IK PBF - Watek organizacyjny

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 21 października 2013, 21:22

Albo jednak nie. Zostanę jako Ivan Podolski.

To mi ułatwi ściemnianie Khardów, znaczy moi rodzice nadając mi imię khadoriańskie, musieli być co najmniej sympatykami Khadoru, albo wręcz potomkami dawnych khadoriańskich zdobywców...

Ja mam -3 w budżecie. Po zmianie skórzni za 30 na tą za 60.
Ostatnio zmieniony 21 października 2013, 22:03 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 21 października 2013, 22:01

Falko Tadiri - ekwipunek

Skórznia cywilna za 30. "Pancerny" płaszcz za 25. Springblade za 12. Dwa granaty odłamkowe za 20. Trzy dymne za 15. Pistol, holdout za 15. Holster, wrist-spring 15 (na nóż). Spyglass 15. W sumie 147 koron i jeszcze zostają 3 na drobne wydatki.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 27 kwietnia 2014, 14:59

Przyszedł czas na rozdanie PD.

Postanowiłem przyznać po 10 PD Waylanderowi, Kethowi i Dobro oraz 8 PD dla Aravena.

Te dwa PD różnicy wynikają z większego zaangażowania w pisanie postów i tym samym kreowania klimatu sesji, a ja doceniam bardzo takie rzeczy.

Przyznałem dużo wyższą ilość doświadczenia od sugerowanych przez podręcznik, ale proszę pamiętać, że sesja trwała dużo dłużej i kosztowała graczy dużo więcej zachodu i czasu niźli jedna sesja live (a pewnie w takim czasie zamknąłby się scenariusz gdybyśmy siedli do stolika i rozegrali wszystko na żywca).

Proszę podnieść postaci wg poniższej tabelki

Xp2 - +2 do umiejętności niebojowych
Xp4 - +1 czar, zdolność, lub umiejętność militarna
Xp6 - +1 do współczynnika
Xp8 - +2 do umiejętności niebojowych
Xp10 - +1 czar, zdolność, lub umiejętność militarna
Xp12 - +1 zdolność wynikająca z archetypu (skilled, might, intelectual lub gifted).

Proszę pamiętać, że na poziomie Hero, żadna umiejętność (zarówno bojowa jak i nie) nie może przekroczyć poziomu 2. Mając 2 punkty można wziąść 2 nowe umiejki lub podnieść jakieś dwie do poziomu 2, lub wziąść jedną nową na 1 i podnieść istniejącą do poziomu2.

Waylander
Reactions:
Posty: 476
Rejestracja: 08 listopada 2012, 08:12

Post autor: Waylander » 28 kwietnia 2014, 12:47

Musze się spytać, mamy rozwinąć do 10xp czy do 12xp? Bo piszesz Mistrzu że dostajemy 10xp a rozwinięcia podajesz o jedno dalej;).

Co do botmistrza to rozwijam:

Umiejętności niebojowe:

-Jeździectwo (zręczność) 1
-Pływania (siła) 1
...i tak dla fluffu bardziej:P:
-Etykieta(społeczne) 1
-Wiedza(intelekt)- historia 1


Zdolności:

-Język- Khadorski

-Wieź(żeby móc kontrolować naraz bota i móc używać miecza)

Wspólczynnik:

- +1 do Ark

i jeśli to też dostaliśmy to z archetypów:

-Combat Caster(hm...może Mag Bojowy by pasowała?)


Chciałem jeszcze poruszyć sprawę ekwipunku, skoro wrócić do domów nie możemy to zakładam że muszę skreślić z ekwipunku mundur, chciałem się tylko spytać czy nie będzie problemem jeśli zachowam nakrycie głowy od niego (kapelusz trójgraniasty...tak wiem nazwa jest piękna)? Powiedzmy że Lewis pozbawił go przez ten rok insygniów armii Cygnaru, choć gdyby przyjrzeć mu się uważnie łatwo byłoby odkryć gdzie został wyprodukowany. Lewis bardzo go lubi:P.

Kolejna sprawa to finanse, kupowałem ubranie i szczerze mówiąc nie wiem ani ile musiałbym za nie zapłacić(wstępnie skreślam sobie 15 złotych monet z 30 posiadanych), ani czy ten zapasowy zestaw został zabrany z miejsca akcji, bo miałem go upchnąć gdzieś na trasie planowanej ucieczki z kryjówki Cordillo, teoretycznie skoro wyszło że Kendrik czekał na nas z wozem to można by uznać że zostawiłem na nim rzeczy, ale to troszkę naciągane bo tego nie zadeklarowałem, więc wole się spytać czy je mam czy nie?


Tak w ogóle to nie wiem jak reszta stoi z kasą ale wydaje mi się że dobrym pomysłem byłoby poprosić szefa o jakieś fundusze operacyjne, bo jeszcze wyjdzie że padniemy z głodu zanim dojedziemy do Leryn.

Następna sprawa to kwestia śmierci Kendrika i Mime. Nie wiem szczerze mówiąc jak wylewny był w stosunku do Lewisa Mime w sprawie swojej rodziny, a tym bardziej czy z Kendrickiem widywali się na tyle żeby dobrze się poznać więc chciałbym się spytać czy mam jakieś informacje czy mieli jakiś bliskich i jeśli tak to gdzie Ci znajdują? Lewis chciałby kiedy czas na to pozwoli odwiedzić ich i powiadomić o śmierci bliskich im osób, przekazać jakieś przedmioty osobiste(w przypadku Kendricka) po zmarłych. I tak wiem robiąc coś takiego Lewis złamie pewnie ze sto zapisów z podręcznika CRS...ale w końcu nigdy go nie czytał;).
Jak nie mam takich informacji to wypytuje pozostałych graczy, jaki oni też nic nie wiedzą to Lewis popełnił pewnie spory błąd i zapytał się o to Longbattoma.

Lewis chciałby także zapytać szefa przed wyjazdem o ewentualny kontakt z rodziną, czy zostali poinformowani o tym że żyje i że służy w wywiadzie? A jeśli nie to czy może Longbattoma o to prosić?

Przepraszam tak w ogóle bo "trochę" wyszedłem po za kwestie czystych rozwinięć.

MagnusAgenda
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 03 października 2013, 17:57

Post autor: MagnusAgenda » 28 kwietnia 2014, 15:41

Witam, chciałem tu poinformować, że Mime był dość wylewny i generalnie lubił się z Lewisem, więc nie miałbym nic przeciwko gdyby wiedział on o żyjącej bliskiej rodzinie (dalekiej trochę sporo :):
- Siostra Juliette (12 lat)
- Matka Odette (46 lat)
Obydwie porwane przez Khadorczyków i przetrzymywane "gdzieś" w więzieniu

ODPOWIEDZ