Sesja KC online - Wyspa Mew

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 22 sierpnia 2018, 13:41

Przeleję posta z FB:

Jakiś czas temu wyprowadziłem się do innego miasta i przestałem grać w RPG. Teraz chcę wrócić, ale na trochę innych zasadach: mają to być sesje online, które będę publikował w Internecie. Podjąłem już jedną próbę, ale trafiłem chyba na zbyt zajętych ludzi (do tego doszło trochę problemów technicznych, bo w trakcie sesji wysiadał mi mikrofon) i od początku lipca zagraliśmy tylko raz, a zależy mi na regularnym graniu. Dlatego postanowiłem, że spróbuję znaleźć graczy tutaj. Konkrety: gramy w KC, ja prowadzę, na zasadach lekko zmodyfikowanych w stosunku do MiM-a (Księga Profesji, Księga Magii - to podstawa). Szukam graczy starszych (najchętniej 30+, sam mam 35 lat), ale nie wykluczam nieco młodszych. Znajomość systemu nie jest wymagana, ale nie łudzę się, tutaj wszyscy raczej go znają. Wymagany dostęp do neta, kamera, mikrofon, discord (darmowe oprogramowanie), roll20.net (strona www) i wolny czas - docelowo chciałbym grać wieczorami co tydzień. Reszta kwestii do ustalenia. Jeśli są jacyś chętni, to zapraszam do kontaktu, w razie pytań - zachęcam do ich zadawania.
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2018, 17:16 przez BAZYL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 22 sierpnia 2018, 17:15

Mnie wszystko pasi. Problem moze byc jedynie z wolnym czasem, bo tego towaru mam deficyt. Termin dla mnie niedziele wieczor, ale tez nie jestem w stanie zagwarantowac kazdego tygodnia.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 22 sierpnia 2018, 17:27

Jeśli będą chętni należałoby zrobić jakieś spotkanie organizacyjne a potem spróbować. Nie wiem, czy sam pomysł publikacji mi pasuje, bo niestety ja lubię sesję dla zabawy a nie mega klimatyczne, także mam pewne obawy czy się nadam. Jednak spróbować mogę.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 22 sierpnia 2018, 18:18

Ja sobie od czasu do czasu streamuję, wiem jak jest na początku, ale potem przestaje się na to zwracać uwagę. Nie ma się co bać. Zresztą część techniczną zostawcie mi, Wy będziecie się tylko bawić, nie ma obowiązku integrować się z ewentualnymi widzami, których na początku nawet nie będzie zbyt wielu. Dla mnie też to poniekąd nowa sytuacja, więc nie zamierzam tego reklamować czy promować od razu.

Co do terminów to jest do ustalenia - na pewno wieczory, bo się pracuje, który dzień - to też do ustalenia. Mi praktycznie każdy pasuje, ale w niedzielę jest zwykle inna duża sesja online, nie chciałbym jej robić konkurencji. Ale konkretny dzień to do ustalenia, jestem w tym względzie elastyczny. Chciałbym grać regularnie, jak z moją starą ekipą, ale rozumiem że nie zawsze każdy może, zdarzają się sytuacje losowe. Zresztą teraz nie gram wcale, więc nawet jak wypadną dwie sesje w miesiącu to i tak będę zadowolony ;)

Ja na sesjach preferuję fabułę i zagadki, ale w tym względzie jestem elastyczny - jak chcecie demonicznej hordy, to dostaniecie same demoniczne hordy. Nie staram się robić na siłę klimatu, bo klimat nie zawsze równa się dobrzej zabawie, a dla mnie dobra zabawa jest najważniejsza. Jak ktoś chce oglądać coś klimatycznego to niech idzie do kina, to ma być sesja rozrywkowa (ale bez głupawki w stylu gimnazjum). Poza tym powiedzmy sobie szczerze, nie mam głosu Piotra Fronczewskiego i nie jestem aktorem, żeby samym głosem robić klimat.

Jeśli chodzi o chętnych to opcji mam kilka: 3 osoby (graczy) zadeklarowane na stałe, ewentualnie 4-5, z założeniem że niektórych czasem może nie być (mam na to pewne fabularne rozwiązanie). Mam też opcję zapasową, jeśli nie uda się zgromadzić "aż" tylu chętnych :)

To tylko takie luźne myśli, szczegóły do ustalenia w ramach tego "spotkania", o którym pisze czegoj.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 22 sierpnia 2018, 22:05

Jestem zainteresowany. Muszę tylko zainwestować w kamerkę, i mogę się bawić.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 22 sierpnia 2018, 22:40

Zazdraszczam możliwości :), ale nie mam czasu :(

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 23 sierpnia 2018, 08:32

Zostałem zapytany na PW o trailer sesji, to bardzo trafne pytanie, więc pozwolę sobie tutaj przekleić jakie opcje są brane pod uwagę:

1. Kampania miejska (oczywiście z wypadami w plener) - opcja z naciskiem na miejską politykę, interakcje z NPC-ami, poznawaniem miasta (Tagara Szara) i jego historii. Ta opcja miała być w dużej mierze oparta o gotowe scenariusze z MiM-ów itp., moich opublikowanych i przygotowywanych specjalnie pod Tagarę Szarą. Raczej dla neutralnej drużyny, ale nigdy nie skupiałem się przesadnie na charakterach. Domyślnie zakładam ze ta opcja odpada, głównie z tego względu że Lustro Melerusa, czyli przygoda wyjściowa, jest tutaj dobrze znane, podobnie jak inne moje przygody, MiM-y itp.

2. Kampania o której nie chcę pisać na początek zbyt wiele. Punkt wyjścia jest taki, że każdy gracz wymyśla sobie za co jego postać została skazana. Zasłużenie lub nie, wrobiona lub nie, sprawiedliwie lub nie - wszystko zależy od gracza. Przygoda zaczyna się, gdy prawomocnym wyrokiem każdy z graczy (osobno) jest skazany na śmierć (w dowolny sposób) i oczekuje w celi na wyrok. Kampania dość śmiertelna (nie z założenia, z powodu deklaracji graczy; wyznaję zasadę, ze jeśli w lesie stoi tabliczka z napisem "nie wchodzić, 100 trolli", to gracze mogą tam wejść, ale muszą się liczyć że te sto trolli tam jest i akurat bardzo nie przepadają za obcymi - to oczywiście tylko głupi przykład), skupiona na postaciach i eksploracji - z możliwością płynnego przejścia w świat wielkiej polityki, gdy gracze osiągną progowy poziom doświadczenia i tego zechcą. Prowadziłem to w Gorzowie, dla mojej starej ekipy i wyszło naprawdę nieźle. W tej chwili to mój faworyt do prowadzenia.

3. Kampania heroiczna trochę w klimatach Conana - gracze zaczynają w mieście barbarzyńców (Ora-gar) między zwaśnionymi hordami i zaczyna się wielkie mierzenie kutasów w postaci polowań na dzikie stwory w Górach Gigancich (może otarcie się o Labirynty Śmierci na wyższych poziomach), penetrowania zaginionych miast, bezczeszczenia świątyń i uganiania się za nieprzebranymi skarbami. Ten pomysł jest jeszcze w powijakach, przyszedł mi do głowy całkiem niedawno i dopiero sobie go w głowie układam.

4. Cokolwiek innego będą chcieli gracze, co pewnie sprowadzi się do jakiejś hybrydy opcji 1-3.


I jeszcze jedna sprawa - nie patrzcie na sesje przez pryzmat BAZYLa - większość życia prowadziłem i grałem w bardzo hermetycznej grupie i wiem z doświadczenia, że nie każdemu ten sposób prowadzenia musi przypaść do gustu. Staram się być elastyczny i się rozwijać, ale zawsze to będzie nowe doświadczenie z nowymi graczami i moja druga sesja w podobnej formie (gdzie pierwsza wyszła słabo przez problemy techniczne po mojej stronie). Tak że luz, bez spiny, i bez wygórowanej presji na MG ;)

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 23 sierpnia 2018, 08:53

Presji nie będzie. Ważna fajna zabawa.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Balgator
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 14 października 2009, 13:54

Post autor: Balgator » 23 sierpnia 2018, 21:35

Jestem bardziej niż zainteresowany :) Grałem i prowadziłem chyba ostatnio z 5 lat temu. Zardzewiałem.

A my się, Bazyl, znamy osobiście, z czasów, kiedy pisałem kilka recenzji i opowiadanie do Tawerny.

Pomimo obowiązków i już słusznego wieku (już bliżej 40-tki niż 30) myślę, że wieczorem jakiegoś dnia znajdę czas na sesję KC.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 24 sierpnia 2018, 08:52

Cześć Dominiku, pamiętam Cię doskonale, poznaliśmy się w Bielsku i to było naprawdę dawno temu :) Nie wiem czy teraz na ulicy bym Cię poznał, chyba że przez te 15 lat zachowałeś fryzurę z tamtych czasów ;)

Dziękuję wszystkim za tak liczne odpowiedzi, przyznam że się nie spodziewałem takiego odzewu. Za chwilę roześlę do wszystkich wiadomości organizacyjne, bo przyznam że chciałbym zacząć jak najszybciej. Jeśli ktoś nie dostanie wiadomości, albo ktoś śledzi wątek, ale na razie się wstrzymał ze zgłoszeniem, niech pisze do mnie na PW.

Awatar użytkownika
dretch
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 13:24
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: dretch » 24 sierpnia 2018, 13:32

Jestem za tylko kamerkę muszę kupć:/
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degenesis.com/character-en/i ... a6aa74c071

**
ECO - Stra?nik miejski Ostrogaru
http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=353

--
Je?eli pad?e?, szybko wsta?, bo jeszcze Ci dokopi?.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 24 sierpnia 2018, 18:44

Poslucham z chęcią ale powiem szczerze, że mam problem z internetem (słabe łącze). Zatem wszelkie sex kamerki u mnie opadają. Tylko nasluch jęków, pokonanych wrogów oczywiście. .. ;)
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 25 sierpnia 2018, 19:56

Sesyjka online w KC. Na to właśnie czekałem. Jestem chętny. Kiedyś graliśmy razem w Gorzowie jedną sesyjkę.
Ostatnio zmieniony 25 sierpnia 2018, 20:03 przez deliad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 25 sierpnia 2018, 21:27

Pamiętam, Piramidy. Skoro jesteś chętny, to nie mogło być tak źle ;)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 27 sierpnia 2018, 11:34

Jakieś terminy sesji?
Że tak wsadzę kija w szprychy. Bo wszystko zawsze fajnie, póki nie dojdzie do konkretów.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ