PBF - Góra Szeptów

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 10 kwietnia 2014, 14:11

Zastrzeżona część Enklawy, poziom nieznany

Zaprzątnięty całkowicie pracą nad terminalem Śruba poderwał raptownie głowę, ponieważ do jego uszu dotarł nagle dźwięk dźwięczących zdenerwowaniem ludzkich głosów i tupot licznych stóp. Technik złapał odruchowo za swego kałasznikowa, wymierzył lufę broni w stronę schodków łączących wielką salę z wcześniejszym pomieszczeniem.

W ostatniej chwili odetchnął z ulgą, rozpoznając we wkraczających do pomieszczenia postaciach Kąsacza i Mruczka oraz poprzedzającą Ostrego i Mędrca Kamelię. Cała piątka była uzbrojona i już sam widok ściskającej Enfielda Kamelii wystarczył, by wprawić Śrubę w zdumienie.

Lecz zdumienie technika nie miało się w niczym do nieopisanego wręcz wstrząsu wymalowanego na twarzach przybyszów, gapiących się z szeroko otwartymi oczami na wnętrze rozświetlonej elektrycznymi lampami sali, na liczne maszyny, kapsuły i terminale, przede wszystkim zaś na zbiorniki skrywające zakonserwowane ciała kosmitów.

- Dobry Boże! - zakrzyknął donośnie Ostry, tracąc na chwilę panowanie nad emocjami - Co to takiego?
Przybyła odsiecz, bo wyłączywszy system obrony Śruba otworzył ponownie właz wiodący do zastrzeżonej sekcji bazy.

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 10 kwietnia 2014, 15:23

Fszysscy tu umrą.. -delikatny, drżący głos Pały kontrastował ze zwalistą sylwetką, niemniej zrobił pewne wrażenie na nowoprzybyłych. Pała klęczał w kącie tuląc do siebie odciągnięte zwłoki jego jedynej przyjaciółki, ostoi miłosierdzia, namiastki tego, co urodzeni bez wad zwykli nazywać .. matką. Groteskowo wykręcone ciało Trzyłapki podskakiwało wraz ze spazmami rozpaczy miotającymi mutantem.

Co oni mogą fie-fieedzieć? -myślał przepełniony żalem cargo.

Ich ciaaała.. takie... łatne.. ciała, łatne i takie same, szdrofe i... oni fszszyscy byli jednakoacy... -cichy szept wydobył się z obrzękniętych ust..

jakże, jakże pytam się Ciebie Boże oni mogą zrozumieć, czym jest wyjątkowość1?!!! -mutant zerwał się z krzykiem unosząc dłonie ku sufitowi

Czszyyym jeszt jetyna w szfoooim rożaju dusza, ottana, lojalaaalna i topfa, któfa jako cieiecię Bosze nioszła na szfych pafkach sięszar otpufszczenia finy, pszyjmującsz na szfe ciało ficzysz-non maniefesztancje gszechóff fszyszkich członkóf Świeeentej Enklawy..!

Rozpłomieniony wzrok Pały skierował się ku zbyt późnej odsieczy.

Ża Fasz umarfa!! Ża Fasze pszefiiiny..! Boooście Fszyszczy łatni i tylko Fam niesząąt w głofie i.. i .. kciwośść!

Cargo uniósł pięść ku sufitowi, po czym na powrót skulił się nad ciałem Trzyłapki utnonąwszy w morzu łez.

_stone_
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 16 września 2013, 10:34

Post autor: _stone_ » 10 kwietnia 2014, 18:18

- Pała nie płapłaaacz już, bierz Rzeźnika na plecy i wsadź go do tej kaps... do tego okrągłego prześwitującego pojemnika - krzyknął do swojego towarzysza Śruba, który się w końcu oderwał od monitora.
Ejj, no nie wiedziałem, że w tym pokoju jest więcej kapsuł no coo... MaW'y, kapsuły medyczne.. jak w jednym pomieszczeniu tyle niespodzianek naraz to strach pomyśleć co będzie dalej.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 10 kwietnia 2014, 21:37

Zastrzeżona część Enklawy, poziom nieznany

Członkowie starszyzny i ich eskorta z trudem otrząsnęli się z głębokiego wstrząsu, pomagając umieścić konającego Rzeźnika w trzeciej kapsule medycznej, zabezpieczając pełen zdumiewających broni arsenał i badając z chorobliwą fascynacją zwłoki obcych, zwłaszcza cuchnące obrzydliwie ciało, które wypadło z podziurawionego pociskami działka zbiornika.

Oprogramowanie medyczne kapsuł, starannie nadzorowane przez dysponującą pewną wiedzą na jego temat Kamelię, sterowało bardzo skomplikowanym procesem obniżania poziomu napromieniowania u trójki skażonych zwiadowców, w przypadku Rzeźnika uzupełniając cały ten tajemniczy proces jeszcze bardziej skomplikowanymi zabiegami chirurgicznymi.

Przywołany przez Ostrego i Mędrca, Śruba zaczął sprawdzać w towarzystwie obu starszych całą salę, próbując tłumaczyć na ich żądanie zastosowanie każdego napotkanego obiektu i niemal za każdym razem wręcz wymyślając na siłę jakieś w miarę logiczne objaśnienia.

Sprowadzeni do sali pozostali członkowie starszyzny oraz starannie dobrani członkowie pierwszej kasty zajęli się zabezpieczaniem mnóstwa cudownych i enigmatycznych znalezisk, odmawiając przy ciele Trzyłapki krótkie modlitwy i śląc życzenia kierowane do zamkniętych w medycznych kapsułach zwiadowców.

- A co to za właz? - zapytał Śrubę Ostry, zatrzymując się przed szeroką na ponad trzy metry bramą z grubego metalu zamykającą przejście do nieznanego jeszcze pomieszczenia. Nie znający rzecz jasna odpowiedzi Śruba wzruszył ramionami, przełożył z ręki di ręki kałasznikowa i nacisnął kciukiem wielki czerwony przycisk na ściennym panelu przy przejściu.

Właz rozsunął się pośród syku hydraulicznych siłowników, ukazując ludziom ukryte po przeciwnej stronie progu pomieszczenie. Na twarze wszystkich padła natychmiast czerwona poświata.

- Jezu Chryste, to Czerwona Ścieżka... - wykrztusił oniemiały Mędrzec, ściskając za ramię równie oszołomionego brata.

Śruba przeszedł przez właz zapominając o ściskanej w ręce broni, wspiął się na peron kolejki elektrycznej i zlustrował wzrokiem stojący na torze niewielki pociąg. Jego spojrzenie prześlizgnęło się po wagonikach i elektrycznej lokomotywie, po czym pobiegło ku rozpalonej rzędami czerwonych lamp otchłani kolejowego tunelu, wyciętego w masywie góry i biegnącego pozornie w nieskończoność gdzieś w głąb podziemi.

- Czerwona Ścieżka - powtórzył słowa Mędrca, zatrzymując wzrok na wielkiej tablicy zawieszonej ponad peronem - A więc to dopiero początek...

Wymalowany czarnymi literami napis na tablicy głosił: Podstacja Gamma - strefa magazynowa działu ksenologii.

KONIEC

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 10 kwietnia 2014, 21:47

Tak oto dobiegła końca nasza pierwsza wspólna przygoda spod znaku AFB. Nadal pozostaję w przekonaniu, że to bardzo dobry setting, świetnie pasujący do ulubionego przeze mnie Fallouta i posuwający się jeszcze dalej, zwłaszcza w kontekście kosmitów.

Jeśli o drużynę chodzi, grały same stare wygi, toteż nie muszę chyba nadmieniać, że doskonale się z Wami bawiłem. Być może chwilami popsułem coś w kwestiach mechanicznych, bo na bieżąco uczyłem się zasad AFB, ale nie sądzę, by były to jakieś rażące błędy.

Mam nadzieję, że fabuła Was nie znudziła. Przepraszam za zdarzające się czasami lagi, ale w przeciwieństwie do wielu innych opóźniających się periodycznie przygód mam wrażenie, że w "Górze Szeptów" nie mieliśmy zbyt wielu rażących poślizgów.

Szczególne podziękowania dla Koszala za wykreowanie niezapomnianego Pały, który w reszcie drużyny zapewne budzi bardzo skrajne emocje!

O opcjach rozwoju postaci napiszę w osobnym poście, bo jeśli pojawi się wola ogółu, pomyślę o sequelu...

namakemono
Reactions:
Posty: 1552
Rejestracja: 26 października 2012, 07:18

Post autor: namakemono » 10 kwietnia 2014, 22:16

Tu nie ma co myśleć, trzeba SEQUELOWAĆ!
Takie zakończenie DOMAGA się kontynuacji!
Nie pozwolimy Ci, Keth, tak nas zostawić!

Nie będę za bardzo się rozpisywał. Jestem wielkim fanem post-apo, dlatego weszło jak w masło. Setting bardzo fajny, przygoda super, gracze elitarni, GM najlepszy.
Do zobaczenia w kontynuacji.
I tyle.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 10 kwietnia 2014, 22:28

Cytując Namakemono:
"Setting bardzo fajny, przygoda super, gracze elitarni, GM najlepszy.
Do zobaczenia w kontynuacji".
Dzięki bardzo za grę, można było poczuć klimat Fallouta.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 10 kwietnia 2014, 23:16

Kilka słów o doświadczeniu

Wszyscy członkowie drużyny ze Śrubą włącznie otrzymują 1 Punkt Reputacji, mający znaczenie w obrębie Enklawy.

Nadto wszyscy BG oprócz Śruby otrzymują 500 PD, technik zaś 300 PD (z racji późniejszego dołączenia do grupy).

Punkty Doświadczenia możecie wydać zgodnie z zasadami zawartymi w podręczniku poczynając od str. 105.

Umieszczeni w medycznych kapsułach BG zostaną poddani skomplikowanym procesom leczniczym, w efekcie których powrócą z powrotem do zdrowia bez obaw o to, że będą świecić w ciemnościach!

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 11 kwietnia 2014, 15:30

Piękna przygoda genialnie poprowadzona :) Zastanawiałem się Keth co jeszcze wymyślisz by nas zaskoczyć...brakowało chyba tylko Gandalfa z jego tekstem you shall not pass ;) Trzeba się było - przyznam - nieźle nagimnastykować by to przeżyć :D

Podpisuję się pod kwestią o najlepszym Mistrzu i elitarnych graczach :)
Postać Pały jednak IMHO wymaga oddzielnych gratulacji ! :D

Do zobaczenia w kontynuacji :)

_stone_
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 16 września 2013, 10:34

Post autor: _stone_ » 11 kwietnia 2014, 17:08

Jak reszta liczę na sequel, a swoją Reputacje Śruba wykorzysta do podrywania, nadobnych mutantek, najlepiej takich, które dotknęła mutacja zwana "Pameloandersonizmem".

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 11 kwietnia 2014, 17:27

A gdzie są statystyki naszych Postaci ?, bo coś nie mogę znaleźć.
Edit: Charakterystyki, są w pierwszych postach, oby aktualne.
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2014, 09:32 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

namakemono
Reactions:
Posty: 1552
Rejestracja: 26 października 2012, 07:18

Post autor: namakemono » 11 kwietnia 2014, 17:34

Pamiętam, że ktoś nawet zrobił karty w pdfie.

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 12 kwietnia 2014, 06:29

Ja tam trzymam statystyki swojej postaci na GoogleDoc :D tak by Mistrz miał ciągły "wgląd" :)

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 13 kwietnia 2014, 06:29

Kontynuacja bezapelacyjnie potrzebna.

Kiedy byłem nieco młodszy ten kawałek robił furrorę. Niewiele wtedy rozumiałem z tego, o czym jest, ale oddawał energię i emocje świeżego powiewu młodości, wędrówki w nieznane, odwagi i czegoś jeszcze. W takim właśnie nastroju szczęśliwej niewiedzy, zarazem ekscytacji poczułem się w tym pbfie: http://www.youtube.com/watch?v=9jK-NcRmVcw

Bawiłem się świetnie, przygoda zleciała mi jakoś tak błyskawicznie. Mam nadzieję, że stawanie w poprzek scenariusza nie wzbudziło nadmiernej irytacji zgromadzonych tu wyśmienitych graczy. Przyznam, że starałem się wycisnąć ile się da z możliwości jakie stwarza sam system i ze swojej postaci. Byłby on jednak systemem pustym, gdyby nie doborowe towarzystwo graczy i oczywiście Mastera, w jakim udało mi się znaleźć. Dzięki :/uklon

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 13 kwietnia 2014, 11:26

Charakterystyki powinniście znaleźć w pierwszych dziesięciu postach przygody, ukryte w rozwijanych spoilerach.

Sam również jestem nastawiony na kontynuację, pod roboczym tytułem "Czerwona Ścieżka". Z premedytacją pozostawiłem Wam tyle pytań bez odpowiedzi - kim są ludzie w żelaznych maskach, co robi w okolicy UFO, czym tak naprawdę jest Enklawa i jakie jeszcze skrywa tajemnice. Dużo zabawy jeszcze przed nami...

Co do wstępnych pomysłów BG - Pała z pomocą Śruby może zbudować z pancerza MAWa niepowtarzalną zbroję z mechanicznym szponem, dającą extra 2 PA na każdej lokacji, ale generującą karę -2 PA na rundę ze względu na ograniczenia ruchowe.

Myślę, że poczujecie się teraz zadziwieni wizytą w dostępnym już arsenale sekcji Gamma, ale na razie psst...

ODPOWIEDZ