Podsumowanie roku 2014

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 05 stycznia 2015, 10:50

Zakończenie jednego roku i początek kolejnego skłania do podsumowania działalności portalu. Ten upływający wypełniony był mniej lub bardziej interesującymi wydarzeniami. Oraz jedną bombą.

Jeśli nie pomyliłem się w liczeniu, ukazały sie w sumie 44 artykuły/newsy na stronie głównej, w tym: dwadzieścia artykułów do IK, jedenaście dotyczących Żyjącej Orchii, dziesięć ogólnych dotyczących działalności portalu (i nie tylko), trzy dotyczące bezpośrednio SOK oraz dwa Gawędziarzy. Daje to 0,84 newsa / tydzień.

Przybyło trochę nowych użytkowników z czego część jest aktywna, a jak wszyscy wiemy nie jest to tutaj regułą.

Rozwija się dział PBF-ów. Nie wiem ile jest aktywnych sesji, ale patrząc w szybkość przyrastania postów w ramach wątków zainteresowanie nie słabnie. Tutaj też swoje korzenie mają wspomniani Gawędziarze przepisujący (przerabiający) sesje PBF na mini opowiadania. Jest to główny element portalu, który się rozwija. Podobnie było w roku 2013.

Udało się rozegrać kilka sesji KC przez Skypa. Drobiazg, ale zawsze. Możliwa kontynuacja w aktualnym roku.

Oczywiście największym wydarzeniem dotyczącym samych Kryształów Czasu było ukazanie się Sagi o Katanie. Jej pojawienie się znacząco zwiększyło zainteresowanie samym portalem, spowodowało pojawienie się nowych, aktywnych, użytkowników. Jednak jaka jest jakość tej tfórczości - wiemy wszyscy, nazwanie jej złą w minimalnym stopniu opisuje poziom niedopracowania, reakcja fanów KC waha się między jednoznacznie negatywną, a zdziwieniem, portal nie podjął się patronatowi nad SOK, zaś ilość wpisów szydzących z tego co zaprezentował Artur przytłaczająca. W sieci nie pojawiła się ani jedna pozytywna recenzja, a czasem takie, z których można wysnuć następujący wniosek: gościa wdeptanego w błoto nie należy już przywalać głazem. Nawet jeśli mu się to należy. (Mała prośba: postarajcie się nie rozwodzić nad tym elementem!)

Nastąpiła całkowita zapaść w ramach tematów dotyczących KC. Oczywiście to tu to tam pisaliśmy o systemie jednak było tego może z 60 postów. Sok, który miał dostarczyć MG i graczom nowe materiały, okazał się całkowitym niewypałem i właściwie pogłębił to zniechęcenie. Była próba ugryzienia nowych rzeczy, ale szybko padła z powodu niemal całkowitego braku zainteresowania użytkowników portalu.
Kilka artykułów ZO wychodzi poza szereg, ale to wyjątek rokrocznie potwierdzający regułę i gdyby Keth nie chciał ciągnąć tego wagonika oraz kopać w tyłki tych, którzy mają jeszcze jakieś pomysły dot. KC to nie pojawiłby się żaden artykuł w ramach ZO i samych KC.

Jeśli o czymś zapomniałem to dopiszcie. :)

A jak ktoś zainteresowany tym co działo się rok temu: Podsumowanie roku 2013

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 05 stycznia 2015, 14:16

Jak zwykle rzeczowo. Ja dodam głownie z kronikarskiego obowiązku (chociaż również w ramach autopromoacji), że powstała Księga profesji 1.0 http://www.krysztalyczasu.pl/downloads. ... load_id=64, która miała dać podwaliny pod późniejszy system RPG. Warto zajrzeć, bo mogło to wyglądać na prawdę dobrze.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 05 stycznia 2015, 19:01

Sadze ze sesje przez Skype warto bardziej zareklamowac. Gralo sie swietnie I mam wrazenie ze mozliwa bedzie rownolegla grupa do gry. W srode trzaskamy dalej.
Co do reszty to ciezko sie zabrac za pisanie W aktualnej sytuacji. Mialem pisac o Nata-Krancie, przeczytalem apendiksy I pomysl poszedl polke. Nie jestem przekonany W ktora strone ma to isc. Na razie dobrze ze gramy.

Hurra, w końcu zaczęło bydle pisać w ojczystym języku
astrolog/alchemik 10/10 POZ

GleamEye
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 19 października 2014, 22:56

Post autor: GleamEye » 05 stycznia 2015, 20:22

Tak swoją drogą, czym się tu w ogóle zajmujecie na tym forum, wiele lat po ostatnich nowych rzeczach w KC RPG? :) Macie jakiś cel w tym pisaniu artykułów, czy to po prostu takie hobby dla weteranów systemu?

namakemono
Reactions:
Posty: 1552
Rejestracja: 26 października 2012, 07:18

Post autor: namakemono » 05 stycznia 2015, 20:32

Ja dodam tylko jeden mały wtręt: Ghasta, będę musiał prosić Cię o odwołanie tego "mini", jak zobaczysz objętość opowiadania. :)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 05 stycznia 2015, 22:00

Pytanie czy dożyje za nim skończymy. Hehe.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 05 stycznia 2015, 22:25

@ GleamEye - po tylu latach tematyka KC jest jedynie wątkiem pobocznym w naszym gronie. Stali bywalcy forum stali się całkiem mocno zżytą paczką sieciowych kumpli o zbliżonych zainteresowaniach, często zupełnie nie mających nic wspólnego z Kryształami. Pisujemy tutaj, bo lubimy swoje towarzystwo i tyle.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 06 stycznia 2015, 01:56

@Keth - z tym lubieniem swojego towarzystwa to bym nie przesadzał :P
@namakemono - zobaczę to poprawię :)
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2015, 08:52 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

namakemono
Reactions:
Posty: 1552
Rejestracja: 26 października 2012, 07:18

Post autor: namakemono » 06 stycznia 2015, 10:19

@Ghasta - to popraw też mojego nicka :)
@Keth, Ghasta - lubimy, lubimy. Cytując klasykę: "Ja wiem, polokoktowcy nas nie kochają. Ale my ich będziemy tak długo kochać, aż oni nas wreszcie pokochają."

Edit: Dzięki Ghasta :)
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2015, 06:57 przez namakemono, łącznie zmieniany 1 raz.

GleamEye
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 19 października 2014, 22:56

Post autor: GleamEye » 07 stycznia 2015, 19:49

Keth napisał(a):

@ GleamEye - po tylu latach tematyka KC jest jedynie wątkiem pobocznym w naszym gronie. Stali bywalcy forum stali się całkiem mocno zżytą paczką sieciowych kumpli o zbliżonych zainteresowaniach, często zupełnie nie mających nic wspólnego z Kryształami. Pisujemy tutaj, bo lubimy swoje towarzystwo i tyle.
Dzięki, tak myślałem :) Tylko pojawiające się artykuły o Orchii wprowadziły mnie trochę w błąd.

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 07 stycznia 2015, 21:06

No bo Kryształy nie całkiem umarły wśród sympatii "miejscowych" a u mnie nawet ożywiło to tę starą sympatię. Znalezienie tego Forum. :)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 07 stycznia 2015, 21:06

Nie ukrywam, że od czasu do czasu odczuwamy potrzebę napisania czegoś w klimacie niegdysiejszego wątku przewodniego portalu - stąd publikacje spod znaku ŻO, przeplatane z tematyką konkurencyjną (vide Iron Kingdoms).

I małe sprostowanie odnośnie Ghasty, skoro już sam się przyznał - otóż jego akuratnie nikt tutaj nie lubi, ale troszkę go szanujemy za bardzo dawne zasługi (m.in. nowe szablony newsów), dlatego wciąż się ociągamy z wymierzeniem mu bana! :P

ODPOWIEDZ