Głos użytkowników

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 23 stycznia 2013, 01:46

Drodzy portaliści,

ostatnio nie najlepiej idzie mi czytanie Waszych potrzeb, ale mam nadzieję, że uda się to zmienić.

Jakiś czas temu 8art poprosił mnie o zorganizowanie plebiscytu na najpopularniejszą postać pbf. Pomysł wydał się fajny, jednak nie bardzo wiedziałem jak to zrobić. Taki projekt pozwoliłby w pewien sposób wysondować, jak wiele faktycznie osób interesuje się pbf-ami (poza samymi graczami). Pogrzebałem w internecie i mam nadzieję, że znalazłem dobre rozwiązanie.

Panel, który miałby w tym pomóc nazywa się - ostatnie sugestie i będzie on dostępny po prawej stronie, zaraz pod panelem logowania (oczywiście dostępny, dopiero po dokonaniu tej czynności). Do czego służy? - Generalnie do wyrażania opinii i sugestii na temat portalu, które inni użytkownicy mogą oceniać i nagradzać swoimi punktami. Ja bym chciał zastosować w trochę inny sposób. Od razu uprzedzam, że panelu nie testowałem, nie wiem czy się do tego nada i mam nadzieję, że pomożecie mi to sprawdzić.

O co chodzi? Chciałbym żebyście pod adresem http://www.krysztalyczasu.pl/infusions/ ... _voice.php wpisywali postacie z pbf-ów, które wystartują w tym plebiscycie. Od razu mówię, że propozycje postaci nie muszą być przysyłane, przez gracza, który ją prowadzi, ponieważ np. postać Czarnego z sesji - Chłopcy z East Marina, mistrzowanej przez 8art'a inaczej może być postrzegana przez kolejnych graczy, którzy ją prowadzili, a jeszcze inaczej przez oglądaczy tej sesji. Dlatego też w tym plebiscycie może wziąć udział każdy użytkownik pod warunkiem, że zgłosi postać, z któregokolwiek pbf-u, który zadział się u nas na portalu.

W linku, który podałem wcześniej macie ubogie narzędzia, które mam nadzieję, posłużą nam do opisywania pbf-owych herosów.

Co powinno się znaleźć w takim opisie?

W tytule - pełna nazwa postaci.

W opisie:
Powtórzona nazwa postaci
Ksywka gracza z portalu, który ją prowadzi
Ksywka MG, który prowadzi sesję
Pełna nazwa sesji
System w jakim jest prowadzona sesja
Wszystkie te rzeczy można (a raczej wypadałoby) podać z linkami, żeby potencjalny głosujący bez problemu trafił i ewentualnie zapoznał się z daną postacią
Dla bardziej aktywnych, dodatkowo można byłoby podać - opis postaci (oczywiście w oczach zgłaszającego), jeśli na portalu są to np. charakterystyki i np. linki do wizualzacji postaci w internecie.

Oczywiście to tylko propozycja, dlatego czekam na ewentualne sugestie i pomysły. Mam nadzieję, że panel nie ogranicza liczby znaków, ale jeśli tak jest to szybko się o tym dowiemy.

Teraz co do samego plebiscytu. Każdy z użytkowników będzie miał do dyspozycji 10 pkt. na rozdanie, wśród swoich faworytów. Nagradzać punktami można w skali 1-3. Oczywiście punkty będzie można cofnąć i przydzielić komuś innemu. Nie wiem jak będzie z samą edycją już zgłoszonej postaci. Na pewno ja będę miał taką możliwość, nie wiem, czy będzie ją miał zgłaszający. Pięć najpopularniejszych postaci będzie widocznych w panelu po prawej. Wydaje mi się, że w momencie, gdy któraś z postaci zbierze 60 pkt., plebiscyt można uznać za zakończony,a daną postać za najpopularniejszą.

To tyle teorii a teraz trochę wspólnie popraktykujmy.

Oczywiście wszelkie sugestie i pomysły mile widziane i pamiętajcie, że pod postaciami też będzie można zostawiać komentarze. Do dzieładwd;
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2013, 02:05 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 23 stycznia 2013, 01:56

Ja już pierwszą propozycję wysłałem i nie skromnie dałem jej 3 pkt. Teraz Wasza kolej.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 25 stycznia 2013, 22:23

Normalnie jestem przerażony. Mamy 446 użytkowników, średnio około 300 unikalnych hostów odwiedza stronę, w sumie w styczniu jak do tej pory ponad 7,5 tys. unikalnych wizyt, a to co dzieje się na portalu to jakaś mizeria.

Owszem działa kilka sesji pbf i zdaje się że gracze i MG dość dobrze się bawią, ale oprócz tego nic się nie dzieje. W plebiscycie jakby zliczyć głosy zagłosowało może 10 osób. W panelu z grami zagrało może 6-7 osób. Sugestii ani w jednym, ani w drugim temacie. Arty na portal prawie przestały spływać, ratuje je tylko Beamhit i jego IK (spokojnie ostatni art pojawi się lada moment). Sugestie nad jakąkolwiek zmianą na portalu dostałem słownie jedną od Koszala i jedną od 8art'a. Panel z aukcjami nie działa, bo nikt ani nie chcę sprzedawać, ani kupować, chociaż pewnie na półkach zalega po k20 książek, które zbierają kurz.

Normalnie idę przejść się po innych ciekawych miejscach w internecie, bo mi tu trupem KC jedzie. Normalnie nie chcę mi się nawet gadać. Chyba jakiś kiepski dzień mam i musiałem swoje żale wylać.

Może trzeba pomyśleć nad jakimś większym konwentem to wtedy może face to face wymyślimy coś wspólnie. Bo mnie już brakuje siły, nawet nad KC-tami już nie chce mi się siedzieć.:(

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 25 stycznia 2013, 23:18

konwent na tak
tylko jak będzie ciepło i nie na zadupiu :)

aha, i bez niesłownych gości poproszę
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 26 stycznia 2013, 06:24

Pytanie prostej natury w kwestii konwentu:
Czy chodzi o zebranie się do kupy, żeby pograć, popić wódę itp? A jeśli tak, to czy bardziej chlać? Czy grać? (kwestia lokum- można wynająć w mojej okolicy, tj Bełcható dość tanio domek na kilkanaście osób, w plenerze, lub spędzić kilka dni w knajpie, ale wtedy naturalnie bardziej najebka).

W kwestii grania uważam, że mimo KC towych fundamentów powinniśmy ruszyć pełną plejadą RPGów, a sugestię tą popieram tym, że w PBFach właśnie nie gramy tylko w KC, lecz jak się wydaje w wiele różnych, chętnie zmienianych, czy jednocześnie stosowanych systemów/światów etc.

Dorzuciłbym panel osobny dla Cyberpunka, w związku z niedługą premierą CP 2077, myślę, że wtedy ten świat znowu stanie się popularny, a dość mocno żyje i zdecydowanie przetrwał mimo wieloletniej ciszy w eterze. Stronka Night City Limits działa statycznie, ale jest grono osób, które jak sądzę coś pewnie chętnie w tym temacie by skrobały.

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 26 stycznia 2013, 10:27

z poprzednich zjazdów wynika, że alko grania nie wyklucza, a pomaga przetrwać spanie 4-6 godzin na dobę przez cały weekend.
Pozostaje w pamięci pizza z Iłży i miodek
aż się łza w oku kręci
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 26 stycznia 2013, 15:10

Jakoś przed końcem roku pytał mnie o to Mrufon. Myślę że na wiosnę można wrócić do tematu i spotkać się po raz trzeci. Miejsce to pikuś najważniejsze aby chętni byli.
Co do tego jaki system miałby się pojawić to już kwestia otwarta.
Na pierwszym Konie były tylko KC, na drugim KC oraz system autorski Hansa a także Inwazja. Nic nie stoi na przeszkodzie aby pojawiły się nowe systemy, choć znając życie znów będzie pytanie - kto prowadzi? :)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 27 stycznia 2013, 00:30

denver i ja pamiętam wspaniały miodek z Iłży. Jestem zwolenikiem takiego wyjazdu,ale już nie koncentrujmy się na KC....Weźmy swoje ulubione RPG,gry Planszowe i Karciane. zróbmy sobie przez te kilka dni radoche,zabawe, wymieńmy się poglądamy. Ja wiem,że większość ludzi tu jest związana z Kc,ale widzę co się dzieje i wiem,że zawsze po zlotach jest więcej pomysłów:)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 28 stycznia 2013, 13:57

Znalazłem już pierwszy błąd. Jeśli głosujemy na więcej niż 5 postaci to chociaż punkty zlicza właściwie, to nie właściwie pokazuje. Dlatego starajcie się nie głosować na więcej niż 5 postaci. Unikniecie przykrych rozczarowań - hehe:D

Połączony z 27.02.2013 18:34:11:
No to co chyba po woli trzeba kończyć głosowania, przynajmniej w takiej formie jak dotychczas. Żeby nie tracić liczby punktów proponuję przyjąć zasadę, że postać która zbierze ponad 20 punktów i utrzyma je przez przynajmniej 3 dni dostaje się do grona zaakceptowanych. Po takiej nominacji już nie można na nią głosować, za to punkty na nią przeznaczone trafiają znów do użytkownika i może je wydawać na inne postacie. Dzięki temu otrzymamy takie hall of fame postaci z PBF-ów i będzie można zgłaszać kolejnych kandydatów. Obecnie trochę konkurs stanął w miejscu. Aktualnie jedyny spełniający te kryteria to Eb.dwd;

Połączony z 28.02.2013 15:00:20:
Jak mówiłem tak zrobiłem postać EBA trafia do projektów zakończonych i teraz jej opis jest dostępny tutaj http://www.krysztalyczasu.pl/infusions/ ... oject_id=4

Informuję również, iż punkty, które zostały wydane na tę postać wracają do puli i można je znów wydawać. Czekamy na kolejną 20 i trzeba będzie ją utrzymać przez przynajmniej 3 dni, więc do dzieła!!!

Połączony z 09.03.2013 22:17:49:
Informuję, że nasz portalowy kotołak trafił do galerii sławy i można znów wydawać punkty, które jemu poprzednio przyznało się. Opis tutaj http://www.krysztalyczasu.pl/infusions/ ... oject_id=2

Połączony z 02.05.2014 23:01:53:
Mamy już cztery postacie w galerii chwały i czekamy na więcej. Zapraszam nowych graczy do zgłaszania kandydatur a tym którzy wprowadzili postacie do galerii proponuję uaktualnić cv. Warto pochwalić się takim wynikiem.

Galerię chwały można zobaczyć tutaj:
http://www.krysztalyczasu.pl/infusions/ ... php?page=3

Zgłaszać postacie można tutaj:
http://www.krysztalyczasu.pl/infusions/ ... _voice.php

A CV można obejrzeć i ew. stworzyć własne tutaj:
http://www.krysztalyczasu.pl/infusions/ ... _index.php

Rozdałem również nagrody za najlepsze postacie PBF - zwycięscy zajrzyjcie do swoich profili. Gratulacje!!!
Ostatnio zmieniony 02 maja 2014, 23:23 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 16 listopada 2014, 12:29

Dorzuciłem jedną postać do nominacji. Mam kilka postaci innych graczy na oku. Wrzucę w wolnej chwili, choć może ktoś mnie uprzedzi

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 13 stycznia 2015, 21:04

Przypominam się zwłaszcza nowym graczom PBF. Warto zajrzeć do pierwszego posta może ktoś ma jakiś swoich faworytów i może warto kogoś zgłosić lub na kogoś zagłosować. Do dzieła!!!

Jeszcze raz przypominam, czyżby nie było żadnych ciekawych postaci, które warto nagrodzić?
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2015, 16:47 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 28 stycznia 2015, 16:51

Chce wrzucić moje wampiry z BaM, ale na razie bez statystyk;) wrzucę to się może rozkręcą;)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 28 stycznia 2015, 17:34

No daj Katanie, bo na prawdę kilka ciekawych bohaterów się marnuje. Szkoda, że nie mają ochoty uczestniczyć w głosowaniu.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 28 stycznia 2015, 19:40

To nie jest tak że nie chcą tylko do tej pory znamy bardzi niewielu bohaterów ( ja np tylko ze znaku kobry i BaM)
Mam pytanie do stałych bywalców, jeśli się nie mylę w jakimś pbf jest pewna Sue którą gra facet? Czy się mylę czy jest taki pbf gdzieś tutaj?
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2015, 20:33 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

namakemono
Reactions:
Posty: 1552
Rejestracja: 26 października 2012, 07:18

Post autor: namakemono » 29 stycznia 2015, 08:01

Fallout - Ścigając Samego Siebie.

http://www.krysztalyczasu.pl/forum/view ... ead_id=957

Postacią Sue Anderson gra Kargan.

ODPOWIEDZ