PBF techniczny CP2020

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 22 lipca 2013, 11:53

Rikandur, Dobro, Mordimer00

Zaczynamy tworzyć postaci i teraz zaznaczam od razu, byście kwestie dotyczące swoich postaci pisali do mnie w formie ukrytej.

Nie będziecie wiedzieć zbyt wiele o sobie nawzajem. Ba! w jednym przypadku ktoś z Was nie będzie wiedział zbyt wiele o sobie ;)

Mam już dobrane dla Was wszystkich postaci, lecz same ich statystyki zrobimy wspólnie, w tym miejscu będę dość uległy Waszym potrzebom, robimy twardzieli w swoim fachu, więc będziecie mieli pole do zabawy. Jednak Wasze postaci- z góry zaznaczam będą reprezentowały różne interesy, stąd potrzeba ukrycia pewnych informacji, żeby było ciekawiej.
Pytanko tylko, czy wszyscy znacie mechanikę i świat CP2020?

Zatem:
Spoiler!

Ważna kwestia- brak jakiejkolwiek cybernetyki- dobiorę ci ją sam. Jesteś solosem pracującym dla organizacji przestępczej- jakiej to juz napiszę wkrótce ;)
Lecz niedawno buchnąłeś jej coś marząc o ucieczce i spokojnej emeryturce, coś co masz do sprzedania za 25 milionów baksów.

masz do rozdania 60 punktów postaci
70 punktów na umiejętności

natomiast co do kasy skup się na tym, co masz na sobie i przy sobie- w końcu zwiewasz. Nie będę Ci robił limitów kasowych w tej mierze, po prostu się opisz.
Spoiler!
Chciałeś? Masz!
Jesteś szefem organizacji przestępczej. To co dorzucam od siebie to to, że zaczynałeś jako kurier, stąd jesteś świetnym kierowcą (bonus prowadzenie samochodu na 8). Jaka to organizacja to już zależy od ciebie, ja zaznaczę tylko, że zajmuje się kradzieżą i handlem zaawansowanych technologii itp.
Teraz pomyśl czy to jest mafia, czy też jakaś firma? Pamiętaj- stawiałes ją włąsnymi rękoma?
Meksykańcy, Ruscy, Wietnamczycy, Syryjczycy, Talibowie, Brazylijska "La Libertad", a może jakiś Front wyzwolenia Nikaragui, albo oddział Belacorp'u - wybierz jej rdzeń i daj mi znać, dostosuję realia :)
65 punktów postaci na start.
75 punktów umiejętności
naprawdę sporo forsy- masz willę wypasioną gdzie tam chcesz, jacht, niezłą obstawę i dzierżawiony odrzutowiec, jak chcesz inne zabawki to się rozpisz
pamiętaj, że będzie trochę ołowiu w powietrzu
Spoiler!
Jesteś agentem Mossadu, ścigasz nieświadomego złodzieja działającego dla pewnej organizacji przestępczej, który ukradł bardzo niebezpieczny wirus

62 punkty postaci
80 punktów umiejętności
50.000 baksów, lecz jeśli uważasz, że potrzebujesz więcej to możesz przekroczyć ten limit.
Ostatnio zmieniony 22 lipca 2013, 13:32 przez koszal, łącznie zmieniany 1 raz.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 22 lipca 2013, 16:48

Ja grałem tylko przez PBF więc proszę nie strzelać! :) Mistrz, opowiedz nam trochę o miejscu akcji: jakie miasto, ewentualna struktura etniczna, tego typu rzeczy.

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 22 lipca 2013, 17:10

hehe to akurat w dużej mierze zależy od Twojej postaci dobro:D Świat w roku 2020 mocno się skurczył.
Spoiler!
W końcu twoja firma/organizacja zajmuje się kradzieżą technologii itp. Zatem sam określ komu ostatnio coś ukradłeś, gdzie to było i komu miałeś to sprzedać i gdzie miała być transakcja.
Jeśli chcesz sam to narzucę, ale najpierw wybierz swoją że tak powiem nację.
Ostatnio zmieniony 22 lipca 2013, 17:43 przez koszal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 22 lipca 2013, 18:05

a w jaką wersję CP2020? pierwsze wydanie z 91 czy inne?
"Stara?em si? tak ?y?, abym w godzinie ?mierci móg? si? raczej cieszy? ni? l?ka?..."

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 22 lipca 2013, 22:57

Ja tam średnio pamiętam mechanikę. Dawno nie grałem. Ale jestem skłonny i zamierzam prosić o pomoc jak się zagubię. :)

Koszal daj mi dzień dwa by wysmażyć potworka. :P

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 23 lipca 2013, 00:35

W jedyną słuszną piękną wersję z 91 roku, lecz zaznaczam- traktuję ją tylko jako bazę wyjściową dla potrzeb tego scenariusza.
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2013, 02:55 przez koszal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 23 lipca 2013, 12:27

a ok:-)
"Stara?em si? tak ?y?, abym w godzinie ?mierci móg? si? raczej cieszy? ni? l?ka?..."

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 25 lipca 2013, 18:42

Mam w tym tygodniu za dużo roboty! Więc postać prześlę w niedziele.
"Stara?em si? tak ?y?, abym w godzinie ?mierci móg? si? raczej cieszy? ni? l?ka?..."

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 25 lipca 2013, 18:54

No poszło dłużej niż myślałem by oprzeć się pokusie min/maxingu w stronę wygrzewu. No to teraz zobaczę czy znowu mi ludek zejdzie od pierwszego strzała losowo w łepek.
Spoiler!
Imię: ? - Potrzebne, oraz twoja decyzja czy ma być laską.
Rola: Solo
Punkty Postaci: 60
Reputacja: ?

Int 7, Ref 7,Tech 7,Op 7, Atr 6,Sz 7, Szyb 7,Bc 6,Emp 6;

Zdolności (wszystkie na poziomie 5), punkty umiejętności 70:

Zmysł Walki , Spostrzegawczość, Chemia, Expert(trucizny), Sztuka Przetrwania, Śledzenie, Aktorstwo, Karabin, Postrzeganie Emocji, Walka Wręcz, Pistolet, Skradanie, Znajomość Półświatka,Unikanie Ciosów;

W gratisie ode mnie masz jeszcze kilka umiejek na 4:
Prowadzenie pojazdu- wybierz jakiego (samochód lub motocykl)
Otwieranie zamków zwykłych/elektronicznych

oraz:
język rosyjski 8
język niemiecki 4

Sprzęt: Mononóż, specjalny pas, okulary z dostępnymi rozszerzeniami cyber, smartlinkowy pistolet igiełkowy z wyciszeniem, dodatkowy magazynek z igiełkami usypiającymi, wzmocniony lecz pofałdowany płaszcz, pożądne buty do walki(schowek na nóż), rękawice bez palców, trefne papiery, silna trutka usypiająco-paralityczna w „apteczce z lekami na serce”, torba „marynarska”.

Bio: Snajper and truciciel, ale jeszcze nie mam pojęcia czy baba czy facet. Może po operacji plastycznej I upozorowaniu śmierci ? Jeśli tak to daj mi opisać jak była upozorowana na samobójstwo w leśniczówce.

i słowo podsumowania- tyle wystarczy, na pytanie czy laska czy facet jeszcze nie odpowiem, wyjasni się to dopiero w scenariuszu, zostaw to mnie :D
Ostatnio zmieniony 25 lipca 2013, 19:18 przez Rikandur, łącznie zmieniany 1 raz.

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 25 lipca 2013, 19:19

Mordimer- nie ma pośpieczhu, luzik.

Rikandur- w swoim poście masz delikatne uzupełnienie w spoilerze.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 25 lipca 2013, 22:44

Spoiler!
Wstępny plan na postać:
Borys Jelcyn, aka "Niedźwiedź". Jako prężna organizacja potrzebuję parę bajerów:
- kilka kryjówek w różnych miastach, zwłaszcza tych hi-tech,
- znajomości u fixerow w różnych miastach,
- komórki do zadań specjalnych:
dwóch netrunnerów (mam), włamywaczy (mam), solosów do osobistej obrony (mam), osobistego doktora siedzącego w bazie głównej, speca od nowych technologii obsługującego elektronikę dla zespołu, znajomości w większych gangach działających na terenie wschodu, dziennikarza z większych mediów i oficera korpopolicji, których mogę trzymać w szachu (szantażować). Do tego motory, dyskretnie opancerzone pojazdy, dużo elektroniki i uzbrojenia dla moich komandosów ;) Daj znać ilu mogę mieć ludzi, to podzielę ich na specjalne komórki wraz z oznaczeniami i kanałami przepływu informacji. Ci ludzie muszą być godni zaufania i dobrzy w swoim fachu, zielonych nie biorę ;)

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 26 lipca 2013, 10:23

Spoiler!

1. Zdecyduj i przede wszystkim rozpisz tych, którzy są Twoją osobistą obstawą- są zawsze przy Tobie.
2. Sesja rozpocznie się w momencie powrotu z jednej z misji- zdecyduj, czy powracacie jedną wielką ekipą i w jakim składzie, czy też zostaliscie rozproszeni.
3. Twoja grupa uderzeniowa liczy 7 osób, zaś łącznie masz około 26 ludzi nie licząc kontaktów.
4. szantażowany oficer należy do korporacji Belacorp, to moja autorska wizja, jak chcesz coś więcej na jej temat, to znajdziesz to tutaj- http://cyberpunk.net.pl/cforum/viewtopicc987.html?t=9
5. Kryjówki w Mińsku, Moskwie, Singapurze, gdzieś w Chinach.
6. Kontakty w podobnych miejscach, a także w Witebsku (organizacja podziemna izolowanej strefy Białorusi).
7. Określ swoją cybernetykę, czy ją chcesz, jeśli tak, to jaki rodzaj?

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 26 lipca 2013, 23:13

Spoiler!

Czekaj, czekaj ... ja robie dla ruskich ? Jestem jakiś Ivan lub Natasza ? :D
No to będę potrzebował normalniejszego powodu niż jakieś tam 25 baniek. Zemsta/zniechęcenie może ? Albo się pokłuciliśmy czy Putin wciąż matuszkę Rosję kocha ?

Na umiejkę wybieram samochodzik. Motory trudniej ukraść. Och, czy mogę już zaplanować moje "samobójstwo" ? Ja naprawdę nie chcę być ścigany/ścigana przez ruską mafię.


koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 27 lipca 2013, 07:36

Spoiler!

Nie muszisz być zaraz Ivan, Świat się kurczył a to niezupełnie ruska mafia. Szefu jest ruskiem, To tyle.

Uchylę rąbka tajemnicy. Nie będziesz ścigany przez ruską mafię.

Będziesz schwytany przez ruską mafię, czy jej odpowiednik po tym jak zdecydowałeś się ich wyruchać.

Chcesz więcej niż 25 baniek? Więc mogłoby być to 200 baniek. Problem w tym, że Cię złapali.
I tak zaczyna się sesja;)

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 28 lipca 2013, 16:05

Spoiler!

Spoko, tak czy siak muszę być raczej ruski również, gdyż znam tylko rosyjski i niemiecki. ;)

Będziesz schwytany przez ruską mafię, czy jej odpowiednik po tym jak zdecydowałeś się ich wyruchać.

O. kurwa. Nie najweselszy początek ... ale intrygujący. Stąd może być tylko lepiej lub gorzej (jak jestem goły i niewesoły, zwiazany i wiszę czekając aż się szefu osobiście buty z mojej skóry zrobi) !

Chcesz więcej niż 25 baniek? Więc mogłoby być to 200 baniek. Problem w tym, że Cię złapali.
I tak zaczyna się sesja ;)


No co prawda to prawda. W takim wypadku proszę o obowiązkową zdradę kogoś komu ufałem. Mam nadzieję prowadzić mojego Bohaterka jako osóbkę nie będącą partaczem.

ODPOWIEDZ