23.03.2019 07:19:42
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Kłusownik
Konkurs Złote Prosię...
Zakon Zmierzchu i Świtu
Krasnoludzka Gildia ...
Utopce
Akademia Złotych Żon
Zjadacze Ciał
X-GROM - Szałaputy
Religia Środka
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Liczenie sukcesów w KC
KC - Szkwał cz. 3
Sesja KC online - Wy...
Ciekawe filmy
Aplikacje do KC
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Niestety na razie czek...
Dało by radę zakupić t...
Do czerwca. Prace będą...
Na kiedy przewidziany ...
Dziękujemy skarbnikowi...
Artykuły
Powracając do niecodzi...
Tak, w podobnej konwen...
Nie mam uwag do profes...
W mojej wizji KC funkc...
Bazylu, to Ty musisz t...
Galeria
Szkaradny mistrz wycho...
Dobry gość.
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Dodatkowe strony
Niestety zbieraliśmy w...
szacun za skany-czemu ...
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Najczęściej czytane arty
IK - tworzenie i roz... Czytano: 76,530
01. Wybór rasy i płci Czytano: 24,316
05. Czary - objaśnie... Czytano: 20,916
07. Kasta Niesklasyf... Czytano: 19,639
Legenda Kryształów C... Czytano: 19,399
Charakter Postaci Czytano: 18,198
Martwiaki Czytano: 17,440
Spis kamieni szlache... Czytano: 16,927
02. Kasta Żołnierska Czytano: 16,478
06. Kasta Czarodziejska Czytano: 15,799
Najczęściej czytane newsy
Kolejny podręcznik w wersji elektronicznej. 8,674
Reaminacja czy eutanazja? 7,994
Już jest!!! 7,434
Zbieramy na serwer na kolejny rok!!! 6,039
I po premierze 5,548
Grafiki Musiała 5,107
Kryształy Czasu - Rewolucja 4,453
Nowa odsłona Księgi Profesji! 4,235
Próbka tekstu powieści Artrura Szyndlera 4,113
PUCHAR OSTROGARSKI - I edycja 4,088
facebook
Witaj na stronie Kryształy Czasu - Najwiekszy portal o grze fabularnej rpg kryształy czasu.
PowitanieSesje PBFPortale społecznościoweSzukajka

Witamy na portalu, który powstał w oparciu o jeden z najstarszych polskich systemów RPG "Kryształy Czasu". Znajdziecie tu wszystko, co udało nam się zgromadzić na temat tego projektu przez wiele lat. Informacje jakie można tu znaleźć oparte są w głównej mierze na I edycji jaka ukazywała się na łamach pisma "Magia i Miecz", a także sporo autorskich materiałów tworzonych na bieżąco przez graczy i MG na potrzeby sesji. Mamy nadzieję, że portal stał się kompendium wiedzy o Kryształach Czasu. Można tu również znaleźć trochę materiałów do systemu RPG "Żelazne Królestwa" oraz dotrzeć do największej w sieci bazy kart - Warhammera Inwazji w wersji polskiej. Posiadamy również dużą bazę sesji PBF w różnych systemach.
Życzymy miłej lektury, a także liczymy na współtworzenie portalu!!!

Jesli mielibyście ochotę spróbować zagrać na naszym forum, to aktualnie trwające sesje znajdziesz tutaj.

Na początek warto przeczytać wstępniaka.

A potem już tylko wystarczy znaleźć info o aktualnie trwających rekrutacjach.

Przy okazji przejrzyjcie CV (naszego chyba najbardziej aktualizującego swoje poczynania w grach portalowych) gracza. Jego wysokość Deliad i wszystkie jego wcielenia

Warto też poznać naszą galerię chwały, czyli najpopularniejsze postacie PBF, stworzone przez graczy.

Jeśli chciałbyś nas znaleźć natychmiast, oto nasze propozycje.

Kanał Youtuba prowadzony przez Bazyla, z sesjami live naszych portalowiczów. 
Fanpage naszego portalu prowadzony przez czegoja.
Grupa na Facebooku prowadzona przez Bazyla.
Kanał otwarty na Discordzie.

Jeśli czegoś konkretnego szukasz na stronie, a mimo usilnych prób nie udaje się tego odnaleźć, skorzystaj z naszej szukajki, jesli dotychczas tego nie uczyniłeś.

Szukajka

Grafiki Musiała

Witam,

Zapraszam wszystkich chętnych do wsparcia finansowego KC-pedii. Kwota zebrana w ramach tej akcji będzie przeznaczona tylko i wyłącznie na grafiki pana Jarosława Musiała. Zamierzamy, występując jako luźna grupa fanów, zakupić prawa autorskie od pana Jarosława Musiała do rysunków publikowanych w MiMach celem opublikowania je na KC-pedii by cieszyły oko wszystkich zainteresowanych.

Jesteśmy już po rozmowach wstępnych i teraz tylko wola do rozsupłania sakiewki nas zatrzymuje.

Można to potraktować trochę jak jednokrotną zrzutkę na KC-pedię. Przypominam, że jest ona bezpłatna (a właściwie to całość kosztów utrzymania serwera, obsługi itd. bierze na siebie Nospe i chwała mu za to).

Dlaczego KC-Pedia?

Obecny portal czasem się sypie i może zaistnieć realna szansa, że wywróci się z powodów technicznych, a wraz z nim ewentualne grafiki. Jednak podejrzewam, iż śmiało można porozmawiać z artystą by objąć grafikami obie strony, a nawet za jakąś dopłatą uzyskać prawną zgodę na publikacje w formie elektronicznej (Gawędziarze?) lub nawet papierowej. Kwestia obgadania tematu jakie są potrzeby i chęci Was użytkowników portalu.

Co za to mamy?

Pomijając już przyjemność posiadania oryginalnej galerii Musiała, po pierwsze spokój sumienia. Z dużego szacunku do autora grafik nie zamierzamy robić tego bezprawnie i jest to też jakaś forma wsparcia samego artysty wynikająca choćby z uznania dla jego wieloletniej pracy. Nie będę tu dalej rozwijał wątku nader skromnego mecenatu jaki tym samym spowodujemy.

Po drugie prawa do wyświetlania grafiki obejmowały by cały portal, jeśli więc ktoś chciałby użyć ich na KC-pedii w publikowanym tam swoim prywatnym tekście o KC to mógłby to śmiało uczynić nie łamiąc żadnego prawa. Czyli ktoś będzie mógł umieścić swój autorski artykuł to graficznie wspierał go będzie JM. Kto by tego nie chciał...

I po trzecie tym którzy zdecydują się wesprzeć finansowo inicjatywę, mogę obiecać, że pod rysunkiem umieścimy info o tym kto był łaskaw go ufundować. Fundator ma oczywiście prawo do samodzielnego wybrania dowolnego rysunku z MiMa, który funduje.

I właściwie nie przychodzi mi do głowy nic więcej poza tym poza głęboką wdzięcznością pozostałych portalistów. Ewentualnie, możemy też zrobić taką wewnętrzną dżentelmeńską umowę, iż tylko i wyłącznie fundator ma prawo do dysponowania rysunkiem wewnątrz KC-wiki (czyli gdzie ma się pojawić na stronie).

Co do jakości grafik. Pan Musiał pytał o rozmiar obrazków jakie byśmy sobie życzyli. Na pewno chciałbym pozyskać je w jakości lepszej niż w starych MiMach, a na pewno lepszej od nielegalnych skanów jakie się znajduje czasem w necie.

Zasady i prawa.

Grafiki byłby wykorzystywane wyłącznie na portalu dla publikowanych na nim materiałów związanych z Kryształami Czasu, oczywiście niekomercyjnie.

Prawa autorskie zgodnie z oświadczeniem autora posiada wyłacznie on, a zatem prawa wydawnictwa MAG wygasły. Portal miałby prawo użytkować zakupione grafiki przez okres jego funkcjonowania (aż wymrzemy i nie będzie następców). Jak na razie bez możliwości publikowania poza nim w jakiejkolwiek formie (również nie na papierze, ale myślę że i tutaj można by te zasady ewentualnie później renegocjować jeśli dostalibyśmy jakiegoś niespodziewanego napadu euforii by wyprodukować jakieś materiały dla siebie w postaci druku typu Gawędziarze itp.)

Odpowiednia nota prawna zabezpieczająca prawa pana Musiała byłaby zamieszczona na portalu. Kwestie prawne pomiędzy artystą a portalem w tym wypadku biorę na siebie. Sfinalizuję szczegóły kiedy będę dokładnie znał Wasze oczekiwania, bo tak to tylko zbędne zajmowanie czasu JM.

Osobna kwestia to ewentualny znak na rysunkach uniemożliwiający ich wykorzystanie poza portalem. Jeśli chodzi o zabezpieczenia na rysunku będą one wynikiem oczekiwań artysty i nie powinny utrudniać z ich korzystania (oglądania).

Grafiki JM pewnie nie są tanie...

Ale nie są też drogie, w mojej opinii stać na nie każdego z użytkowników portalu. Grzeczność nakazuje mi nie mówić ile ta przyjemności kosztuje, ale chętnie odpowiem na to pytanie przez pw jeśli ktoś jest zdecydowany wesprzeć projekt. Jednak jest to kwota za rysunki publikowane na powyższych zasadach czyli na portalu tylko i wyłącznie.

Chętni mogą przelewać środki na konto, które do tej pory służyło na wsparcie dla portalu. Proszę koniecznie dopisać, że jest to na poczet grafiki.

Słowo na koniec

Długo się zastanawiałem co tak naprawdę napisać by zachęcić do rzeczy w moim mniemaniu słusznej, ale na poparcie której nie mam tak naprawdę żadnych konkretnych argumentów. Żałuję, że nie jestem dość majętny by samemu kupić wszystkie i opublikować dla potalowiczów. Cóż nie pozostaje nic innego jak nadal grać w Totka i liczyć na Waszą wyrozumiałość dla szaleńca, który chciałby widzieć KC-ty takie jakie powinny być.

To wszystko, czekam na uwagi, pytania...

Suriel

Komentarze
#1 | czegoj dnia 18.05.2016 14:08:26
Ja oczywiście jestem zainteresowany, ale tylko w przypadku gdy będzie można umieszczać te grafiki na obu portalach oraz ewentualnie będzie możliwość wykorzystania ich do publikacji m.in. gawędziarzy. Oczywiście tylko do druków niskonakładowych i kolekcjonerskich. Jestem gotowy zapłacić za grafikę Uruk-haia (oczywiście oryginalną i bez przeróbek)
#2 | dretch dnia 18.05.2016 14:29:21
Popieram i dołączę [edit] parę złociszy z mojej kieszeniSmile
#3 | nospe dnia 18.05.2016 16:18:37
Ja się chętnie dorzucę, ale na zasadach takich jak pisałem na forum, czyli:
- prawa do publikacji rysunków w formie elektronicznej dostają osoby, które się zrzuciły na nie - nie portal, a osoby,
- możliwość wykorzystania ich nie jest sprecyzowana na jakim portalu, a jedynie o tematyce KC i tylko w formie elektronicznej.

Dla mnie te kwestie są bardzo ważne dlatego, że jak ktoś będzie chciał założyć kolejny swój portal o KC, lub napisze przygodę/artykuł o KC na inny portal o tematyce RPG to nie będzie mógł wykorzystać grafik, do których się dorzucił.

Proszę mnie nie zrozumieć źle, nie planuje robić konkurencji dla krysztalyczasu.pl, ale jak portal by padł z różnego rodzaju przyczyny i dwóch/trzech użytkowników, którzy dorzucili by się do grafik chciało by założyć krysztalyczasu2.pl to nie bardzo by mogli wykorzystać grafiki, które zakupiliWink

Co do wielkości grafik to jak dla mnie rozdzielczość fullhd, a jak ktoś potrzebuje mniejszą to sobie to zmniejszy.

Jeśli chodzi o mnie to KCpedie będę utrzymywał za free, no chyba, ze jakoś znacząco wzrośnie ruch i będę zmuszony przez czynniki finansowe zamknąć - w co bardzo wątpię by to nastąpiło. Ale jeśli nawet bym był zmuszony do zamknięcia to wtedy mogę przekazać pliki wiki oraz bazę danych, aby ktoś inny na swoim serwerze to postawił.
#4 | koszal dnia 18.05.2016 16:42:51
Nospe- te pliki na wypadek wszelki jak i dostęp do nich powinieneś komuś zostawić już teraz (bo kto wie czy nagle się nie zakochasz w czarnej królowej zapomnianego królestwa i nie stracimy kontaktu?).

Poza tym wesprę inicjatywę w takiej formie, jaką przyjmiecie. Ze swojej strony chcę uczciwie cieszyć oko wsparciem grafik. Tylko tyle.
#5 | nospe dnia 18.05.2016 18:14:54
Koszal mogę komuś wysyłać aktualny backup wiki - na konto rsync/ftp/scpSmile
#6 | ghasta dnia 19.05.2016 09:17:55
Co do samej akcji zdania nie mam Smile

Czegoj - weź tą przerażająco źle pokolorowaną grafikę usuń z komentarza, bo wstyd pokazywać takie rzeczy Pfft

Btw.: Ciągłe marudzenie na stan techniczny strony jest męczące, bo nie jest w 100% prawdą ...

p.s.
Poprawiłem szablon newsa.
#7 | Suriel dnia 19.05.2016 23:00:49
"...ciężko mi oszacować ile tych obrazków będzie. Chociaż nie wiem. Myślałem ze podasz mi konkretną kwotę, a tu muszę zgadywać, szacować. Ogólnie najlepiej by było wykupić od niego na zasadach domeny publicznej, żeby fani mogli korzystać do woli, pod warunkiem ze na tym nie zarabiają. Druga opcja to przypisana do jakiegoś portalu dedykowanego. Wykupywanie na pojedyncze osoby, czy zastrzeganie sobie obrazków, podpisy kto wykupił - IMHO to słabe. No ale tutaj trzeba przeliczyć kwotę na możliwości, albo zorganizować jakiegoś kickstartera - bo pewnie parę osób może po stówce lub podobnie wysupłać, a takie skrzykiwanie się i dzielnie skóry na niedźwiedziu, bez konkretnych danych do niczego nie doprowadzi....

Mnie też jest trudno oszacować ile obrazków będzie. Ktoś mi podliczył ze w MiMach jest około 400 grafik Musiała. Ile zbierzemy kasy tyle ich będziemy mieli.

Domena publiczna. Zależy co pod tym ma się na myśli. Moim zdaniem jeśli podejść do tego klasycznie: "https://pl.wikipe..._publiczna" Nie da rady. Trzeba zrozumieć że jest to coś z czego artysta żyje. Nie wiem czy nie pokutuje tutaj przeświadczenie, że wszystko powinno być dla wszystkich za darmo. Jak byś się poczuł jakby twoja praca była za darmo, z czego byś żył. Tym bardziej jak wyda powiedzmy pięć dych na czyjeś arty, to nie bardzo chcę by każdy mógł z nich skorzystać. A mógłby, każdy komu się uda zalogować, nawet jeśli ma gdzieś Musiała czy nas a zrobił to bo potrzebne mu arty, do czegoś....

Portal dydykowany, tym właśnie chyba sa Kryształy.pl i KC pedia nie? A jeśli myślisz o nowym to kto zapłaci za jego utrzymanie?

Radzę myśleć o sobie. Czy chciałbym mieć grafikę Musiała i czy byłbym skłonny podzielić się nią z innym użytkownikami portalu do wspólnego dzieła.
Kasę uzgodniłem już z JM, ale ponegocjuję z nim i pewnie uda się na dwa portale i być może te portalowe epublikacje, bo to fajny jest to pomysł. Ale zanim pójdę argumenty muszę mieć silne, a znacie konto na które je można przelewać.
Mogę z mojej strony obiecać że jak nie przebijemy kwoty około 200 zeta to pozwracamy kasę, bo to nawet nie ma z czym do niego jechać i się wygłupiać.

Kickstartera czy inne Polak Potrafi nie zamierzam uruchamiać, i nie bynajmniej dlatego że zdzierają 10 czy 15% z zebranej kowty. Poza tym to najpierw to chyba by wypadało pogadać z Musiałem przed taką akcją. Bo może każe ci się gonić bo nie sprzeda do ogólnego użytku...

Błagam nie róbmy z tego obrad polskiego sejmu. Zasady są jasno wskazane, ile i za co. Oczywiście spróbujemy w ramach tej kwoty zdobyć jak najszersze prawa, to pewne. Teraz jak ktoś chce ktoś więcej to niech wpłaca. Będzie kasa pójdziemy może na przykład z Czegojem i będziemy się tam pocić i stękać. Jak się JM nie zgodzi albo każe dopłacać to będziemy działać zgodnie z wytycznymi od fundatora. Ale na jak razie nie będę dzwonił do człowieka co chwilę z pytaniem o to czy tamto. Bo to chyba normalne, że się może poirytować jak podał głodową kwotę a jeszcze się targują gówniarze. Tym bardziej, że wysoko sobie ceni prywatność i zabronił dawania swojego numeru.

Ps. dzięki Ghasta za poprawienie szablonu, znowu. Przekraczało mnie to jakoś, znowu.
#8 | mastug dnia 20.05.2016 00:40:16
Czegoj - weź tą przerażająco źle pokolorowaną grafikę usuń z komentarza


Czegoj, Ghasta ma rację Smile zrób o co prosi.

Suriel - ile czasu mamy na zbiórkę?
#9 | Suriel dnia 20.05.2016 09:37:33
Teoretycznie do końca swiata albo póki Musiał nie powiększy grona aniołów. Jednak wolałbym by ta zbiorka poszła jak najszybciej. Myślę ze sukcesem będzie hak zbierzemy na okolo 40 grafik. Czyli 10% z całości. Niby mało ake przecież nie wszystkie drobne graficzki będą warte przeniesienia.
Ponadto spodziewam się też zasilenia grafikami od ASow. Pierwsze 30 sztuk już jest u mnie na mailu. Jak tylko zredaguje tekst który idzie w pierwszej chwili dodam je do Wiki. Myślę że jak przysiade z sześć godzin nocą w weekend to będzie gitiwe przed Nrysztalkonem i Dniem Dziecka.

Ps. Nie tych grafik nie widzieliście i powiem że IMHO sa po prostu boskie Grin
#10 | BAZYL dnia 20.05.2016 19:16:58
Domena publiczna. Zależy co pod tym ma się na myśli. (...) Nie da rady. Trzeba zrozumieć że jest to coś z czego artysta żyje. Nie wiem czy nie pokutuje tutaj przeświadczenie, że wszystko powinno być dla wszystkich za darmo.

Chodzi o KUPNO prac, ZAPŁACENIE autorowi za prawa majątkowe i udostępnienie ich fanom. Prawa osobiste są niezbywalne.
#11 | Suriel dnia 20.05.2016 20:12:01
Teraz jasne dlatego pytałem co masz na myśli.

Domena publiczna obejmuje prawa do rzeczy których prawa autorskie wygasły lub też, których autora nie można ustalić.
Skoro proponujesz nabycie pełnych materialnych to pozwól że się zapytam kto je będzie nabywał.
W polskim obrocie prawnym regulowanym przez KC (tym razem Kodeks Cywiliny a nie... Pfft) istnieją trzy formy: osoba fizyczna, osoba prawna i podmiot nie posiadający własnej osobowości prawnej. Innych nie ma.
Sugerowałem osoby fizyczne, bo to najprostsze. A tak to kto konkretnie będzie stroną kupującą, bo tłum bez formy być nie może. Przypominam, że Crowdfunding to sposób fundowania projektów przez osobę a nie osoba w rozumieniu polskiego prawa.

Rozumiem co chcesz zrobić i pewnie by to była fajna sprawa tylko jak to prawnie zrobić?

Druga sprawa to kwota za prace. Mam porównanie ile to kosztuje u innych grafików. Z reguły jest to 10-30 krotnie więcej niż kwota o jakiej mówimy. ALE... nabycia te są grafik nowych nie publikowanych. Te już były publikowane więc, kwota powinna być niższa.
Ponadto wykorzystanie w negocjacjach wysokopoziomowego kupca lub palladyna może znacząco obniżyć te kwoty. Użycie zaś martwaków z umiejętnością zastraszania, może nawet dziesięciokrotnie... eee sorry, chyba za dużo siedzę przy KCpedii Pfft
#12 | BAZYL dnia 21.05.2016 15:16:53
Jak dla mnie kupcem możesz być fizycznie Ty, może być Czegoj - jako administrator tej strony - może być ktokolwiek, kto udostępni później te grafiki fanom. Dla mnie właściciel na papierze nie jest istotny, jeśli tylko zgodzi się udostępnić je fanom. Kurczę - może jestem naiwny, ale pasuje mi nawet zapłacenie Musiałowi i pozostawienie praw majątkowych w jego rękach, jeśli obieca, że udostępni te prace fanom do swobodnego korzystania.

Inicjatywa jest zacna, wierzę że nikt nie chce oszukać ani żadnego potencjalnego fundatora, ani autora, ani nikogo innego. Ale ta dyskusja jest tak mało konkretna i tak bardzo przypomina dzielenie skóry na niedźwiedziu, że ze swoimi pomysłami i pytaniami zaczynam czuć się jak intruz, który wszedł na nie swoją imprezę i zaczyna psuć zabawę zaproszonym gościom.
#13 | Suriel dnia 23.05.2016 15:18:11
Nie wiem co ci chodzi z tym dzieleniem skóry na niedźwiedziu. Mój pomysł potrzebuje tylko jednego doprecyzowania czyli na kogo chcemy prawa (właściciele portalu czy indywidualnie).

Jak pisałem już dzwoniłem do Mistrza i powiedział TAK. No to ustaliłem pozostałe szczegóły, które uważałem za istotne czyli przede wszystkim co i za ile. Teraz tylko nacisnąć przycisk. Powiem tak, jeśli by się uzbierała większa kwota to jesteśmy w lepszej pozycji by chcieć jeszcze X, Y, Z i cuda wianki. Kasa na stole, artysty decyzja.

Natomiast takie dumanie co chcemy, a może kickstarter a może coś innego, a na kogo, a jak, powoduje, że wracamy na start . Poza tym odnoszę wrażenie, że rzucasz pomysł i myślisz że ktoś go dalej pociągnie. Ja odpadam bo zupełnie nie wiem jak go wykonać.
Z przyjemnością jednak wesprę każdą inicjatywę z tym związaną a już na pewno nie będę się gniewał jak ktoś inny złapie temat i w taki czy inny sposób dokończy. Bo niby czemu. Byleby coś pozytywnego się wykluło. To jest najważniejsze.

Myślcie na spokojnie. Nie ważne kiedy ważne by wyszło.


Ps. Jako, że jakiegoś szczególnego ruchu poparcia nie widzę mam jeszcze jedną równoległą propozycję dla osób o nieco głębszym portfelu.

Mam zamiar poprosić JM o wykonanie rysunku drużyny. Rysunek zupełnie nowy, nie publikowany, robiony na zamówienie. Na rysunku będzie grupa poszukiwaczy przygód, nie koniecznie znająca się "w grze". Każdy chętny będzie miał swoją ulubioną postać którą grał i doszedł XX poziomu czy jaką tam wybierze. Konieczny będzie jakiś choćby pobieżny opis.
Kwota jaka będzie do zapłacenia za rysunek jest do podziału na wszystkich chętnych. Podejrzewam, że nie będzie to rzecz tania. Nie pytałem się jeszcze o to JM bo pomysł wykluł się w międzyczasie. Zapytam jeśli się ludziska zdecydują i będę wiedział na czym stoję. Na razie mam jeden komplet. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie bym zamówił dwa rysunki lub więcej jeśli będą chętni.

Dumam też nad tym czy nie fajnie było by mieć na sieć stałego awatarka, wiecie czyjego autorstwa...

Pozdrawiam.

Ps 2 Nikt nie psuje zabawy, zaproszony jest każdy. Wink
#14 | koszal dnia 23.05.2016 17:02:47
Myślę, że dobrze nam zrobi w tym miejscu moja propozycja. Warto upowszechnić to poprzez pw przez stosowne organy.

Ponieważ na zabawę szczegółami mamy czas proponuję ustalić, że na ten moment zbieramy na grafiki Musiała, które zasilić mają naszą twórczość.

I w tym miejscu zdecydowanie proponuję ustalić czas, którego potrzebujemy na zbiórkę. Myślę, że 2-3 tygodnie w zupełności wystarczy. Zatem może tak 15 czerwca finish?
#15 | Suriel dnia 23.05.2016 17:55:29
Zgoda mnie pasuje. Jestem za każdym rozwiązaniem które posuwa sprawę w kierunku finału. Jaki by on nie był.
#16 | dretch dnia 25.05.2016 09:54:16
Chłopaki złocisze wyśle po wypłacie ok 10 czerwca Wink
#17 | jast dnia 07.06.2016 17:32:52
Po pierwsze to bardzo dziękuję za inicjatywę, uwielbiałem rysunki pana Musiała, zawsze bardzo budowały mi klimat podczas czytania MiMa i żałowałem, że znikną w otchłani niepamięci. Pozwolę sobie też mieć uwagę- może wykorzystać platformy RPGNow/DTRPG? Jest tam odpłatnie umieszczone wiele okołoerpegowych grafik, sprzedawanych z przeniesieniem praw. Po umieszczeniu tam pan Musiał mógłby liczyć na znacznie szerszy, hojniejszy i długotrwały mecenat. Tym bardziej, że przy jego grafikach większość tego co tam jest wygląda jak bazgroły przedszkolaka.
#18 | dretch dnia 12.07.2016 13:09:30
Panowie i Panie Wink jak wygląda sprawa grafik? Temat umarł, czy czeka w czyścu?
#19 | czegoj dnia 29.07.2016 11:19:12
Z tego co wiem temat nie umarł, zwyczajnie suma pieniędzy była zbyt niska, żeby było o czym gadać. Aktualnie stan rzeczy zmienił się i Suriel zobowiązał się do kontynuacji negocjanci z Musiałem we wrześniu. W sierpniu chciałby, żeby wpłacający zdecydowali o jakich grafikach ma z J.M. rozmawiać, bo jest szansa na pozyskanie ich kilku a nawet kilkunastu.
#20 | Suriel dnia 23.08.2016 16:12:35
Stan rzeczy jest taki że mamy na okolo 40 grafik Musiala. Zainteresowani sa proszeni o wpłaty. Osoby Które juz wplacily powinny powoli Zacząć wybierac grafiki.Ruszamy z tematem jak się wszystkie po wybierają.
#21 | dretch dnia 24.08.2016 13:35:45
Żebym was dobrze zrozumiał. Jeżeli wpłaciłem wybieram grafikę? Ilość grafik jest uzależniona od wysokości wpłaty, czy każdy wybiera 1. Jakie są zasady?
#22 | Suriel dnia 25.08.2016 22:28:30
Zasady są takie, że jak wpłaciłeś wielokrotność jednego łobrazka to wielokrotnie wybierasz. Przykład Skoscistego który wybrał:

"Witam.

Starczyło mi zapału na przejrzenie 27 numerów MiMa oraz dwóch Labiryntów. Pewniaków nie mam, ale mam kilka propozycji. Wszystko zależy od tego gdzie chce się te grafiki umieścić. Wymienię je poniżej w kolejności występowania. Jeden z numeru 13-go to obrazek przyszłościowy, ale postanowiłem go zaproponować - może się gdzieś sprawdzi. Niektóre grafiki były używane w tekstach dotyczących Warhammera, ale myślę że spokojnie pasowałyby do Kryształów Czasu. Oczywiście należałoby zakupić prawa do map, ale ich występowania nie wskazuję, a jedynie wymieniam poniżej:
- mapa Orchii,
- mapa Archipelagu Centralnego (Labirynt nr 2),
- mapa Orkusa Wielkiego (ewentualnie również mapa Ostrogaru),
- ilustracja ze strony 15 z MiM nr 1 z 1993 roku (w skrócie 1/93 str. 15),
- 2/93 str. 31,
- 2/93 str. 34,
- 3/93 str. 22,
- 4/93 str. 33 (góra),
- 4/93 str. 41 (góra),
- 6 1/94 str. 41,
- 6 1/94 str. 45,
- 7 2/94 str. 57 (góra),
- 8 3/94 str. 19,
- 10 5/94 str. 35,
- 11 6/94 str. 50,
- 11 6/94 str. 52,
- 11 6/94 str. 55,
- 11 6/94 str. 58,
- 12 7/94 str. 25,
- 13 1/95 str. 25 (grafika przyszłościowa),
- 14 2/95 str. 16,
- 14 2/95 str. 17 (lewa),
- 14 2/95 str. 40,
- 14 2/95 str. 57 (niższa),
- 15 3/95 str. 42,
- 15 3/95 str. 45,
- 16 4/95 str. 6,
- 16 4/95 str. 8,
- 16 4/95 str. 43,
- 16 4/95 str. 61,
- 17 5/95 str. 19,
- 17 5/95 str. 35,
- 17 5/95 str. 37,
- 19-20 7-8/95 str. 43,
- 22 10/95 str. 60,
- 23 11/95 str. 56,
- 24 12/95 str. 80,
- 24 12/95 str. 81,
- 27 3/96 str. 34.

Napiszę to raz jeszcze - to tylko propozycja. Równie dobrze użytkownicy portalu mogą wybrać co im się podoba, nie mam nic przeciwko temu."


Teraz trzeba to przejrzeć i chyba wypadałoby zrobić do każdego obrazka jakiś wydruk albo przynajmniej printscreen. Albowiem wątpię by mistrz poamiętał co w jakim MiMie było a ja nie będę do niego ich wiózł bo zwyczajnie nie mam.

Ps. coś mi się wydaje, że Skoscisty zaciągnął grafy innych artystów ale nie wiem bo nie przelądałem nawet. Jakby co to sprostujemy ankietą, niech lud wybiera skoro taka wola fundatora.
#23 | skoscisty dnia 29.08.2016 15:26:07
Rzeczywiście skupiłem się na ilustracjach znajdujących się w MiM'ach. Wskazując z którąś z grafik starałem się sprawdzić czy na niej nie znajdę podpisu autora (JM) wraz z rokiem (np. JM 96), ewentualnie czy nie ma danych autora obok ilustracji, ale oczywiście mogłem się niekiedy pomylić.

Dzisiaj zajrzałem na Chomikuj.pl i widzę, że grafik Pana Musiała jest znacznie więcej. Pojawia się pytanie czy mamy ograniczyć się jedynie do ilustracji z MiM czy możemy sięgnąć po inne, wspaniałe prace?

Na koniec napiszę raz jeszcze. To są jedynie moje propozycje. Nie nakłaniam nikogo do wyboru właśnie tych grafik, ale może się okazać, że np. pomysły innych będą się pokrywały z moimi. Wszystko zależy od wizji użytkowników.

Jeżeli to pomoże mogę spróbować przygotować jakieś linki np. do Chomikuj.pl wskazanych przeze mnie grafik, aby łatwiej je było przejrzeć. Proszę tylko dać znać, że to się przyda.
#24 | Suriel dnia 30.08.2016 09:44:10
Spoko. Jest naawdę nieźle. Skoscisty jeśli byłbyś łaskawy podesłać linki to byłoby bardzo dobrze bo muszę je wszystkie podrukowac żeby JM wiedział o czym mówimy. Muszę też zrobić jakąś prymitywna umowę na używanie grafik, chyba.

Jeszcze raz proszę pozostałych ktorzy wplacili o wybieranie grafik żeby się nie okazało że już je ktoś wziął.

Co do grafik to nie wiem czy nie jesteśmy związani pod kątem czasowym. Podam przyklad. Artur Szyndler odzyskał swoje prawa do systemu drukowango w pierwszych kilkunastu numerach MiM. Z kolei Musial rysował nie tylko do KC w MiMach. Nie wiem czy nie moglibyśmy tjeż z nich skorzystać.

Na pewno warto przygotować alternatywę gdyby coś poszło nie tak.
#25 | skoscisty dnia 30.08.2016 17:19:07
Obrazy:
1/93 str. 15 http://chomikuj.p...911933.bmp
2/93 str. 31 http://chomikuj.p...129262.bmp
2/93 str. 34 http://chomikuj.p...129267.bmp
3/93 str. 22 http://chomikuj.p...747383.bmp
5/93 str. 33 http://chomikuj.p...353743.bmp
5/93 str. 41 http://chomikuj.p...353756.bmp
6 1/94 str. 41 http://chomikuj.p...360503.bmp
6 1/94 str. 45 http://chomikuj.p...360507.bmp
7 2/94 str. 57 http://chomikuj.p...914423.bmp
8 3/94 str. 19 http://chomikuj.p...921391.bmp
10 5/94 str. 35 http://chomikuj.p...757405.bmp
11 6/94 str. 50 http://chomikuj.p...704556.bmp
11 6/94 str. 52 http://chomikuj.p...704559.bmp
11 6/94 str. 55 http://chomikuj.p...704561.bmp
11 6/94 str. 58 http://chomikuj.p...704563.bmp
12 7/94 str. 25 http://chomikuj.p...370052.bmp
13 1/95 str. 25
14 2/95 str. 16 http://chomikuj.p...438934.bmp
14 2/95 str. 17 http://chomikuj.p...438936.bmp
14 2/95 str. 40 http://chomikuj.p...438941.bmp
14 2/95 str. 57 http://chomikuj.p...421504.bmp
15 3/95 str. 42
15 3/95 str. 45
16 4/95 str. 6
16 4/95 str. 8
16 4/95 str. 43
16 4/95 str. 61
17 5/95 str. 19
17 5/95 str. 35
17 5/95 str. 37
19-20 7-8/95 str. 43
22 10/95 str. 60
23 11/95 str. 56 https://fanbojizy.../antar.jpg
24 12/95 str. 80 http://chomikuj.p...316318.JPG
24 12/95 str. 81
27 3/96 str. 34 http://chomikuj.p...318475.JPG
#26 | czegoj dnia 30.08.2016 18:01:37
#27 | czegoj dnia 31.08.2016 16:34:06
Dostaliśmy kolejną wpłatę od Enca, sumka ładnie rośnie. Będziesz miał co negocjować Suriel.
#28 | dretch dnia 04.09.2016 10:05:24
Ok, tylko ile stoi jeden obrazek? Inaczej nie będę wiedział, czy załapałem się na jeden obrazek, czy na wielokrotność Wink - help -
#29 | skoscisty dnia 28.11.2017 12:21:32
Czy coś jeszcze się dzieje w tym temacie?
#30 | czegoj dnia 28.11.2017 17:19:37
Bardzo dobre pytanie i polecam zaczepić Suriel prywatnie, bo należałoby się z tego jakoś rozliczyć.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Najnowsze video
Sesja RPG #24 - Kryształy Czasu: Nowy jarl i próbaSesja RPG #24 - Krys... Nowy
Dodane przez czegoj w 22.03.2019
Odwiedzin: 5
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
WFRP: Ścieżki Potępionych #4: Skaveni - pierwsze sWFRP: Ścieżki Potępi...
Dodane przez czegoj w 15.03.2019
Odwiedzin: 20
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Sesja RPG #23 - Kryształy Czasu: Polowanie na grubSesja RPG #23 - Krys...
Dodane przez czegoj w 08.03.2019
Odwiedzin: 40
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
WFRP: Ścieżki Potępionych #3: Szczury w ścianachWFRP: Ścieżki Potępi...
Dodane przez czegoj w 01.03.2019
Odwiedzin: 48
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
FusionTube - Najczęściej oglądane video
Prezentacja RPG: Warhammer Fantasy Role Play 3edPrezentacja RPG: War...
Dodane przez czegoj w 29.03.2014
Odwiedzin: 6210
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Zapowiedzi RPG na 2014Zapowiedzi RPG na 2014
Dodane przez czegoj w 05.06.2014
Odwiedzin: 5967
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Elder Scrolls Online TrailersElder Scrolls Online...
Dodane przez Keth w 29.10.2014
Odwiedzin: 5892
Komentarze: 5
Średnia ocena:5
Powieść: Kryształy Czasu - Saga o Katanie. 2/10Powieść: Kryształy C...
Dodane przez czegoj w 22.08.2014
Odwiedzin: 5017
Komentarze: 0
Średnia ocena:3
Statystyki FusionTube
Wszystkie filmy: 67
Wszystkie kategorie video: 8
Najnowsze video: Sesja RPG #24 - Kryształy Czasu: Nowy jarl i próba
Najczęściej oglądany film: Prezentacja RPG: Warhammer Fantasy Role Play 3ed [6210 Odwiedzin]
Zobacz video
Profesjonalna gralnia graczy RPG Sesja RPG #5 - Kryształy Czasu: Grupa do zadań spe Zapowiedzi RPG na 2014 Powieść: Kryształy Czasu - Saga o Katanie. 2/10 Sesja RPG #15 - Kryształy Czasu: Zabawa z dawna oc Sesja RPG #21 - Kryształy Czasu: Grobowiec króla Sesja RPG #12 - Kryształy Czasu: Wyprawa do grobow Warhammer - Strona po stronie Sesja RPG #8 - Kryształy Czasu: Tajemnice starego Sesja RPG #17 - Kryształy Czasu: Przeklęta świątyn Sprawy rodzinne - rozdział 10 Sprawy rodzinne - rozdział 11 Pierwszy trailer KC Sprawy rodzinne - rozdział 1 Sesja RPG #1 - Kryształy Czasu: Wyspa złoczyńców
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

8art
22-03-2019 21:28
100 lat Namakemono

Keth
22-03-2019 18:50
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla Namakemono! Chili

Suriel
21-03-2019 14:38

Suriel
20-03-2019 21:31
Może oślepł od świateł i nie zdaje sobie do końca sprawy z tego co się wkoło dzieje...

Suriel
20-03-2019 21:24
A właściwie jej brak... Gra w stylu: żelazne mięśnie, stalowe nerwy, kamienne twarze. Nic go nie rusza.

TatTvamAsi
20-03-2019 21:11
No, główny bohater to tak kiepsko gra... ciągle ma tą samą emocję na twarzy Sad

Suriel
20-03-2019 18:07
Tak czy siak, dziękuję za info TatTvamAsi.

Suriel
20-03-2019 18:06
Nie lubię ale widziałam ze dwie kapitalne sceny w wykonaniu Frycza oraz Wieckiewicza. Bardzo naturalnie im to wychodzi. Natomiast główny bohater jest dla mnie jakiś niewiarygodny w tych scenach.

TatTvamAsi
20-03-2019 15:13
Ja widziałam. O ile lubisz vel chciałbyś zobaczyć klimaty narkotykowo-przest
ępcze to jest nawet w porządku; ma ładne graficznie wizje gdy bohater jest na haju

Suriel
18-03-2019 13:32
Oglądał ktoś może serial Ślepnac od świateł?

Kargan
17-03-2019 23:26
Ekhm... będę trochę lagował... wypuścili Division 2 Pfft

Suriel
16-03-2019 23:50
Zależy co czarują. Napisz do imć Czegoja.

NickPage
Najczęściej oglądane
deliad[7936]
czegoj[5454]
dretch[4062]
8art[3600]
koszal[3334]

Ostatnia aktualizacja
deliad
Sigil
8art
Oggy
czegoj

Wszystkie NickPage
Rzuć kostką