19.11.2018 10:09:00
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Konkurs Złote Prosię...
Zakon Zmierzchu i Świtu
Krasnoludzka Gildia ...
Utopce
Akademia Złotych Żon
Zjadacze Ciał
X-GROM - Szałaputy
Religia Środka
X-GROM - koncept sys...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Światotworzenie - Or...
Ujednolicony atlas w...
Sesja KC online
Czego akurat słuchacie?
Małżeństwo i seks na...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Ja mogę powiedzieć co ...
To ja chylę czoła, że ...
:-) Spójrz na godzinę ...
O takie uwagi chodziło...
Przeczytałem część prz...
Artykuły
Wszystkie prace wrzuco...
Jaki wynik konkursu?
Ja proponuje inne rozw...
Jeśli trzeba, mogę prz...
Szkoda, że nie ma kciu...
Galeria
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Tak zupełnie w ramach ...
Czyli czerń i biel :) ...
Dodatkowe strony
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Podam wieczorem jak bę...
Może te problemy wynik...
facebook
Grafiki Musiała

Witam,

Zapraszam wszystkich chętnych do wsparcia finansowego KC-pedii. Kwota zebrana w ramach tej akcji będzie przeznaczona tylko i wyłącznie na grafiki pana Jarosława Musiała. Zamierzamy, występując jako luźna grupa fanów, zakupić prawa autorskie od pana Jarosława Musiała do rysunków publikowanych w MiMach celem opublikowania je na KC-pedii by cieszyły oko wszystkich zainteresowanych.

Jesteśmy już po rozmowach wstępnych i teraz tylko wola do rozsupłania sakiewki nas zatrzymuje.

Można to potraktować trochę jak jednokrotną zrzutkę na KC-pedię. Przypominam, że jest ona bezpłatna (a właściwie to całość kosztów utrzymania serwera, obsługi itd. bierze na siebie Nospe i chwała mu za to).

Dlaczego KC-Pedia?

Obecny portal czasem się sypie i może zaistnieć realna szansa, że wywróci się z powodów technicznych, a wraz z nim ewentualne grafiki. Jednak podejrzewam, iż śmiało można porozmawiać z artystą by objąć grafikami obie strony, a nawet za jakąś dopłatą uzyskać prawną zgodę na publikacje w formie elektronicznej (Gawędziarze?) lub nawet papierowej. Kwestia obgadania tematu jakie są potrzeby i chęci Was użytkowników portalu.

Co za to mamy?

Pomijając już przyjemność posiadania oryginalnej galerii Musiała, po pierwsze spokój sumienia. Z dużego szacunku do autora grafik nie zamierzamy robić tego bezprawnie i jest to też jakaś forma wsparcia samego artysty wynikająca choćby z uznania dla jego wieloletniej pracy. Nie będę tu dalej rozwijał wątku nader skromnego mecenatu jaki tym samym spowodujemy.

Po drugie prawa do wyświetlania grafiki obejmowały by cały portal, jeśli więc ktoś chciałby użyć ich na KC-pedii w publikowanym tam swoim prywatnym tekście o KC to mógłby to śmiało uczynić nie łamiąc żadnego prawa. Czyli ktoś będzie mógł umieścić swój autorski artykuł to graficznie wspierał go będzie JM. Kto by tego nie chciał...

I po trzecie tym którzy zdecydują się wesprzeć finansowo inicjatywę, mogę obiecać, że pod rysunkiem umieścimy info o tym kto był łaskaw go ufundować. Fundator ma oczywiście prawo do samodzielnego wybrania dowolnego rysunku z MiMa, który funduje.

I właściwie nie przychodzi mi do głowy nic więcej poza tym poza głęboką wdzięcznością pozostałych portalistów. Ewentualnie, możemy też zrobić taką wewnętrzną dżentelmeńską umowę, iż tylko i wyłącznie fundator ma prawo do dysponowania rysunkiem wewnątrz KC-wiki (czyli gdzie ma się pojawić na stronie).

Co do jakości grafik. Pan Musiał pytał o rozmiar obrazków jakie byśmy sobie życzyli. Na pewno chciałbym pozyskać je w jakości lepszej niż w starych MiMach, a na pewno lepszej od nielegalnych skanów jakie się znajduje czasem w necie.

Zasady i prawa.

Grafiki byłby wykorzystywane wyłącznie na portalu dla publikowanych na nim materiałów związanych z Kryształami Czasu, oczywiście niekomercyjnie.

Prawa autorskie zgodnie z oświadczeniem autora posiada wyłacznie on, a zatem prawa wydawnictwa MAG wygasły. Portal miałby prawo użytkować zakupione grafiki przez okres jego funkcjonowania (aż wymrzemy i nie będzie następców). Jak na razie bez możliwości publikowania poza nim w jakiejkolwiek formie (również nie na papierze, ale myślę że i tutaj można by te zasady ewentualnie później renegocjować jeśli dostalibyśmy jakiegoś niespodziewanego napadu euforii by wyprodukować jakieś materiały dla siebie w postaci druku typu Gawędziarze itp.)

Odpowiednia nota prawna zabezpieczająca prawa pana Musiała byłaby zamieszczona na portalu. Kwestie prawne pomiędzy artystą a portalem w tym wypadku biorę na siebie. Sfinalizuję szczegóły kiedy będę dokładnie znał Wasze oczekiwania, bo tak to tylko zbędne zajmowanie czasu JM.

Osobna kwestia to ewentualny znak na rysunkach uniemożliwiający ich wykorzystanie poza portalem. Jeśli chodzi o zabezpieczenia na rysunku będą one wynikiem oczekiwań artysty i nie powinny utrudniać z ich korzystania (oglądania).

Grafiki JM pewnie nie są tanie...

Ale nie są też drogie, w mojej opinii stać na nie każdego z użytkowników portalu. Grzeczność nakazuje mi nie mówić ile ta przyjemności kosztuje, ale chętnie odpowiem na to pytanie przez pw jeśli ktoś jest zdecydowany wesprzeć projekt. Jednak jest to kwota za rysunki publikowane na powyższych zasadach czyli na portalu tylko i wyłącznie.

Chętni mogą przelewać środki na konto, które do tej pory służyło na wsparcie dla portalu. Proszę koniecznie dopisać, że jest to na poczet grafiki.

Słowo na koniec

Długo się zastanawiałem co tak naprawdę napisać by zachęcić do rzeczy w moim mniemaniu słusznej, ale na poparcie której nie mam tak naprawdę żadnych konkretnych argumentów. Żałuję, że nie jestem dość majętny by samemu kupić wszystkie i opublikować dla potalowiczów. Cóż nie pozostaje nic innego jak nadal grać w Totka i liczyć na Waszą wyrozumiałość dla szaleńca, który chciałby widzieć KC-ty takie jakie powinny być.

To wszystko, czekam na uwagi, pytania...

Suriel

Komentarze
#21 | dretch dnia 24.08.2016 13:35:45
Żebym was dobrze zrozumiał. Jeżeli wpłaciłem wybieram grafikę? Ilość grafik jest uzależniona od wysokości wpłaty, czy każdy wybiera 1. Jakie są zasady?
#22 | Suriel dnia 25.08.2016 22:28:30
Zasady są takie, że jak wpłaciłeś wielokrotność jednego łobrazka to wielokrotnie wybierasz. Przykład Skoscistego który wybrał:

"Witam.

Starczyło mi zapału na przejrzenie 27 numerów MiMa oraz dwóch Labiryntów. Pewniaków nie mam, ale mam kilka propozycji. Wszystko zależy od tego gdzie chce się te grafiki umieścić. Wymienię je poniżej w kolejności występowania. Jeden z numeru 13-go to obrazek przyszłościowy, ale postanowiłem go zaproponować - może się gdzieś sprawdzi. Niektóre grafiki były używane w tekstach dotyczących Warhammera, ale myślę że spokojnie pasowałyby do Kryształów Czasu. Oczywiście należałoby zakupić prawa do map, ale ich występowania nie wskazuję, a jedynie wymieniam poniżej:
- mapa Orchii,
- mapa Archipelagu Centralnego (Labirynt nr 2),
- mapa Orkusa Wielkiego (ewentualnie również mapa Ostrogaru),
- ilustracja ze strony 15 z MiM nr 1 z 1993 roku (w skrócie 1/93 str. 15),
- 2/93 str. 31,
- 2/93 str. 34,
- 3/93 str. 22,
- 4/93 str. 33 (góra),
- 4/93 str. 41 (góra),
- 6 1/94 str. 41,
- 6 1/94 str. 45,
- 7 2/94 str. 57 (góra),
- 8 3/94 str. 19,
- 10 5/94 str. 35,
- 11 6/94 str. 50,
- 11 6/94 str. 52,
- 11 6/94 str. 55,
- 11 6/94 str. 58,
- 12 7/94 str. 25,
- 13 1/95 str. 25 (grafika przyszłościowa),
- 14 2/95 str. 16,
- 14 2/95 str. 17 (lewa),
- 14 2/95 str. 40,
- 14 2/95 str. 57 (niższa),
- 15 3/95 str. 42,
- 15 3/95 str. 45,
- 16 4/95 str. 6,
- 16 4/95 str. 8,
- 16 4/95 str. 43,
- 16 4/95 str. 61,
- 17 5/95 str. 19,
- 17 5/95 str. 35,
- 17 5/95 str. 37,
- 19-20 7-8/95 str. 43,
- 22 10/95 str. 60,
- 23 11/95 str. 56,
- 24 12/95 str. 80,
- 24 12/95 str. 81,
- 27 3/96 str. 34.

Napiszę to raz jeszcze - to tylko propozycja. Równie dobrze użytkownicy portalu mogą wybrać co im się podoba, nie mam nic przeciwko temu."


Teraz trzeba to przejrzeć i chyba wypadałoby zrobić do każdego obrazka jakiś wydruk albo przynajmniej printscreen. Albowiem wątpię by mistrz poamiętał co w jakim MiMie było a ja nie będę do niego ich wiózł bo zwyczajnie nie mam.

Ps. coś mi się wydaje, że Skoscisty zaciągnął grafy innych artystów ale nie wiem bo nie przelądałem nawet. Jakby co to sprostujemy ankietą, niech lud wybiera skoro taka wola fundatora.
#23 | skoscisty dnia 29.08.2016 15:26:07
Rzeczywiście skupiłem się na ilustracjach znajdujących się w MiM'ach. Wskazując z którąś z grafik starałem się sprawdzić czy na niej nie znajdę podpisu autora (JM) wraz z rokiem (np. JM 96), ewentualnie czy nie ma danych autora obok ilustracji, ale oczywiście mogłem się niekiedy pomylić.

Dzisiaj zajrzałem na Chomikuj.pl i widzę, że grafik Pana Musiała jest znacznie więcej. Pojawia się pytanie czy mamy ograniczyć się jedynie do ilustracji z MiM czy możemy sięgnąć po inne, wspaniałe prace?

Na koniec napiszę raz jeszcze. To są jedynie moje propozycje. Nie nakłaniam nikogo do wyboru właśnie tych grafik, ale może się okazać, że np. pomysły innych będą się pokrywały z moimi. Wszystko zależy od wizji użytkowników.

Jeżeli to pomoże mogę spróbować przygotować jakieś linki np. do Chomikuj.pl wskazanych przeze mnie grafik, aby łatwiej je było przejrzeć. Proszę tylko dać znać, że to się przyda.
#24 | Suriel dnia 30.08.2016 09:44:10
Spoko. Jest naawdę nieźle. Skoscisty jeśli byłbyś łaskawy podesłać linki to byłoby bardzo dobrze bo muszę je wszystkie podrukowac żeby JM wiedział o czym mówimy. Muszę też zrobić jakąś prymitywna umowę na używanie grafik, chyba.

Jeszcze raz proszę pozostałych ktorzy wplacili o wybieranie grafik żeby się nie okazało że już je ktoś wziął.

Co do grafik to nie wiem czy nie jesteśmy związani pod kątem czasowym. Podam przyklad. Artur Szyndler odzyskał swoje prawa do systemu drukowango w pierwszych kilkunastu numerach MiM. Z kolei Musial rysował nie tylko do KC w MiMach. Nie wiem czy nie moglibyśmy tjeż z nich skorzystać.

Na pewno warto przygotować alternatywę gdyby coś poszło nie tak.
#25 | skoscisty dnia 30.08.2016 17:19:07
Obrazy:
1/93 str. 15 http://chomikuj.p...911933.bmp
2/93 str. 31 http://chomikuj.p...129262.bmp
2/93 str. 34 http://chomikuj.p...129267.bmp
3/93 str. 22 http://chomikuj.p...747383.bmp
5/93 str. 33 http://chomikuj.p...353743.bmp
5/93 str. 41 http://chomikuj.p...353756.bmp
6 1/94 str. 41 http://chomikuj.p...360503.bmp
6 1/94 str. 45 http://chomikuj.p...360507.bmp
7 2/94 str. 57 http://chomikuj.p...914423.bmp
8 3/94 str. 19 http://chomikuj.p...921391.bmp
10 5/94 str. 35 http://chomikuj.p...757405.bmp
11 6/94 str. 50 http://chomikuj.p...704556.bmp
11 6/94 str. 52 http://chomikuj.p...704559.bmp
11 6/94 str. 55 http://chomikuj.p...704561.bmp
11 6/94 str. 58 http://chomikuj.p...704563.bmp
12 7/94 str. 25 http://chomikuj.p...370052.bmp
13 1/95 str. 25
14 2/95 str. 16 http://chomikuj.p...438934.bmp
14 2/95 str. 17 http://chomikuj.p...438936.bmp
14 2/95 str. 40 http://chomikuj.p...438941.bmp
14 2/95 str. 57 http://chomikuj.p...421504.bmp
15 3/95 str. 42
15 3/95 str. 45
16 4/95 str. 6
16 4/95 str. 8
16 4/95 str. 43
16 4/95 str. 61
17 5/95 str. 19
17 5/95 str. 35
17 5/95 str. 37
19-20 7-8/95 str. 43
22 10/95 str. 60
23 11/95 str. 56 https://fanbojizy.../antar.jpg
24 12/95 str. 80 http://chomikuj.p...316318.JPG
24 12/95 str. 81
27 3/96 str. 34 http://chomikuj.p...318475.JPG
#26 | czegoj dnia 30.08.2016 18:01:37
#27 | czegoj dnia 31.08.2016 16:34:06
Dostaliśmy kolejną wpłatę od Enca, sumka ładnie rośnie. Będziesz miał co negocjować Suriel.
#28 | dretch dnia 04.09.2016 10:05:24
Ok, tylko ile stoi jeden obrazek? Inaczej nie będę wiedział, czy załapałem się na jeden obrazek, czy na wielokrotność Wink - help -
#29 | skoscisty dnia 28.11.2017 12:21:32
Czy coś jeszcze się dzieje w tym temacie?
#30 | czegoj dnia 28.11.2017 17:19:37
Bardzo dobre pytanie i polecam zaczepić Suriel prywatnie, bo należałoby się z tego jakoś rozliczyć.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Najnowsze video
Sesja RPG #12 - Kryształy Czasu: Wyprawa do grobowSesja RPG #12 - Krys... Nowy
Dodane przez czegoj w 18.11.2018
Odwiedzin: 6
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Sesja RPG #11 - Kryształy Czasu: Trudne decyzjeSesja RPG #11 - Krys... Nowy
Dodane przez czegoj w 13.11.2018
Odwiedzin: 17
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Sesja RPG #10 - Kryształy Czasu: Śmierć BalgatoraSesja RPG #10 - Krys...
Dodane przez czegoj w 11.11.2018
Odwiedzin: 25
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Sesja RPG #9 - Kryształy Czasu: W kamiennej pułapcSesja RPG #9 - Krysz...
Dodane przez czegoj w 02.11.2018
Odwiedzin: 49
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
FusionTube - Najczęściej oglądane video
Prezentacja RPG: Warhammer Fantasy Role Play 3edPrezentacja RPG: War...
Dodane przez czegoj w 29.03.2014
Odwiedzin: 5945
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Zapowiedzi RPG na 2014Zapowiedzi RPG na 2014
Dodane przez czegoj w 05.06.2014
Odwiedzin: 5712
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Elder Scrolls Online TrailersElder Scrolls Online...
Dodane przez Keth w 29.10.2014
Odwiedzin: 5603
Komentarze: 5
Średnia ocena:5
Powieść: Kryształy Czasu - Saga o Katanie. 2/10Powieść: Kryształy C...
Dodane przez czegoj w 22.08.2014
Odwiedzin: 4788
Komentarze: 0
Średnia ocena:3
Statystyki FusionTube
Wszystkie filmy: 53
Wszystkie kategorie video: 7
Najnowsze video: Sesja RPG #12 - Kryształy Czasu: Wyprawa do grobow
Najczęściej oglądany film: Prezentacja RPG: Warhammer Fantasy Role Play 3ed [5945 Odwiedzin]
Zobacz video
Kryształy Czasu na baaardzo poważnie Sprawy rodzinne - rozdzial 2 Sprawy rodzinne - rozdział 12 Sesja RPG #8 - Kryształy Czasu: Tajemnice starego Sesja RPG #3 - Kryształy Czasu: Sprawa pewnego gob Sprawy rodzinne - rozdział 1 Fatality w Mortal Kombat X Kryształy Czasu - Saga o Katanie. Trailer 10/10 Opowieści Barda - Piosenka o piwie. Sesja RPG #9 - Kryształy Czasu: W kamiennej pułapc Sesja RPG #12 - Kryształy Czasu: Wyprawa do grobow Sesja RPG #5 - Kryształy Czasu: Grupa do zadań spe Sesja RPG #11 - Kryształy Czasu: Trudne decyzje Baniak Baniaka #21: Co to jest RPG? Piątek: The Series - Gry RPG
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Suriel
18-11-2018 22:41
Po wpisie 8arta, poleci i mój do ITB.

Keth
18-11-2018 22:15
Ja bym chciał wiedzieć, kto mi co chwilę wypuszcza z pułapki te boty! krasnolud

Suriel
18-11-2018 22:13
uklon

Keth
18-11-2018 22:07
Translator Mozambijczyka to prawdziwe cudo! Z tą spluwą się ukwiczałem! Suriel, jesteś mistrz! Grin

Keth
18-11-2018 22:01
Oggy, byś się dołączył do sesji, są wolne laski do wzięcia! Znaczy się, ostre NPC-ki!

Keth
18-11-2018 21:58
Nieprawda, ja chcę go tylko wybielić w kwestii niesłusznych zarzutów! Shock

8art
18-11-2018 21:53
Keth ty rasista! Znecasz sie nad biednym brudas

czegoj
18-11-2018 21:52
Hehehe - zaraz nastąpi dłuższa przerwa w dostępie do portalu.

8art
18-11-2018 21:51
Grin

Keth
18-11-2018 21:46
Właśnie prewencyjnie zbanowałem Czegoja! Ekipa, piszemy dalej!

czegoj
18-11-2018 21:45
Masz czas na edycję posta zanim wkroczy odpowiednia służba.

czegoj
18-11-2018 21:44
Keth podszywanie się pod cudzą tożsamość, zwłaszcza innego portalowca, grozi banem do lat 3. Także tylko Twoja aktualna funkcja ratuje Cię przed wykonaniem kary.

NickPage
Najczęściej oglądane
deliad[7193]
czegoj[4864]
8art[3234]
dretch[3200]
koszal[3000]

Ostatnia aktualizacja
deliad
kartograf
8art
Oggy
czegoj

Wszystkie NickPage
Rzuć kostką