Bogowie neutralni-źli

Ich największa moc objawia się w szóstym miesiącu roku (Bgmaa–ran).

Bell

Bóg rabunku, oszustwa, kradzieży; opiekun złodziei i kupców.

Symbol: skrzyżowane sztylety.

Rasy: każda.

Charaktery: każdy nie-praworządny.

Profesje: wojownik, łowca, barbarzyńca, złodziej, zabójca, kupiec, kapłan, mag, czarnoksiężnik, iluzjonista, alchemik.

Ulubiona ofiara: złożenie w świątyni części łupów.

Cechy premiujące najgorliwszych wyznawców

  • Wzywając imię Bella, postać podczas wykonywania każdej złodziejskiej umiejętności, ma szansę większą o 20 pkt/50 pkt WI, że czynność się uda. Ci, którzy nie posiadają zdolności złodziejskich (itp. umiejętności ), zyskują stałą możliwość korzystania z nich (od 1 do 10 przy WI 50-99 % , 11-18 przy WI 100-149 % i 19-20 przy WI pow. 149%).
  • Raz dziennie/50 pkt WI,wzywając imię Bella w momencie zaistnienia jakiegokolwiek poważniejszego zagrożenia życia lub mienia wyznawcy,ma on 10%/50 WI, że wydarzy się sytuacja ,która pozwoli mu wyjść bez szwanku z opresji (o ile jest to możliwe).
  • Wzywając imię Bella, postać 1 raz w roku za każde 50% jej WI może przywołać ducha wiatru, który może wypełnić jej proste polecenie (ale nie zabierające więcej czasu niż 5 rund na 10 UM), typu zwiad ( utrzymuje telepatyczny kontakt), a także potrafi tworzyć dowolne cienie. Można też go wykorzystywać jako słaby wietrzyk. Działanie tego ducha wiatru jest ściśle limitowane przez czas jego istnienia, prędkość poruszania ( SZ= 100) i hermetyczność budowli.
  • Przy opracowywaniu konkretnego pomysłu, który ma przynieść np. większy dochód postać ma o 10 pkp ( %) 50pkt WI większą szansę jego wymyślenia w najbardziej skutecznej formie( w niektórych wypadkach sumuje się to z intuicją).

Morglith

Bóg umarłych, śmierci, martwiaków; władca umarłych dusz i strachu

Symbol: czarna czaszka.

Rasy: każda.

Charaktery: każdy.

Profesje: każda.

Ulubiona ofiara: spowodowanie czyjejś śmierci.

Cechy premiujące najgorliwszych wyznawców

  • Postać potrafi posługiwać się językiem zwanym Dawną Mową, choć nie jest w stanie nauczyć go innych ani w nim pisać.
  • Postać dysponuje działającym bez przerwy Ukryciem Witalności ( analogicznie do zdolności czarnoksięskiej).
  • Wyznawca jest niewrażliwy na większość przemian i zdolności martwiaków (np. wycie upiora,spojrzenie struchlca,taniec czarnotrupa, strach; ale nie duszenie,przetrącenie,wyssanie Energii Życiowej itd.).
  • Postać ma jedną możliwość za każde 50 pkt WI, jeżeli poprzednio w tej intencji złożyła udaną ofiarę i odmówiła Zauważoną modlitwę, że po jej śmierci w przeciągu k10 dni nastąpi jej Samowskeszenie, analogicznie jak w przypadku odpowiedniego czaru półboskiego ( a więc uwaga na Szok).
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *