Co zrobić aby było lepiej ?

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 04 października 2010, 17:58

No to Mrufon bierz się do roboty. Dajecie Ci uprawnienia moderatora. Mam nadzieję, że nie wytniesz teraz pół forum. Pamiętaj, że możesz mieć spore problemy z forum, bo to nie działa jak erpg. Jakbyś miał jakieś problemy potrzebował nowe fora lub podfora to pisz na pw albo kontaktuj się z kimś z adminów. Powodzenia.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 04 października 2010, 18:01

Ok, powalczymy. Muszę jeszcze raz przejrzeć swoją ofertę i ew. przemodelować ją. Jak będzie gotowa propozycja (merytoryczna i graficzna) to ją tu wkleję do oceny.

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 04 października 2010, 18:17

Podstawą do prawidłowego i przejrzystego funkcjonowania forum/portalu jest podział obowiązków pomiędzy ADM.
Jedna osoba nie jest już w stanie opanować wszystkiego. Z tego co wiem to większość pomysłów, sugestii, autorskich projektów. problemów itp. itd trafiają do czegoja, sporadycznie do Venara (nie wiem jak z Treantem i Hansem - z nimi mam słabiutki kontakt). Czegoj na początku istnienia portalu określił Hansa i mnie jako grafika , Venar teoretycznie miał uzupełniać portal w treść , Treant działać m.in. nad korektami on sam zaś wziął na siebie całe zło portalu - skargi, przepychanki , skarbonkę, zmiany, newsy...mogę tak wymieniać ale po co ? każdy aktywny użytkownik wie o tym doskonale.
To o czy mówię jest oczywiście do ustalenia tylko miedzy adminami ale i to czasem jest ciężko zorganizować - życie...:)
Tak czy owak bałagan najbardziej dostrzegają osoby , które logują się lub tylko wchodzą na portal bardzo rzadko - tak mi się wydaje.
Jeśli macie jakieś "konkretne" pomysły to dawajcie :).

P.S.
przepraszam jeśli sa jakieś błędy - ciężko się pisze z dwójką maluchów na "głowie" :D
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 04 października 2010, 18:31

Tak czy owak bałagan najbardziej dostrzegają osoby , które logują się lub tylko wchodzą na portal bardzo rzadko - tak mi się wydaje.
Tak, ale jedna z tych osób dlatego nie wchodzi na portal.
Jeśli macie jakieś "konkretne" pomysły to dawajcie
Nie ma sprawy :D Na pewno zaproponuję dużo od siebie. Tylko to jutro przypuszczam, bo muszę przemyśleć, a nie rzucać byle co ad hoc.
przepraszam jeśli sa jakieś błędy - ciężko się pisze z dwójką maluchów na "głowie"
Ja córce w takim wypadku mówię, że zaraz zje ją smok, który właśnie wpełza do pokoju, by gryźć łydki niegrzecznych dzieci. Kiedyś działało... ;)

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 04 października 2010, 19:49

Moja nie wie nawet jeszcze co to jest łydka :)

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 05 października 2010, 14:06

Mrufon napisał/a:
Jeśli chodzi o warstwę informatyczną to ja nie mogę pomóc - uczciwie powiem. Nie znam się :(

Moje propozycje:
(..).
Takie działania jak napisałeś wymagają dużo pracy, szybciej będzie postawić stronę w wordpress i spiąć z bb forum.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 05 października 2010, 14:39

To zupełnie nie moja bajka, takie graficzne przeróbki. Nigdy nie miałem z tym styczności, więc tu się nie pcham.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 05 października 2010, 20:33

No tak, tymi sprawami miał się zajmować Raven w głównej mierze ale niedawno został szczęśliwym ojcem i boję się że będzie jeszcze długo trwał w tej euforii ;)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 05 października 2010, 20:35

Posegregowanie tematów po działach i ew. przemodelowanie działów (co chcę zaproponować) to sprawa trudniejsza i bardziej czasochłonna niż początkowo myślałem. Porobiło się tak dużo różnorodnych tematów, że poumieszczanie ich w jak najmniejszej ilości zbiorów wspólnych to spore wyzwanie. W pracy nie mam na te przemyślenia czasu. Jutro rano pomyślę i może uda mi się do ADM wysłać gotowca, pod rozwagę. Tu też wkleję.
Po zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że panelu nawigacyjnego po lewej stronie forum nie ma sensu tykać, więc i w swojej propozycji tego nie ruszę.
Ostatnio zmieniony 05 października 2010, 20:36 przez Mrufon, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 17 października 2010, 13:05

Venar wspominał niedawno, że szykujecie panowie ADM jakąś naradę dotyczącą zmian w wyglądzie forum, rozmieszczeniu i przyporządkowaniu tematów.
Czy ta narada się odbyła i co z niej wynikło? Uporządkowanie bałaganu w tematach jest bardzo potrzebne.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 17 października 2010, 17:32

ghasta napisał/a:Takie działania jak napisałeś wymagają dużo pracy, szybciej będzie postawić stronę w wordpress i spiąć z bb forum.
Dokładnie to samo rozwiązanie ostatnio proponowałem w rozmowie z Mrufonem. I oczywiście mam tu na myśli najnowszą wersję phpBB, a nie jakieś zabytki.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 17 października 2010, 17:36

No to co panowie radni?

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 17 października 2010, 20:21

Że tak powiem brzydko - gówno.
Dużo wody upłynie zanim administracja się zbierze. Niestety 4 osoby są jak mobilne enty. Wiedzą o czym chcą gadać, ale żeby się zebrać potrzeba na prawdę wiele. Ja już nie mam siły namawiać, bo tylko słyszę kto nie może.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 17 października 2010, 20:28

To dawaj zmontujemy na forum pucz - niech chłopaki jadą na Krym (precedens już był w Moskwie), przyjeżdżaj do Szprotawy:
-banujemy chłopaków
-montujemy forum od nowa
;)

... w takim razie nic prócz humoru nam nie zostało...

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 17 października 2010, 20:36

Co ja miałbym robić w Szprotawie? Może ty przenieś się bliżej stolicy i jak zaczniemy im razem kopać tyłki to się wezmą do roboty.

ODPOWIEDZ