Przesiadka na nowy portal

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 07 marca 2016, 19:34

Linki co do muzyki i filmów sa w pelni wystarczające. Piszę to ponieważ może się ikazac że tyle rzeczy chcemy przenieść że znowu się coś będzie sypać.

Osobiście liczę że prtal rozwinie się w kierunku szerzej ujetego RPG gdzie będzie więcej działów dla poszczególnych systemów.

Osobiście mam nadzieję na jakiś kacik gdzie będę mogl popisać o Kulcie.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 07 marca 2016, 20:11

Aktualnie w skarbonce jest 695 złotych a portal tak jak mówiłem jest opłacany gdzieś koło wakacji. Jeśli zaś chodzi o statystyki portalu to zapraszam na link http://krysztalyczasu.pl/stats/ tam jest większość. Jeśli ktoś potrzebuje google analytics to gdzieś musiałbym odkopać hasło i ewentualnie poproszę o info co interesuje z tych danych to porobię sreeny.

Edyta - schowałem link do strony z wpłatami. Jak wyjdziemy z kryzysu to pomyślimy co dalej.

Edyta 2 - temat widzą tylko użytkownicy, więc miejcie to na uwadze.
Ostatnio zmieniony 07 marca 2016, 20:28 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 07 marca 2016, 20:37

Jest lepiej niż myślałem. No i jak widać Czegoj gra w otwarte karty co mam nadzieję utnie kwestie katańskiej kasy.
Skoro już zabrnelismy tak daleko to może warto poruszyć kwestie administrowania portalem. Jak widać jeden choc chętny to za mało. Może warto dopuścić innych bo oprócz Czegoja, któremu coraz mniej się chce to...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 07 marca 2016, 21:20

czegoj jak dasz radę sprawdź jaki rozmiar ma w tej chwili nasza baza SQL.
Przenosiny CAŁEGO portalu oznaczają przenosiny wielkiej bazy i do tego będzie potrzeba:

a ) sporo miejsca na nowym serwerze (chociaż jeśli również będzie płatny to nie powinien być problem)
b ) bez migracji na nową platformę nie rozwiąże się problemów technicznych. Fusion jest po prostu za słabe i na nowym hardwar'ze będzie się tak samo kaszanić
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 07 marca 2016, 21:46

Przy eksporcie bazy plik wszystkich tabel po kompresji do zipa zajmuje prawie 40 MB. Oczywiście są to tylko struktura i dane. Poszczególne foldery trzeba badać na ftp (wielkość poszczególnych katalogów). Będzie tego na pewno kilka GB biorąc pod uwagę sam podręcznik 0,5 GB a jest 69 plików w downloadzie i około 1300 zdjęć w galerii plus jeszcze galerie użytkowników. Także daje to pewien obraz, ale to i tak wyjdzie dopiero w praniu.
Fusion jest po prostu za słabe i na nowym hardwar'ze będzie się tak samo kaszanić
I to jest główny problem. Fusion lata świetności ma już dawno za sobą. Wsparcia praktycznie nie ma a sami informatycy też średnio go lubią bo ma dużo błędnego kodu. Stąd też jest to mój największy problem. Wcześniej jak czegoś nie wiedziałem to sobie doczytałem, a teraz nie mam gdzie. I kolejny problem to jak z tego typu CMSa przejść na inny i kto podjąłby się konwersji na ewentualne nowe oprogramowanie.
Ostatnio zmieniony 07 marca 2016, 22:00 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 07 marca 2016, 23:54

Przepraszam, nie czytałem wszystkiego dokładnie, tylko przeskanowałem większość wypowiedzi.

Ogólnie - trochę inaczej niż w przypadku większości użytkowników - mnie trzyma tutaj tylko temat KC. Szkoda, żeby padło ostatnie takie miejsce w sieci.

Teraz trochę marudzenia: od początku istnienia portalu nie podobał mi się on od strony technicznej, chyba nawet marudziłem na ten temat. Od początku był to odchodzący do lamusa CMS. Poza tym jest tu za dużo zbędnych rzeczy - jak choćby milion ikonek pod postami, które właściwie się od siebie nie różnią; to jest gwałt na moim poczuciu estetyki i miłości do prostoty.

Teraz trochę rozwiązań:

1. Pierwsza opcja to przenoszenie wszystkiego na nowy CMS. Nie łudźmy się - nie ma niczego, co ogarnie to wszystko, więc jakieś ofiary będą. Skupiłbym się na stworzeniu listy priorytetów - artykuły, użytkownicy, PBF-y itp. oraz listy świadomych strat - ilości głosów z ikonek pod postami, archiwum spamboxa (nie wiem, to tylko przykłady) itd. Potem trzeba rozejrzeć się za czymś co ogarnie wszystko pozostawione i będzie łatwe w konfiguracji i przyszłym zarządzaniu. Same bazy to uważam średni problem - na ostatnim poziomie i tak wszystko sprowadza się do SQL-a.

Pozostaje wiele kwestii dotyczących nowego systemu - ktoś pisał że zna się na Wordpressie - to potężne narzędzie, bardzo proste i łatwe do przystosowania. Sami przerzuciliśmy Tawernę RPG na Wordpressa i jest naprawdę dobrze (choć też z paru rzeczy świadomie rezygnowaliśmy, a części archiwum nie odtworzyłem az do teraz). Do tego można dodać np. najnowsze phpBB, choć nie wiem jak z ewentualna integracją obu systemów.

2. Opcja łatania dziur w tonącym okręcie jest bez sensu.

3. Zamknięcie strony, całkowite zablokowanie możliwości jej edycji i postawienie równolegle nowego portalu, który będzie kontynuował to, co zostało tutaj rozpoczęte - z czasem będzie uzupełniany o przenoszone stąd treści. Obie strony będą dostępne, stara będzie jednym z odnośników na nowej.

4. Zrobienie pełnej kopii strony i pracowanie na kopii, pozostawiając starą stronę z dostępem użytkowników, którzy otrzymaliby ostrzeżenie, że wszelka aktywność powstała w okresie zmian nie zostanie przeniesiona do nowej wersji (bo kopia byłaby już zrobiona).

5. Postawienie nowej strony i stopniowe mozolne (być może częściowo zautomatyzowane) przerzucanie starych treści na nowe miejsca. Stara strona (jej kopie) byłby dostępne tylko dla osób, które zajęłyby się przerzucaniem treści.

Teraz trochę konkretów:

Mogę pomóc. Mam większe i mniejsze doświadczenie we wszystkich potrzebnych kwestiach, jedyne czego mi brakuje to czas i jakiegoś upierdliwca, który będzie mi truł, co trzeba robić. W tej chwili robię inną stronę, ale to nie jest duży projekt i raczej nie zajmie dużo czasu. Jeśli zdecydujecie się na zmiany - służę pomocą. Jeśli potrzebujecie rady/opinii - pomogę jak umiem.

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 08 marca 2016, 01:03

Czegoj to miejsce to kawał fajnej historii KC i myślę, że nie można pozostawić tego żeby przepadło. Na administracji taką stroną się nie znam ale jeśli miał bym dostęp do bazy danych to myślę, że opracował bym taki lub inny sposób aby wyciągnąć większość danych potrzebnych do "ocalenia dobytku kulturowego" a być może nawet aby zasilić nowe miejsce (jeśli ktoś jeszcze będzie tym zainteresowany).
Ostatnio zmieniony 08 marca 2016, 01:41 przez mastug, łącznie zmieniany 1 raz.

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 08 marca 2016, 01:06

Panowie ja bardzo rzadko zaglądam na portal. Chciałbym być częściej,ale się nie udaje.
Jeżeli chodzi o kwestie techniczne to nie pomogę, mogę od czasu do czasu wspomóc portal, bo jak kiedyś pisałem jest to miejsce, które warto wspierać i pewnie każdy z nas ma inny powód. Czekam z niecierpliwością na to co się Portalem wydarzy. Choć powiem szczerze, że wierzę iż portal nadal będzie funkcjonował, gdyż jest to ogromna kopalnia pomysłów.
Ja sam prowadzę inne systemy niż kryształy,ale i tak korzystam z tego portalu i "waszych" pomysłów.
Także trzymam kciuki i będę obserwował co się dzieje :)
Pozdrowienia dla wszystkich
P.S NIGDY NIE WĄTPCIE W UCZCIWOŚĆ CZEGOJA !!!!

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 08 marca 2016, 09:31

Bazyl, ikonki pod postami nie są Ci potrzebne bo nie grasz w PBF. Więc, z całym szacunkiem, ale wypowiadanie się o ich zasadności lub braku z Twojej strony jest trochę bezzasadne. To tak jakbym ja nagle proklamował "Wywalcie wszystkie materiały do KC, bo ja w to nie gram". :P

Owszem, zgodzę się, że ikonkę Zgroza i Przerażające można by scalić do jednej. Reszta jest potrzebna jak dla mnie, tak jak jest.

Jeśli uznacie że Worpress to dobra platforma, to jak mówiłem, mogę pomóc. Ale należało wtedy będzie dokupić opcje do czystego Simple Press. Np pełen panel administracyjny, bo inaczej wszystko trza będzie ustawiać ręcznie i po prostu przy dużym forum będzie to trwało stulecia. :/

Niemniej jeśli kasa jest, to dodatki nie są drogie. Na Simple Pressie można dokupić wszystko co potrzeba. Samo forum jest darmowe, ale dodatki są płatne - na szczęście jednorazowo. Aktualizacje są za darmo. Poza tym istnieje opcja ustawienia moderatorów z dostępem do panelu administracji (Admin może dokładnie określić co mogą, a co nie) co wiele by ułatwiło. Więc może warto pomyśleć o tym?

Choć oczywiście nie jestem specjalistą - znam tylko to, na czym pracuję. Być może są lepsze platformy, które znacie i ogarniacie. W takim wypadku potraktujcie moją wypowiedź tylko jako propozycję.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

grubshy
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 30 grudnia 2015, 14:27

Post autor: grubshy » 08 marca 2016, 09:35

Jestem tu od niedawna, ale szkoda by mi bylo takiego kameralnego portalu : | Optuje za migracja.
Jesli robilo by sie to silami zewnetrznymi, to trzeba spisac wymagania i na pewno ktos sie znajdzie (sam lata temu skierowniczalem do reszty, ale kilka osob, ktorym mozna by to pokazac nadal znam i zapewne wiele innych uzytkownikow takze.)
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 08 marca 2016, 09:43

Dla mnie sprawa aktualnie zamyka się do znalezienia administratora technicznego, bo nie oszukujmy się - ja nie mam pojęcia od czego zacząć, a kończąc już na podjęciu decyzji jaki nowy serwer i jakie nowe oprogramowanie będzie właściwe lub ewentualnie osoby, która będzie wyłapywać błędy i je naprawiać, jeśli zostajemy w takiej formie. Także deklaracje są fajne tyle tylko, że nic z tego nie wynika. Cieszę się, że jest tyle odpowiedzi i dzięki temu mam wrażenie, że jeszcze kilku osobom na tym miejscy zależy, bo ostatnio myślałem, że już tylko mi, kiedy kolejne funkcje padały a nikt nawet specjalnie o tym nie mówił. Swoją drogą - ciekawa sprawa, że od kiedy zrobiła się cała ta afera, forum przestało znikać. Także ja już znalazłem dwa pozytywne aspekty całej burzy.

Teraz oczekuję na osobę lub osoby, która pociągnie portal z wizją za równo merytoryczną jak i techniczną. Inaczej chyba się nie da. Także wszystkim bardzo dziękuję za deklarację, ale teraz pora zacząć brać się za konkrety. Nie wiem jak pozostali założyciele, ale ja jestem gotów oddać wszystkie swoje sznurki władzy tylko po to żeby nie patrzeć jak to miejsce się pogrąża. Jeśli ktoś będzie potrzebował mojej pomocy, chętnie pomogę, jeśli dam radę, ale na przywódcę się nie nadaję i to już wiem z całą pewnością. Także ja jestem gotowy całkowicie abdykować jeśli tylko znajdzie się ktoś kto chwyci palmę pierwszeństwa. Nie mam siły, nie mam chęci i brak mi motywacji - wybierzcie sobie co tam chcecie. Oczywiście od razu odpowiadam, że zrobię wszystko, aby to miejsce przetrwało, ale wybaczcie sam go ratował nie będę, nawet jeśli ktoś uzna, że padło z mojej winy. Może jakoś to zniosę.

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 08 marca 2016, 09:54

Byłoby fajnie, gdyby w naszym gronie znalazł się ktoś kto zna się na php i SQL'oqych bazach danych. Ja wiem, że wszystkiego można się nauczyć, ale nie zawsze jest czas (o chęciach nie wspominam).

Jeśli takiej osoby nie będzie, to trzeba by się zastanowić nad "zatrudnieniem" specjalisty. Skoro są firmy udostępniające domeny i platformę sprzętową to nie wierzę, że nie mają ludzi od "opieki" nad Forum i bazą danych. To jest kwestia ceny i zakresu usług. Być może okaże się, że lepiej nam będzie zrobić regularne zrzutki niż tracić czas na naukę SQL'a :/dymek
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 08 marca 2016, 10:09

Nie przeczytałem wszystkiego, więc jeśli palnę głupotę to niech ktoś mnie oświeci.

Pytanie- czy gdybyśmy zwyczajnie zatrudnili admina technicznnego to rozwiązałoby to problem? Ile taka osoba mogłaby chcieć kasy?

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 08 marca 2016, 10:19

Pojęcia nie mam - wydaje mi się, że zatrudnianie "admina na stałe" jest zbędne. To powinno być raczej coś w rodzaju "usługi na zlecenie" i dlatego jeśli taką usługę oferowałby np. dostawca platformy sprzętowej (czyli serwera) to byłoby to idealne rozwiązanie.

Co do platformy software'owej to może ktoś chcieć poczytać:

http://sukcesstrony.pl/co-to-jest-cms
http://sukcesstrony.pl/ktory-cms-jest-n ... l-czy-inny
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 08 marca 2016, 10:40

Znalazłem osobę chętną do objęcia stanowiska admina technicznego. Odezwie się tutaj pewnie niedługo, bo jest zarejestrowany na forum.

Jest to informatyk, który co prawda mówi, że strony nie są jego specjalizacją - ale postawił ich kilka w życiu i działają poprawnie. Wie jak się przenosi bazy danych etc. Stwierdził, że byłby w stanie ogarnąć problem a poza tym ma chęci by pomóc i jest w stanie poświęcić czas. A to jak sądzę najważniejsze. Co więcej jest gotów pomóc nam charytatywnie, nieodpłatnie i z dobrej woli.

Więc mam nadzieję, że okaże się właściwą osobą na właściwym miejscu. ;)
Ostatnio zmieniony 08 marca 2016, 10:57 przez Sigil, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

ODPOWIEDZ