Gry on-line - co i jak? - czyli początki

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 02 czerwca 2014, 17:47

W związku z tym, że coraz częściej pojawia się temat wspólnego pogrania w jakąś grę on-line pozwolę sobie zamieścić nowy temat.

Na razie pojawił się stracraft (linki do pliku instalacyjnego oraz szersze info zarzucę dziś wieczorkiem)
oraz coś przębąkuje się o MTW II. Jakby ktoś kompetentny wypowiedział się w tym temacie byłoby miło (Araven).
Jak grać, skąd pobrać instalkę (jeśli da się z sieci) i ewentualnie jakaś krótka informacja dla nooba takiego jak ja (w tym temacie), który chciałby spróbować. Nigdy wcześniej w to nie grałem.
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2014, 18:02 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 02 czerwca 2014, 20:28

w Medieval II Total War. Nie da rady online.
Można sobie savy wysyłać, ale to nie to samo.
Cóż grę należy nabyć , najlepiej pudełkową, bo z wersją steam są niekiedy problemy z modami, a właśnie mody trzymają Medka przy życiu.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 02 czerwca 2014, 22:15

Bitew w trybie taktycznym też nie da się grać online? Dałbym sobie głowę uciąć, że tak... :|

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 02 czerwca 2014, 22:46

Bitwy się da, są turnieje nadal. Ale kampanii jako takiej się nie da. Ale nigdy nie grałem online, oglądałem tylko relacje z bitew.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 02 czerwca 2014, 23:04

Trochę o samym starcrafcie:

Plik do pobrania:
http://www.krysztalyczasu.pl/download/t ... rCraft.exe

W razie problemów adres alternatywny:
http://chomikuj.pl/ghostx/Gry/StarCraft+-+Lan+Party

Tam również są pliki przydatne przy problemach z kolorami w grze. Wszystko jest również opisane co to za plik. Łatwo zainstalować i tak dalej. Problem z tym, że po zainstalowaniu można tylko grać samodzielnie, bo batlle.net nie przepuści. Teraz pytanie co zrobić dalej, żeby zagrać ze znajomymi. Never podsunął mi programik http://www.tunngle.net/index.php?l=en służący do tworzenia sieci lokalnych, jednak nie mając możliwości z kim grać nie wiem jak to dalej wypróbować. Jeśli znajdą się chętni z chęcią bym podziałał dalej.

Na chomiku widzę również wersje Medieval II Total War (pirackie), ktoś ma pojęcie, czy one działają? Ciekawe czy na tych wersjach da radę pograć on-line.
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2014, 23:13 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 03 czerwca 2014, 11:47

Na piratach MTWII często nie chcą działać mody, i granie online także odpada.

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 03 czerwca 2014, 22:00

Tak to się zgadza, że należy mieć oryginalnego MTW, najlepiej kupić w empiku lub saturnie za 30 złotych, bo mody oferują rozrywkę tak jakbyście kupili z 15 różnych gier.

Online nie pogramy, bo kampanii w tej wersji gry nie da się prowadzić przez sieć. A po za tym byłaby długa. Tutaj polecam system na podstawie savevów, sreenów lub innych rzeczy. Wybrać moda, określić kampanię, założenia i próbować coś ugrać;).

Dlaczego zainteresowałem się modami do MTW II?

Od jakiegoś już czasu szukam na potrzeby nowych (ciekawych) pomysłów pod rasy/jednostki do KC, czy też nacje (inaczej mówiąc inspiracji).

I niestety przechodzę wiele rozczarowań, bo mody do MTW bazują w głównej mierze na ludziach, walki zła z dobrem (czerń i biel).

Czym różni się jedna frakcja krasnoludów od drugiej?
- Zamieszkuje inny rejon na mapie kampanii
- Obstawa wodza inaczej się nazywa i istnieje unikalna jednostka gwardii krasnoludzkiej uzbrojona w dwuręczne młoty bojowe...

Naprawdę bardzo oryginalne są te rozwiązania (mówię o Third Age).
Wojny rasowe powodują, że dana nacja jest jednorodna przez to szybko się nudzi

Call of Warhammer (przenosi nas w świat warhammera) może i mają niektóre oryginalne pomysły, ale one należą do świata Warhammera przez co nie pasują do KC. Z mojej strony powiem, że jest sporo bugów, kampania jest trudna, bitwy epickie, a nacje znacznie się od siebie różnią.

Thera legacy of the great thorment - charakteryzuje się unikalnym światem, co przy modach jest na + (wreszcie nie tolkien, nie warhammer, nie nasza planeta, czyli duży plus za bycie oryginalnym).

Umożliwia nam prowadzenie walk typu aztecy kontra krzyżacy, mongołowie vs uruk-hai, rzymianie kontra husaria itd. Pozwala sprawdzić jakie założenia technologiczne, taktyczne i strategiczne były dobre, a które nie.

Cóż to są mody, w które grałem samemu. Polecałbym wybrać 1 mod i zorganizować fajną kampanię na kilka osób.

Jest jeszcze mod, co nas przenosi do świata Gry o Tron, ale nie próbowałem i mam pewne obiekcje (podobne frakcje i jednostki).

---

Starcraft zawsze i wszędzie. Bardzo fajny pomysł i genialnie by było gdyby padły konkretne propozycje gry. http://www.tunngle.net/index.php?l=en

Jest to stronka, gdzie można pobrać coś w rodzaju Hamachi (a jest stabilniejsze i bardziej przyjazne dla komputera). Polecałbym właśnie grać przez takie coś (nazwy fachowej nie znam).

---
heroes 3 - wiadomo, klimat w czystej postaci, tym dłuższy czas rozgrywki im mapa większa
---
Age of Wonders 1,2,3 - też fajna trylogia gier fantasy (turowa, taka zabawa może być czasochłonna).
---
Warcraft - też chyba każdy zna tą grę.
---
Disciples 2 lub 3

Na początek polecałbym RTS, a nie turówki z uwagi na czas rozgrywki, na początek odradzałbym długie gry turowe, gdzie możemy się łatwo zniechęcić;).

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 03 czerwca 2014, 22:14

Potwierdzam, że turówki z racji przeciągania tur są niezdrowe, zdecydowanie jakiś RTS. Starcraft gotowy do użycia - kto chętny i ewentualnie kiedy?

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 05 czerwca 2014, 01:05

cóż, u mnie z powodu sesji w tym tygodniu będzie słabo, może sobota albo niedziela, ale nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć

grubshy
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 30 grudnia 2015, 14:27

Post autor: grubshy » 22 stycznia 2016, 14:06

Wskrzeszam temat, bo post jest o wskrzeszonej grze - grupa pasjonatow, postawila prywatny serwer juz nieistniejacego oficjalnie Warhammera Online. Duzo roboty jeszcze przed nimi, ale stary klimat czuc.

http://www.returnofreckoning.com/
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 20 lutego 2016, 00:42

z miłą chęcią zobaczę :)

Połączony z 20.02.2016 00:46:55:
a jeżeli chcecie pograc w coś szybkiego razem polecam Torchlight II. Sam grałem z kilkoma znajomymi i naprawde przednia zabawa
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2016, 00:46 przez vampire1308, łącznie zmieniany 1 raz.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 03 lutego 2017, 15:33

Przymierzam się do zabawy w zdigitalizowaną planszówko-karciankę p.t. Gremlins, Inc. Czy ktoś z obecnych zagrywa sobie w to mniej lub bardziej regularnie?
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

ODPOWIEDZ