Sesje on-line próba reaktywacji

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 29 stycznia 2018, 11:33

W niedzielę zainaugurowaliśmy niedzielne pogaduchy, które mam nadzieję mogłyby się przerodzić w sesje onlinowe (oczywiście same pogaduch też mile widziane). Pytanie czy znajdą się chętni do tego typu zabawy.

Co trzeba mieć? - wystarczy na początek Messenger. Sprawdziliśmy ja działa to na 4 osoby i szczerze mówiąc było spoko. Warunek niezbędny - stałe łącze. Właściwie można to spokojnie obsługiwać z telefonu z aplikacją. Także jest szansa na jakieś cykliczne spotkania (można wyjść nawet do kibla, żeby nie przeszkadzać rodzince).

Teraz drugie pytanie - dla kogo? Najpierw trzeba poszukać chętnych - czyli MG i graczy. O ile z tymi drugimi pewnie nie będzie problemu o tyle z pierwszymi może jakiś być. Swego czasu chłopaki grali przez skype, obecnie spora część korzysta z facebooka i wtedy bez problemu można korzystać z Messengera oraz nawet utworzyć grupę na FB, żeby łatwiej dogadywać się w sprawie ewentualnych sesji. Oczywiście będzie można i tutaj umawiać się.

Zastanówcie się czy macie ochotę na tego typu zabawę i zgłaszajcie się. Ze swojej strony mogę zaproponować jednostrzałówkę w autorskim systemie UFO opartej na kultowej grze komputerowej. Jakby ktoś miał jakieś pomysł lub potrzebował jakieś pomocy proszę śmiało pisać.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 29 stycznia 2018, 23:01

Ja się piszę na sesje online pod warunkiem że uda mi się przeskoczyć problemy techniczne. System dowolny, pod warunkiem że będzie z klimatem, mogę KC, WOD, WH40K, Cp2020, mogę smażyć naleśniki, zrobić komuś seks analny i nauczyć budowania kominka, mogę to wszystko.... zaraz, zaraz. Cofam te ostatnie, pomyliłem forum... jak za dużo okienek w przeglądarce ma człowiek otworzonych to zaraz się gubi...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
dretch
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 13:24
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: dretch » 30 stycznia 2018, 09:08

Ja również z chęcią pogram :) lepiej wieczorami w tygodniu w weekend ciężej ale może się udać
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degenesis.com/character-en/i ... a6aa74c071

**
ECO - Stra?nik miejski Ostrogaru
http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=353

--
Je?eli pad?e?, szybko wsta?, bo jeszcze Ci dokopi?.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 31 stycznia 2018, 13:52

Coś... jakoś. .. brak większego ruchu wtym biznesie. A ja nawet Messengera żem zainstalował.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 31 stycznia 2018, 14:01

Możemy się w niedziele ustawić i zdecydować w co gramy, kto prowadzi itp.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 01 lutego 2018, 22:54

No dobra Panowie, czas prawdy nastał. Na ile macie gotowe Czegoju to ufo,a wy 8artcie tego wapierza. Keth, może juz pora stracić dziewictwo erpegowe w sesjach live?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 02 lutego 2018, 09:24

Teoretycznie to nie wiem. Jeśli jesteście gotowi do testowania to mam nietestowaną (i nieskończoną) opcję tworzenia postaci bez współczynników. Gracze opierają się na samych umiejętnościach. Jest to o tyle wygodne, że w wojsku nie ma miejsca na gości, którzy się do niego nie nadają, więc współczynniki powinny być przynajmniej średnie. Dlatego też nie ma potrzeby sprawdzać, czy gość ma np. siły 3 na 20. Taki gość zwyczajnie do wojska nie wchodzi. Tak to sobie wymyśliłem. Testy opierają się tylko i wyłącznie na k6 a raczej na kilku k6 i liczeniu sukcesów. Właściwie pierwsza przygoda miałaby się opierać na maksymalnie 3 graczach, ale to raczej mini przygoda niż pełnowartościowy scenariusz. Mogę starać się to jeszcze bardziej dopracować, albo możemy popłynąć na tym co jest. Tak czy inaczej to tylko i wyłącznie kwestia tego, czy znajdą się gracze. Od razu mówię, że potencjalni chętni będą królikami doświadczalnymi a nie będzie to łatwy poligon.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 02 lutego 2018, 15:43

Zapomniałem ze mam wyjazd na jakieś urodziny i wracam w niedzielę, w bliżej nie określonym stanie psychiczno-fizycznym.

Muszę też przekroczyć problemy techniczne... :|
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 03 lutego 2018, 22:16

Witam. Jesli jest jeszcze jakies miejsce to tez bym zagral online: team speak (mam wlasnego), discord, tabletop, skype. Moge poprowadzic i zagrac ale tylko od Poniedzialku do czwartku w godzinach wieczornych od 21 do pónocy vzasu polskiego. Jeliby Wam pasowalo to dajcie znac.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 03 lutego 2018, 22:17

Ty łobuzie się lepiej tłumacz, gdzie tyle czasu byłeś, czemu nas porzuciłeś i czy naprawdę nie tęskniłeś!!!

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 03 lutego 2018, 22:26

Musialem sobie dac spokoj z KCetami a i wy sobie wietnie sami radziliscie. W pbf-ach nie potrafie sie odnalezc niestety ale online bym pogral w ostatecznosci tez poprowadzil choc troche zardzewialem.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 04 lutego 2018, 21:31

Powolutku zbieram chętnych na sesję UFO. Myślę, że 8art raczej zagra. Szukam jeszcze ze dwóch straceńców. Przy okazji chętni mogą zajrzeć tutaj https://docs.google.com/document/d/1Jw_ ... sp=sharing To mały obraz tego w co będziemy grali

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 04 lutego 2018, 22:21

Ja też się piszę jak będzie miejsce. Kiedyś grałem w UFO u Czegoja i dobrze wspominam :) nie wiem na ile zmienił to co było :)

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 04 lutego 2018, 22:50

Byłbym zainteresowany tylko muszę wiedzieć kiedy będziesz prowadził. Jak napisałem dwa posty temu, mam ograniczony grafik na granie online. Jeśli Ci pasuje to z chęcią spróbuję.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 08 lutego 2018, 14:13

Dobra dziś jest czwartek więc trzeba podjąć pierwsze kroki przy próbie reaktywacji sesji on-line.

Tworzenie postaci będzie odbywać się w niedzielę od 20.00. Komunikatorem obowiązującym będzie Messenger. Dlatego potencjalni gracze oraz zainteresowani słuchacze powinni wcześniej założyć konto i zgłosić się do mnie, 8arta, Ketha, Suriela z prośbą o dodania do grupy - inaczej nie będą mogli uczestniczyć w tej inauguracji.

Będziemy grali na autorskim systemie UFO (na dodatek niepełnym), więc będzie jeszcze sporo zapytań i niedoróbek. Chodzi o to żeby przetestować, czy w takiej formule uda się zagrać. Link do powstającego systemu jest zamieszczony w poście 12 w tym temacie. Będziemy grali w niedzielę wieczorkami, a przynajmniej moja sesja wtedy będzie się odbywać.

Od teraz możecie się zgłaszać już oficjalnie, żebym wiedział z kim będę miał przyjemność pobawić się. Najlepiej od razu z propozycją postaci. Od razu mówię, że zamierzam poprowadzić jednostrzałówkę, jednak jeśli zabawa spodoba się, to jestem otwarty na ewentualną kontynuację.

Także ten tego - sezon na reaktywację sesji on-line uważam za otwarty.

Krótka informacja fabularna dla graczy:
Gramy osobami z teraźniejszości, które się wzajemnie znają. Przekonani są, że UFO nie istnieje, a wasza praca jest łatwa miła i przyjemna, bo dostajecie kasę za oglądaniu filmów o UFO oraz całe dnie spędzacie na siłowni i strzelnicy. Wasz przełożony to Czubek (tak go nazywają) i chyba mają rację. Gramy na terenach Polski, a organizacja do której należycie to X-grom. Także tyle na początek, a reszta to już podczas sesji.

Pozdrawiam i czekam na zgłoszenia.

ODPOWIEDZ