Nabory do sesji PBF

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 19 czerwca 2018, 23:00

Apokaliptyk wchodzi w gre?

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 20 czerwca 2018, 11:51

Najpierw chciałbym napomknąć, dlaczego zasugerowałem Wam specyficzną drużynę z zaawansowanymi powiązaniami (arystokracja plus poplecznicy, a za nimi wpływowa frakcja). Scenariusz, który zamierzam poprowadzić rozgrywa się lokalnie, ale ma ogromny wpływ na cały region, nie tylko Purgare, ale i polityczną sytuację kilku liczących się frakcji. Można go bez problemu rozegrać drużyną złożoną z nizin społecznych i pełnego przekroju frakcji, ale wtedy nie da się z sesji wyciągnąć najbardziej interesujących dalekosiężnych profitów. W takim przypadke wedle Waszych życzeń mielibyśmy dwa różne rodzaje rozgrywki (walka o przetrwanie i drobne albo walka o dominację i bogactwo).

W przypadku drużyny specjalistycznej widzę w tej chwili następujące role: co najmniej jeden przedstawiciel rodu Leclerc jako przywódca (wedle rozpiski żołnierskiej z dodatku Klany Rhone, o charakterze zawodowego oficera, odkrywcy, podróżnika, pomniejszego rzecznika swego rodu), opcjonalnie drugi przedstawiciel rodu w charakterze przyrodniego rodzeństwa, aby wprowadzić czynnik rywalizacji o przychylność głowy rodziny (i tutaj przyszło mi na myśl, że to może być postać stworzona na bazie Sędziego, ale nie mająca poza dostępem do Kodeksu Sanglier żadnych faktycznych powiązań z borkańską frakcją; taki prawnik i prokurator z Montpellier wzorujący się na Sędziach z Justitianu). Inne role to przyboczny ochroniarz (albo członek klanu Sanglier rozpisany według zasad dla klanytów albo nawet helwecki dezerter z Alp). Szpitalnik (Sanglier ściśle współpracują ze Szpitalnikami w Montpellier, więc może Papa Leclerc załatwił swemu potomkowi w podróży opiekę czerwonego krzyżaka). Złomiarz (ale nie taki zwyczajny, tylko wykształcony technik Sanglier podróżujący po świecie w poszukiwaniu wiedzy i technologii mogących przysłużyć się sprawie rodziny). Ze względu na specyfikę przygody do drużyny specjalistycznej nie da się wpakować apokaliptyka (chyba, że pod starannie strzeżoną fałszywą przykrywką i z własnymi motywami, które służą wyłącznie sekretnym interesom koterii) ani palersa (genetyczne freaki nie mają czego szukać w słynącym z czystej krwi Montpellier). Jehammedanin będzie miał pod pionową górę w niemal całej przygodzie, anabaptysta mógłby się przydać. Kronikarze nie mają żadnych wpływów w Montpellier, ponieważ miasto łączą silne więzi z Afrykanami (te frakcje się nie znoszą).

I tutaj myślę, że da się w drużynie umieścić również czarnoskórego gracza (jestem pewien, że każdy z Was chciałby zagrać gościem pochodzącym z obszaru dawnego Senegalu, dla przykładu). To mógłby być przyjaciel rodu Leclerc z Banku Komercyjnego z Trypolisu towarzyszący przedstawicielowi rodziny w podróży po egzotycznych krainach Purgare.

Kogo wstępnie interesowałaby któraś z tych ról?

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 20 czerwca 2018, 14:53

Po jakich egzotycznych krainach Purgare? Może brutalnie zapytam wprist, zapowiedz byla ze sesja o knuciu a tu na wieś nas wyciagnie? Kto normalny chciałby wychodzić za miasto?

Ja tu się ostro szykowałem na mieszczucha. I to skrajnego. Zniewiescialy dyplomata klanu Sanglier. Koncept się robi,tylko nie mam karty postaci bo już się wstępnie rozkropkowalem.

Jakie przedmioty nożna mieć na starcie? Nigdzie nie widzę żeby można bylo coś dokupić. Nie widzę też startowego hajsu.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 20 czerwca 2018, 15:37

Znalazłem hajs ale nie ma przelicznika dla klanu Sanglier. Trzeba go stworzyć.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 20 czerwca 2018, 16:02

Zakładając, że gramy drużyną z wyższej półki, jestem otwarty na odpowiednio wysoki standard ekwipunku (Montpellier ma poziom Tech-4). Napisz po prostu, co chciałbyś mieć, a ja przejrzę listę i dam Ci znać, czy się zgadzam. Co do wędrówki po Purgare, ta kraina to liczne państwa-miasta będące potencjalnymi cennymi partnerami handlowymi. Scenariusz rozpocznie się w Bergamo, siedzibie rodu Lombardi i lokalnym ośrodku Kultu Jehammeda. Wasza delegacja będzie tam gościć badając grunt pod kontrakty handlowe (rody Montpellier eksportują bardzo dużo żywności) i prowadząc jednocześnie wywiad gospodarczo-wojskowy.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 20 czerwca 2018, 17:02

Czy własna Gwiazda Śmierci to nazbyt wygórowana prośba?

Zrobię oczywiście wykaz i prześlę jak się nieco bardziej oczytam. Mam następne pytanie. Czy będziemy zaczynac z renomą na 1 czy też stosownie do statystyk. Bo wychodzi mi że mógłbym mieć inną rangę. A dokladnie to trzecią. Jak widać postac podszlifowan
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 06 sierpnia 2018, 17:50

Drodzy miłośnicy PBF-ów. Z przyczyn od nas niezależnych w sesji "Błogosławiona krew" zwolniło się jedno miejsce. Do wzięcia jest rola Bastiena Langloisa, małomównego myśliwego z Montpellier, który bierze udział w szlacheckiej wyprawie do Bergamo jako dowódca zwiadowców i myśliwych w jednym. Bastien jest niezbyt obytym z manierami Frankiem, który całe swe życie prywatne poświęcił ratowaniu obłąkanej siostry.

Serdecznie zachęcam do udziału w sesji!

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 06 sierpnia 2018, 21:12

Erm...czyli straciliśmy też Śmierdziela ? Ehhhh szkoda zajebiście...
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 08 sierpnia 2018, 22:14

To jest fajna sesja. Na tyle fajna że sam się zatsanwoaim czy się nie zgłosić by zagrać tą postacią. Ale po cichu jeszcze liczę, że Koszal zmieni zdanie...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Yarin
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 18 czerwca 2015, 14:08

Post autor: Yarin » 10 sierpnia 2018, 14:27

Hej, jaka data zamyka nabór na zwolnioną postać?
Znalazłem te informacje: http://www.krysztalyczasu.pl/forum/view ... orum_id=83 - jak się zapoznam i klimat mi podpasuję, piszę się na sesję. Kwestia tego, że pewnie będę mógł na spokojnie zapoznać się z tłumaczeniem tak do poniedziałku, max wtorku.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 12 sierpnia 2018, 22:12

Nie ma daty zamykającej nabór - masz tyle czasu, ile zechcesz. Bastien Langlois jest mało eksponowanym NPC-em i mam opcję takiego poprowadzenia fabuły, by zaczął się w niej liczyć dopiero po dołączeniu nowego gracza.

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 02 września 2018, 16:34

Keth,
Dalej masz miejsce?
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 02 września 2018, 16:38

Tak, cały czas wolne, bo Yarin się finalnie nie zdecydował. Jeśli jesteś zainteresowany, uderzaj w topiki "Błogosławiona krew" oraz "In thy blood - techniczny".

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 02 września 2018, 20:31

Denver the last dinosaur... ;)
Bo to taka sesja gdzie same dinozaury rpg grają.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 08 października 2018, 08:49

Witam. Chcę poprowadzić PBF-a w klimatach Gry o Tron. Przygoda będzie na oryginalnej mechanicy Gry o Tron. Wstępnie zgłosili się Maciej i Waylander. Maksimum 4 Graczy.
Raczej będzie gra wokół Nocnej Straży. Na upartego nie wszyscy muszą być jej członkami. Jestem tu elastyczny.
Postaci będą dosyć silne, ale w tym systemie dosyć łatwo zginąć.
Ostatecznie zagramy współcześnie z serialem, zanim Jon Snow został Dowódcą Straży. Chyba, że mnie przekonacie do innej opcji.
Proszę sprawdźcie swoje skrzynki odbiorcze, może macie je pełne czyli 300 wiadomości.
Postaci mogę zrobić ja, możecie sami. Maciej ma już postać. W tym temacie lub na PW będziemy ustalać szczegóły.
Chcę spróbować szybszej wersji PBF-a. Minimum 1 raz w tygodniu chciałbym ustalić konkretną godzinę o której i MG i Gracze będą przy kompach. Wpisy byłyby w zasadzie online. Nie wiem jak to wyjdzie, ale może się uda. Jak nie da rady, pozostanie wersja tradycyjna. Szczegóły uzgodnię z Graczami.
Tak do końca października 2018, chciałbym zakończyć tworzenie Postaci, i początkiem listopada zacząć PBF-a. Jak się uda to ew. zaczniemy jeszcze w październiku.
Na ten moment najistotniejsza kwestia to czy zagracie jako Nocna Straż, czy tez jako Ród.
Nie chcę niczego narzucać, dostosuję się. Można pisać też tutaj. Kolejne ważne pytanie o czasy, czy współcześnie z serialem czy jakieś czasy historyczne.
Pewne jest jedynie to, że zagramy coś fantasy. A dokładnie co, to się zobaczy po tym jak się Gracze określą. Z racji na tryb pracy Waylandera, PBF będzie tradycyjny. Ale będę się starał, aby przebiegał możliwie szybko, bez zbędnych przestojów, odbierających stopniowo zapał do gry.
Ostatnio zmieniony 08 października 2018, 19:35 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ