Conan Techniczny do PBF lipiec 2014

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 16 października 2014, 15:48

No własnie po to trzeba wcześniej wyeliminować zwiadowców trując ich, ew. władca chwilowo nie będzie im ufał, bo jeden z nich np. sypiał z jego małżonką. poza tym to dla niego wstyd i woli więcej zapłacić obcym najemnikom, także za milczenie.
Edit z 19.10.2014:
Na gmaila wysłałem, Sztuczki w ramach Umiejętności, kilka Sztuczek gotowych, oraz zasady awansu. Wszystko w tłumaczeniu Dingo plus nieco moich zmian i poprawek głównie od strony mechaniki.
W tygodniu bym chciał wersję roboczą wysłać kilku Osobom, nawet bez pewnych rozdziałów. I tak mamy około 90% zrobione, raczej więcej. Bestiariusz powstaje. Nie będzie tak wielki jak chciałem, ale postaram się dorzucić ile dam radę.
Edit: 20.10.2014
Wysłałem pewien PDF na gmaila, odbierz może się przyda do opisu stolic.
Jakbyś miał zdrowie to kilka zdań o każdym państwie z tego by się dało. Armia, władca, religia, oczywiście w wielkim skrócie.

I kwestia daty startowej gry, trzeba pomyśleć, raczej już po tym jak Conan został królem Akwilonii.
Ostatnio zmieniony 20 października 2014, 11:18 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 20 października 2014, 20:56

Dziękuję za pliki! Zaczynam to dzisiaj składać, nie obiecuje na kiedy skończę - po prsotu jak będzie gotowe, to dam znać. W miarę składania pewnie będą się gromadzić pytania :)
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 20 października 2014, 21:31

Jak poskładasz to wyślę kilku Osobom, jako betę. Testową i jeszcze nie skończoną.
Dingo zweryfikuje tłumaczenie Umiejętności, to się je da do wersji ostatecznej. Plus tłumaczy jeszcze magiczne Sztuczki. Z tym się nei pali.

Bestiariusz działam, fajnie nawet wychodzi.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 21 października 2014, 10:53

Aha właśnie, kwestia czasów, w którym toczy się akcja. Ja proponuje na standardowy czas akcji wyznaczyć rok po tym, jak Conan zasiadł na tronie Akwilonii. Są to w ciekawe czasy, wielu lordów buntuje się jego rządom, określanym jako uzurpacja, Conan zresztą też dosyć aktywnie działał podczas swojego panowania.

Oczywiście byłaby to data standardowa, zaś gracze oczywiście mieliby pełną dowolność w wyborze roku, kiedy toczyłaby się ich przygoda.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 21 października 2014, 11:31

Masz gdzieś tą datę wg kalendarza Akwilonii? Smartfox chyba podawał, ew. może jest w tym PDF co Ci wysłałem.

Dasz radę złożyć PDF z tego co masz?. Nawet bez pewnych rozdziałów wyślę go Gerionowi, Smartfoxowi i kilku Innym jako betę. W tym tygodniu bym chciał. Jak będziesz miał już poskładane daj znać, ja Ci doślę Bestiariusz, dopiszę tam jeszcze co nieco stworów.
Edit: Odbierz Bestiariusz na gmaila wysłałem i zapoznaj się z treścią maila.
Ostatnio zmieniony 21 października 2014, 16:11 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 22 października 2014, 19:41

Aktualizacja Bestiariusza 22.10.2014 plik wysłałem Ci na gmaila.
Użyj aktualnego, w miejsce poprzedniego. Są pewne zmiany i jest więcej stworów.

Jak tak robię te stwory, to pojawiają się pomysły na nowe akcje bojowe (te specjalne).

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 22 października 2014, 21:22

Super ;) zapisuj wszystko.

EDIT.

Wracam jeszcze raz do wstępu i trochę tutaj coś mi iskrzy...

Wydaję mi się, że ogólnym założeniem jest wydanie kompletnej wersji gry fabularnej, bez odsyłania do innych podręczników: mechanika jest dobrze opisana, zrozumiała. Jak ktoś będzie chciał sobie uzupełnić albo poszerzyć wiedzę (to chyba masochiści), to wtedy sobie sami zajrzą... Myślę, że jedyny rozsądny dodatek jako osobny plik to będzie Mała Wojna. Resztę można pominąć, jedynie zaznaczyć, że dla DOCIEKLIWYCH więcej info znajdą tu i tu.
Ostatnio zmieniony 22 października 2014, 21:57 przez Dobro, łącznie zmieniany 1 raz.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 22 października 2014, 22:15

Ok. Podamy najwyżej link do strony Fate po polsku ze wskazaniem, iż z niej można pobrać FAE.pl i SKEIN. Ten link: https://plus.google.com/communities/115 ... 5178296473

Mam nadzieje, że mechanika jest zrozumiała, bo mnie to trudno ocenić.

Jak da radę do niedzieli poskładaj PDF w wersji beta, powysyłam kilku Osobom. Jutro wyjeżdżam, do niedzieli będę poza netem raczej. Może czasem zajrzę.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 22 października 2014, 22:46

Postaram się to zrobić na piątek, jestem już w połowie sklejania tego wszystkiego, co mi dałeś na pocztę ;)
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 25 października 2014, 15:35

Poskładałem, wysyłam na pocztę. 144 strony :) podeślij to osobom, którym obiecałeś. Do dokończenia mam jeszcze:

- kalendarium
- ekonomia świata
- opisy głównych miast
- zasady tworzenia miast
- wznoszenie budynków przez bohaterów (a raczej dzięki kosztownościom, które zdobędą podczas przygód).

To co mam teraz jest jeszcze w stanie surowym i wolę to dokończyć, zanim wyjdzie na zewnątrz.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 25 października 2014, 18:23

Spoko. Wyśle im jutro jak wrócę do domu. Dzięki.

Edit: Info z 26.10.2014
Wysłałem, Smartfoxowi, Gerionowi, Dingo i właścicielowi strony Fate RPG PL.
Dzięki, dobra robota, zapoznam się jutro dokładniej. Dingo dosłał poprawki do Umiejętności, dorzucimy do wersji ostatecznej. Rozszerzę nieco Bestiariusz, dodam może kilka sztuczek.
Ale to co jest za wiele się nie zmieni, będą poprawki i drobne ulepszenia, + Twoje dodatki.
Ostatnio zmieniony 26 października 2014, 19:44 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 28 października 2014, 10:40

Dobro możesz mi podesłać plik worda z wersja beta Conana 0.3 ?
Jest szansa, ze Smatrfox zrobi nam korektę i redakcję całości ew. ale to jak ja rozbuduję Bestiariusz, wrzucimy nieco poprawione opisy Umiejek od Dingo i Ty dopiszesz rozdziały jakie tworzysz.
Gerionowi się na razie bardzo podoba, ale przeczytał około 1/3, inni na razie nic nie pisali.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 28 października 2014, 11:11

Jasne, sprawdź zaraz pocztę ;)
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 30 października 2014, 11:56

Ave. Dobro, jak tam Twoje prace nad brakującymi działami jakie chciałeś dodać? Ja dorzucam co nieco do Bestiariusza, naniosłem kilka poprawek, mam v4 teraz. Dorzuciłem poprawione opisy Umiejętności od Dingo.

Plan mam taki by do końca listopada wysłać wersję Smartfoxowi do redakcji i korekty, także co do zgodności ze światem. On pisał prace magisterska z Howarda. Co myślisz?

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 05 listopada 2014, 14:16

Dziś Ci wyślę Conan v 4 sporo poprawiłem. Dodałem sporo atutów (extras) super ciosy i inne takie.

Bestiariusz dodatkowy wyślę jutro, muszę coś tam jeszcze podorabiać.

Przerzuciłem sporo danych opcjonalnych na koniec działu Mechaniki, dla większej czytelności. Sprawdź te listwy boczne z działami ok. Doszedł dział ZASADY OPCJONALNE. ew. go wciśnij w to boczne menu.

Tako koło 15 wyślę Conana v4, może szybciej.

Bestiariusz , kilka istot doślę jutro jak pisałem, to dorzucisz.
Ostatnio zmieniony 05 listopada 2014, 15:20 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ