Przebudowa menu

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 10 stycznia 2011, 10:03

Ze względu na ukazywanie się różnego typu artykułów od użytkowników oraz pojawienie się przygód można się zająć przebudowaniem menu portalu.
Do części elementów trudno się dostać (menu download jest mocno ukryte) zaś artykuły dodane przez użytkowników giną gdzieś tam w menu - nie wiem gdzie wyszukać np. ostatnio dodany artykuł o Dagoninie.
Osobiście zrezygnowałbym z układu a'la podręcznik. Trzeba uwypuklać zmiany wprowadzane (i proponowane) przez graczy i ich artykuły.
Podobnie z przygodami, powinny być wyciągnięte na szczyt menu a nie ukryte gdzieś w głębinach. Poza tym do przygód dałbym wolny dostęp wszystkim (a nie po zalogowaniu)
Podobnie - kc-towiec - na szczyt menu. Z ew. opisem postępów dot. kolejnego numeru.

Ostatnio powstała możliwość 'łamania' artykułów , można by ją zastosować do już istniejących tekstów - czytanie o golemach czy profesjach to dramat (mam pionowo ustawiony monitor i muszę kilka razy przewinąć ekran, aby coś wyszukać).

Także jeśli artykuł jest bardzo długi łamanie go jest nieodzowne.

Inne propozycje z czasem dodam :)


Kolejna sprawa - ostatnio na forum - jest za krótkie, tak samo jak ostatnie artykuły. Tam powinno być co najmniej z 10 elementów.
Ostatnie komentarze, jak dla mnie, są całkowicie zbędne.
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2011, 11:10 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 10 stycznia 2011, 12:54

Ghasta i tu dochodzimy to posługiwania się nawigacją na portalu. Do znajdywania czegokolwiek, jeśli wiemy czego chcemy, służy opcja szukaj dostępna w menu. Zapewniam Cię, że dając odpowiednie zapytanie trafisz bez problemu. Dagonina znalazłem po 3 kliknięciach.

Download jest naszym dziedzictwem, czymś co nas wyróżnia, czymś czego nie znajdziesz na innych portalach. Dlatego wypadałoby przynajmniej się zarejestrować, żeby do niego dotrzeć (chyba nie za wiele wymagam?).

KC-towiec, chcesz na szczyt. Najpierw wypadałoby mieć się czym pochwalić. Mamy 3 numery to nie za wiele. Jak będzie to rozsądna kolekcja to nawet można część portalu mu poświęcić, jakieś dodatkowe strony, indeksy dotyczące treści i co tam nam przyjdzie do głowy, ale chyba nie w tej chwili. Właśnie został odratowany, po bardzo ciężkiej reanimacji, a ty chcesz go już na przód go wywalać.

Sprawa łamania tekstów - jestem jak najbardziej za, jednak tutaj trzeba znów ludzi do pracy, którzy to porobią, ja jakoś nie znajduję na tyle czasu, żeby robić jeszcze to. Zwłaszcza, że zasada jest bardzo prosta. Kwestia edytowania i zmian każdego długiego tekstu.

Sprawa panelu ostatnio na forum - to już chyba tylko nieliczni z tego korzystają. Masz opcję w dolnym środkowym panelu nowe posty, która działa tak Posty albo osobisty panel po prawej z opcją osobiste menu i tam również nowe posty. To chyba wystarczy aby dotrzeć do wszystkiego nowego od Twojej ostatniej wizyty. Wszystko się da tylko trzeba chcieć korzystać.

Sprawa panelu ostatnie komentarze - dla mnie dyskusyjne, czy zbędny. Jest to jedyne miejsce mówiące o tym, że ktoś coś przeczytał. Jak inaczej dowiesz się, czy ktoś zajrzał pod Twój artykuł. Będziesz wchodził na niego przy każdej wizycie?

Jeśli już coś mamy przebudowywać to z głową.
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2011, 12:55 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 10 stycznia 2011, 13:24

ale można by stworzyć jakiś zakątek na forum dla artykułów forumowiczów, czy ich przygód czy tam czego sobie chcą, ja mam dużo spisanych różnych rzeczy o naszej przeróbce KC i co gdzie mam się tym podzielić??

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 10 stycznia 2011, 13:40

Do tej pory przeróbki systemowe były pakowane w paczki i leciały do downloadu. Tam trafiły prace wielu użytkowników naszego portalu. Wysyłali oni swoje pomysły na meila i zamieszczałem tam. Teraz jednak pojawiła się możliwość zamieszczania długich tekstów w artykułach. Może rzeczywiście trzeba zrobić dział na przeróbki fanów. Do tej pory portal starał się trzymać (w miarę możliwości) jedynej słusznej wizji Szyndlerowskiej (ewentualnie przeróbki, którym było blisko do tej wizji), ale sprawy wymykają się i trzeba pomyśleć nad rozwiązaniem systemowym dotyczącym tych przeróbek.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 17 lutego 2011, 11:07

Dużo z tym przeróbek nie zostało przeczytanych bo właśnie jest w downloadzie - czas może to zmienić ?

Wiadomość doklejona:
Mała sugestia co do golemów:
ze względu na to że temat golemów jest dosyć ciekawy warto by w ramach bestiariusza rozbić je na podtypy zamiast jednego megaartykułu,

W ramach menu zrobić główny element tak jak dla gadów do którego później można podczepiać artykuły.

Czyli menu główne bestiariuszua Golemy i istoty golemiczne (czy podobnie),
podartykuły dodam jak taki element powstanie.

Ma któryś admin czas (3 minuty pewnie) na stworzenie takiego podmenu bestiariusza?

Efekt końcowy będzie tak jak niżej

Bestiariusz -> Golemy i istoty golemiczne->

+ jako pierwsza cześć schemat robienia golemów.

i podział na 4 oddzielne typy (artykuły) + dla każdego golema oddzielna strona (zamiast wszystko ciurkiem) w ramach artykułu.

TYP 1: Golemy częściowo organiczne
1. klasa – Golem papierowy (też papirusowy)
2. klasa – Golem cielesny (też martwiaczy)
3. klasa – Golem drewniany (też kościany)
4. klasa – Golem węglowy
5. klasa – Golem szkliwny

TYP 2: Golemy mineralne
1. klasa – Golem piaskowy (czyli piaskowcowy)
2. klasa – Golem gliniany (z zeschniętej gliny)
3. klasa – Golem kamienny (np. granitowy, bazaltowy)
4. klasa – Golem kwarcowy
5. klasa – Golem diamentowy (tzw błękitny)

TYP 3: Golemy metalowe
1. klasa – Golem miedziany (też złoty, ołowiany)
2. klasa – Golem spiżowy
3. klasa – Golem żelazny
4. klasa – Golem stalowy (też platynowy)
5. klasa – Golem adamandytowy

TYP 4: Golemy inne
1. klasa – pseudogolemy
2. klasa – mieszane: szklany
3. klasa – zmiękczone
4. klasa – utwardzone
5. klasa – obce: gwazdra (z innych sfer egzystencji – np inteligentne astralne [gwazdry])
Kryształy
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2011, 11:04 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 17 lutego 2011, 11:14

Już chyba masz wszelkie poprawki o jakie prosiłeś.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 17 września 2014, 11:11

W ramach swoich uprawnień i prac porządkowych odświeżam wygląd newsów.
Zostanie on ustandaryzowany pod pewien szablon. Treść części artykułów - z czasem - także zostanie poprawiona. Jak macie jakieś uwagi co do wyglądu to wrzucajcie do tego wątku.


I może, jak znajdę czas, pomęczę czegoja i pomyślimy o drobnych zmianach w wyglądzie menu.

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 17 września 2014, 13:45

Ghast a nie mogłbyś zostawić bardziej jaskrawych kolorów w tytułach newsów Żyjącej Orchii? Te ciemne są jakieś takie bez jaja. Nudne i nie przyciągają oka.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 21 września 2014, 22:01

Strona robi się coraz grubsza w materiały, przydałoby się okienko "szukaj"
Nie byłem tu siła czasu i mam problem ten sam co nowi, ciężko mi znaleźć coś co konkretnie szukam. Musze wertować i zgadywać czy to jest w ŻO, downloadzie czy jeszcze gdzieś...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 21 września 2014, 22:08

http://www.krysztalyczasu.pl/search.php

Jest w menu bocznym (nawigacja) u dołu.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 22 września 2014, 00:56

deliad napisał(a):

Ghast a nie mogłbyś zostawić bardziej jaskrawych kolorów w tytułach newsów Żyjącej Orchii? Te ciemne są jakieś takie bez jaja. Nudne i nie przyciągają oka.
Mógłbym - tyle, że nie modyfikuje szablonów, które są wbudowane w fusion, a dodaje specyficzną otoczkę dla samego wpisu. Stąd z kolorami nie poszaleję. Każdy używa innej skórki i niemożliwe jest dopasowanie kolorów pod każdą osobę.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 22 września 2014, 01:44

Dlatego ghasta ja bym się zastanowił nad zmianą całej skórki. Wtedy ta standardową można zmienić i sprawa załatwiona. Bo tego typu działania owszem poprawiają jakość, ale przy określonych skórkach będzie wyglądało to gorzej. Zmiana skórki głównej i dostosowanie jej dla swoich potrzeb byłaby łatwiejsza i nie powodowała np. uszkodzeń w tekstach, bo wtedy działasz na zupełnie innych plikach. Prosisz tylko o zmianę skórki kilka osób i one są w stanie wydać werdykt i tyle. Zastanów się nad tym. Jesteś dość dobry w htmlu więc większość CSS też pewnie nie sprawi Ci problemu. Jedyna różnica polega na tym, że musisz działać offlainowo bo nie będziesz mógł na bieżąco zobaczyć efektów.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 22 września 2014, 08:51

Musiałbym nauczyć się robienia szablonów do fusiona, a na to nie mam czasu i nie chce mi się (tak nie owijając w bawełnę).

Druga sprawa jest taka, że szablon musiałby rozpoznawać grupę, do której należy news (info/zo/IK/besitiraiusz/inne) i ładować odpowiedni szablon w zależności od treści, a to wymaga zmian w samym silniku newsów. Na to to już całkowicie nie mam ochoty, bo wymagałaby dosyć skomplikowanej zmiany w kodzie.

Jak od dzisiaj będziemy od razu dodawali news w szablonie - problemów z treścią nie będzie :).

ODPOWIEDZ