cardigana.

- Pan nie, panie Sutton - oznajmił agent Cardoso - Dysponuje pan faktycznie immunitetem korporacyjnym, prawnik NT54 już tu jedzie. Do Gmachu Federalnego zabieramy pańskich znajomych.
Najwyraźniej czeka Was kolejna przejażdżka!

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 marca 2015, 21:29

- Dobrze mu powiedziałeś Gonzo, niech się walą. Panowie może chwileczkę poczekamy i wyjaśnicie nam o co w ogóle chodzi. Może siądziemy i się dogadamy zamiast zabierać nas do biura gdzie weźmie nas ktoś z waszych kolegów dogada się i sobie przypnie awans i podwyżkę.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 17 marca 2015, 21:39

- Goń się frajerze... - powtórzył słabo wpółprzytomny Gonzales wskazując palcem któregoś oficerów, chyba myśląc, że wciąż rozmawia z korporacyjnym prawnikiem: - Idź obciągnąć szefunciowi z Orbital Air... nie zapomnij przełknąć z uśmiechem i żebym Cię puta madre więcej na oczy nie oglądał Cardigan, ty sprzedajna cioto. A kysz!

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 17 marca 2015, 21:44

Kapitanat Wybrzeża, 3 listopada 2021, 12:56

- Powiem wam, co myślę - Cardoso stanął opodal zatrzymanych patrząc jak jego towarzysze podnoszą więźniów z krzeseł przygotowując ich do dalszej podróży. Ktoś przyprowadził nawet do pokoju wózek inwalidzki, zarezerwowany dla praktycznie unieruchomionego Eduarda.

- Myślę, że wy niewiele wiecie - ciągnął agent specjalny - Daliście się wkręcić w to gówno, a potem porządnie wyruchać. I myślę, że możemy się dogadać, bo nam potrzebne są grube ryby, rozumiecie?

- A czego tu nie rozumieć? - wzruszył ramionami wyraźnie ucieszony Clarens - To zupełnie inna gadka, wodzu. Opowiemy wam, co i jak, a wy w zamian wycofacie oskarżenia, dobrze?

- Wszystko w swoim czasie - Cardoso podniósł palec w geście przestrogi - Panie Sutton, proszę nie sądzić, że się już nie spotkamy. Pomimo immunitetu wciąż możemy pana wezwać na przesłuchanie i na pewno skorzystamy z tego przywileju. Proszę do tego czasu nie opuszczać miasta i pozostawać w kontakcie z tutejszą policją.

Wyprowadzani z pomieszczenia mężczyźni wymienili pośpiesznie słowa pożegnania z młodym reporterem, wciąż uwięzionym na najwyższym piętrze biurowca. Szybkobieżna winda ruszyła z miejsca, kiedy jeden z agentów eskorty nacisnął przycisk na jej panelu, jednak ku zdumieniu zatrzymanych nie pojechała w górę ku lądowisku avek, tylko zaczęła zjeżdżać w dół.

- Przejedziemy się autem - wyjaśnił niepytany Cardoso - A po drodze wyjaśnicie mi bardzo dokładnie, co takiego stało się z tą walizkową bazą danych. Tak na nowy dobry początek i stopienie lodów, ok?
OK?

namakemono
Reactions:
Posty: 1552
Rejestracja: 26 października 2012, 07:18

Post autor: namakemono » 18 marca 2015, 06:28

Ja chyba nikomu nie ufam. Przedtem przedstawiciel bezwzględnej korporacji, teraz skorumpowany glina. Keth, w co Ty nas wkręciłeś? Jeśli nie jesteśmy skuci a dla towarzystwa będziemy mieli tylko Cardoso to moglibyśmy spróbować prysnąć. Ale skąd pewność, że nie chodzi o to, żeby wydać oświadczenie "zginęli w czasie próby ucieczki"?

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 18 marca 2015, 10:14

Gonzo w biegu na setkę pewnie będzie miał jakieś 15min więc nie bardzo wiem jak mamy prysnac.
- A może najpierw powiecie panowie kim do cholery są ci dziwni panowie ze znakiem zaskrońca. Bo moim zdaniem to mogą być te chujki z OA.Jak chcecie posłuchać co mamy do powiedzenia to nie na problemu. Ale najpierw powiedzcie co możecie dla nas zrobić, zaproponujcie jakiś deal. Jak świat światem to zawsze gliny pierwsze proponują. Oby byl dibry bo propozycja OA nadal jest do rozważenia i gdyby Gonzowi nie obrazili matki to pewnie byśmy ją przyjeli.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ