Bany i insze kary

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 24 lutego 2010, 09:14

Odniosę się do wypowiedzi Vanara:
Sposób wypowiedzi użytkownika Hauerine, szyderczo-ironiczny i do tego w protekcjonalnym tonie powinien może mieć tylko jedną konsekwencję - ban. Co też niniejszym czynię - bezterminowo.
Sposób wypowiedzi a wartość wypowiedzi to są dwie strony medalu. Pomimo że zaczepny styl wypowiedzi Hauerine mi również nie leży, a szczególnie traktowanie wszystkich z góry, to jednak uważam że większość jego postów wnosi dużo do tematów, niewygodne pytania i wytykanie palcem nielogiczności jest ważne i moim zdaniem winno przyćmiewać wydźwięk emocjonalny postów. Wszyscy tu jesteśmy już raczej dużymi chłopcami i zdarzy nam się rzucić mięsem, lub kogoś zaczepić. Obruszanie się na to myślę że jest infantylne. A strata w postaci jednego z nielicznych oponentów "swobodnej twórczości" jest imo niepomierna do zysków emocjonalnych. Inną sprawą jest już fakt że emocjonalne podejście do tematów o grach jest mocno przesadzone i wcale dobrze nie świadczy. Faktem natomiast jest że bronienie swoich racji często prowadzi do wzburzenia i pisania postów z gorącą głową

Konkludując. W dorosłym towarzystwie często po 30tce usuwanie kogoś z dyskusji bo nam się nie podoba jego styl jest błędem.
Możliwe, że moja obrona Hauerine, podyktowana jest tym, że bliżej mi do jego "konserwowej" wizji świata KC niż większość z Was. Jednak bardziej liczy się imo wartość merytoryczna, niż wartość emocjonalna prezentowanych wizji.

Edyta:
Jeszcze jedno, już do Venara:
Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia
...że tak powiem: kobyła u płota.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2010, 09:17 przez wasut, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 24 lutego 2010, 09:43

To ja w zupełnej opozycji do wasuta.
Niestety Hauerine zasłużył sobie jak nikt inny na całkowity ban. Na innych forach już jesteśmy postrzegani, jako portal, na którym "można wszystko" i nie jest to tylko opinia Mrufona.
Powiadasz, że merytorycznie Haeurine jest dość dobry i ja się z tym zgadzam. Prawda jest jednak taka, że wolę mieć (cytuję może być niedokładnie) "10 przeciętniaków niż jednego mędrca". O stylu Haeurine nie będę się wypowiadał, bo każdy go zna. Wypowiem się jednak na temat zatrzymania wszelkiej twórczości z powodu działalności tej osoby. Już kilku użytkowników napisało do mnie, że nie będzie wypowiadać się na portalu, bo szkoda im nerwów na utarczki słowne pod własnym adresem. Dzięki temu nowe teksty na portal prawie nie przychodzą. Mówisz, że portal położył nacisk na KC-towca, a ja twierdzę, że to właśnie Hauerine wymusił (pośrednio) ten sposób. W KC-towcu nie można nic napisać pod tekstem (wyciągać słówka, całe zdania). Jeśli przeszedł on przez redakcję, znaczy się, że nie był tragiczny (czytało go przynajmniej kilka osób - w tym Treant, którego uważam za sporego konserwatystę). Dlatego ludzie wolą pisać tam (jeśli już w ogóle mają pisać) niż tłuc się na słowa.
Dlatego konkludując uważam decyzję Venara za całkowicie słuszną. Może portal straci może zyska, czas pokaże, ale ja mam nadzieję, że będzie to czas spokojny i twórczy, a niezniechęcający do działania. Wystarczy nam "krzykaczy" w naszym życiu osobistym, żeby nie musieć ich tolerować w naszym hobby (i tak to robiliśmy za długo).

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 24 lutego 2010, 09:59

Nikt nie twierdzi, że posty Hauerine są pozbawione merytorycznej wartości (ja także należę do grona mówiących 'tak' rozbudowie systemu, ale 'nie' jego przebudowie). Chodzi o to, że wystarczy naprawdę odrobina dobrej woli, by pisać w taki sposób, aby dyskutanci nie mieli wrażenia, że traktuje się ich jak gówniarzy. Wszelkiego rodzaju napomnień było wystarczająco wiele, jednak Hauerine pozostał wierny awanturnictwu. Jego wybór.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 24 lutego 2010, 10:46

Absolutnie, w 100% zgadzam się z decyzją Venara i poglądem czegoja. Pomijam tu fakt iż sam zaplątałem się niepotrzebnie w konflikt z Hauerine. To mało istotne, bo zanim w ogóle zacząłem znów pisać na forum, to poczytałem nieco. Wtedy wrzał konflikt z Venarem. Od razu pomyślałem, że coś tu nie halo, jak pozwala się na portalu na taką bezczelność.

Można mieć rację, dobre pomysły, rzeczowe uwagi - ALE NIE MOŻNA WYRAŻAĆ ICH W TAKI SPOSÓB. Trzeba ostro ucinać chamstwo, ukrócać samowolki bezwzględnie, banować, kasować. Jak powiedział czegoj - chamstwa mamy na pęczki na co dzień, hobby powinno być od niego wolne. Tolerowanie takich typków to OZNAKA SŁABOŚCI.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 24 lutego 2010, 13:10

what napisał/a:
w pełni dopuszczalne jest tu wręcz dowlne jeżdżenie po systemie i jego autorze, włacznie z takimi rażacymi błędami w obliczeniach. No ale wytykanie tego to juz pewnie naruszanie godności wartościowego uzytkownika, który wiele wnosi bo pewnie zaraz ułoży nastepną profesje do KC.
Nieudolność i błędy krytyków można wytykać do woli, ale trzeba to robić bez porównywania ich do ludzi niespełna rozumu (w ekstremalnym przypadku). Zamiast ich zawstydzić, uderzyłeś w obraźliwy ton, co sprowadziło merytoryczną dyskusję do karczemnej sprzeczki. Niestety w zatarg wszedłeś również z częścią administratorów, bo zbyt wiele emocji i zapału wkładałeś w udowodnienie swojej (często słusznej) racji. Naprawdę można trafnie argumentować bez poniewierania innych i epatowania własną nieomylnością. A przede wszystkim jako konserwatysta, powinieneś szanować ustalone tu reguły prowadzenia dyskusji. Inni jakoś mogą, oczywiście do czasu, aż ich sprowokujesz.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 24 lutego 2010, 13:14

Treant wie co mówi. Pewnie tylko najstarsi wyjadacze portalu pamiętają nasz spór. Przekonał mnie do wielu własnych racji do tego stopnia, że wylądował w administracji portalu (chociaż były momenty, że miałem ochotę Go udusić). Jeśli ktoś ma ochotę być w jakimś miejscu autorytetem, to niech go buduje, a nie wykrzykuje.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 24 lutego 2010, 13:56

Dwie kwestie, żeby się nie rozdrabniać.
1. Cytat pod moimi postami. Nie bronię nikomu wyrażać własnej opinii. Wielokrotnie przyznawałem komuś rację zmieniając własne zdanie gdy jego poglądy były inne a argumenty mnie przekonywały. Czasami trwałem przy swoim choć nie zgadzałem się z opinią innych i nie przeszkadzało mi ich zdanie. "Każdy sobie..." więc spoko, wazne aby wypowiedzi były w odpowiednim tonie, jakim? wszyscy wiedzą o co mi chodzi. Ale tą jedną wypowiedzią przeholował i koniec. Jestem zmęczony takim postępowaniem i nie będę robił wyjątków dla osoby która traktuje mnie w ten sposób jak w poście który przelał czarę. Zapewniam, że nie było to działanie spowodowane emocjami. Wpis pojawił się 22-go o 7 rano, i dopiero po dwóch dniach zastanowienia podjąłem taką a nie inną decyzję. Rozważałem wszelkie za i przeciw, również to, iż niektóre wypowiedzi były rzeczowe, w temacie oraz ciekawe. Nawet to, że została mu zaproponowana współpraca przy KC-towcu była przeze mnie rozważana i domyślałem się jak będzie dalej. Ale to nie może być absolutnie wyznacznikiem pobłażliwości zwłaszcza że to nie pierwszy taki wyskok.
Więc o żadnej kobyle nie ma mowy wasut.

2. What - to mnie jeszcze pardziej utwierdziło w przekonaniu a słuszności mojej decyzji. Wcześniej Pfff teraz What. Bez komentarza Panowie.

Nie zamierzam więcej się tłumaczyć z tej decyzji, jak wspomnieli moi przedmówcy - jesteśmy dorośli więc zachowujmy się jak dorośli i okazujmy sobie wzajemny szacunek.

Pozdrawiam,
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 24 lutego 2010, 14:33

Venar - szpileczka z kobyłą była zamrzona bardziej jako żart niż zarzut Pozbycie się H. uważam po prostu za błąd ale taż nie oczekuje że będzie się rzucało ciągle grochem o ściane - zdanie Wasze znam i się w części z nim zgadam - swoje wyjawiłem gwoli ścisłości. Nie bronie H. dlatego że to jakiś mój pan-brat a raczej z mojej potrzeby aby pojawiało się mocno opozycyjne stanowisko, do wielu rzeczy które się tutaj pojawiają, a od teraz może tego braknąć.
Szkoda i tyle...

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 24 lutego 2010, 14:36

Niech pojawia się opozycja, niech krytykuje pomysły, ale z umiarem. Krytyka tak, ale nie za wszelką cenę. Wreszcie należy odróżnić krytykę od malkontenctwa, narzekancji, niekończącej się kontestacji wszystkich i wszystkiego co pochodzi z innej stajni.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 24 lutego 2010, 14:44

Tu nie chodzi o krytykę, a o sposób jej przedstawienia. Pisałem już to do Hauerine, ale powtórzę to tutaj publicznie. Jak mogę zrozumieć argumenty rozmówcy, jak za nim doczytam do końca, mam ochotę "rozwalić" rozmówcę?

Jedyne, co mnie uspokaja to te trzy kuleczki z banerka poniżej.:D
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2010, 14:47 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 24 lutego 2010, 14:52

No o to mi chodziło - o jakość krytyki, sama jej obecność jest wręcz potrzebna - nie popada się w samouwielbienie ;)

Te kuleczki Cię uspokajają? Tu się popiszę znajomością literatury - "Mnie najbardziej uspokaja widok rudych włosków na damskim łonie" - Jaskier Wielki. ;)

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 24 lutego 2010, 23:16

Jak mogę zrozumieć argumenty rozmówcy, jak za nim doczytam do końca, mam ochotę "rozwalić" rozmówcę?
Sugeruję neospazminę a potem doczytać jeszcze raz, na spokojnie i jest to ogólne zalecenia dla większości z Was. Resztę napisał wasut.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2010, 23:55 przez Oggy, łącznie zmieniany 1 raz.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 24 lutego 2010, 23:48

Sugeruję neospazminę a potem doczytać jeszcze raz
Dziękuję i już biegnę po lekarstwo. :D

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 25 lutego 2010, 07:44

Czegoj odpalcie jakiś moduł do forum, dzięki któremu można by było strzelać do tych kulek. Aż się proszą :)
Dziękuję i już biegnę po lekarstwo.
Przyjdź do mnie po luminal w czopkach :D


Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 25 lutego 2010, 09:56

Mruf od kuleczek się odczep. Mnie uspokajają. A co do czopków - macie sprzedaż wysyłkową?:D

ODPOWIEDZ