Skype - KC - Szkwał cz. 2

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 21 maja 2012, 15:27

Ze względu na to, że pierwsza sesja nie pozwoliła zakończyć przygody zapraszam na część drugą . BG nie będący uczestnikami akcji podczas pierwszej części (czyli Oggy, Goldwin) mogą się dołączyć, aby pomóc w rozwikłaniu zagadki pływającej wyspy.Przewiduję, że zostało jakieś tak 1 max 2h gry w Szkwał.

Po ukończeniu przygody "Szkwał" szebeka Granit dotrze w końcu do Ag-coto-gar. Z tego też powodu nie będzie przygody np. w tym tygodniu bo jeszcze nie opracowałem tego się będzie działo dalej. Oggy pisał też że do 11 czerwca ;] jest niedostępny (wyjazd) więc sesja w granicach do 11 czerwca z pełnym składem nie będzie możliwa.

Jeszcze jest opcja, że kończymy przygodę w takim składzie jaki mamy teraz czyli nospe i deliad gdzieś na tygodniu i później czekamy na wszystkich.


[table][tr][td]
Obrazek
[/td][td]
[center]Szkwał cz. II[/center]

wstępny termin: XXX czerwiec , godzina 22.00

Aktualny skład zespołu to:
Deliad
Nospe

i dołączą o ile się uda
Goldwin
Oggy



czy ktoś jeszcze ??

Oczywiście będę sterował sesją jako MG
[/td][/tr][/table]


Czekam na propozycje co do terminu następnej sesji,


[center]W poprzednim odcinku[/center]
Szebeka 'Granit' płynąc pomiędzy wyspami Orkus Tan a Orkus Wschodni i wpada w gwałtowną burzę, często spotykana w tym akwenie o tej porze roku. W czasie trwania szkwału na pokład dostało się kilkanaście drobnych morskich drapieżników (kilpy), odpartych przez załogę, tu gracze nie motali się do akcji bojowych. Niestety w czasie walki stwierdzono uszkodzenie steru - zablokował sie i z tego też powodu statek popadł w niekontolowany dryf.

Na jego skutek jednostka osiadł na mieliźnie położonej pomiędzy wyspami. Jest to jedna z wielu pływających wysp - łach piasku, czasem kilkukilometrowej długości, przepychanych przez prądy morskie po wewnętrznych morzach archipelagu.
Krótkie rozeznanie pozwolił stwierdzić że statek wbił się dosyć głęboko, ale można go odkopać. Jednak pojawił się problem ze stabilnością kadłuba podczas odkopywania. Statek może się przewrócić. Zaś ster zablokował się z powodu wkręconego ciała kilpy w drąg prowadzący ster oraz w przestrzeń pomiędzy kadłubem i sterem.
Przeszukując okolice gracze natrafiają na wcześniejszy efekt działalności pływającej wyspy - niecałą milę od szebeki tkwi w piasku na wpół zakopany wrak, który może stać się dawcą drewna na podpory. Niestety podczas szabru drewna z wraku, 'Granit' pada ofiarą ataku kilku martwiaków (utopce ) . Gracze akurat nie biorą w walce udziału (byli przy zespole grabiącym drewno). Powrót i stwierdzono, że trzech marynarzy - krasnoludów padło podczas walki. Zabito także kilka atakujących utopców. Zaczyna się lekka nerwówka. Czy uda się odkopać statek przed kolejnym atakiem?
Szybki powrót po drewno i podczas drugiego kursu (przed wieczorem) gracze stwierdzają, że nie będą siedzieli i patrzyli na krasnoludy mozolnie wydobywające drewno z kadłuba wraku. Odłączają się od tego oddziału i wracają w stronę szebeki Granit.
I tu, podczas przebieżki wybrzeżem wyspy, atakuje ich dwóch utopców. Krótka, ostra i krwawa walka. Jeden z graczy kończy mocno poturbowany, z poważnie złamaną ręką i poobijaną klatką piersiową. Drugi graczy wychodzi ze starcia bez szwanku. Udaje się jednak pokonać napastników.
Docierają ( połamany gracz zostaje doniesiony gdyż stracił przytomność) do 'Granitu', zostają opatrzeni. Powoli zapada noc, a nie udało się jeszcze odkopać w wystarczającym stopniu kadłuba. Dokoła statku rozstawiono na stojakach smolne łuczywa.
W międzyczasie, podczas rozmów z załogą i kapitanem, gracze dowiadują się kilku rzeczy na temat kultu bogini mórz El -amarny co daje im pewne nadzieje na przeżycie zbliżającej się nocy oraz wyrwania się z piaszczystej pułapki...

techniczne uwagi:
[olist=1]
Rollujemy nadal z użyciem: http://www.catchyourhare.com/diceroller/, hasło do rollera bez zmian czyli szkwal.
Gramy na zasadach walki opisanych tutaj: http://www.krysztalyczasu.pl/articles.p ... cle_id=356
dopisze więcej jak coś wpadnie
[/olist]


p.s.
rysunek pochodzi z DeviantArt

http://objectix.deviantart.com/art/Wrec ... eck&qo=188

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 21 maja 2012, 15:53

ghasta ja wpisuję się na wielkiego brata przy przygodzie w Ag-coto-garze. Ja tam zwyczajnie muszę być. Jeśli dopiszesz jakieś dodatkowe rzeczy to koniecznie musimy to zmontować jako jakiś ładny pdf. Takie miasto musi być wersją kanoniczną - hehe

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 21 maja 2012, 16:48

czegoj napisał(a):
ghasta ja wpisuję się na wielkiego brata przy przygodzie w Ag-coto-garze. Ja tam zwyczajnie muszę być. Jeśli dopiszesz jakieś dodatkowe rzeczy to koniecznie musimy to zmontować jako jakiś ładny pdf. Takie miasto musi być wersją kanoniczną - hehe
Nie widzę przeszkód, zapraszam. Wykorzystam pewnie coś z tego artykułu, który Ci wysłałem. Później obrobi się całościowo opis.

Goldwin
Reactions:
Posty: 645
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 19:36

Post autor: Goldwin » 21 maja 2012, 19:38

To już zależne od Deliada i Nospe jak i kiedy dokończycie, zobaczymy. Najwyżej poWielkoBratujemy :)

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 22 maja 2012, 21:38

Siepściłęm. Mogłem przygody powiązać z wątkami z Żyjącej Orchii :]. Ehh Trochę jestem na siebie zły teraz.

Coś widzę chłopaki nie zauważyli nowego wątku, pogonie ich i może ustalimy jakiś termin.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2012, 21:44 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 23 maja 2012, 10:42

Czekam na propozycję daty na nowe granie. Może Ghasta, jako MG, coś zaproponuj.

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 23 maja 2012, 16:08

Hej, ja mogę grać w ten weekend oraz prawdopodobnie w kolejne:) Tym razem postaram się przespać za dnia i zakupić piwko na sesje :) Więc napiszcie jakie wam terminy pasują a ja się postaram dopasować :)
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 23 maja 2012, 19:09

Żonka mi się rozchorowała, więc nie wiem czy w ten weekend dam radę. Może być ciężko. Dam znać jutro.

W tej chwili mogę zaproponować 02.06.2012, ew w ciągu przyszłego tygodnia, tak aby zakończyć tę przygodę.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 23 maja 2012, 19:45

Wracam 11.06. Grajcie beze mnie.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 24 maja 2012, 11:30

2.06.2012 dla mnie jest ok.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 01 czerwca 2012, 11:57

Niestety termin odpada, mam wypad weekendowy z rodzinką :]

Proponuję kolejny weekend ew. sesję na tygodni - zakończenie przygody zajmie jakieś 1-2h max. Co wy na to?

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 01 czerwca 2012, 15:30

Ja się dostosuje:)
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 01 czerwca 2012, 16:18

W weekend ok, co do gry w tygodniu to zależy w jaki dzień.
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2012, 18:34 przez deliad, łącznie zmieniany 1 raz.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 13 czerwca 2012, 16:11

No dobra - czas odświeżyć wątek. Co powiecie aby zbliżający się weekend poświęcić na krótką sesję kończącą szkwał ?

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 13 czerwca 2012, 17:14

Mi pasuje.

ODPOWIEDZ