Cel istnienia?

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 24 lutego 2011, 14:57

Jak wybierzemy opcję? Poprzez głosowanie? Jeśli tak to ja pierwszy głosuję na opcję numer 3

Też zawsze uważałem, że stanie w rozkroku niczemu nie służy. Spalamy się w ten sposób i irytujemy. Brak celu.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2011, 15:00 przez Mrufon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 24 lutego 2011, 15:10

Ja jestem za wersją 2 - w rozumieniu tworzymy nowe materiały które nie są sprzeczne z tym co wiemy od A.S'ów i wykożystują każdą dostępną nam "orginalną" daną.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 24 lutego 2011, 15:16

2 i 3 są bardzo podobne. Zasady 3 są niedookreślone. 2 i 3 to działanie.
Różnica tylko w tym, że w jednym przypadku trzymamy się kanonu (ocenia AS???) a w drugim my decydujemy "subiektywnie".

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 24 lutego 2011, 15:27

(ocenia AS???)
nie ukrywam że liczę na to że kiedyś właśnie A.S. oceni i zautoryzuje. Póki co mamy na portalu wielu użytkowników perfekcyjnie znających opóblikowane orginalne materiały. Jeśli oni zgodzą się z tym że może to być bezpiecznie przyłączone do kanonu to stanie sie to kanoem :) Nie sztuką jest zrobić wielką rewolucję i napisać zupełnie nowy system - sztuką jest idealnie wpasować się w realia i mechanikę systemu który istnieje.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2011, 15:45 przez mastug, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 24 lutego 2011, 16:11

według mnie opcja 2 i 3 są ok

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 24 lutego 2011, 20:07

Zastanawia mnie i dziwi Wasz brak cierpliwości. KC-ty były "martwe" przez prawie 20 lat. Kiedy ponad dwa lata temu powstawał portal część osób zastanawiało się po co i dla kogo jest ten portal. Pojawiały się komentarze w stylu "kółko wzajemnej adoracji" itp.

Dziś portal liczy sobie 399 zarejestrowanych użytkowników, około 10% z nich dość aktywnych i ponad pół miliona unikalnych wejść na stronę. Czegoj sprawdza na bieżąco statystyki i okazuje się, że wielu użytkowników tego portalu ma często dłuższy czas pobytu na nim niż niektóre osoby udzielające się na nim. W trakcie istnienia tego portalu powstał KC-towiec, uczestnictwo KC na jednym z największych konwentów w Polsce jakim jest Avangarda, konkurs na scenariusz a niedawno pierwszy KryształKon z udziałem autora systemu, z którym nawiązaliśmy kontakt ponad rok temu. Jeśli wexmiemy pod uwagę jak bardzo niszowy jest to portal na tle innych tego typu, to rozwijamy się naprawdę bardzo dynamicznie.

Na Konie mieliśmy oficjalną (już trzecią) deklaracje powrotu KC-tów i ich wznowienia. Kiedy to nastąpi i jak to będzie wyglądało to zależy już tylko od samego autora. Z tego co się orientuję, grywalny produkt powinien być na koniec roku. (H. zażartowałby plus prem.k10 miesięcy - zobaczymy).

Nie wiem kto wejdzie w skład redakcyjny wznowienia ale na pewno AS nie zrobi tego sam, wiecie o tym wszyscy doskonale. Nie ma po prostu na to szans. Kto mu będzie w tym pomagał? Może ktoś z Was?

Najważniejsze pytanie jakie powinniście sobie zadać to: "Czy ja chcę wznowienia KC?" Na portalu panuje burza mózgów. Każdy ma swoje lepsze lub gorsze pomysły dotyczące tego systemu. Wielu z Was uważa, że wie lepiej od autora jak to ma wyglądać. Więc ja się pytam jeszcze raz: czy na pewno chcecie wznowienia czy może w myśl powiedzenia "Każdy sobie rzepkę skrobie".

Dziś system KC być może wydaje się mało atrakcyjny i przestarzały. Dziwne, że mnóstwo systemów opartych na D20 od lat się nie zmienia i wszystkim z tym dobrze. Jeśli są jakieś zmiany to kosmetyczne. Co więcej, nowe (nowoczesne) systemy również oparte są na D20. Moim zdaniem KC-ty są oryginalne, częściowo nieczytelne i niedopracowane. Dlaczego? Bo materiały jakie były nam przekazywane przez MiMy były niepełne. Osobiście uważam, że ten sam produkt podany nam w dużo atrakcyjniejszej i przede wszystkim bardziej zrozumiałej formie rozjaśni w głowach. A może nie? Przekonamy się kiedy AS wyda nowe KC-ty. I wtedy będziemy mogli określić konkretnie w jakim kierunku zmierzać.

Ale na koniec jeszcze raz zadam Wam to samo pytanie: Czy na pewno chcecie wznowienia?
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2011, 20:08 przez venar, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 24 lutego 2011, 20:48

Tylko czy my mamy kolejnych 20 lat Venar? To nie jest błysk. To jak z Platformą - jak im uwierzyć kolejny raz po kolejnych kłamstwach? To samo z KC - po prostu nie ufam i tyle. Ja w ogóle jestem niewierzący, w to też nie wierzę.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 25 lutego 2011, 10:05

Ja się waham. Z jednej strony,czemu nie - miejsce na KC na półce mam :D ale z drugiej strony, głownie dzięki aktywności Autora&syna, którzy powoli (oj baardzo) wyjaśniają niektóre wątpliwości i dają, jakże swoją, interpretacje niektórych rzeczy, to szczerze mówiąc czasem mi się nóż w kieszeni otwiera. Przez lata dzięki hermetyczności i braku rozwoju systemu ja (jak i chyba każdy kto nie tylko narzeka) rozbudowali sobie go o własne rzeczy i własne interpretacje, zbudowałem sobie taki idealny obrazek, który mi pasował ,ale chyba się powoli przestaje pokrywać z nową drogą. Więc patrząc na niektóre "niusy" boję się zinfaltylnienia KC i podtrzymania rzeczy z logicznego punktu widzenia nieadekwatnych.
Wiecie, że jestem konserwa jakich mało, ale ostatnie rewelacje powoli sprawiają, że z czasem może mi zabraknąć serca dla KC w "nowej, czystej wersji".

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 25 lutego 2011, 10:20

Więc patrząc na niektóre "niusy" boję się zinfaltylnienia KC i podtrzymania rzeczy z logicznego punktu widzenia nieadekwatnych.
Wiecie, że jestem konserwa jakich mało, ale ostatnie rewelacje powoli sprawiają, że z czasem może mi zabraknąć serca dla KC w "nowej, czystej wersji".
Czasem się z Tobą nie zgadzałem, ale tutaj masz całkowicie rację. Zinfantylnienie i nielogiczność - tego bym sobie również nie życzył. Jak chcą sami pisać bez naszych opinii, to nie sprzedadzą produktu, pójdzie w szufladę.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 25 lutego 2011, 10:50

Mają komentatorów - wspomniany MOORPG - dla których pewnie wiele rzeczy ulec może zmianie żeby było łatwiej oprogramować KC.

A nam zostanie tylko robienie rzeczy dla siebie.

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 25 lutego 2011, 11:50

Czy na pewno chcecie wznowienia?
ja napewno, powiem więcej - jestem w stanie poświęcić każdą wolną chwilę zupełnie nieodpłatnie aby pomóc w tym przedsięwzięcu.
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2011, 11:58 przez mastug, łącznie zmieniany 1 raz.

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 25 lutego 2011, 17:26

I właśnie takich ludzi potrzebujemy, takich jak Mastug;).
Słuchajcie, zmiany mogą być, a musicie nas do tego przekonać w dyskusji, ligicznie, argumenty itd JESTEŚMY OTWARCI.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 25 lutego 2011, 17:30

Nie ma pola i miejsca do dyskusji. Gdyby się udało z mumble to można by zrobić konferencję z Wami i zaprosić wszystkich użytkowników nie ruszając się z domu. Jak wypróbujemy to damy znać i wtedy coś takiego można będzie spróbować. Chyba, że chcecie spróbować już w pierwszej próbie?

A jeśli chodzi o mastuga to na prawdę niewielu ludzi tak bezinteresownych spotkałem. W realu jest jeszcze bardziej bezinteresowny i tego już zupełnie nie rozumiem :/dymek
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2011, 17:39 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 25 lutego 2011, 17:39

Never napisał/a:
I właśnie takich ludzi potrzebujemy, takich jak Mastug;).
Słuchajcie, zmiany mogą być, a musicie nas do tego przekonać w dyskusji, ligicznie, argumenty itd JESTEŚMY OTWARCI.
Eee tak jakoś słabo :) patrząc na efekty poIłży :)

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 25 lutego 2011, 19:11

dajcie spokój bo mumble zabije kolejne Kony
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

ODPOWIEDZ