Conan Techniczny do PBF lipiec 2014

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 05 listopada 2014, 15:10

Dobra, super. Dziękuję :)

Poskładam to i najdalej do tego piątku do wieczora odeślę poskładane dzieło.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 06 listopada 2014, 14:41

Wysłałem dziś na gmaila plik z uzupełnieniem Bestiariusza. Dorzuć go do v 4 ok? porozdzielaj do odpowiednich kategorii w bestiariuszu.

Będą kolejne stwory do Bestiariusza, ale to za jakiś czas. I tak już ich trochę jest.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 06 listopada 2014, 15:24

Git. Ja jeszcze dopracowuje scenariusz - wrzucę go tutaj dziś wieczorem.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 06 listopada 2014, 15:34

Spoko, to rzucę okiem i dorobię do niego mechanikę, taki mini poradnik dla MG przy okazji. Po długim weekendzie może się uda wysłać wersję dla Smartoxa, by dokonała redakcji i korekty.

Myślałem czy byś nie dał rady zrobić nowych mocno skróconych Tabelek broni, tarcz i pancerzy bez danych jakich w Fate nie używamy. Bo obecne sa tylko przerobione z BRP i nadal dużo w nich danych do mechaniki BRP właśnie całkowicie nie używanych w Fate.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 06 listopada 2014, 20:01

Proszę, oto link do pliku ze scenariuszem. Wszelkie uwagi mile widziane :)oczywiście nastąpi jeszcze korekta przed wklejaniem. https://drive.google.com/file/d/0B8eGlU ... sp=sharing

Co do tabelek: ok, ale to właśnie przedłuży pracę do 11.11.14r. Już teraz czuję, że się nie wyrabiam, wybacz. Dużo spotkań mi przypadło w tym tygodniu.
No i musiałbyś mnie poinstruować, które kolumny wywalić, bym czasem dobrej nie wyrzucił.

EDYTA:

Aha, no tak, nie wrzuciłem tam statystyk pozostałych bandytów: będą to jedne z pierwszych z bestariusza.
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2014, 20:09 przez Dobro, łącznie zmieniany 1 raz.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 06 listopada 2014, 20:10

Nie pali się, napiszę zaraz tutaj jakie mają zostać usunięte.
Wywal kolumny: Opóź.*, AT., WT., Par.,
Z broni rzucanej wywal RF i HP dodatkowo poza powyższymi. tabelki to raczej zrób nowe, bo ciężko chyba z tych kolumny pousuwać. jak tam zresztą Ci lepiej.
Ze zbroi obciążenie i czas można wywalić, ale w sumie je zostaw jak są. Czas to raczej zakładania jest, fabularnie się przyda niekiedy.
W Tabeli Zbroi zmień Kondycja na Siła

Scenariusz zaraz pobiorę i napisze co i jak.
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2014, 20:17 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 09 listopada 2014, 17:06

Przygoda z poprawkami niewielkimi poszła na gmaila. Dodatkowy Bestiariusz poślę jutro.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 09 listopada 2014, 17:11

Dziękuję, Araven. Z mojej strony też niewiele zostało. Prace na finiszu :) btw pasuje ci jutro pogadać przez telefon? Wieczorem, tak koło 19 bym zadzwonił. Wiem, że lubisz tak pogadać a mam darmowe także nic, tylko rezerwować czas ;)
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 09 listopada 2014, 17:13

Spoko, do południa wyślę kolejne stwory i wieczorem albo 11.11. mi odeślesz. Zrobię kilka korekt atutów i Sztuczek, ale to na pliku od Ciebie dopiero.

Dzwoń około 19 spoko.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 11 listopada 2014, 13:58

Stan na 11.11.2014

Wysłałem dziś poprawki całości jako v6 oraz w II pliku kilka stworów kolejnych.
Dobra robota z tymi dodatkami o technologii, kalendarzu itp.
Działaj sobie spokojnie dalej.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 11 listopada 2014, 16:53

Ok dokładaj :) dzisiaj opisałem Akwilonie, wyszło jakieś 1,5 strony A4. Pozostała jeszcze reszta :D btw musisz mi wybaczyć, ale dziś nie dam rady zadzwonić - dzisiaj testuje ze znajomymi Conana, a dokładniej to przykładowy scenariusz ;)
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 11 listopada 2014, 19:14

Spoko, bo ten scenariusz wcale taki łatwy nie jest, ciekawe jak wyjdzie. Daj znać jak poszło.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 11 listopada 2014, 23:44

Raport z testów.

Dwóch graczy: skrytobójca z Zingary Rufus (walka z ukrycia i te klimaty) oraz akwiloński strażnik karawan, Vito (były żołnierz z Gunderlandii) + Mistrz Gry. Gracze nie wiedzieli, czego będzie dotyczył scenariusz, więc zrobili postacie uniwersalne; zajęło im to 34 minuty. Problematyczne było wymyślanie nowych sztuczek (w sensie, że zajęło najwięcej czasu).

Pierwsza akcja w tawernie. Rozpoczyna się walka, bo gunderlandczyk to twardy człowiek honoru i stanął w obronie dziewczyny (wywołałem aspekt u gracza). Wszyscy walczą wręcz bez użycia broni. Gracze wygrywają starcie (poziom umiejętności + rzuty 4dF). Bandyci zostali unieruchomieni, związani i zakneblowani, następnie wrzuceni do piwniczki. BG też oberwali, ale bez utraty Konsekwencji.

BG odpoczywają, zaś rano ukrywają się, zbierając informację od karczmarza (dwa razy oblali rzuty na Urok). Dowiedzieli się niewiele, Skrytobójca pokręcił się przebrany za wieśniaka po okolicy. Wrócił do towarzysza podzielić się informacjami; ten w tym czasie przesłuchiwał trzech oprychów w pokoju na piętrze.

Tutaj trzeba to dopisać, nie wziąłem wcześniej takiej możliwości pod uwagę.

Nie obyło się bez tortur. Po południu, gdy obaj BG wymienili się wiadomościami, ustalili następujący plan: zaangażują kurtyzany do otrucia wszystkich w domu Raino z nim na czele. Na ich nieszczęście, nie mogli nigdzie znaleźć składników do trucizny; wpadli więc na plan uśpienia wszystkich. Za pomocą Arniego pozyskali dużo szyszek chmielu i Rufus sporządził z tego i paru innych składników proszek nasenny. Dzięki temu udało się uśpić 5 ludzi z załogi. W domu Raino został on i jego trzech ludzi. Vito przekonał Raino, że są po jego stronie i udowadniając to, zabił Dionu (który przypadkiem był w okolicy). Raino z jednej strony uwierzył BG, z drugiej wściekł się, że zabili mu donosiciela. Zaraz też dał im nowe zlecenie, wysyłając swoich dwóch ludzi, by przypilnowali BG.

Rufus i Vito bez trudu ich zabili, gdy tylko znikli za rogiem domu (w międzyczasie Arnie i Taric wynosili uśpionych bandytów do piwniczki na wino w rezydencji Tarica). Zaraz po tym poszli z powrotem do Raino. Obaj BG załadowali wcześniej swoje kusze, otworzyli drzwi z pokoju i bez pytania zaczęli ostrzał. Ubili ostatniego bandytę w domu, z Raino stoczyli walkę wręcz, którą wygrali dzięki przewadze.

Pozostali bandyci dostali ultimatum: albo się wyniosą, albo zginą. Dwóch jeszcze próbowało walczyć (zdali test na Zastraszanie od Rufusa)
ale szybko zginęli. Reszta uciekła. Ośmiu bandytów, którzy zostali (5 uśpionych i 3 z oberży) mieszkańcy osady przywiązali do drewnianych słupów, by ci w mękach czekali na ludzi barona.


WNIOSKI
Było kilka rzeczy, których nie dało się przewidzieć, jak na przykład pomoc w przenoszeniu uśpionych bandytów, pomoc w kombinowaniu składników, podwójne przekonywanie. Za to udało się wywołać większość Aspektów graczy - którzy chętnie z tego korzystali. Przy walce z zaskoczenia (otwieranie drzwi i od razu strzelanie z kuszy) dodałem bonus +1 do ataku, bo nie dopisaliśmy tego w zasadach (strona 45 podręcznika) - mimo, że jest to wymienione w spisie treści.
Testy strzelania wykonywaliśmy na przemian: najpierw w walce z zaskoczenia test dynamiczny, zaś na końcu przy walce z pozostałymi bandytami test statyczny.
Wynik: test dynamiczny jest o wiele szybszy: dwa spojrzenia na umiejętność gracza + um. przeciwnika + rzuty Fate.
Przy statycznym musiałem podliczać modyfikatory, wychodziło dłużej.

Spostrzeżenia Graczy: test dynamiczny jest niezastąpiony przy walce strzeleckiej na otwartym terenie, dobrej widoczności, bez osłon. Wtedy ma to sens i jest logiczne: umiejętności strzelca + szczęście (rzut Fate) przeciwko zwinności (reakcji) atakowanego + jego szczęście.

Ale podczas ciężkich warunków atmosferycznych albo przy walce, gdzie można się ukryć, o wiele lepiej wypadnie test statyczny z podliczaniem modyfikatorów.

To w sumie tyle, walki były dosyć szybkie, sesja trwała jakieś 3 godzin.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 12 listopada 2014, 00:54

Przy zaskoczeniu jest +2 z Aspektu zaskoczenia jak zasadzka się udała. Opisałem zaskoczenie przed Bestiariuszem.
U Graczy Aspekty MG wymusza, to akcja wymuszania Aspektu u Gracza właśnie, jak Gracz się nie zgadza może dać 1PL, jak robi to co MG wymusza to MG mu daje 1PL.
W walce na pięści i bronią zawsze są testy przeciwstawne. Umiejętność + 4dF każda ze stron na Atak i Obronę i potem na odwrót.

Fajnie wyszło, rozszerz scenariusz o to co wyszło na sesji ok?

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 12 listopada 2014, 11:07

Wyjaśnienie pojęć:
1. Wymuszanie Aspektu robi czasem MG wykorzystują Aspekty BG, by wymusić pewne zachowanie Gracza. NP. BG ma Aspekt Honorowy Cymeryjczyk. MG może dokonac wymuszenia tego Aspektu, np. mówić Graczowi. Wiesz jako Honorowy powinieneś stanąć w obronie napastowanej kobiety. Jeśli BG to zrobi, MG daje mu w nagrodę 1 Punkt Losu, ale BG wpakował się w kłopoty, bo zacznie się bójka czy walka z tym co napastował kobietę. BG może dac własny PL dla MG i odrzucić wymuszenie Aspektu, twierdząc, że to pułap[ka i ono współpracują np. bo wie, ze ten gość jest z gangu miejscowego.

2. Wywołanie Aspektu robi MG lub Gracz. Gracz wywołuje swój Aspekt płacąc 1 PL i ma premię +2 z Aspektu do 1 akcji. MG może wywołać np. aspekt sceny ciemność, 1 raz za darmo. NP. BG stzrela a MG wywołuje Aspekt ciemność i BG ma karę -2. Aspekty sceny można wywołać płacąc 1PL, jeśli już wykorzystano darmowe wywołanie. Podobnie konsekwencje można wywołać jako Aspekt, 1 raz za darmo. Np. BG dostał lekka konsekwencję to MG 1 raz ma darmowe wywołanie, a potem płaci 1PL za kolejne wywołania i za każdym razem BG ma karę -2 za ta konsekwencję.

3. Presja zwykła znika po walce, jeśli BG może odpocząć około 30 minut i nie walczy w tym czasie.

Jakieś pytania, pytaj śmiało.
Edit: Ciekawi mnie jakie Sztuczki wymyślili sobie wczoraj Twoi BG. Może coś damy do gotowych, jak z z sensem jest. A nie chcieli nic z tych z podręcznika?
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2014, 14:19 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ