PBF - W Mroku Oxanu - techniczny

Mystic
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 31 stycznia 2016, 16:36

Post autor: Mystic » 02 kwietnia 2017, 14:11

To chyba najlepsze, co możemy zrobić w tej chwili. Aczkolwiek wchodzenie w astral jest dla mnie bardzo ryzykowne. Z pewnością nie przekroczę w tej postaci murów pałacu (zabezpieczenia), a nie wiem jakie pułapki i ograniczenia czekają mnie już wewnątrz. Także naciskałbym na jakieś przemycenie mnie w formie fizycznej. Mag nie ma ochoty umrzeć, ostatnio otarł się już o śmierć :S

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 02 kwietnia 2017, 20:27

No wiesz, tego się nie da zrobić nie ryzykując. Ja i tak ryzykuje najwięcej z całej drużyny. Pomyśl, co będzie jak w pałacu ktoś dorwie gościa ubranego jak zabójca z trucizną w plecaku. ;)

Wiem, że pałac jest zabezpieczony, ale możliwe, że w środku nie jest tak źle. Zawsze można by się dyskretnie rozejrzeć. Zabezpieczenia widać przecież, nie?
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

TatTvamAsi
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 14:54
Been thanked: 3 times

Post autor: TatTvamAsi » 03 kwietnia 2017, 12:23

W ostatnim poście Mezxtli'ego pojawiła się ramka z opisem właściwości magicznych przedmiotów, które znaleźliście jeszcze w piwnicy u Bentaresh.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 24 kwietnia 2017, 10:16

Zmarły, albo ja mam jakieś lagi, albo Tobie się coś pomyliło w ostatnim Twoim poście. Z tego co pamiętam, to Khem ma flakon, a nie Twoja postać. O ile pamiętam, ja przekazałem go Alchemikowi, a Keth deklarował, że go bierze. Poza tym sprawdź posta nr. 390, proszę.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

TatTvamAsi
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 14:54
Been thanked: 3 times

Post autor: TatTvamAsi » 26 maja 2017, 14:16

Bardzo przepraszam wszystkich tam w Oxanie za zwłokę z postami. Mam urwanie głowy w pracy i prawie nie sypiam. Postaram się jednak edytować do końca mojego posta dzisiaj (Piątek) wieczorem.

Mezxtli - możesz w razie czego pisać już swojego posta w związku z naszą rozmową.

TatTvamAsi
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 14:54
Been thanked: 3 times

Post autor: TatTvamAsi » 21 czerwca 2017, 14:58

Sprostowanie w Oxanie:

Do sesji i postów wkradł się mały błąd, a mianowicie jest jeszcze 15 Pani Trzcin (Iparu - dzień ognia). Dzień zmienił się w momencie, gdy byliście w domu Bentaresh (z 14 Pani Trzcin na 15 właśnie). Aktualnie, gdy przyszliście do Perłowej Ucieczki jest trochę po 21 (spotykaliście się koło ósmej wieczorem).

Dodatkowo pragnę jeszcze wam zaznaczyć, abyście zwrócili uwagę, że Iparu, czy Zataru to są nazwy kolejnych dni tygodnia - w nagłówkach potrafił równeiż pojawić się taki błąd, że kilka osób kopiowało przy kolejnym dniu nazwę poprzedniego dnia tygodnia.

W związku z tym poprawiłam wszystkie nagłówki z błędną datą (z 16 na 15).

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 21 czerwca 2017, 20:23

No dni są troch e ważne (dlatego ja wpisuję je), ponieważ w różne dni dzieją się różne rzeczy. Np targi odbywają się w danych dniach, a w innych czci się bogów. Więc warto zwrócić na nie uwagę. Co prawda nie uważam, że każdy powinien je wpisywać, wystarczy że wpiszę je ja czy MG, ale warto by postacie wiedziały jaki dzień jest aktualnie, bo może to mieć znaczenie dla naszych działań.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 06 lipca 2017, 16:21

Ja deklaruję, że z postem poczekam na zakończenie walki, bo nie chcę pisać posta po dwóch rundach. Chętnie swoją walkę opiszę sam, ale prosiłbym na razie o dalszą mechanikę starcia.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

TatTvamAsi
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 14:54
Been thanked: 3 times

Post autor: TatTvamAsi » 06 lipca 2017, 16:35

Co do tego sławetnego scimitaru Keth - przyjmujemy w DrecarE, że jak postać ma broń, to ją ze sobą zawsze nosi (no chyba, że zadeklaruje, że zostawia, bądź ktoś ją rozbroi itd.). Broń powinna być po prostu wpisana na kartę postaci i tyle.

TatTvamAsi
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 14:54
Been thanked: 3 times

Post autor: TatTvamAsi » 08 lipca 2017, 15:19

Odnośnie opisów walki w Oxanie:

Pytanie do drużyny z mojej strony - powiedźcie mi proszę, kto z was woli sam robić opisy walki swojej postaci i jej przeżyć, a kto woli aby mu opisać?

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 08 lipca 2017, 15:25

Ja wolę opisywać swoje walki, lubię to robić. :)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

zmarly
Reactions:
Posty: 239
Rejestracja: 10 maja 2015, 20:56

Post autor: zmarly » 10 lipca 2017, 18:06

Też chętnie spróbuję opisywać własne w miarę możliwości :)
---

If history is to change, let it change! If the world is to be destroyed, so be it! If my fate is to be destroyed... I must simply laugh.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 11 lipca 2017, 15:14

Ja tylko chciałem jedną rzecz wyjaśnić - w związku z barmanem walącym się maczugą w ryj w wyniku pecha krytycznego - scenę tą należy odbierać jako radosną twórczość naszej MG i proszę, nie myślcie, że napisałem mechanikę, która pozwala na takie rzeczy. :P Tabela rzutów krytycznych mniej więcej opisuje rozmiar pecha, co należy dostosować każdorazowo do sytuacji i założyłem, że MG to zrobi w jakiś logiczny i w miarę realistyczny sposób. Nie ma tam rzutu na lokacje, w którą sobie coś zrobisz, bo w takim wypadku niedźwiedź odgryza sobie głowie. Tak więc nie odpowiadam za tego typu artefakty logiczne, aczkolwiek uśmiałem się nieźle czytając ten opis. :D

Niemniej gdyby ktoś pytał to w DE nie ma takich nonsensów.
A co do Ciebie, TTA to nie przejmuj się zbytnio. Każdy czasem posadzi kwiatek, nie ma się co spinać - choć tutaj to wyrósł nawet ładny krzaczek. ;)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

TatTvamAsi
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 14:54
Been thanked: 3 times

Post autor: TatTvamAsi » 17 lipca 2017, 16:36

No przyznaję się do posadzenia ostrego kwiatka XO . Następnym razem obiecuję być bardziej realistyczna w takich opisach (fakt co do barmana - gość wyrzucił pecha totalnego, że aż sama leżałam z tego).

voodoochild
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 11:38

Post autor: voodoochild » 30 lipca 2017, 15:37

Droga drużyno oraz Mistrzyni Gry, chciałabym Was przeprosić za ostatni zastój jeśli chodzi o moją postać, miałam natłok spraw i to właśnie jest przyczyną mojego milczenia. Teraz zrobiło się trochę luźniej i choć warunki techniczne niezmiennie są mi utrudnieniem - wracam do gry. :)

ODPOWIEDZ