Co zrobić aby było lepiej ?

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 10 września 2010, 10:59

No teraz jest to bardziej przejrzyste. Bez wątpienia.

Zagrałbym w forumowym towarzystwie w KC. Nawiązując do mojego wpisu wyżej. Kiedyś chciałem tu coś takiego zorganizować, nawet były pierwsze rozmowy ale jakoś to później zdechło. Teraz chciałbym do tego wrócić. Jeśli znajdzie się 4-5 chętnych to zapraszam do założenia nowego tematu, gdzie możemy poszukać wspólnego terminu i ustalić inne detale.

Soth
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 03 marca 2010, 13:44

Post autor: Soth » 13 września 2010, 16:37

No widzę że strona rozwinie się w dobrym kierunku... Proponuję powołać specjalny zespół ludzi, którzy w wolnym czasie zajmą się czymś na stronie...

Ja w dziedzinie KC nie znam się zbytnio (raczej gram rekreacyjnie z dużą domieszką własnych pomysłów) ale chętnie pomogę w sprawach technicznych.

Z pomysłów proponuję:
- zaprojektowanie specjalnego stylu (ten jest juz lepszy, ale np ma mały kontrast przez co nie widać od razu przykładowo rozdzielenia postów itp),

- obrobienie, przystosowanie i uporządkowanie materiałów na stronie,

- jakieś mini-aplikacje internetowe (wg pomysłów, chyba nie ma sensu pisanie generatora postaci czy coś skoro jest już dużo programów do tego)

Najlepiej piszmy co każdy by chciał zmienić na stronie - zobaczy się co jest możliwe do wykonania juz teraz, co w niedalekiej przyszlości itp. Ułożymy wtedy taki "plan działania" :P
"If history is to change, let it change!
If the world is to be destroyed, so be it!
If my fate is to be destroyed...
I must simply laugh!!" ~Chrono Trigger

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 13 września 2010, 16:41

Słusznie.

By uniknąć Chaosu (wszak to portal KC a nie Warhammera:)) adm powinno objąć pieczę nad ustaleniem biznesplanu. Planowanie to podstawa każdego racjonalnego działania. Dobrze znaleźć właściwy temat i zacząć tam sensowne rzeczy i propozycje wpisywać. Zaakceptowane przez większość zmiany należy jakoś zaznaczyć (np. czerwoną czcionką) i wcielać w życie jak najszybciej. Podobnie jak Soth deklaruję pomoc.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 13 września 2010, 20:27

Na początek to zamiast programistów to przede wszystkim potrzeba nam grafika. On mógłby zaprojektować skórkę specjalnie pod portal. Jeśli nikt taki się nie znajdzie to przynajmniej, ktoś o zdolnościach podobnych do Hansa, co by pobawił się np. w kolorowanie grafik Musiała. Zawsze lepiej mieć dwóch niż jednego. Wtedy np. mógłby zaprojektować górny baner, bo poprzedni średnio pasuje do obecnej szaty graficznej. Potem potrzeba kogoś kto precyzyjnie zapozna się z działaniem PHP-Fusion. Drugiego admian biegłego w tych magicznych klockach. Raven został tatą i pewnie będzie miał jeszcze mniej czasu. Tu nie potrzeba deklaracji tylko chęci do podjęcia się konkretnych działań.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 13 września 2010, 20:37

Jeśli chodzi o warstwę informatyczną to ja nie mogę pomóc - uczciwie powiem. Nie znam się :(

Moje propozycje:

1. Odwołanie do OSTATNIEGO wpisu (taki dżingielek za nickiem ostatniego wpisującego się)
2. Inna segregacja działów. Inaczej bym poszeregował i ponazywał subfora. Wkrótce zaproponuję, ot tak z rękawa nie dam rady.
3. Lepsza strona główna, więcej aktualizacji!!!
4. Stworzenie zespołu, który mógłby weryfikować materiały autorskie, i zdejmować z nich odium apokryfów.
5. Pisanie, pisanie, pisanie, pisanie, pisanie, rysowanie mapek - czyli przygotowywanie tekstów i wypełnianie białych plam na mapie.
6. Górne menu i panel nawigacyjny... Źle jest. Na górze są odwołania do materiałów i w panelu. Niedobrze, wszystko powinno być tylko w panelu. Materiały muszą być w jednej lokacji, łatwe do znalezienia, dobrze opisane.
7. Zmiana wyglądu forum na ten z erpg. Czegoj roboczo zmienił nam skórkę, ale to nie koniec.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 13 września 2010, 21:27

Część pierwsza sugestii Mrufona:

(Podforum nr 1)
SFERA EGZYSTENCJI ADMINISTRACYJNEJ
(Działy)
PÓŁPLAN SPOŁECZNY
(tematy)
-użytkownicy o sobie
-przedstaw się
PÓŁPLAN GNOMOTECHNICZNY
(tematy)
-IRC
-top strony
-kryształy czasu w google
-skiny i szablony
-zapis audio sesji
-start forum
-konkurs na baner dla portalu KC
-(wszystkie tematy z działów błędy i uwagi oraz dyskusje o portalu)
PÓŁPLAN PORZĄDKOWY
-regulamin

(podforum nr 2)
SFERA EGZYSTENCJI KRYSZTAŁÓW CZASU
-(tematy związane z KC - ale bez własnych, autorskich dodatków)

(podforum nr 3)
SFERA EGZYSTENCJI APOKRYFICZNEJ (autorskie zmiany)
-dodatki nowości własnego autorstwa

inne podfora normalnie - offtop, kupię/sprzedam, sesje, rekrutacja, reklama (to mniej ważne)

Co wy na to?

Soth
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 03 marca 2010, 13:44

Post autor: Soth » 13 września 2010, 22:12

Co ja mógłbym dodać:

U mnie jest wręcz odwrotnie - na KC mało sięznam za to o stronach internetowych coś tam wiem... Na początek zastanowię się nad projektem wyglądu... Z racji że themy do PHP-Fusion są zazwyczaj darmowe na licencji GNU można odpowiedni przerobić na potrzeby portalu (niedługo postaram się zamieścić listę propozycji).

Na PHP-Fusionie kiedyś robiłem stronki więc jak coś mógłbym pomóc, ew. coś innego do napisania czy cuś...

@Mrufon
Podoba mi się zaproponowany przez Ciebie porządek na forum. Teraz tylko trochęczasu i można reorganizować jednocześnie np. kasując stare, niepotrzebne posty

OnTopic

'Weźmijmy' się zacz do roboty póki czasu jeszcze jest sporo (u mnie niestety w tym roku matura więc niedługo będę aktywny T_T), ale póki co jestem chętny do pomocy póki siły w łączu nie braknie :D

Pozdrawiam
"If history is to change, let it change!
If the world is to be destroyed, so be it!
If my fate is to be destroyed...
I must simply laugh!!" ~Chrono Trigger

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 17 września 2010, 20:05

Zaczynamy jakąś dyskusję po czym kilka postów później inicjatywę trafia szlag. Portal cierpi na niemożność zamknięcia roztrząsanych kwestii. Niedobrze.

Uważam, że powinniśmy poważnie pogadać o kilku sprawach:
-zmianie szaty forum
-zmianie organizacji paneli i samych działów
-zająć się poważnie pisaniem i późniejszym ew. akceptowaniem autorskich dodatków.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 17 września 2010, 20:24

Szaty forum nie da się oddzielić od szaty portalu. Jest to zintegrowane. Chyba, że chodzi Ci o działy na forum i podział treści. Mogę pogadać z resztą i jeśli byłbyś Mrufonie zainteresowany to może byłaby funkcja moderatora dla Ciebie dostępna - hehe
Wiemy wszyscy, że masz doświadczenie w tym względzie. Pamiętaj jednak, że nasze forum znacznie uboższe niż erpg, jeśli chodzi o dostępne funkcje. Przemyśl.

Jeśli chodzi o zmianę paneli i działów to zupełnie nie kumam, o co Ci chodzi? Panele dotychczas dostępne wpływają na kształt i działanie strony. Pewne można dodać pewne usunąć, ale musi być konkretny plan, żeby nie było efektu domina.

Ostatni pomysł najbardziej mi się podoba, tylko jest jak zwykle problem kto miałby to robić. Taka inicjatywa ruszyłaby system do przodu. Jednak pewnie jak zwykle ruszą "konserwy" do palenia na stosie reformatorów. Ot historia świata.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 17 września 2010, 20:36

Ostatni pomysł najbardziej mi się podoba, tylko jest jak zwykle problem kto miałby to robić. Taka inicjatywa ruszyłaby system do przodu. Jednak pewnie jak zwykle ruszą "konserwy" do palenia na stosie reformatorów. Ot historia świata.
Tak, zawsze będą kontestatorzy. Niemniej można to zignorować i robić swoje. Ja dziś skończyłem dodatek pt. "KC-lokacje: Wyspa Yantar". Jak wrócimy z grania to ją wam zarzucę do publikacji.
teraz mam plan na świątynię Seta oraz podziemia nekromanty (standardowe, gotowa matryca do scenariuszy).

Co bym chciał? Grupa kilku-kilkunastu osób, które zdeklarują się do demokratycznego opiniowania tekstów. Przewaga głosów na "tak" jak przy odrzucaniu veta prezydenckiego akceptuje tekst. WTedy wydziela się go z działu "procedowane" czy "zamrażarka moderatorska" i mamy kolejny skrawek NASZEGO świata. To mój pomysł. Wymaga to aktywności osób, które się zgłoszą do takiego opiniowania.

Co do zmian w panelu - przyda się zakładka "KC-co to jest" - gdzie w przystępnej formie wytłumaczy się co i jak. Przygody, podręczniki, skany, scenary muszą być łatwe do znalezienia. Mogę pomyśleć nad swoją wersją panelu - wkleję to tu i może komuś się spodoba, może coś się zmieni.

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 17 września 2010, 21:34

Grupa kilku-kilkunastu osób, które zdeklarują się do demokratycznego opiniowania tekstów.
Zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko opinowacza.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 17 września 2010, 21:40

Proponuję (jeśli pasuje to ADM) by teksty "surowe" były składowane w innym dziale (dobrze by było wydzielić dział apokryfów), po akceptacji można by było przenosić je do innego, w którym spoczną materiału pozytywnie zaopiniowane.

Przydałyby się czasem wizyty AS-a. Mógłby komentować nasze działania i na tej niwie.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 21 września 2010, 15:36

Zmiany wyglądu forum są złożoną sprawą, wymagającą dyskusji, opinii paru osób, konsultacji. Chwilowych sukcesów na forum i wzrostu aktywności upatrywałbym tymczasem tu:
-w konkursie na najlepszy scenariusz (powtarzanym moim skromnym zdaniem co 3 miesiące)
-w projekcie Ketha - "Żyjąca Orchia"
-w projekcie zamalowywania białych plam na mapie - co ja już po powrocie z naszego wyjazdu zainicjuję - wysyłając tu opis lokacji.

Oczywiście wszystkie te projekty działają poza i w standardowym nurcie - pisaniu postów na naszym forum.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 22 września 2010, 07:40

Przydałyby się czasem wizyty AS-a. Mógłby komentować nasze działania i na tej niwie.
Ech, bez komentarza...
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 04 października 2010, 14:52

Trudno podjąć jakieś kroki mające na celu uczynienie portalu "PRZYJAŹNIEJSZYM DLA UZERA", jeśli wszystkie propozycje uderzają w ścianę i spadają na ziemię jak naleśnik...
Za mało jest dyskusji, ocen, sporów (w ramach oczywiście pewnych zasad), które pchnęłyby sprawy do przodu. Jeslic chcemy zmieniać, to musimy się angażować, proponować KONKRET, który się następnie BARDZO SZYBKO PROCEDUJE (jak mawia Shrek Schetyna). Nie możemy ignorować pomysłów, bo nie ruszymy z kopyta.

-Ja uważam, że tematy można ułożyć inaczej, propozycja na górze. Nie wiem czy jest słaba czy nie, ale jest. Z wielu źródeł mam informacje, że na portalu jest bałagan informacyjny.

To wyciągajmy zmiotkę i jazda.

ODPOWIEDZ