Nasze forum

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 17 września 2010, 21:34

Wiesz dlaczego na pewien czas urwałem się z portalu...
Nawiązując do powyższego nie obawiałbym się zniknięcia zapału, tylko raczej braku osób, które tak samo będą płonąć.

Właśnie wydrukowałem sobie 2 podręczniki z pdf-a - MG i gracza. Razem niemal 700 stron. Teraz trzeba to do introligatora zanieść i grać :D To tak a'propos zapału.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 07 października 2010, 19:00

Prawda jest taka, że na żadnym portalu, gdzie są obecne KC, nie ma takiego ruchu jak tu. Nawet eRPG - macierzysty portal strony poświęconej KC zrobionej przez Giraffa i Karaxa świeci kompletnymi pustkami. Polter czy inne fora często mają ostatnie wpisy kilka miesięcy temu.
To forum jest skazane na sukces.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 10 października 2010, 20:42

czegoj napisał/a:
Powiem tak, aż się boję co się stanie jak nam Hauerine tu wróci.:D
Jest kane który wszystkie propozycje kwituje - po co, grajmy taj jak bylo, nie zmieniajmy itp/

Arke
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 23 czerwca 2009, 22:06

Post autor: Arke » 12 lipca 2011, 11:15

Mrufon napisał(a):
To forum jest skazane na sukces.
Cóż odwiedzając inne fora spotykam pewne rozwiązania jakich mi tu brakuje.... np:
Tabelki
Symulator rzutu kośćmi
i oczywiście html

Czy jest możliwe aby administracja poświęciła nieco swej uwagi i zapału celem udostępnienia userom tych rarytasów ...

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 12 lipca 2011, 11:30

Nad symulatorem rzutów kostkami myślę intensywnie. I o ile ciągi liczb są bezproblemowe to gorzej jest z zapamiętywaniem tych liczb, albo udostępnianiem szerszej publiczności. Prosiłem nawet na forum php-fusion o zrobienie panelu działającego jak shoutbox z tym, że publikuje tylko losowe liczby z godziną losowania oraz użytkownikiem, który ją wygenerował. Niestety dalej nic. Dlatego nie wiem, czy ma sens tworzenie generatora tylko z suchymi ciągami liczb. takich generatorów jest wszędzie pełno.

I teraz pytanie - co oznacza html i tabelki? Do czego mają one być, co mają robić itd. za mało danych żeby wiedzieć w którym kierunku iść.

Na swoje usprawiedliwienie dodam, że niestety nie mamy informatyka z prawdziwego zdarzenia. Raven nam na razie mocno wypadł, a ja jestem co najwyżej naturszczykiem (czyt. bibliotekarzem).

Arke
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 23 czerwca 2009, 22:06

Post autor: Arke » 12 lipca 2011, 22:57

W postach pomiędzy tagami [html] [/html] możliwe jest stosowanie języka HTML

Tabelki takie wiesz z rzędami i kolumnami.. W zasadzie przy możliwości korzystania z html tabelki stają się dostępne.. Po co? Na co to komu?
Powiększa zakres możliwości i (np robienie kart postaci.. trochę to żmudne ale możliwe..) pozwala poprawić estetykę postu dla przykładu mój post z KC-Ogame mógłby być bardziej przejrzysty zamknięty w zgrabnej tabeli...
Co tyczy się losownika to załóż sobie testowe forum pod tym adresem i zobacz jakie ma jeszcze możliwości.. Nie wiem czy dogadasz się z tamtejszą administracją ale kto pyta nie błądzi..

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 12 lipca 2011, 23:22

[table][td=2]tabelkę[/td][td=2]już[/td][td=2]masz[/td][/table]

Arke
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 23 czerwca 2009, 22:06

Post autor: Arke » 13 lipca 2011, 09:07

[table][tr][td]Wielkie[/td][td]dzięki[/td][/tr]
[tr][td]można[/td][td]teraz[/td][/tr]
[tr][td]się[/td][td]pobawić[/td][/tr][/table]

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 14 lipca 2011, 12:59

Dobra dziś skończyłem symulator kostek - taki najprostszy, ale jest. Pytanie czy wystarczy, czy mam kombinować dalej?

Myślałem, żeby dodać taki znacznik do kodów BB (tak jak ostatnio tabelkę), żeby można było je publikować na forum, ale ma to dwa złe rozwiązania.
1. Zacznie nam się od groma mnożyć postów.
2. Możliwość edytowania postów powoduje niewiarygodność rzutu.

Nie wiem czy jest sens coś takiego robić, czy wystarczy Wam to co jest?

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 14 lipca 2011, 17:56

Kopnęła mnie dziś w pracy z całej siły w tyłek refleksja nad moją biernością na forum. Ujrzałem jej przyczynę! ;) Jest nią "bycie wyplutym na koniec świata", czyli ogromny dystans do wszystkich forumowych graczy. Nie mam szansy na regularne granie w KC. Jedynym wyjątkiem jest tu Przemo, oddalony o bagatela 100 km (Zielona Góra). Lubię być praktykiem więc zniechęciłem się. Gdybyście jednak chcieli porzucić Polskę B (Warszawa i okolice) i przenieść się na zgniły zachód Polski - dajcie tylko wcześniej znacia! ;)

Arke
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 23 czerwca 2009, 22:06

Post autor: Arke » 14 lipca 2011, 19:50

czegoj napisał(a):

Myślałem, żeby dodać taki znacznik do kodów BB (tak jak ostatnio tabelkę), żeby można było je publikować na forum, ale ma to dwa złe rozwiązania.
1. Zacznie nam się od groma mnożyć postów.
2. Możliwość edytowania postów powoduje niewiarygodność rzutu.
W dziale pbf gracze mogliby mieć osobny status uniemożliwiający edycję postu z dostępem do kostki... taka wolna myśl..

To co jest teraz nigdzie nie zapisuje wartości rzutów?

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 05 sierpnia 2011, 15:31

Nasze forum potrzebuje WIĘCEJ AKTYWNOŚCI użytkowników, nie tylko pisania postów, bo nie wymaga to szczególnego zaangażowania. Bardziej myślę tu o współdziałaniu w tworzeniu edycji fanowskiej, pisaniu scenariuszy, tekstów, artów.

M m propozycję - może by na stronie głównej recenzować książki/filmy z gatunku fantasy? Da to kopa forum, stworzy pełnoprawny portal, może jeszcze niusy?

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 05 sierpnia 2011, 15:59

Ale czy to portal ogólno-fantastyczny jakich wiele w sieci? Czy może portal dedykowany niezwykle niszowemu i endemicznemu systemowi KC, z tego powodu i ilość użytkowników ograniczona. Aktywność wedle chęci i możliwości - jak na tak suche grono uważam że i tak jest nieźle, konkursy na scenary, KC-towiec, artykuły, dyskusje dość hermetyczne przez co i grono siłą rzeczy ograniczone.
Myślę że dobrze jest jak jest, choć w sumie to co za różnica - czy większe grono ludzi coś poprawi względzie merytoryki? Bo spamu i trolowania będzie więcej na pewno. Kto chce to znajdzie - nie jesteśmy ukryci na szesnastej stronie googla.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 05 sierpnia 2011, 16:33

Nie można się zadowalać byle czym. Trzeba przeć do przodu. Co z tego, że jesteśmy wysoko? To za mało.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 05 sierpnia 2011, 16:37

Jeśli tylko będzie taka wola to da się zrobić. Można nawet oddzielny panel nawigacyjny założyć dla takiej działalności. Pytanie po co i czy znajdą się autorzy i odbiorcy tych treści? Jak wspomniał wasut tego jest całkiem sporo w sieci.

ODPOWIEDZ