Nowa wersja strony

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 03 marca 2019, 18:21

Trochę przysiedziałem nad nową wersją portalu i niestety bardzo ciężko byłoby pożegnać się z silnikiem strony, a już ekstremalnie trudno przerzucić wszystko na dwa połączone ze sobą silniki. W skrócie: na tę chwilę najpewniej będzie to po prostu nowa wersja silnika, na którym już teraz działa strona. Wszystko będzie instalowane od nowa i tylko baza danych zostanie skopiowana (ale tez nie cała) dlatego na pewno czeka nas powiew świeżości.

Co ważne: będę zachowywał tylko naprawdę niezbędne treści, a oto lista:
* Artykuły
* Newsy
* Komentarze
* Posty z forum
* Baza użytkowników z hasłami i adresami e-mail

Co wyleci:
* stare wpisy do spamboxa
* wszelkie oceny i ratingi (postów i artykułów)
* awatary na forum
* załączniki do postów
* linki i pliki do pobrania
* prywatne wiadomości
* sygnaturki i opisy kont
* ankiety z forum
* rangi i uprawnienia

Jeśli coś pominąłem, albo uważacie, że coś znajduje się na złej liście, dajcie znać.

Jeśli ktoś ma czas i chęć, może poszukać w sieci skórek (themes) do php-fusion w wersji 9, przydałoby mi się kilka przykładów do przetestowania. Niestety obawiam się, że większość i tak jest na jedno kopyto. Jeśli macie jakieś pytania czy coś, to właśnie po to założyłem ten wątek.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 04 marca 2019, 12:18

Poprosiłbym o zostawienie prywatnych wiadomości. Osobiście dla mnie to niezbędne źródło wiedzy i wolałbym tego nie tracić. I jeśli się da, to również koniecznie galerie (najlepiej wszystkie, w tym również użytkowników). Baza kart do inwazji po polsku, jest unikalna na skalę całego internetu. Rozumiem, że Download oraz FAQ, będą ewentualnie uzupełniane od nowa.

I kilka pytań:
Co z portalowymi grami i wynikami?
Co z nagrodami (ikonkami) widniejącymi w profilach?
Co z NickPage'ami?
Co z najlepszymi postaciami PBF?
oraz czy ocenianie postów zniknie, czy tylko stare oceny znikną?

Pytam, bo chciałbym wiedzieć, czy to wszystko zniknie, czy jest jakaś szansa na utrzymanie tego. Najbardziej zależy mi na NickPage'ach, bo niektórzy napracowali się tam ostro.
Ostatnio zmieniony 04 marca 2019, 12:27 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 04 marca 2019, 17:15

Jeśli chodzi o PW to okazuje się, że są niezaszyfrowane, więc w teorii mogę je przenieść. oczywiście istnieje marginalne ryzyko, że kto inny je przeczyta ;)

Galerie w postaci plików będą zachowane, ale bezpieczniej i praktyczniej będzie je wrzucić od nowa ręcznie. To samo dotyczy Downloadu i FAQ. Chociaż FAQ to sam tekst, nawet nie ma w nim nic skomplikowanego :)

Gry i wyniki - przepadną. Nowy silnik nie wspiera niczego takiego w żaden sposób (a przynajmniej nic o tym nie wiem), poza tym jestem sceptycznie nastawiony do wszystkiego co we Flashu na stronie (to bardzo dziurawa i niewspierana technologia).

Nagrody i ikonki - wylecą. Nowy silnik wspiera jakiś wewnętrzny system reputacji, więc ew. można próbować jakoś przenieść te nagrody na punkty reputacji. Można też zrobić podstronę z osobami wyróżnionymi.

Nickpage - raczej wyleci. Najlepiej jakby każdy kto przygotował sobie taka stronę zapisał ją, a potem pomyślimy w jaki sposób można by ją (jeśli w ogóle) zaimplementować na nowym silniku. Zawsze też będzie można próbować odzyskać wpisy z bazy danych - o ile w ogóle tam funkcjonują, a zakładam ze to jakieś rozszerzenie było więc tak.

Najlepsze postacie PBF - co to i gdzie tego szukać?

Na razie nie widziałem żadnego dodatku pozwalającego oceniać posty, ale po prawdzie to nawet tego nie szukałem. Domyślnie w silniku nie ma takiej opcji.


Poza tym myślę nad reorganizacją układu forum, ale to ew. dopiero po przeniesieniu forum takiego jakim jest.

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Post autor: Nanatar » 05 marca 2019, 19:01

Czy jest szansa żeby w nowszej wersji usprawnić (ułatwić) wklejanie obrazków do postów i całych plików z pdf. Do tej pory dla mnie była to karkołomna mordęga i często z tego rezygnowałem. Oczywiście mogło to wynikać z mego braku umiejętności w przypadku pdf, ale wklejanie zdjęcia do galerii wraz z całym opisem, żeby później móc użyć go jednorazowo w poście i nie wszystkie obrazki przechodziły, bo albo za duże, albo nie formatowe - horror.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 05 marca 2019, 19:05

Okej - prywatne wiadomości będą przeniesione, choć mają trochę inną strukturę i naprawdę niektóre mogą trafić do kogo innego (choć na przykładzie mojej skrzynki mogę powiedzieć ze wszystko wygląda ok).

Niemniej prywatnych wiadomości jest sporo i rozważam usunięcie chociaż tych nieprzeczytanych - jest ich 20676, z czego większość to newsy od administracji ;)


Dobra sprawy inne - z domyślnych skórek wybrałem dwie i prezentują się one tak:

Obrazek Obrazek

Na logo nie zwracajcie uwagi to tylko grafika poglądowa, domyślnie mogłaby być jasna z przezroczystym tłem. Jak ktoś ma inne pomysły na skórkę to mogę przetestować. Jeśli chodzi o tę drugą opcję, to jeśli logo będzie węższe to ikonki w prawym górnym rogu będą obok logosa, a nie pod.

Połączony z 05.03.2019 19:06:38:
Nanatar napisał(a):

Czy jest szansa żeby w nowszej wersji usprawnić (ułatwić) wklejanie obrazków do postów i całych plików z pdf. Do tej pory dla mnie była to karkołomna mordęga i często z tego rezygnowałem. Oczywiście mogło to wynikać z mego braku umiejętności w przypadku pdf, ale wklejanie zdjęcia do galerii wraz z całym opisem, żeby później móc użyć go jednorazowo w poście i nie wszystkie obrazki przechodziły, bo albo za duże, albo nie formatowe - horror.
Obrazków - tak, jest to wbudowane w edytor, PDF-ów - nie wiem, poszukam jak będzie taka potrzeba.
Ostatnio zmieniony 05 marca 2019, 19:10 przez BAZYL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 05 marca 2019, 21:05

Z mojej strony to c jest do stracenia wymienione w poście pierwszym nie jest problemem. Zachowałbym tylko jakieś miejsce na karty postaci.

PW jestem gotowy poświęcić. Kiedyś coś archiwizowałem ale prawda taka, że jak tam do tej pory nie zajrzałem przez te lata to znaczy, że była to niepotrzebna rzecz. Trzeba też patrzeć żeby przy przenoszeniu nie zabierać ze sobą więcej niż naprawdę potrzeba, bo to by było tak jakby do nowego domu zabierać stare meble. Ile miejsca zje te 20tys nie przeczytanych pw, na kontach od lat nie otwieranych? Po co to komu?

Istotne jest by nieco powalczyć o te znaczki pod postami. Myślę w kontekście pbf a nie jakiejś wydumanej portalowej reputacji i fame'u. Ich funkcja jest dla mnie zgoła inna. Jako jedyne dają znać kto już czytał posta i czy jest dobry czy zły. Ten prosty znaczek jasno mówi czy nie trzeba poprawić w następnym stylu. W realu widać reakację graczy, tu nie. Jest to jedyna forma w jakiej można szybko określić jakość swego posta. Warto o to powalczyć.

W ogóle tzreba podejrzeć inne pbfowe fora co tam mają. Na pewno nowej stronie potrzebny dobry arsenał dla tej formy rozrywki. Pbf robią największy ruch na stronie.

Jeśli chodzi o skórki, to nie bardzo wiem jak ich szukać ale potrzebuje smoliście czarnej. Obecnie używam takiej całkiem czarnej gdzie tylko litery są białe. Z jednej prostej przyczyny. Tyle siedzę zawodowo przed kompem, że jakbym miał białe rzeczy to już dawno wypaliło by mi wzrok. Krótko mówiąc przyciemniam gdzie mogę i serdecznie proszę o pomoc w znalezieniu i zainstalowaniu takowej skórki.

Czy powiadomienia na maila o tym że w wątku (np. pbf) pojawił się post. Pytam czy opcja "poinformuj mnie o odpowiedzi" czyli info przychodzące na maila, będą nadal funkcjonować? Teraz mam taki system ustawiony że na komórkę dostaję sms, jeśli mam maila. To super sprawa, bo wiem że coś przyszło i mogę sobie poczytać, na przejeździe kolejowym (do 5 minut!), w kolejce w hipermarkecie (czasem 3-5 minut), w klopie (tu akurat czas zależy od wielkości i jakości zrzutu).
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 05 marca 2019, 21:22

W sumie nie sprawdziłem - ale widzę że każdy user może sobie zmienić skórkę. Więc problem z wyborem odpada - ale wciąż trzeba zdecydować się na domyślną.

Jeśli chodzi o powiadomienia to będą, ale dla każdego tematu trzeba będzie włączyć je na nowo.

Rzeczy typu głosowanie na posty i inne rzeczy PBF-owe - jeśli uważacie że to potrzebne i chcecie, to się czegoś poszuka. Na razie jednak nie skupiam się na dodatkach, a jedynie na integralnych częściach strony. Będzie dużo pracy przy przenosinach, więc muszą być jakieś priorytety.

Co do ilości PW - liczba jest duża, ale to praktycznie sam tekst, więc objętościowo wydaje się to niewiele. Ale w paru miejscach w bazie znalazłem hasła typu "replica watches", więc chciałbym przenieść możliwie jak najmniej, czyli tylko najpotrzebniejsze rzeczy.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 06 marca 2019, 15:59

Popieram rezygnację z flasha - nikt tego już nie używa, a część przeglądarek automatycznie blokuje.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 06 marca 2019, 16:46

Dla mnie obie skórki średnie, jeśli nie dostosowują się do monitora na którym są wyświetlane (ze sreenów widać, że chyba obie nie bardzo). Same skórki do 9 są dość podobne do siebie i nie ma znaczenia jaką wybierze się jako główną. Potem i tak trzeba będzie ją przerabiać.

Jeśli chodzi o PW to niech nieprzeczytane wylecą, skoro ktoś nie znalazł czasu, żeby je przeczytać.

Patrząc na dodatki do php 9, jestem załamany - to praktycznie nie ma wsparcia, bo nikt w tym nie robi. Także pozostaje tylko struktura podstawowa, ale na gadżety do tego oprogramowania bym raczej nie liczył.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 06 marca 2019, 19:47

Mam dokładnie te same przemyślenia co czegoj - dlatego wróciłem do eksperymentów phpBB + Wordpress - do tego jest mnóstwo dodatków i bardziej elastyczne skórki.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 06 marca 2019, 19:53

Zapomniałem o super ważnej sprawie. Bardzo Istotne jest by strona chodzila plynnie na komrkach. Nie znam się na technicznych aspektach ale są niektóre strony które mi wykrzacza przy wyswietlaniu na komórce.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 07 marca 2019, 15:41

A czy bbPress nie byłby lepszym rozwiązaniem? Jest zintegrowane z wordpressem. Chociaż patrząc po ocenach najlepiej z tym pluginem nie jest :P

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 07 marca 2019, 17:34

Strona będzie śmigać na komórkach - najnowsze systemy wspierają takie rzeczy. bbPress obczaję, ale najpierw WP w3all phpBB.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 07 marca 2019, 22:15

Obrazek

Oj, sorki pomyliiłem portale. ;) Wydawało mi się, że wchodzę na forum kolczugi.pl
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 09 marca 2019, 15:02

OK. Udało się migrować stronę na phpBB + wordpress, brakuje mi jeszcze polskich znaków, ale to kwestia pokombinowania.

Plusy są takie ze logowanie na forum jest automatycznym logowaniem na stronę i można funkcjonować jednocześnie na obu. Być może uda się nawet upodobnić stronę do starej strony. No i mamy cały wybór skórek do wordpressa. Minusy są takie, że hasła do kont nie działają, więc każdy będzie musiał je resetować - więc już teraz zalecam zaktualizowanie maili, żeby można było je odzyskiwać (jeśli ktoś ma starego). Jak ktoś nie zdąży, to i tak będzie mógł prosić admina o ręczną zmianę, więc bez strachu. Na tę chwilę nie udało mi się jeszcze zmigrować prywatnych wiadomości, bo tu akurat pojawiają się jakieś dziwne błędy.

Obrazek

ODPOWIEDZ