Modyfikacja garfiki na portalu

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 28 października 2015, 13:21

Czegoj - sam pytałeś, czy formuła portalu nie wyczerpuje się, gdy zauważyłeś, że to na czym opierał się kiedyś, odchodzi. Więc może warto wejść w nowe, zmienić coś, poeksperymentować? Zwłaszcza, że zainteresowanie tematem pokazuje, że jest on nośny.

Co do galerii użytkowników - jasne, że nikt w to nie wchodzi, bo tego nie widać za bardzo. Gdzieś tam z boku na jakimś pasku i... Who cares? Ludzie nie zaglądają w coś czego nie widzą. A tu, jak słusznie zauważył Suriel chodziłoby o banner i wystrój strony, a to co innego.

Poza tym te bannery, do których dałeś linka trudno nazwać specjalnie artystycznymi. A chyba o sztuce rozmawiamy tu teraz. ;)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 28 października 2015, 13:32

Możemy pójść dakej i ogłosić konkurs na najlepszyvrysunek. Kapituła dahe dwa trzy sliwa kluczowe, dwa trzy miesiące czasu na wykinanie i.... ankieta.
Nue bardzo mamy co zaoferować jako nagrodę główną ale może to być np. idznaczenie przy profilu użytkownika tak jak w przypadku njlepszej pistaci. No i oczywiście sporo osób obejrzy dzieło i się wypowie co już samo w sobie coś znaczy dla artysty.

Ps. Co z pucharem na najlepszy scenariusz?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 28 października 2015, 15:47

Puchar Ostrogarski to już zamierzchła przeszłość, ale może warto wrócić do tej formuły. Było również pismo KC-towiec jak i wiele innych pomysłów. Obecnie ja jestem wypalony, ale zawsze przyklasnę świeżym pomysłom, jeśli oczywiście będą. Jeśli chodzi o nagrodę to zawsze coś wymyślimy. Były koszulki, były puchary, mogą być książki. O nagrodzie pomyślimy jak będziemy mieli klarowność za co chcemy ją dać.

Na razie kręcimy się w kółko, bo coś byśmy chcieli, ale nie wiemy co? Także najpierw dobry pomysł, później ewentualnie osoby zainteresowane a na koniec jury i nagroda. Robiliśmy kilka takich rzeczy tylko aktualnie był brak zainteresowania. Obecnie jest kilka aktywnych osób, więc może warto wrócić i jeszcze raz poszukać świeżości. W razie czego jestem do dyspozycji.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 28 października 2015, 17:15

Suriel, ale do konkursu to musisz mieć ludzi, którzy zechcą wziąć udział. A gdzie ich znajdziesz?

Do konkursu musisz mieć odpowiednio dużą ekipę, żeby wyklarował się jakiś poziom, względem którego można oceniać. A tutaj znajdziesz może tylu chętnych, co zliczysz na palcach jednej ręki. I jak to ocenisz? Ten fotorealizm, tamten szkice, inny rysunek komiksowy, albo jakiś jeszcze styl... Jak to można porównać?

Myślę, że to zupełnie co innego niż zrobienia jakiegoś rysunku, czy nawet kilku, żeby je na stronę wrzucić, prawda?
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Octavian
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 02 października 2015, 14:37

Post autor: Octavian » 28 października 2015, 18:25

Macie dużo racji, w każdym razie zgłaszam się na ochotnika do pomocy, gdy wyklaruje się już zwarta koncepcja na przekaz.
Jeśli ruszy konkurs to oczywiście chętnie wezmę w nim udział.

Gdybym przygotował wam "plakat" tak sam z siebie to odbiorcy widzieli by moją koncepcję na RPG, a nie waszą.
W takim razie, życzę owocnych obrad i będę trzymał rękę na pulsie.
Je?li chcia?by? ze mn? porozmawia?, a moje wypowiedzi uzna?e? za chaotyczne; uwa?asz, ?e nadu?ywam skrótów my?lowych lub z innego powodu potrzebujesz pomocy w nawi?zaniu ze mn? kontaktu, popro? o ni? moich przyjació? z Tawerny - Lew, ^IvE, huth.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 28 października 2015, 19:46

Jak icenic? To proste, niech oceniają użytkownicy tak jak oceniają najeposze postacie. Styl jest drugorzędny albo coś porywa bardziej albo mniej. Tu nawet nie chodzi o to żeby wygrać, bo nagrodą pewnie będzie rzut pomidorem lub wimigainowany puchar. Bardziej chodzi o to by dac sobie pretekst i powód do mobilizacji i tyle. A jak ktoś jest tu po ASP to ja przepraszam ale raczej powinien być w Kapitule bo wygrać z nim niepodobna.

Chodzi też o to by się coś działo na tym portalu a nie z nowości jest od 3 miesięcy to samo. Zbiórka pieniędzy. Skoro szybciej poszła zbiórka to jest potencjał. Można go wykorzystać albo zmarnować czekaniem na nie wiadomo co.

Połączony z 29.10.2015 08:06:59:
Oprócz konkursu na grafikę zrobik bym też lepszą ekspozycję pbf-ów ba stronie skoro to nimi podobno stoi portal. W lewym zaś menu proonuje zrobić nowe menu z podziałem na systemy w które tu się gra. Na górze oczywista KC mimo iż ani jedej sesji..
Można tez dać wyraźne info o sesjach online.
Czyli generalnie wyeksponowal bym mocne strony portalu żeby wchodzący nowy użytkownik miał je od razu na wierzchu.
Ostatnio zmieniony 29 października 2015, 08:06 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 29 października 2015, 09:25

Poproszę o drzewko menu jako propozycję. Postaram się z tego zrobić z boczny panel taki jak mają Żelazne Królestwa. Rozumiem również, że zamierzacie odtajnić wszystkie wasze sesje PBF tak żeby był pełen dostęp dla czytaczy w tym również dla niezarejestrowanych użytkowników - ghasta się wścieknie :D

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 29 października 2015, 10:22

Skoro (o ile pamiętam) rejestracja nie jest poprzedzona żadną weryfikacją bo nawet boty się rejestrują to nie widzę powodów dla których "niezarejestrowani" nie mieli by mieć dostępu do PBF'ów ? Zasoby plików czy galerie to może inna sprawa, ale PBF ?
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 29 października 2015, 11:04

Może taki button udostępnij lub nie i niech kazdy MG sobie decyduje indywidualnie?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 29 października 2015, 11:31

A ja nie chcę by były dostępne PBFy dla wszystkich. Z różnych powodów. Np. dlatego, że korzystam z pewnych tekstów sakralnych zmieniając ich treść i nie mam ochoty ani zamiaru tłumaczyć się żadnym religijnym oszołomom. Jeśli PBFy nie będą tajne, to bardzo, ale to bardzo mnie ograniczy, bo po prostu przestanę pisać o wielu rzeczach.

Jasne, reklama byłaby dobra. Ale efekt może być problematyczny. W PBFach często sięgam po tematy tabu, które mogą budzić kontrowersje u czytlenika. Ale dlaczego mam się ograniczać jako pisarz?

Więc nie tylko nie popieram pomysłu odtajnienia, ale jestem mu przeciwny.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 29 października 2015, 11:44

No i jest jeszcze kwestia praw autorskich gdyby się nagle okazało że ktoś skopiowal cześć czyjegoś tekstu z pbf i użył w innych celach bez konsultacji.
Co ciekawe nie przypominam sobie bym pidpisywal jakieś regulamin portalu ale z drugiej striny sa przecież zastrzeżone prawa przez zasady ogólne prawa no i było to daawno, mogę nie pamiętać.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 29 października 2015, 13:55

Dokładnie, prawa autorskie to też problem. Są tacy co nagminnie używają cytatów czy kupują fragmenty opisów do własnych wpisów. Gdyby odtajnić pbfy musieliby podawać za każdym razem źródło i ryzykowaliby, że autor może nie dać zgody na wykorzystanie fragmentów tekstu.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 29 października 2015, 14:11

Była już kiedyś dyskusja na temat jawności/niejawności treści pbfów. Padły podobne argumenty jak te Sigila dwa posty wyżej. Sesje bardzo ucierpiałyby gdyby zamieszczane tam treści były dostępne dla każdego wspomnianego "religijnego oszołoma" i nie tylko. Jeśli zaś musiałbym się męczyć zamiast czerpać z tego przyjemność to zwyczajnie bym sobie granie w tej formie odpuścił i pewnie nie tylko ja.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 29 października 2015, 14:35

Sprawa o tyle się wyjaśnia, że bez sensu nowe menu z odsyłaczami do PBFów kiedy zobaczyć je mogą tylko wybrani. Ja oczywiście też jestem przeciwny odtajnieniu. Jeśli zaś chodzi o regulamin to cały czas obowiązuje ten http://krysztalyczasu.pl/forum/viewthre ... ead_id=124 Jak komuś nie pasuje zawsze może się nie logować.:P

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 29 października 2015, 14:57

Tak siedzę i myślę co by tu jeszcze więcej namieszać na ooryalu ale nic nie przychodzi mi do głowy. ..:P
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ