Co zrobić aby było lepiej ?

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 17 października 2010, 20:37

Miałbym na prowincję jechać? Na wschodnią ścianę? Do Polski B? :D

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 18 października 2010, 10:15

Jak dla mnie cała witryna to może być po prostu samo forumbb bez zbytniej otoczki, 1 wątek + podtematy na artykuły i ew. newsy a reszta na rozmowy (tak jak teraz).Ttyle że trzeba by zmigrować dane z tej strony a to jest czasochłonne.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 18 października 2010, 21:56

To mała propozycja do ADM - bierzecie po puszce piwa, otwieracie puszkę, otwieracie połączenie konferencyjne w Skype i dyskutujecie do woli, robiąc ewentualne przerwy na otwarcie następnej puszki. Dzisiejsze technologie bardzo ułatwiają życie :D

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 20 października 2010, 17:29

Piszcie coś, wrzucajcie NPC-ów ( nie wierze że jakichś nie macie ) czy jakieś lokacje bo takie przestoje w forum to masakra.

Nic graczowi po nowych 20 profesjach i 123 czarach oraz 31231 rodzajach broni jeśli świat nie oferuje niczego ciekawego.

Na dniach postaram się wrzucić kilka prostych lokacji jakie wykorzystałem w swoich przygodach.
Ostatnio zmieniony 20 października 2010, 17:31 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 20 października 2010, 21:17

Przestój w pisaniu na forum jeśli o mnie chodzi nie jest objawem tego że nic nie robię w temacie KC - wręcz przeciwnie pracuję w cichości nad KC'towym światem. Ale przyłączam się go apelu ghasty - jestem przekonany że każdy MG który to czyta pamięta conajmniej z 3 charakterystyczne postacie które wymyślił na potrzeby przygody. "I gdyby tak" chociaż jedną wrzucił na forum to uzbierała by się niezła zgraja ciekawych postaci.
Napewno też nie jeden MG ma na papierze narysowaną mapę podziemi :) co nam szkodzi zeskanować i wrzucić na forum z opisem co te podziemia kryją w sobie.
Napewno stanawowić to będzie inspirację wielu nowych przygód i może niektóre z nich zostana spisane :) i wystartują w następnym konkursie :)

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 20 października 2010, 22:00

Prawda jest taka, że wszystkie moje przygody zawsze powstawały w zarysie. Całą resztę miałem w głowie, gdyż gracze i tak często zaskakiwali mnie swoimi poczynaniami co powodowało improwizację w trakcie sesji. Ale spokojnie, przejrzę sobie swoje zeszyty z przygodami i zobaczę co da się z tym zrobić. Problem w tym, że od jakiegoś czasu sporo obiecuję w kwestii wszelkich opracowań czy swoich dodatków do KC i nagle okazuje się że mam wiele innych ważniejszych spraw i nie mam czasu tego dokończyć.

Dziś mieliśmy zebranie administracji a wnioski i ustalenia spróbujemy wrzucić jutro w formie newsa.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 20 października 2010, 22:08

ghasta napisał/a:
Nic graczowi po nowych 20 profesjach i 123 czarach oraz 31231 rodzajach broni jeśli świat nie oferuje niczego ciekawego.
Z tym bym polemizował, gdyż nowe możliwości zachęcają do gry - po pierwsze można uwolnić się od schematów, które już się oklepały, spróbować czegoś świeższego, trochę nieznanego.
Druga rzecz fakt, że im więcej masz do dyspozycji różnych klocków, tym bardziej urozmaicone zabawki możesz z nich budować - sam skorzystałeś z tego tworząc swojego NPC'a i wyposażając go choćby w teleskopową laskę i inne przedmioty, których działanie opiera się nie tylko na nadaniu im magicznych cech.
Są zgłoszenia do zainaugurowanego przez Mrufona konkursu - autorskie scenariusze to potencjalne źródło nowych lokacji i niezależnych bohaterów. Dzięki przykładowi, który dałeś można liczyć na to, że uczestnicy konkursu będą się starać dopracować opisy wplecionych we własne przygody postaci. Być może właśnie powstają niemałe ilości nowych NPC, jednak właśnie na potrzeby nadsyłanych scenariuszy.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 20 października 2010, 22:56

W moim przypadku NPC są tworzone głównie ze statystyk - i tu muszę się zgodzić z Venarem , w większości przypadków gracze zaskakują i takie postacie (ich życiorys , historia itp) są tworzone w głowie - często na biegu (ale nie w 100%).
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 21 października 2010, 09:47

Zwykle w momencie jak już tworzyłem opisane przygody moi NPC byli opisywani w sposób jaki wrzuciłem na forum. Trochę o nich, historii, zachowanie i na koniec (i to nie zawsze) statystyki. Jeśli NPC mi się spodobał (i gracze go polubili) to powracał co kilka sesji. W CP2020 miałem takiego powracającego dobrego bohatera i czarny charakter, w KC także stworzyłem podobną osobę która co kilka przygód objawiała się graczom. Zabawa nabiera wtedy dodatkowych rumieńców.

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 21 października 2010, 15:31

Witam wszystkich. Dawno mnie nie było,ale chciałem się wypowiedzieć... Jako jeden z wielu użytkowników (jak podejrzewam) mam coś takiego jak brak kontaktu z innymi graczami. Uważam,że jeżeli by się udało zorganizować takie spotkanie to może chociaż ze 20-30 osób by się pojawiło. Takie spotkania cementują każdą społeczność. Czy to portalową, RPG-ową, klasową czy inną.. Ja oprócz osób z Administracji nie znam,nie widziałem i nie wiem jacy ci ludzie są... Bo zwyczajnie nie dostałem zaproszenia:) ani od Administracji,ani nie widziałem chętnych do takiego ogólnoportalowego spotkania w REALU... Gdyby udało nam się zorganizować takie spotkanie np. z administracją:) to byłoby super.. Wiem,że wszyscy mamy swoje życie,brak czasu i rodziny,ale wiem jedno każdy z nas znalazłby ze 2-3 godzinki co jakiś czas na takie spotkanie:) Przyłączam się do wszystkich,którzy chcieliby się spotkać... to zależy tylko od nas....i myślę,że po takim spotkaniu więcej by było pomysłów,koncepcji i dróg rozwoju:)
Pozdrawiam wszystkich i liczę,że będzie taka możliwość na spotkanie:)

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 21 października 2010, 15:52

Ha!
Uważam,że jeżeli by się udało zorganizować takie spotkanie to może chociaż ze 20-30 osób by się pojawiło
Właśnie organizuję takie spotkanie. Zgłosiło się około 15 osób, na razie. temat znajdziesz w dziale Offtopic. Dopisz się.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 21 października 2010, 16:16

Mrufon napisał/a:
Ha!
Uważam,że jeżeli by się udało zorganizować takie spotkanie to może chociaż ze 20-30 osób by się pojawiło
Właśnie organizuję takie spotkanie. Zgłosiło się około 15 osób, na razie. temat znajdziesz w dziale Offtopic. Dopisz się.
Tyle że jest to spotkanie wyjazdowe na które ja np. nie mogę sobie pozwolić. Ew. spotkanie w knajpie w w-wie to już szybciej i to prawie od ręki ;-)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 21 października 2010, 16:23

To tez da się zrobić - hehe:P

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 21 października 2010, 18:07

czegoj napisał/a:
To tez da się zrobić - hehe:P
no no i tak naprawdę to czekamy na te zaległe spotkanie ;)
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 21 października 2010, 18:28

Czemu nie dasz rady, ghasta? A nuż termin Ci przypasuje. Kwestię dat dopiero będziemy poruszać, bo jeszcze ciut za wcześnie.

ODPOWIEDZ