Co zrobić aby było lepiej ?

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 30 marca 2012, 12:48

W przeciwieństwie do mnie Ghasta przejawia niepoprawny optymizm. Przewiduję posuchę już za miesiąc :P

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 30 marca 2012, 13:10

no chyba że nagle AS się objawi z nowym (starym) systemem
Kompletnie w to nie wierzę.

A w reanimację strony wierzę, ale pod warunkiem, że uda nam się sformować team do skypa. Wtedy będą nowe komentarze, podsumowania sesji etc. Potoczy się jak kamyk z górki, tylko trzeba nadać mu przyspieszenie ;)

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 04 kwietnia 2012, 22:10

Jest już nieco lepiej. To jednak za mało, nie można się zadowalać byle czym. Potrzebne są:
-nowy kacetowiec
-sesje na skajpie (to już wkrótce)
-więcej pisania scenariuszy i innych materiałów łatających luki

Na razie mimo dużego postowania jest zastój w działaniach, że tak powiem - o dużym stężeniu konkretu.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 07 kwietnia 2012, 20:42

Jest kilka osób decyzyjnych, działających w ukrytych podforach i mających uprawnienia ADM. Nieprawdą jest by to użytkownicy doprowadzali do zastojów na forum. To w dużej mierze wina decydentów.

Postulaty:
1. Szybko wypuścić kacetowca, nie zważając na poprawki Venara, wziąć tego przygotowanego przez ghastę.
2. Ustalić deadline na każdy kolejny numer kacetowca na 3 miesiące.
3. Szybciej reagować, odpisywać.

Potrzeba więcej pary!

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 07 kwietnia 2012, 21:39

Och, nie bądź taki wymijający - wskaż palcem jakiegoś decydenta-blokera i wytknij mu niekompetencję! :P

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 07 kwietnia 2012, 21:54

Ja niczego personalnie nie wytykam, bo nie o to chodzi. Ogółu się czepiam bo kacetowiec powinien być w czytaniu a nie w domyśle. Materiały są - Kowal Run też jest. Na co czekamy??

Raven
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 11 listopada 2008, 11:35

Post autor: Raven » 14 listopada 2012, 18:21

Od dłuższego czasu w zaciszu domu, po nocach myślę czy sama tematyka KC jest wystarczająca dla życia tego serwisu o rozwoju nie wspominając. Przeniesienie treści do innego systemu CMS nie jest proste ale jest możliwe, pytanie czy to coś zmieni ? generalnie chętnie omówiłbym ze wszystkimi zainteresowanymi ten temat w jakiejś telekonferencji - online
Cz?owiek z lasu...

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 14 listopada 2012, 19:40

Nie chcę Cię martwić, ale chyba jasne stało się, że wątek kryształowy umarł całkowicie. Tu już raczej nic nie drgnie, ponieważ zapał portalistów w tym kierunku wygasł niemal do szczętu - jeden fanowski artykuł na pół roku, przy odrobinie szczęścia jeden na kwartał - to wszystko, czego można się spodziewać.

Inną sprawą jest przeistoczenie się miejscowego forum w gralnię PBF. Mnie osobiście bardzo to odpowiada, bo nie tylko mogę tu pobawić się ze znajomkami-kryształowcami, ale i ściągnąłem kilku swojaków z branży i jest nam tutaj dobrze.

Więc póki jest gotówka na opłacanie serwera, pozostawmy sprawy takimi jakie są - takie moje zdanie.

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 14 listopada 2012, 19:53

Zostawmy ten portal takim jakim jest i tyle. Jest dobrze po co kombinować!
"Stara?em si? tak ?y?, abym w godzinie ?mierci móg? si? raczej cieszy? ni? l?ka?..."

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 14 listopada 2012, 20:42

Mnie się podoba jak jest, póki co, bo jest tu solidne grono.

Zaletą tego grona jest to, że to świeże wyobraźnią, choć nienajświeższe już często wiekiem byki:P

Co do jednego artykułu na pół roku, to przesada- jest tego więcej. Sam mam z siedem tekstów zaczętych, lecz brakuje mi czasu na ich szlif, ale ochota jeszcze jest.

Sam wątek portalu jako tematycznie KCtowe robi dobrą robotę, przynajmniej w moim mniemaniu. Zabrzmi to dumnie, ale wprowadza to pewną selekcję. Jak ktoś wie, co to KC, to najczęściej gra już trochę w RPGi, przez co forum nie zalewa fala dwutygodniowych spamowiczów. Ekipa powoli rośnie w siłę, ale jest w tym ludzki potencjale w moim mniemaniu zachowany dobry poziom:/uklon

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 15 listopada 2012, 00:16

Dodam, że dzieje się bardzo wiele na zapleczu portalu. Na razie jeszcze wszystko w powijakach, więc póki nie będzie konkretów nie puszczę pary z gęby. Mogę powiedzieć tylko tyle, że widzę światełko w tunelu dla starych KC-towców. Jeśli chodzi zaś o silne grono nie związane z KC to zdaję się, że już prawie mamy na kolejny rok (albo prawie mamy). Pozostaje pytanie - czy chcecie, żeby jednak mimo wszystko portal miał coś wspólnego z Arturem Szyndleram, czy nie? W tym pytanie jest podwójne dno, tz. jeśli chcecie mieć coś wspólnego z Arturem to powinno być więcej KC (i mam nadzieje będzie), jeśli natomiast zdecydujecie, że nie, to prawdopodobnie pozostanie tak jak teraz. Zmiany lub ich brak wstępnie daję czas do przemyśleń do końca roku kalendarzowego, a potem któż raczy wiedzieć co będzie?:P

Goldwin
Reactions:
Posty: 645
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 19:36

Post autor: Goldwin » 15 listopada 2012, 09:19

Nie panikujmy :)

Że jest czasem czegoś więcej, czasem mniej, portal czasem przyśnie... To jak z weną, czasem pójdzie w cholerę i zniknie. Ktoś ma coś stworzyć to stworzy, nic na siłę. I cieszę się jak pojawi się nowość.

Osobiście dobrze się tu czuję, człowiek przyzwyczaił się do Bywalców, czasem do Gości, zaglądam w miarę możliwości czasowych i często mogę się uśmiać, szkoda żeby to zniknęło. Wszelkie przenosiny jakoś nie kończą się dobrze.
Wydaje mi się, że to jest miejsce gdzie zebrało się grono "staruszków", jest miło i jedynie co pozostaje to cieszyć się, iż czasem dołączy ktoś nowy.
A to już trochę w naszych rękach leży żeby ludzi, znajomych, kolegów z "reala" tu zapędzić.

Nie jestem przychylny przenosinom czy zmianom w kwestii głównego pomysłu z jakim ów portal powstał.
Czy związany z A.Sz'em? To już kwestia chęci czy czegoś tam...
Jak będzie miał chęć to tu się pojawi, na ową chwilę odbieram Jego obecność za pasywną. Czym to jest spowodowane, nie wiem i nie dociekam, każdy ma prawo porozumiewać się z fanami w taki czy inny sposób. A, że nie jestem jak laska z galaretą w majtkach lecąca na gitarzystę z długimi piórami, to powiem krótko: Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie (bez domniemywań kto jest kim).

Jeśli idzie o wsparcie serwera to postaram się w grudniu coś podrzucić, a reszcie też bym proponował małą darowiznę. Trudno żeby jedna osoba dźwigała na sobie ciężar opłat skoro tylu chce się bawić.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 15 listopada 2012, 10:33

Może KC nie są głównym daniem portalu, ale nie przesadzajmy też z czarnowidztwem: co roku zdarza się sytuacja gdzie dochodzi do zadyszki i całkowitego wyciszenia pojawiania się tematów, a właściwie artykułów, dot systemu.

Ja będę nadal dłubał w temacie o mechanice tworzenia postaci + pobocznych elementach z tym związanych, może w końcu zakończę artykuł, który wisi w temacie w wątku ŻO więc strachu nie ma.
mordimer00 napisał(a):
Zostawmy ten portal takim jakim jest i tyle. Jest dobrze po co kombinować!
Zgadzam się z tym.

Raven napisał(a):

Od dłuższego czasu w zaciszu domu, po nocach myślę czy sama tematyka KC jest wystarczająca dla życia tego serwisu o rozwoju nie wspominając. Przeniesienie treści do innego systemu CMS nie jest proste ale jest możliwe, pytanie czy to coś zmieni ? generalnie chętnie omówiłbym ze wszystkimi zainteresowanymi ten temat w jakiejś telekonferencji - online
Wystarczająca, nawet jeśli rokrocznie dochodzi do wspomnianej zadyszki. A czy sens jest przenosić? Raczej byłbyś osamotniony w tej pracy, a jakiekolwiek straty w tematach forum czy artykułach byłyby bolesne.
Jedynym dla mnie problemem w tym (dosyć przedpotopowym cms-ie) jest nieczytelne menu oraz niezbyt dobry mechanizm wyświetlania newsów.

Keth napisał(a):

Nie chcę Cię martwić, ale chyba jasne stało się, że wątek kryształowy umarł całkowicie. Tu już raczej nic nie drgnie, ponieważ zapał portalistów w tym kierunku wygasł niemal do szczętu - jeden fanowski artykuł na pół roku, przy odrobinie szczęścia jeden na kwartał - to wszystko, czego można się spodziewać.
Zarzucę ci kłamstwo :) Od początku roku pojawiło się 57 newsów, z czego jakieś 90% to artykuły. Szczerze wątpię, aby do jakiegokolwiek innego 'niepopularnego' systemu rpg w Polsce pojawiło się tyle nowych tekstów.


A newsów w w stylu' giniemy', 'co dalej', 'gdzie iść', 'co wypić' było co najmniej kilka...
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2012, 10:43 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 15 listopada 2012, 19:39

Ja tam będę śledził wątek kryształowy z dystansu, ale nie łudźcie się tym, że pójdę sobie precz z portalu - wręcz przeciwnie, zamierzam zdobyć tutaj władzę absolutną :P

Nie mam zdania w kwestii objawienia (ponownego) Artura Szyndlera. Jeśli dołączy, będzie fajnie. Jeśli nie dołączy, i tak będzie fajnie. W sumie... bez znaczenia.

Czegoju, pchnij mi proszę info na PW, ile nam jeszcze brakuje na opłatę serwera.

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 15 listopada 2012, 19:43

ghasta Ty się zgadzasz ze mną???? Chorujesz czy co się dzieję bo może jakaś pomoc jest potrzebna? W razie czego pisz:-)))))))))
"Stara?em si? tak ?y?, abym w godzinie ?mierci móg? si? raczej cieszy? ni? l?ka?..."

ODPOWIEDZ