Kryształy czasu powoli wracają...

Arke
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 23 czerwca 2009, 22:06

Post autor: Arke » 25 marca 2012, 23:18

Ja wyrażam nadzieję że wiedza pozyskana, nie jest dla wąskiego grona jedynie zarezerwowana; jak wiadomo nielicznym z was.
Nie oczekuję że na forum pojawi się stenogram z tej konferencji, ale...
chyba wszystkich zainteresuje o czym mości panowie rozprawiali i czy jakieś ustalenia padły?

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 26 marca 2012, 07:49

nospe pytał o kwestię wiki i dostał pozytywną deklarację, może (i jak rozumiem będzie) wrzucał na nią materiały dyskietkowe. Tutaj AS był wyraźnie zainteresowany projektem.
Moje pytania dotyczyły zagadnień marynistycznych oraz społeczności krasnoludzkich. Oba tematy są bardzo obszerne i właściwie nie wiedziałem czego mam się spodziewać po odpowiedziach. Ostatecznie dostałem to, co już dobrze znamy: dotyczące tych zagadnień materiały istnieją, kompletne w mniejszym lub większym stopniu w szufladzie. Ale tutaj pojawia się pierwszy pozytyw: nie jest tak że do tej szuflady nie mamy wglądu. AS, wbrew powszechnej opinii, sprawia wrażenie bardzo chętnego do współpracy z fanami. Jak sam stwierdził nie można oczekiwać, że napiszemy coś bez znajomości istniejących materiałów. Tyle tylko, że materiały te można od niego otrzymać na zasadzie bezpośredniego kontaktu, po bardziej lub mniej formalnym zadeklarowaniu że to on jest ich ojcem. Wtedy możemy się z nimi zapoznać i zacząć pracować. Możecie więc kształtować KC na zasadzie "współpracownika" ASa, nie poprzez portal.
Pytałem dalej odnośnie współpracy ASa z piszącymi na portalu i dowiedziałem się, że nie czyta on materiałów, które tutaj zamieszczamy. Nie chce później podświadomie ich kopiować.
Przyznam że sytuację tę uważam za nieco kuriozalną i nie tchnącą optymizmem. Nie tyle dla tych, którzy chcą pisać - jak widać mogą coś dla siebie znaleźć - co dla portalu. Ostatecznie AS (jeżeli dobrze go zrozumiałem) uznał że możliwe byłoby, abyśmy umieszczali arty na portalu a kiedy on pracowałby nad właśnie tym zagadnieniem, przynieślibyśmy to do niego i stwierdzili że widzimy to w taki sposób, czy takie materiały go interesują. Jednak wtedy bez wsparcia szuflady, czyli de facto po omacku. Tutaj zaznaczam, że AS parokrotnie podkreślał, że nie bardzo chce doprowadzić do sytuacji, gdzie nasza praca się marnuje.
Rozmawialiśmy jakąś godzinę, ogólnie nie negocjowaliśmy tego całego układu AS-portal (na to nie było czasu) raczej AS przedstawił swoje stanowisko. Za tydzień ew. dwa tygodnie zaproponował kolejne spotkanie.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 26 marca 2012, 08:00

No a coś o terminach wydania powieści i systemu? To jest najważniejsze.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 26 marca 2012, 08:08

Powieść w czerwcu (nie wiem czy gotowa czy wydana, raczej to pierwsze). Kiedy podręcznik nie wiem.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 26 marca 2012, 08:17

To nie docisnęliście ASa panowie :) To jest najważniejsze a nie powieść.
Myślałem, że się załapię na końcówkę, chwilę posłuchałem rozmowy nospe z ASem, potem zaczęło mi rwać i musiałem zrezygnować...
Ostatnio zmieniony 26 marca 2012, 08:25 przez Mrufon, łącznie zmieniany 1 raz.

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 26 marca 2012, 10:00

Mrufon ale w czym i dlaczego mielibyśmy cisnąć AS? Jak wyjdzie powieść, podręcznik lub coś innego z ręki ASa w klimacie KC to i tak to kupię i nie zamierzam go krytykować, że mechanika jest taka/siaka - oczywiście zainteresowały mnie zmiany i z tego co się dowiedziałem to zadowoliły mnie - ponieważ nie dotykają one mechaniki :)

Chcecie tak desperacko zmieniać mechanikę, że zastanawiacie się nad własnym systemem - a ja przyjmuję to co oferuje autor i gram wg jego zasad :)

Jedyne o co będę prosił autora to autograf na książce :)
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 26 marca 2012, 10:28

Mrufon ale w czym i dlaczego mielibyśmy cisnąć AS?
W kwestii terminów. To, że będzie bez zmian tylko obficiej wiemy od listopadowego konu. Interesuje nas kiedy? Kiedy? Pytaliśmy w listopcu i było o wydaniu w czerwcu. Widzę, że terminy się odwlekają. Dlatego trzeba naciskać.

Ja też kupię podręcznik, nawet bez korekt. Dla mnie żaden problem - dla ASa pewnie spory, bo nie uzyska dobrej sprzedaży zostawiając system w postaci sprzed ponad 20 lat.
Ostatnio zmieniony 26 marca 2012, 11:51 przez Mrufon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 11 kwietnia 2012, 13:11

Chciałbym się zapytać, czy ktoś jeszcze zainteresowany jest kontaktem z A.S., bo jeśli tak to może warto po raz kolejny zorganizować spotkanie via Skype? Czekam na ewentualne głosy zainteresowanych z ewentualnym krótkim opisem o czym chcieliby pogadać.

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 12 kwietnia 2012, 12:14

Czegoj: ja jestem zainteresowany i zapewne AS też - jeśli mnie pamięta to powinien sobie przypomnieć - chodzi o sprawy związane z domeną/pocztą oraz programem do KC:)
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 12 kwietnia 2012, 14:17

oki pierwsze zgłoszenie mam. Jak zwykle zbieram do piątku w sobotę informuje A.S.a i Was, czy takie spotkanie dojdzie do skutku.

secutor
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 09 listopada 2013, 09:54

Post autor: secutor » 09 listopada 2013, 10:07

Karzdy ma inne pomysly jak ratowac KC, a skad pewnosc ze innym one przypadna do gustu?
Pozwolce autorowi ratowac KC, na wlasny sposob, jak sie nie sprawdzi to wtedy bedzie mozna probowac innych metod lacznie z radykalnymi zmianami.
Nawet jesli kolejna edycja nie wypali, nie znaczy ze nie mozna wydac kolejnych po nich.

Mnie ciekawi kwestia walki.
Od razu pisze ze nigdy nie udalo mi sie jej zrozumiec po dzis dzien a w same KC nie gralem nigdy :-)
Przegladnolem podrecznik, MG stworzyl nam postacie i......nigdy nie zagralem, ale sie zakochalem.
Jak by to powiedzial Kuba Wojewodzki, KC sa jak niedorozwiniete dziecko, tym bardziej sie je kocha :-)

A tak przy okazji to sobie troche ponarzekam.
Nie dziwie sie ze ta strona ma kryzyz (a moze juz po kryzysie), trudno sie tu dostac.
Kolejna sprwa ze jeszcze sie nie rozpatrzylem dookola i niewiem co gdzie jest czego gdzie szukac.
Kolejna to to ze ilosc materialu tutaj jest duza i latwo sie w nim zgubic.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 09 listopada 2013, 12:37

A tak przy okazji to sobie troche ponarzekam.
Nie dziwie sie ze ta strona ma kryzyz (a moze juz po kryzysie), trudno sie tu dostac.
Kolejna sprwa ze jeszcze sie nie rozpatrzylem dookola i niewiem co gdzie jest czego gdzie szukac.
Kolejna to to ze ilosc materialu tutaj jest duza i latwo sie w nim zgubic.
Możesz rozwinąć tę myśl. Strona ma ciągły kryzys bo jest stroną niszową, a użytkownicy przechodzą coraz częściej na tryb offline. Czemu ciężko się dostać? www.krysztalyczasu.pl i jesteś. Szukanie jest pod linkiem szukaj http://www.krysztalyczasu.pl/search.php. Zapewniam, że po kilku dniach kctowania na stronie bez problemu odnajdziesz wszystkie interesujące Cię rzeczy.

secutor
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 09 listopada 2013, 09:54

Post autor: secutor » 09 listopada 2013, 21:15

Interesuje mnie temat wydania kolejnych KC.
Jak ktos cos wie wiecej, niech pisze smialo.
Linki, strony, wywiady itd. mile widziane.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 09 listopada 2013, 22:31

AutorKC wie więcej, ale to tajemnica, nie powie Ci.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 09 listopada 2013, 22:37

O wskrzeszeniu KC powiedzieliśmy już wszystko co mogliśmy a nawet więcej. Obecnie wszystko w rękach Artura tylko On może zrobić coś więcej. Na razie czekam na powieść a potem w zależności od przyjęcia może się coś zdarzy, albo dalej nic.

ODPOWIEDZ