Karta postaci w Exelu

ivanos
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 17 lipca 2009, 20:14
Lokalizacja: Ostrowiec Św
Been thanked: 3 times

Post autor: ivanos » 23 stycznia 2010, 14:09

Po dość długim czasie wróciłem do korzeni czyli do KC. Bardzo się ucieszyłem gdy zobaczyłem kartę postaci napisaną w Exelu gdyż wiele ona upraszcza i nie potrzeba tyle liczenia.Sam daaawno temu myślałem nad zrobieniem czegoś takiego. Ale do sedna brakuje mi tam parę rzeczy albo po prostu nie moge tej karty do końca rozpracować.
A dokładnie rozchodzi sie o to że nic nie zmienia wpisywanie innych zawodów czy zdolności profesyjnych.
Więc po kolei gdyby autor mógł uzupełnić bądź wyjaśnić (gdyż nie każdy szybko sie połapie o co chodzi) w czym rzecz
A oto lista moich sugestii
1) Zdolności poszczególnych profesji
2) Zawody
3) Tarcze nie tylko zbroje
4) Rozwinięcie specjalizacji w broniach (chodzi o podwójnego specjaliste)
5) Bonusy od profesji do współczynników (tak samo z zawodów)
6) Miłym gestem było by również wyliczenie w którym segmencie rundy następuje atak daną bronią (w razie potrzeby dysponuje tabelą którą kiedyś znalazłem na necie tabela ma nazwe szybkość postaci a czas)

i tak na koniec co jeszcze mi przychodzi do głowy (może to życzenie ściętej głowy) miłą funkcją było by gdyby wersja karty obejmowała wersje 1.0 czyli pierwszą jeszcze gazetową jak również wersje 2.0 czyli książkową.
Może nie w jednej karcie ale dwie karty odrębne jedna do 1 wersji druga do 2 giej
Gdy coś mi jeszcze do głowy przyjdzie to będe pisał w temacie

Ps
Mam nadzieje że administrator wybaczy jeśli w złym miejscu napisałem posta :)

Pozdrawiam Wszystkich KC - towców

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 23 stycznia 2010, 15:04

Od razu odpowiem. Autor już nie gra w KC (albo bardzo rzadko), więc raczej nie sądzę, żeby miał ochotę coś przerabiać (chociaż zapytam). Znając względnie exela to obawiam się, że takiej stałej karty w takiej formie jakiej zaproponował Piotrek, to raczej nie da się zrobić. Ten przykład miał tylko pokazać, że można coś takiego stworzyć, ot chociażby, żeby w swojej drużynie coś takiego zaproponować. Wydaję mi się, że taką kartę nalezy tworzyć pod konkretną postać, a nie jako szablon do wypełnienia. Zbyt dużo zmiennych, żeby mogłaby być to karta uniwersalna.

ODPOWIEDZ