Pomysł na ranking użytkowników

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 17 grudnia 2008, 18:21

To na razie przemyślenie, ale może coś z tego wyjdzie. Co wy na to, żeby wprowadzić jakąś rywalizację między użytkownikami. Taki ranking na najaktywniejszego użytkownika portalu. Na określony okres, przy jakimś kryterium oceniania. Da nam to dwie rzeczy.
1. Miejmy nadzieję aktywniejszych użytkowników.
2. Dużo większą interakcję z użytkownikami.

Nagrody mogłyby być różne. Np. promocja jakieś strony, którą użytkownik poda, wyróżnienia pisane po okresie trwania takiego konkursu, stały link na stronie linkowni, bez konieczności, wstawiania naszego linku, itp.

Piszę to, żeby wszyscy mogli się swobodnie wypowiedzieć. Może użytkownicy też mają jakieś pomysły.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 21 grudnia 2008, 19:25

Raczej średni pomysł, bo jak określić w tej sytuacji wartość "aktywności". Samo logowanie się i klikanie dla rankingu to tylko niepotrzebne zaśmiecenie portalu spowoduje, a ego nie chcemy. Korzystniejsze dla nas jest 10 aktywnych użytkowników niż 100 zaglądających tu dla zasady
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Raven
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 11 listopada 2008, 11:35

Post autor: Raven » 06 stycznia 2009, 18:22

Pomysł ciekawy, jednak obecna forma serwisu nie dysponuje funkcjami zliczającymi "aktywność", druga sprawa to uściślenie słowa aktywność w tym przypadku przypadku.
Cz?owiek z lasu...

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 17 stycznia 2009, 19:36

pomysł może i dobry jednak problem tkwi właśnie w tym jak określi kto jest aktywny a kto nie???? myślę,że ci co tu zaglądają sami wiedzą kto jest aktywny a kto nie:):):)

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 17 stycznia 2009, 23:29

Podejrzewam, że gdyby nie materiały w dziale Download dostępne dopiero po rejestracji, użytkowników byłoby kilkakrotnie mniej. Sądzę, że wielu z nich długo utrzyma dwa zera w pozycjach komentarze i posty na forum. I tu powstaje niestety błędne koło: mały ruch na stronie sprawia, że linkownia odwiedzana jest sporadycznie, zatem nie spełnia kryterium atrakcyjnej nagrody.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 18 stycznia 2009, 12:35

Tutaj muszę się po raz kolejny nie zgodzić z Tobą. Są dostępne dwa linki w linkowni. O ile link Warlocka mnie nie interesuję tak bardzo (biorąc pod uwagę, że my mamy 42 zarejestrowanych użytkowników, oni ponad 3 tys. a oglądalność naszego i ich linku jest podobna) o tyle link czasu wojny pomaga mi zbierać surowce w grze i zapewniam, że przynosi efekt. Prócz tego link nie musi być w linkowni, ale np. na stronie głównej przy powitaniu i tu atrakcyjność takiego linku wzrasta kilkukrotnie. Pierwszy post był tylko zapytaniem i jak zwykle mam w zwyczaju prowokacją. I widać, że już 4 osoby prócz mnie się wypowiedziały więc prawie 10% (trzeba się cieszyć z małych rzeczy). Na wnioski jeszcze przyjdzie czas.:D

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 18 stycznia 2009, 14:14

czegoj napisał/a:
Prócz tego link nie musi być w linkowni, ale np. na stronie głównej przy powitaniu i tu atrakcyjność takiego linku wzrasta kilkukrotnie.
Sądzę, że znacznie więcej niż kilkukrotnie, ponieważ stronę główną odwiedza w zasadzie każdy. Niestety, jak na razie nie widać motywującego do aktywności i kreatywności wpływu na użytkowników, również tych potencjalnych. Ich rosnąca ilość oczywiście cieszy, jednak pozostawanie przez nich "martwymi duszami" daje do myślenia. Szkoda, że miejsce, w którym mogą być nawet autorami zasobów strony (bannery, teksty), nie dostarcza im wystarczającej frajdy.

P.S. Mój pomysł na ankietę: czy chcesz, aby na stronie przeprowadzane były ankiety i tylko 2 odpowiedzi: tak lub nie, ponieważ obojętni = ilość użytkowników - (zwolennicy ankiet + ich przeciwnicy).
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 18 stycznia 2009, 17:41

Treant, a może żeby jeszcze więcej dowiedzieć się o Chronomancie i o tym co ludzie myślą na jego temat zrobimy sondę w tym właśnie temacie. Kolejną można zrobić np. o standaryzacji czarów? Co Ty na to? Jeśli pasuję to daj znać jakoś jak chciałbyś by wyglądała sonda i jakie miałby się tam znaleźć odpowiedzi.

Raven
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 11 listopada 2008, 11:35

Post autor: Raven » 18 stycznia 2009, 17:47

Jedyna możliwość, to niestety nowy skrypt który pozwoli przyznawać punkty za aktywność, pomoc, i wniesiony wkład pracy. Zasada była by prosta w przypadku "pomocy" ktoś ci pomógł na forum przyznajesz mu punkt, czytasz czyjś artykuł, opowiadanie itp... spodobało ci się to przyznajesz punkt.

Pewne rozwiązanie mam już na oku...
Cz?owiek z lasu...

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 18 stycznia 2009, 20:46

No to dzielnie pracuj. Mam nadzieję, że to się uda.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 18 stycznia 2009, 21:00

Tytuły w rankingu (zależne np. od ilości postów) mogłyby odpowiadać rankom ulubionej profesji - np. ktoś deklaruje przywiązanie do wojownika - do 50 postów - kadet, powyżej 100 weteran, etc.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 18 stycznia 2009, 23:07

czegoj napisał/a:
Treant, a może żeby jeszcze więcej dowiedzieć się o Chronomancie i o tym co ludzie myślą na jego temat zrobimy sondę w tym właśnie temacie.
Pomysł ciekawy, jednak patrząc na brak komentarzy zarówno pod artykułami, jak i w dedykowanym wątku, znam już odpowiedź - zainteresowania brak.
Kolejną można zrobić np. o standaryzacji czarów? Co Ty na to?

Gdyby (w co wątpię) większość głosujących podzieliła moje zdanie, niemały nakład Twojej pracy zostałby zmarnowany.
Jeśli pasuję to daj znać jakoś jak chciałbyś by wyglądała sonda i jakie miałby się tam znaleźć odpowiedzi.
Może spytać bardziej ogólnie: co sądzisz o profesjach stworzonych przez innych niż A.Szyndler autorów? Czy dopuszczasz je w ogóle do gry, czy też uznajesz za gorsze od tych bazowych? To dałoby nam pewne pojęcie (o ile będą głosy), czy użytkownicy są zainteresowani materiałami dodatkowymi, stworzonymi przez fanów.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 20 stycznia 2009, 13:43

Więc tak, czegoj od dłuższego czasu już nie prowadzi (szkoda) więc nie dopuszcza nowości ;) Ja ze swej strony dopuszczam wszystko, kiedyś pozwoliłem grac nawet, malaukiem czy kostuchem. Gracze byli zadowoleni a i ja się świetnie bawiłem.
A co do stworzonych przez innych - nawet jeśli uważam coś za "gorsze" nie znaczy że tego zabraniam. Masz ochotę na coś dziwnego ok, uzasadnij tylko sensownie wybór. Aczkolwiek ostatnio słyszałem prośbę o bohatera dwuprofesyjnego rycerz/rycerz ;) - bez komentarza :)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 20 stycznia 2009, 13:55

Nie no venar , teraz to dałeś do pieca. Osoba , która poprosiła Cię o taką kombinacje nie mówiła tego serio. To było na zasadzie "zobaczymy co powie..." . W jednym natomiast masz rację : "bez komentarza" :)
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 30 stycznia 2009, 00:03

Panowie mam nadzieję, że teraz trochę się ruszy w kwestii różnicowania użytkowników (nie mylić z rankingiem). Na początek przydałby się jakiś moderator forum. Owszem mogą robić to administratorzy, ale ktoś bardziej zaangażowany. Mam swoje typy, ale to do dyskusji. Drugim pomysłem jest konto VIP. Użytkownik miałby prawo zakładania ankiet na forum, dodawania plików na forum, ktoś mocno zaangażowany ale bez możliwości przenoszenia i moderowania forum. No i oczywiście grafik lub kilku grafików (mam tu swój najmocniejszy typ), maiłby prawo administrowania obrazem na stronie. Jeśli macie tu jakieś pomysły lub sugestię, albo ktoś chce się zgłosić na ochotnika, bardzo proszę. każdy przejaw aktywności i pomocy mile widziany.

ODPOWIEDZ