PBF TECHNICZNY Earthdawn

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 01 marca 2015, 19:14

Aravenie, czyli jakby Dobro nazwał orka Kargul to by pasowało? ;)

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 01 marca 2015, 21:01

Kargul? Nah!

Nazwę go... Rikandur :D
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 02 marca 2015, 10:28

Może być! Ale "zorcz" tę nazwę troszkę bardziej. :D

A teraz podejdź no tu do płota jako I ja podchodzę.

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 02 marca 2015, 15:58

Np. Dusiknur. :)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 02 marca 2015, 20:44

Kargul odpada, jakby nie serial by uszło. Będe w czwartek raczej, na wyjeździe jestem.

Ale KRAGUL już ok.
Ostatnio zmieniony 03 marca 2015, 11:08 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 03 marca 2015, 15:25

Już od dawna mam wybrane imię dla mojego brzydala, ale zainteresowanym dziękuję za chęci pomocy :p
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 03 marca 2015, 23:38

Nie rozumiesz, orka przystojna! Im większe zęby tym większy ... ;)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 04 marca 2015, 12:50


Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 08 marca 2015, 16:18

Nasz Darion to ma moje szczęście do wyników rzutów kostkami. :P

Jakby co, któryś z was ma cokolwiek co pomogłoby temu krasnoludowi jak bandzior(podejrzany o bycie asasynem niskiej jakości) poderżnie mu gardło odruchowo? Ja bym się tego krasnoludzkiego kupca, bo uczonych nie stać na ochroniarzy, chciał zapytać gdzie jest ten Yyyy ... krasnolud co go szukamy.

A skoro jesteśmy drużyną oto podejście jakie wydaje mi się odpowiednie, Bgur jest pyszałkowaty i zazwyczaj dobroduszny:

"Wietrzniacy & trolle" - Bgur uważa wietrzniaków za dziecinnych matołków i raczej nie traktuje ich poważnie. Ot, jak my byśmy traktowali pięcioletniego brzdąca. Obrażanie się na wietrzniaka jest w takim wypadku wielkim wstydem. Vor'texa chwalił jak nasz wietrzniak robił rzeczy zgodne z trollowym światopoglądem które nie były przesadnie niebezpieczne. Uważa się za "starszego brata" mój troll.
"Elfy & trolle" - Nasza elfka pewnie się sprzeczała z Bgurem, bo ją również traktuje jak małą dziewczynkę. Taką co ma 10 lat i więcej rozumu niż nasz "brzdąc" Vor'tex. Jakkolwiek tutaj wiele zależy od naszej elfini. Bo jak szczerze zapytała mojego brzydala o motywacje za jego podejściem to dowiedziała się dlaczego tak ją traktuje. I jak powinna się "duża dziewczynka", w skrócie dorastająca trollica, zachowywać.
"Trolle & orki" - Nasz ork to dla Bgura taki przyszywany młodszy brat. Popędliwy, ma ładniejsze zęby, ale jak co to można nań liczyć. Bgur zastanawia się czy może jakoś pogodzić to jak widzi siebie w roli "starszego i mądrzejszego" z wpadaniem w amok jak ludzie i myszy łamią trollowe zasady honoru. Taki dylemacik z byciem "dobrym przykładem".
"Troll & człowiek" - Tak długo jak Darion nie okrada "rodziny" w innych celach niż ćwiczenie ich spostrzegawczości oraz nie jest totalnym tchórzem lub krypto-Theraninem to traktowanie jakie Bgur mu na barki zrzuci z dobrodziejstwem inwentarza zależy w dużej mierze od niego samego. Ludzie są najbardziej zmienną rasą Dawców Imion, więc nie wiem osobiście jaki Darion jest.

"Troll & drużyna" - Bgur uważa się za starszego brata całej drużyny, widząc w nich honorowych członków swojego klanu. Spodziewa się że jego ... "babcia" jak do najważniejszej trollicy w klanie wszyscy smarkacze się zwracają, dostała by legendarnego napadu szału jakby wiedziała że on tak "samowolnie" postępuje. W związku z tym Bgur wam nic na ten temat nie powiedział, po prostu was tak traktuje, a ma zamiar zrobić niespodziankę jak wymyśli sposób by udowodnić waszą wartość w oczach "tych wrednych staruch co mnie jak brzdąca-idiotę traktują". :D

A tak technicznie, możemy utworzyć Wątek Drużyny czy jak to się tam nazywa? Interesują mnie bonusy do talentów jakie moglibyśmy z tego wycisnąć.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 08 marca 2015, 17:09

[offtopic]Nie wiem, ale troche nie kumam o co Ci chodzi Rikandur :D[/offtopic]
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 08 marca 2015, 17:14

Chyba Dobro nie jesteś jedyny, bo ja też nie łapię, mówiąc prawdę...

Brakuje mi czasami na tym forum jakiejś takiej emotki z dużym znakiem zapytania, a wam? ;)
Ostatnio zmieniony 08 marca 2015, 17:25 przez Sigil, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 08 marca 2015, 17:36

Ja z grubsza rozumiem.

Relację z innymi rasami i ten Wątek Drużyny, są specjalne przysięgi braterstwo krwi i inne takie, w drużynie, tworzycie taka magiczną wieź wątek jakby. Ale to musicie się zżyć nieco.

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 08 marca 2015, 18:03

Dobro, Sigil ... no to taka moja pomysła na "przeszłość" naszej drużyny oraz podejście mojego sierściucha do reszty z was. My zaczynamy teraz, ale teoretycznie nasi bohaterkowie już kilka razy wyciągali kasztany razem z ognia. Więc wszyscy o wszystkich jakieś, w miarę pozytywne, opinie wyrobili sobie. W związku z tym nasze postacie mają jakąś wspólną przeszłość i ważne jest byśmy My gracze mieli chociaż blade pojęcie o tym a nie zwalali wszystko na Aravena.

A toto jest taką moją niezdarną propozycją byśmy mieli od czego zacząć.

Np. mi się skojarzyło że troll by traktował wietrzniaka pozytywnie, biorąc pod uwagę jaka ponura oraz ekstremalna jest trollowa kultura, jak brzdąca.
Trolle są bardzo serio na temat rodziny i więzi klanowych, więc mój berserker jako średnio bystry chłoptaś jeśli was polubił to na całego i stąd idzie ta propozycja z niewypowiedzianym "braterstwem".
A cała reszta wynika z prymitywnego porównywania zewnętrznych cech wyglądu naszej paczki. Troll jest największy, ork jest drugi pod względem siły i wzrostu potem elfka i człowiek a rola "beniaminka" spada na wietrzniaka.

Stąd wynika również że jak się mówi A to B jest logiczne. Bgur ufa drużynie bez zastrzeżeń, jak własnym krewnym. On jest gotowy na Wątek Drużyny i przysięgi krwi z tym związane. Czeka tylko aż wasi bohaterkowie się ogarną. Ja osobiście pożądam bonusów drużynowych jak biustu pewnej panny piętnaście lat temu. ;)

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 10 marca 2015, 13:27

Z tego co ja wiem, znamy się dopiero 3 miesiące... To trochę dla mnie za krótko, żeby myśleć o czymś takim. Na razie traktuję drużynę tylko jako kilka nowych, ciekawych znajomości, okazję do poznania innych ras etc. - i niewiele ponad to.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 10 marca 2015, 14:11

W takim układzie fajnie by było wspólnie wykombinować jakąś historię wiążącą drużynę :)
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

ODPOWIEDZ