Bany i insze kary

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 08 marca 2010, 10:27

To proste, zmieniły się zasady dotyczące banowania. Po pierwszym ostrzeżeniu pojawia się z automatu 60-dniowy ban.

Hauerine
Reactions:
Posty: 753
Rejestracja: 16 września 2009, 22:01
Kontakt:

Post autor: Hauerine » 08 marca 2010, 10:54

LOL. Pomijajac kwestie, że ostrzeżenie było całkowicie nieuzasadnione, to juz starożytni Rzymianie wymyslili, że prawo nie powinno działac wstecz.

Poza tym, gdybys spróbowal swoj styl wypowiedzi z eRPG forum prenieśc na dowolny portal (moze poza czymś w rodzaju wulgaryzmyiobelgi.pl, o ile tkaie cos istnieje) to dostałbyś serie ostrzeżeń i bana z automatu. Przeglądnałem stare tematy tam u was i okazuje się, że nie jestem pierwsza osobą, którą zwyzywałeś.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 08 marca 2010, 11:03

Szkoda czasu na przepychanki. Słowa prawdy nie ma w tym co napisałeś. Tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że słusznie otrzymałeś bana. Na erpg będzie spokojniej.

Widzę, że nauka poszła w las. Znów wdajesz się w słowne pojedynki. Po co? Nikt ci nie przyzna racji, niepotrzebnie do tego wracasz. Działaj na forum, jeśli tak ci na tym zależy. Ja się nie wzruszę, nie zapłaczę nad twoją dolą, adm chyba też nie, więc zbastuj i pisz w działach merytorycznych.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 08 marca 2010, 11:05

Panowie proszę bez wycieczek osobistych. Macie sobie coś do powiedzenia to na PW. Tutaj jeśli już musicie to przedstawiajcie propozycje jak kar i banów uniknąć. Dodatkowo nie przenoście swojego bagażu z innego portalu. Pozdrawiam i liczę na opamiętanie.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 08 marca 2010, 11:09

Kto nie panuje nad emocjami czegoj?
On za każdym powrotem z bana rozwleka przyczyny, wraca do nich, grzebie w nich patykiem. Po co?
Nie ja zaczynam te wypominki, nie ja zaczynam i nie ja fałszywie oskarżam.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 08 marca 2010, 11:13

Nasuwa mi się na jęzor przysłowie - mądry głupiemu ustępuje...
Teraz spróbuję popatrzeć z boku z kim mam przyjemność.

Hauerine
Reactions:
Posty: 753
Rejestracja: 16 września 2009, 22:01
Kontakt:

Post autor: Hauerine » 08 marca 2010, 11:42

Jedną z podstawowych zasad, na których opiera się nasza cywilizacja jest zasada nieretroakcyjności prawa. Już starożytni Rzymianie ujęli ją słowami "Lex retro non agit". Oznacza to mniej wiecej, że jak ktoś rok temu dostał mandat za złe parkowanie, a w tym roku podniosą karę za to wykroczenie to i tak nie będzie musiał dopłacać różnicy, bo z zasady ta podwyżka nie działa wstecz. W tej kwesti ewidentnie napisałem słowa prawdy.


W sprawie wyzwisk faktycznie to moze być wzgledne. Każdy jednak może sam stwierdzić czy w jego ocenie słowa typu, tu zacytuję: "jesteś fałszywym chamem", są wyzwiskiem, łamaniem netykiety lub regulaminu forum, który zakazuje obrażania innych uzytkowników, czy też nic z tych rzeczy. Ja osobiście uwazam, że takie teksty to wyzwiska i nie życzyłbym sobie by ktokolwiek sie tak do mnie zwracał, ani do nikogo tak nie piszę. Ale ponieważ ktoś inny moze interpretowac to inaczej, to przy okazji, by uniknąc nieporozumień zapytuje jak takie zwroty interpretuja tutejsi admini? To dośc ważne z punktu widzenia "jak kar i banów unikać".

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 08 marca 2010, 11:51

Z mojej strony - jeśli ktoś bezpośrednio rzuci w kogoś słowami "jesteś fałszywym chamem" to wywalę. Mam nadzieję, że takie pomysły nie przyjdą nikomu do głowy. I mam nadzieję również, że wywalony nie będzie się tłumaczył, iż etymologia słowa cham może wskazywać, że nie chciał obrazić, a fałszywy był użyty w innym kontekście.

Przy okazji chciałbym poprosić, żeby rozmówcy nie testowali siebie wzajemnie, kto pierwszy nie wytrzyma i rzuci tymi słowy. Podsumowując - bez prowokacji proszę.
Ostatnio zmieniony 08 marca 2010, 11:57 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 08 marca 2010, 12:29

Proponuję pożytkować posiadaną energię i czas na działania pożyteczne zamiast na nic nie wnoszące, zupełnie odbiegające od tematyki portalu spory. Jeśli większa grupa użytkowników chciałaby podyskutować na tematy niezwiązane właściwie z RPG, to najlepszy do tego byłby osobny temat. Ale to tylko moja opinia.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Shadowrunner
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 24 stycznia 2009, 18:27

Post autor: Shadowrunner » 08 marca 2010, 23:25

Tak trochę na offtopie, niekoniecznie serio:
jesteś fałszywym chamem
ale czy te słowa nie znaczą że: jesteś kulturalny (fałszywy cham to ktoś kto się podszywa pod chama :D )
"-Kat An!!! - najg?o?niej jak mog?a, sykn??a ci??arna orczyca.
-Kacie! Jeszcze raz spróbujesz mnie podgryza?! - doda?a uderzaj?c wielk? niczym bochen chleba pi??ci? w swój nabrzmia?y brzuch."
[sic!]

Hauerine
Reactions:
Posty: 753
Rejestracja: 16 września 2009, 22:01
Kontakt:

Post autor: Hauerine » 09 marca 2010, 09:10

Caly kontekst wypowiedzi nie zostawia jednak złudzeń by chodziło o jakieś komplementy.

ODPOWIEDZ