Co zrobić aby było lepiej ?

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 20 stycznia 2011, 11:23

Mała sugestia odnośnie artykułów - po dodaniu takowego użytkownik dodający nie ma możliwości edytować go w przypadku wystąpienia w nim jakichkolwiek błędów.

Przyda się taka opcja - artykuł niezakwalifikowany z powodu błędów - do ponownej obsługi przez dodającego.

Ułatwi to znacznie pracę.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 20 stycznia 2011, 17:04

Tak tylko problem z administracją. Od strony technicznej nasze php ma olbrzymie ograniczenia to nie joomla, gdzie możesz definiować poszczególne uprawnienia dla każdego. Tutaj jest administrator i użytkownik. Gdzieś na forum wyczytałem o możliwości modyfikacji nadania uprawnień użytkownikowi w postaci redaktora, ale to dalej nie załatwia nam sprawy o której wspominasz.

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 21 stycznia 2011, 07:10

a nie da się zrobić osobnego tematu dla innych pomysłów graczy ściśle nie związanych z wizją KC ale do wykorzystania, tak aby wszyscy mogli tam publikować swoje artykuły??

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 21 stycznia 2011, 08:42

Możesz założyć w odpowiednim miejscu na forum temat ze swoimi autorskimi pomysłami - w razie potrzeby będziesz mógł edytować wpisy.
W artykułach robi się coraz większy zamęt i zastanawiam się, czy nie odświeżyć dyskusji na temat ich klasyfikacji - choćby poprzez jakieś różnicowanie kanonu i autorskich wizji.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 21 stycznia 2011, 21:13

to lepiej oddajcie jeden dział dla twórców aby mogli tam sami wstawiać swoje wypociny, bo ja moje artykuły oddałem 3 tygodnie temu ale dopiero 3 dni temu się pojawił ostatni mój artykuł, ale i tak nie związany z KC bo nie ma charakterystyk i rzutów k100 na wszystko!!!

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 21 stycznia 2011, 22:48

Mordimerze, w forumowym panelu "Dyskusje" masz kategorię "Ogólnie o RPG" (podtytuł rozwiewa chyba wszystkie wątpliwości - Dyskusje na temat RPG niekoniecznie o KC). Istnienie tego działu powinno rozwiązać Twój problem.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 22 stycznia 2011, 17:43

Mordimer - jest tutaj dość fajna opcja, której imo dotąd nikt należycie nie wykorzystał, jest to możliwość stworzenia bloga. Jesteś w stanie na starcie zgrabnie i jasno opisać, że jest to twoja autorska alternatywna wizja KC i wpakować tam do woli materiałów. Myślę że taka klasyfikacja oraz zgrupowanie materiałów w jednym miejscu posłużyło by wszystkim, bo:
a. wszystkie swoje rzeczy będziesz miał w jednym miejscu pod konkretnym linkiem.
b. każdy zainteresowany znajdzie pełen przekrój twojej twórczości około-KC-towej
c. twoja alternatywna wersja nie będzie się mieszała z wersją propagowaną przez portal
d. będzie zależne wyłącznie od Ciebie co tam umieścisz
Więc wilk byłby syty i owca cala.

Co ty na to?

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 23 stycznia 2011, 06:40

pracuję nad tym właśnie:-))

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 23 stycznia 2011, 12:59

Dobrze od konkursu minęło trochę czasu, odpocząłem i pora spojrzeć na to co mamy.

Portal - według mnie jest bardzo słabo. Użytkownicy go ciągną natomiast administracja mocno zniknęła. Czasami mam wrażenie, że w ogóle jej nie ma. Nie mam zamiaru na nikogo narzekać, ale zwyczajnie mam wrażenie, że administracja w h... wali zamiast zakasać rękawy. Już dawno nosiłem się z tym zamiarem i chyba pora to głośno powiedzieć - nie chcę mi się i nie mam tyle czasu na portal ile bym chciał.

A.S. i A.S. junior - zakasali rękawy i wreszcie wzięli się poważniej do roboty. Szkoda, że ta praca wcale nie współgra z pracami użytkowników portalu. Mam wrażenie, że użytkownicy sobie, a autorzy sobie.

Użytkownicy - najmocniejsza strona portalu. Zainteresowani, kreatywni i w większości wiedzący po co tu są. Niestety (a może stety) to duzi indywidualiści oraz często konserwatyści. Tworzą się grupy, które ze sobą współpracują oraz bardzo indywidualne rozwiązania. Niestety brak jest spójnej wizji i kierunku, co powoduje, że każdy sobie rzepkę skrobie. Z tego nic dobrego wyjść nie może. Jak chyba powiedział avnar - przeczytam, ale i tak moje zmiany są lepsze.

Przeszłość - ja już zostawiam z tyłu. Wydaje mi się, że portal spełnił swoją rolę. Przywrócił kreatywność autorom i nie pozwolił zapomnieć o pierwszym polskim systemie RPG.

Przyszłość - wiem od dwóch dużych projektach/pomysłach. Kibicuję i obserwuję (nie wiem czy będę w nich uczestniczył) oraz czekam na finalne efekty. Mogę zdradzić tyle, że jeśli choć jeden z nich wypali to wszyscy tutaj zebrani mogą powiedzieć, że mieli w to swój wkład, a ci bardziej nekromantyczni powiedzą, że wskrzesili trupa.

Kończąc - dalej zamierzam zaglądać na portal, dalej zamierzam pomagać , dalej chciałby uczestniczyć w życiu portalu. Teraz już bez emocji i na chłodno. Mam nadzieję, że dalej będziemy się tu dobrze bawić, jednak trzeba powiedzieć sobie jasno - Mamy imprezę na tratwie na środku morza. Nie ma tu kapitania, ani bosmana, może co najwyżej kilku pływaków. Impreza jest świetna, ale kto wie jak długo potrwa?
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2011, 13:03 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 23 stycznia 2011, 13:13

skoro ta strona żyje tylko dzięki Twojemu kierownictwu, to trzeba jak na mój gust reszcie adminom dać upomnienie, ewentualnie w groźnym wypadku jakieś ultimatum. Nie zamierzam na razie narzekać na brak współpracy, Czegoj spisujesz się świetnie.

Na mój gust, trzeba byłoby kogoś dołączyć do Administracji portalu.

---
A co do ludzi, sądziłem że będzie Was więcej, ale nie zrażam się. Rozpuście famę wśród znajomych to wiele nie kosztuje, że autor pisze na tym portalu. Są już mocne plany wydania KC. A KC miały szansę wygryźć D&D, na pewno jest dużo osób jestem tego pewien:).

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 23 stycznia 2011, 13:16

Co tu dużo gadać, racja.
Proponowałem kiedyś wyłonienie na portalu grupy, która pisałaby KC od początku na bazie oryginału, z drobnymi zmianami własnymi i z dodatkami łatającymi dziury. Nie było odzewu. Spaliłem się więc jak czegoj. Ja znalazłem sobie inne hobby chłonące cały mój czas, więc już w pełni się nie udzielę na portalu. Pozostanę jednak ciekawym efektów obserwatorem.
A KC miały szansę wygryźć D&D
Tak ale przegapiono najlepszą koniunkturę. Nie cofniemy kijem Wisły.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 23 stycznia 2011, 13:19

Na mój gust, trzeba byłoby kogoś dołączyć do Administracji portalu
Za tym jestem jak najbardziej od początku istnienia. Ja wciągnąłem Hansa i Treanta. Niestety Hans bardzo zajęty, a Treant dostał trochę po tyłku za konkurs i chyba troszkę sobie odpuścił. Jestem również, za mocnym podziałem ról na portalu. Kto i czym się zajmuję i do kogo z odpowiednią sprawą. Nie wchodzenie sobie w kompetencję, współpracujmy ale tworząc, a nie burząc.

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 23 stycznia 2011, 13:19

Wiem o tym, ale to znaczy, że sporo osób miało styczność z KC. Teraz mamy przynajmniej jedno nowe pokolenie odbiorców. Jeżeli wszystko dobrze zrobić i mieć krasnoludzki upór to damy radę.
Nie na rzeczy niemożliwych.
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2011, 13:21 przez Never, łącznie zmieniany 1 raz.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 23 stycznia 2011, 18:04

czegoj napisał:
Jak chyba powiedział avnar - przeczytam, ale i tak moje zmiany są lepsze.
No to żeś ze mnie szwarcharakter portalu zrobił :(
Portal - według mnie jest bardzo słabo. Użytkownicy go ciągną natomiast administracja mocno zniknęła. Czasami mam wrażenie, że w ogóle jej nie ma. Nie mam zamiaru na nikogo narzekać, ale zwyczajnie mam wrażenie, że administracja w h... wali zamiast zakasać rękawy. Już dawno nosiłem się z tym zamiarem i chyba pora to głośno powiedzieć - nie chcę mi się i nie mam tyle czasu na portal ile bym chciał.
Tak to już jest, nam użytkownikom pozostaje tylko żałować. Prawda jest jednak taka że portal, KCety i RPG są formą rozrywki i nikogo na siłę do pracy nie zaciągniesz. Każdy daje z siebie to co może, autor pisze jak jest czytany i komentowany, administrator administruje bo tak chce. Macie własne życie, i czy chcecie je poświęcić na ołtarzu KCetów?? Każdy by chciał żeby było lepiej, ale i tak jest dobrze, nie ma co się niepotrzebnie niekiedy gorączkować, lepiej odpuścić i troszkę się zdystansować. Panowie, jeśli KCety zostaną ponownie wydane, to będziemy to zawdzięczać właśnie Wam, możecie być z tego dumni, tak jak z każdego materiału który się na portalu pojawił.

Kończąc - dalej zamierzam zaglądać na portal, dalej zamierzam pomagać , dalej chciałby uczestniczyć w życiu portalu. Teraz już bez emocji i na chłodno.

No i właśnie tak, szkoda Twojego zdrowia. W każdym razie ja dziękuję Ci za każdy komentarz jaki napisałeś do mojego tekstu czy w temacie który założyłem. Liczyłbym dalej abyś mógł znaleźć chwilę i wyrazić swoje zdanie.
Mam nadzieję, że dalej będziemy się tu dobrze bawić, jednak trzeba powiedzieć sobie jasno - Mamy imprezę na tratwie na środku morza. Nie ma tu kapitania, ani bosmana, może co najwyżej kilku pływaków. Impreza jest świetna, ale kto wie jak długo potrwa?
No i bawmy się, ta tratwa tak płynie od samego początku i patrz, gdzieś tam widać już ląd :) Mam tylko nadzieję że dopłyniemy świetnie się bawiąc zanim zbyt dużo imprezowiczów wytrzeźwieje.

Never napisał:
Na mój gust, trzeba byłoby kogoś dołączyć do Administracji portalu.
Zgadzam się z Neverem, dokoptujcie kogoś do portalu a jeśli nie wiecie kogo to zróbcie ankietę.
A co do ludzi, sądziłem że będzie Was więcej, ale nie zrażam się. Rozpuście famę wśród znajomych to wiele nie kosztuje, że autor pisze na tym portalu.
Never, o czym ty piszesz, co?? Zastanów się przez moment. Przecież tu już są całe klany znajomków, może nie wszyscy bardzo aktywni ale najczęściej na portal trafiają grupy, choć moi kumple jakoś olali sprawę :( Inna rzecz że portal ma odwalić całą robotę?? Proszę, jest borejko, na pewno ucieszy się z kolejnego wywiadu, są inne portale Polter itd. Działaj, pisz, informuj. To jest ciężka praca, nie każdy ma nią czas i chęci. Gorąco życzę Wam sukcesu, ale na detronizacje królujących w Polsce systemów to chyba nie licz.

Mrufon napisał:
Proponowałem kiedyś wyłonienie na portalu grupy, która pisałaby KC od początku na bazie oryginału, z drobnymi zmianami własnymi i z dodatkami łatającymi dziury.
Proponowałeś zmiany w mechanice Mrufonie, a te nie przejdą. Tak naprawdę byłeś zainteresowany tylko swoimi zmianami tak jak ja jestem zainteresowany własnymi i pozostałe mi jakoś nie pasują. Mechanikę zostawmy już w spokoju, ewentualnie poczekajmy na to co AS nam przedstawią. Pisz opisy, miast, wiosek, organizacji, kultów, miejsc itd.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 23 stycznia 2011, 19:05

Never napisał/a:
skoro ta strona żyje tylko dzięki Twojemu kierownictwu, to trzeba jak na mój gust reszcie adminom dać upomnienie, ewentualnie w groźnym wypadku jakieś ultimatum.
Określ może, czego dokładnie oczekujesz. Moje propozycje rozbudowy KC są na portalu prawie od początku jego funkcjonowania. Ustosunkowało się nie więcej niż 10 osób, w dłuższą dyskusję wkręciło się zaledwie klika.
Zgadzam się z tym, że każdy zwolennik odkurzenia systemu trzyma się własnej wizji i przypadki współpracy są chlubną rzadkością.

Wbrew obawom, pewne niesnaski po zakończeniu konkursu nie sprawiły, że straciłem ochotę na uczestnictwo w życiu portalu. Bezskutecznie czekam na kolejne zgłoszenia od osób wybierających się na zlot. Nie ma żadnych wieści - ostatnio nikt z zapisanych nie aktualizuje żadnych informacji. Z jednej strony się cieszę, bo może to oznaczać dużą elastyczność w kwestii terminu (tak jak w moim przypadku). Trochę gorzej jest z postaciami - większość nadal nie zadeklarowała w jakie role się wcieli. Czy to dlatego, że liczy się sam fakt udziału w zlocie, czy też trudno się zdecydować?

Karanie adminów może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego - najzwyczajniej będą rezygnować ze swojej roli.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

ODPOWIEDZ