Nowa wersja strony

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 03 kwietnia 2019, 11:14

Ciągle czekam na propozycje skórek do Wordpressa. Jest ich naprawdę dużo...

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 03 kwietnia 2019, 11:23

Wybierz skórkę ze smoka błotnego.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 03 kwietnia 2019, 13:36

Chciałbym podzielić się kilkoma uwagami i przemyśleniami, które wydają mi się istotne, jako moderantowi działu PBF.

1. Wydaje mi się, że proponowane zmiany nie uwzględniają wszystkich potrzeb graczy PBF - a nawet pojawiły się informacje, że nowy engine nie będzie tak przyjazny dla gry jak poprzedni. Mam tutaj na myśli brak ocen czy utratę załączników - a przecież grafiki w postach są bardzo ważne i pozwalają budować klimat. Czasami nawet opisy niektórych lokacji opierają się na grafikach. Wydaje mi się to poważnym błędem, zwłaszcza jeśli rozważymy, że większość życia w ten portal wkłada właśnie dział PBF. Dlaczego więc ograniczać nasze możliwości, zamiast je przede wszystkim rozwijać zapewniając nam przyjazne miejsce w sieci? Uważam, że to co tutaj napisałem powinno zostać naprawdę poważnie przemyślane przez administrację, ponieważ jeśli okaże się, że nowy engine nie jest przyjazny dla PBF forum wiele na tym straci. Mówiąc krótko - stanie się głównie biblioteką tekstów do KC. A to chyba niezbyt ciekawa perspektywa.

2. Wspomniana przeze mnie utrata załączników - mam na myśli szczególnie grafiki - całkowicie zniszczy dział sandboxa do Wampira. Wszystkie lokacje, opisy BG i BN zostaną pozbawione na tyle istotnej części, jaką jest wizualizacja, że właściwie nie będą miały sensu. W opisach lokacji np grafika gra ogromną rolę - znajduje się tam zwykle bardzo wiele zdjęć. Tego nie da się w całości odtworzyć. To są godziny spędzone na tworzeniu sandboxa. Dlatego naprawdę nalegam, aby w jakiś sposób rozwiązać ten problem.

3. Oceny pod postami są nieodzowne dla prowadzenia sesji PBF. Pozwalają nam na szybką i bezproblemową komunikację. Tak samo ważne są spoilery i możliwość zamieszczania załączników. Nowy engine powinien to wszystko zawierać.

4. Galeria Najlepszych Postaci PBF jest elementem historii forum oraz gier PBF. Naprawdę szkoda byłoby ją zamknąć. Warto pomyśleć o jakimś jej przeniesieniu w dowolnej formie.

5. Proponowałbym rozszerzyć tematykę forum na promowanie polskich systemów autorskich (takich jak KC i tak, DE) i polskich tłumaczeń fanowskich. Bo tak naprawdę tego ta strona zaczęła dotyczyć po latach i nie ma sensu, nawet z uwagi na sentyment, ograniczać jej tylko do fanowskiej strony KC. Myślę, że na nowym forum może się znaleźć miejsce dla wszystkich i może być to kluczem do zapewnienia mu większej popularności. Bowiem siła w przypadku forum zawsze tkwi w różnorodności.

Ogólnie odnoszę wrażenie (być może mylne), że za przenosiny forum wzięły się osoby które nie grają w PBF i nie mają dużego pojęcia o potrzebach działu. Proszę przy tym nie traktować tego jako jakiejś krytyki - nie każdy przecież musi grać. Niemniej chciałbym zaznaczyć, że forum żyje i rozwija się także dzięki nam, graczom. Dlatego też postanowiłem napisać te kilka słów zakreślając nasze potrzeby, którym musi podołać nowy engine. Proszę nie ignorować tego, co tutaj napisałem, gdyż są to naprawdę rzeczy ważne i potrzebne.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 03 kwietnia 2019, 17:40

Ad. 1 - Bazyl nie gra w PBFy i nie wiem jaki ma do tego stosunek. Ze swojej strony dodam, że poświęciłem kupę czasu, żeby dobrać dodatki pod PBF (nie udało mi się tylko z kostką). Niestety nie są one wspierane. Próba przenoszenia jest z góry skazana na klęskę. Trzeba byłoby zachować aktualną formułę, czyli nie zmieniań nic, żeby wszystkie tutejsze dodatki do PBFów utrzymać.

Ad. 2 - nie ma wyjścia, albo zostaje to co jest (według mnie nieakceptowalna formuła) albo będą straty. Pewnie w późniejszym terminie znajdzie się narzędzie, którym da się to zastąpić, ale nie da się tego przenieść.

Ad. 3 - nie mam pojęcia, czy coś takiego istnieje.

Ad. 4 Bardzo będę za tym tęsknił, ale według mnie też jest to nie do uratowania.

Ad. 5 Tak, tak i jeszcze raz tak. Tylko nikt nowy nie przyjdzie skoro forum jest przestarzałe, a oczekiwanie na zapis trwa w nieskończoność (tyle aktualnie botów rejestruje się na naszym forum - tego nie widać, bo nie przechodzą weryfikacji potwierdzającej w meilu, ale niestety admini nie są w stanie każdego dnia przeglądać kilkudziesięciu zgłoszeń pod kątem czy to bot czy nie).

Za przenosiny wzięła się jedyna osoba, która była chętna to zrobić. Od kilku lat szukaliśmy kogoś kto przynajmniej spróbuje.

Sigil według mnie (ja teraz i tak nie mam tutaj za dużego głosu, bo sznurki są w rękach Bazyla), nie da się tego przenieść na nowe oprogramowanie bez utraty dodatków. To co da się przenieść - posty, użytkownicy, galerie, newsy, arty to przejdzie. Niestety dodatki nie, bo są niekompatybilne, a nie mamy programisty, który nam przerobiłby to.

Po przenosinach będzie można szukać rozwiązań i zastosowań w nowym oprogramowaniu. Baa, mogą to być nawet lepsze rozwiązania i dodatki. Problem w tym, że niekompatybilne ze starymi i właściwie będzie się trzeba od nowa nimi zacząć posługiwać. To trochę tak, jak przesiadka ze starego telefonu na nowy, który jest niekompatybilny z poprzednikiem. Kontakty przeniesiesz, ale już smsy nie przejdą.

Pewnie jeszcze wypowie się Bazyl, ale radziłbym się zacząć oswajać się z myślą utraty pewnych treści, mimo że serce krwawi.

Awatar użytkownika
lightstorm
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 25 października 2014, 09:40

Post autor: lightstorm » 03 kwietnia 2019, 17:52

Popieram postulaty Sigila. Ograniczając możliwości forum, których jak wiemy wszyscy i tak nie jest zbyt wiele, doprowadzi do marginalizacji foremki. To będzie krok w tył i zabije ruch na stronie. Dodam, że kasę na serwer w dużej mierze wrzucają osoby, które grają w PBF'y, a bez nich będzie kłopot z dotacjami. Szczerze mówiąc sentyment do tego forum, może zostać zwyczajnie rozjechany przez brutalną rzeczywistość jaką jest funkcjonalność, do której każdy z nas szybko się przyzwyczaja. Żyjemy w dobie częstych aktualizacji, update'ów, które stały się normalną częścią życia związanego z komputerami. I tutaj pojawia się pytanie:

Czym administracja tego forum chce zachęcić nowych użytkowników, aby założyli konto i zostali tutaj dłużej? Przecież to jest mega okazja, aby zrobić coś, co przyciągnie ludzi. Co takiego będzie miał nowy silnik, że wszyscy poczujemy że to był dobry wybór? Chyba nam wszystkim zależy na tym, żeby ruch na stronie był taki jak przed laty.

Wiem, że może to być niełatwe zadanie, ale należy temat przedyskutować i już teraz wskazać problemy, które wypłyną po kilku miesiącach działania nowego silnika. Brak obrazków w postach, ocen i spoilerów to koniec PBF na tym forum, a przynajmniej jego marginalizacja.
[center]To rule in blood is to rule in truth. Ventrue Clan Motto[/center]

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 03 kwietnia 2019, 18:29

Kłopot z dotacjami jest już od kwietnia 2018 roku, kiedy to wpłynęła ostatnia wpłata. Jak pewnie niektórzy zauważyli, lub nie, nawet nie ma już możliwości dotowania. Ostatnie pieniądze poszły z grafik Musiała. Nie wiem jak zamierza to rozwiązać Bazyl, ale kasa to nie wszystko. Ona wystarczała zaledwie na roczne opłaty, a nie na jakikolwiek rozwój.

Rozumiem postulaty oraz rację Sigila i społeczności grających w PBF, ale trzeba sobie uświadomić jedno - jeśli nic nie zrobimy, to będzie tak jak jest i z każdym rokiem gorzej. Nie będzie nawet wahnięcia w górę, bo nikt nie zagląda do starych spelunek, nawet jak mają zajebisty klimat, a już na pewno nie w internecie.

Swoją drogą, wydaje mi się, że jedyna szansa to wprowadzenie zmiany próbnej, żeby użytkownicy mogli sami ocenić i wtedy podjąć decyzję. Nie wiem, czy Bazyl przewiduje coś takiego?
Ostatnio zmieniony 03 kwietnia 2019, 18:47 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 03 kwietnia 2019, 18:50

Nie mówiłem o tym by nie robić nic, a tylko o tym by zadbać o to, by nowszy engine posiadał uprawienia o których mówię. Oceny pod postami to dodatek jaki ma wiele enginów, łącznie z SimplePressem (którego jednak nie polecam). Grafiki są zachowane w galeriach - potrzebne jest tylko narzędzie, które zapewni ich kompatybilność. Najlepsze postacie PBF można przecież skopiować i umieścić gdzieś - nawet w jakimś wątku, prawda? Wystarczy trochę dobrej woli...

Mam bowiem takie odczucie, że jej tu trochę brak. A szkoda, naprawdę szkoda... Sam bowiem teraz jestem w ciężkiej sytuacji jako MG - nie czuję zupełnie sensu prowadzenia dalej moich przygód, bo właśnie się dowiedziałem, że wszystko co stworzę (a ja do każdego wpisu dodaje grafiki) przepadnie za jakiś miesiąc. Jaki w tym wypadku sens by pisać kolejnego posta? Przecież taka świadomość niszczy wszelką motywację.

Pytanie do Administratorów: czy naprawdę chcecie nam powiedzieć, że to jest jedyna perspektywa? Byłoby to mocno rozczarowujące i smutne, bo w takim wypadku dział PBF umrze, a wtedy kto zostanie na stronie? Nawet wiele osób zainteresowanych KC wchodzi tutaj regularnie tak naprawdę po to, by grać, a nie czytać zebrane tu materiały, które już nie raz widzieli. Apeluję więc jeszcze raz, przemyślcie to co napisałem i postarajcie się znaleźć engine, który będzie posiadał odpowiednie usprawnienia. Inaczej nie widzę dalej rozwoju działu PBF a jedynie jego upadek.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 03 kwietnia 2019, 18:51

Taka strona to ciezka sprawa do ogarniecia przez jedna osobe w czasie wolnym i jeszcze z tyloma roznymi mniejszymi i wiekszymi problemami, rzeczami ktore sa niekompatybilne. Takze ja nie mam do Bazyla zastrzezen i chwala mu ze w ogole to potrafi ogarnac.Tez wolalbym zeby zostaly rzeczy o ktorych wspominaja przedmowcy, ale przezyje bez ocen postow (w koncu jak zaczynalem grac w pbf to ocen nie bylo i gralo sie tez zajebiscie). Wiadomo ze szkoda postaci, ale nakladem pracy mozna wyimportowac sobie galerie i np zalozyc odpowiedni watek na nowym forum. Szkoda tych grafik w PBF tylko, bo nie wiem czy istnieje jakis workaround do tego.

Jakby byly fundusze to by sie poszlo do firmy wybecelowalo siano i mozna bywymagac wszystkiego... no ale to tylko myslenie zyczeniowe... chyba ze trzasne jakas duza banke w totka, to wtedy...

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 03 kwietnia 2019, 19:14

W sumie znaczki są wtórne, i czy coś jest "zajebiste" czy "lubię to" to nie jest jakaś większa różnica. Bajer ot co. Chodzi mi tu o wielorakość oznaczeń, jeden znaczek dobrze/źle jest w pełni dla mnie wystarczający. Dobrze by było by udało się zachować choć jeden.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 03 kwietnia 2019, 22:33

Po przemyśleniu spostrzeżeń Sigila, Lighstorma, 8ARTa i Suriela chciałbym dodać coś od siebie. Do tej pory nie zastanawiałem się zbytnio nad motywami przenosin na inną stronę, bo przyjąłem niejako z automatu, że postawimy zbliżony możliwościami serwer na jakiejś darmowej domenie, na którą nie trzeba będzie zbierać datków. Teraz dotarło do mnie, że zamierzamy przesiąść się na bardziej nowoczesny silnik, który - o ironio! - nie potrafi powielić sporej części naszych obecnych narzędzi.

Cóż, teraz pozwolę sobie na odrobinę szczerości. Po dekadzie spędzonej z tym portalem straciłem zainteresowanie czymkolwiek prócz sesji PBF. Jakiś rok temu zaprzestałem publikowania autorskich materiałów, opowiadań etc, ponieważ najzwyczajniej w świecie już mi się nie chce w to bawić. Kryształy jako system zupełnie przestały mnie interesować.

Gry PBF - oraz w mniejszym stopniu luźny kontakt z ludźmi, których tu poznałem i których lubię - to jedyne czynniki skłaniające mnie do regularnego logowania. Jeśli rzeczywistość okaże się trudnym do zgryzienia orzechem dla nas PBF-ców, bez żalu i smutku przeniosę się w 24h na LastInn: IMHO doskonałe narzędzie do prowadzenia tego rodzaju rozgrywki (i chętnie zabiorę tam wszystkich tych, którzy będą chcieli dalej się ze mną bawić).

W pełni popieram przeświadczenie Sigila, że ten portal funkcjonuje już tylko dzięki tej grupie użytkowników. Jeśli przestanie być atrakcyjną enklawą dla fanów PBF - a teraz jest nią nawet przy uwzględnieniu wszystkich technicznych defektów - my zabierzemy stąd swoje zabawki i obawiam się (obym się mylił), że w sieci powstanie nowoczesna strona, która od chwili narodzin będzie martwa.

Spójrzmy prawdzie w oczy - kto jeszcze oprócz graczy PBF animuje ten portal? Albo spytam inaczej, bo niesprawiedliwym jest twierdzić, że to tylko nasza zasługa, mimo wszystko nie-gracze też się tu udzielają. Spytam zatem tak: jeśli my się stąd wyniesiemy, kto i jakim wkładem zamierza utrzymać nowe Kryształy Czasu przy życiu?

Przepraszam, że tak późno zebrało mi się na przemyślenia, ale niedawno zmieniłem pracę i wydarzyło mi się też parę innych przygód w międzyczasie, dlatego dopiero dzisiaj poświęciłem kilka spokojnych godzin na rozważenie wszystkich aspektów tej przeprowadzki.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 03 kwietnia 2019, 22:51

To w sumie po co nam zmiana strony?. Co do kasy to się zrobi kolejną zbiórkę. Dla mnie tak jak jest jest ok. Wszystko działa i wiem co i jak. Nowe nie znaczy lepsze, przynajmniej co do PBF. Ja też mam sporo spraw życiowych teraz na głowie i mniej się w portal angażuję, ale też napisałem co myślę.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 03 kwietnia 2019, 22:58

Ja sądzę, że głównym powodem sugerującym zmianę była chęć tchnięcia w archaiczny portal ducha nowoczesności - tylko teraz mam spore obawy, że myśmy się z tym spóźnili dobre kilka lat. Wtedy jeszcze gorzał tu twórczy żar, którego resztki ostatecznie zniszczył nikt inny jak sławetny Autor. Nowy portal w czasach najbardziej intensywnych prac Kuźni Ostrogarskiej byłby strzałem w dziesiątkę, a teraz...

Nie gniewajcie się proszę, ale zwyczajnie już tego nie czuję.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 03 kwietnia 2019, 23:34

Muszę coś dodać od siebie. Tak czytam i się zastanawiam jak można oczekiwać, że ktoś zmieni cały świat jak samemu nawet nie ma sie ochoty zmienić swoich skarpetek.

Bazyl to jedna osoba jest. Też ma swoje życie i na pewno sporo czasu go kosztuje to przekładanie portalu, z archaicznego lepionego dziadka, na coś z dwudziestego pierwszego wieku. Skupia się na dużych rzeczach związanych z ogólnym funkcjonowaniem portalu i próbuje zrobić coś czego nikt się do tej pory nie podjął. Raczej nie ma czasu na pierdołki typu przycisk "zajefajne" bo ma ze strona inne fundamentalne problemy. Pewnie, że można tylko oczekiwać a jak chłopak nie da rady to można sobie pójść gdzieś indziej. A tak serio, ilu z was poszukało choćby skórki na nowy portal jak prosił kilak razy Bazyl. Ja spędziłem dobre dwie godziny ale żadnej nie znalazłem która by mi odpowiadała, ponieważ wiem że chłopak sam nie da rady. Tam w internecie na pewno jest tysiąc dodatków do tego nowego portalu, może nawet lepszych niż te do których jesteśmy przyzwyczajeni. Ale szczerze, jedna osoba tego nie ogarnie. A już na pewno nie postawi portalu tak żeby od razu wszystkich uszczęśliwić, ze wszystkimi bajerami. My Polacy miewamy takie brzydkawe cech narodowe z czasów PRL jak: marudzenie że jest źle, oraz roszczeniowość że ktoś coś ci da na gotowo. Nie podpadajmy w ten stereotyp! Wiem że na tym portalu sa ludzie błyskotliwi, zaradni i kreatywni.

Zamiast więc narzekać, trzeba znaleźć te pół godziny może godzinę zakasać rękawy i przenieść cholerną cegłę. Jedną. Każdy niech weźmie taką jak mu się podoba najbardziej. To w końcu nasz przyszły dom ma być i nikt go za nas nie zbuduje.


Ps. MG Poproszę o test na charyzmę by pokierować tłumem.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 04 kwietnia 2019, 09:57

Zmiana silnika jest konieczna, to nie podlega dyskusji. Już w tej chwili miałem poważne problemy ze znalezieniem plików tej wersji silnika, bo ma ona 10 lat i musiałem zaglądać w naprawdę egzotyczne miejsca w sieci, aby pobrać pliki do testów. Jeśli nie zmienimy silnika, to strona może paść w każdej dosłownie chwili praktycznie bez widocznego powodu. Już teraz roi się tu od botów, a dostawca srwera narzeka na wirusy dostające się na serwer przez dziury w naszym silniku.

Obrazek

[olist=1]Oceny - jestem pewien, że phpBB ma jakąś wtyczkę do oceniania postów - nic ni stoi na przeszkodzie żeby ją w późniejszym czasie zainstalować.
Załączniki - załączniki są przeróżnego rodzaju - osadzone w kodzie strony, zewnętrze, chyba nawet korzystające z jakichś wtyczek. Generalnie załączniki zewnętrzne powinny działać. Odnośniki powinny działać. Załączniki osadzone na stronie mogą działać, pod warunkiem że zostaną zgrane do tej samej lokalizacji - problem jest taki, że jest tego dużo, część załączników jest osieroconych i tylko zbędnie generuje obciążenie strony. Chciałem ją odchudzić, ale jeśli bardzo potrzebujecie, to myślę że jest szansa wiele z nich zachować - bo na pewno część może zniknąć (zresztą już teraz nie wszystkie działają). Oczywiście dotyczy to starych załączników - będzie możliwość dodawania nowych, w podobny sposób jak dotychczas.
Spoilery - tę funkcję można dodać, stworzyć samodzielnie. Już to robiłem, jak ruszy nowe forum, to mi przypomnijcie.
Galeria postaci - nie wiem za bardzo co to i na czym się opiera. Prawdopodobnie jakaś wtyczka - najlepiej jakby każdy zapisał swoją galerię, a potem umieścił ją na nowym silniku. Mogę spróbować przenieść to automatycznie, ale prawdopodobnie automat to rozwali. Do tego nie za bardzo widzę w tej chwili jak miałoby to technicznie wyglądać, tj. w jakiej formie to przenieść, jako jaki element strony? Jako osobny wątek - myślę że to byłoby najprostsze.
Zawartość forum to nie jest kwestia techniczna - są tacy, którzy chcieliby tu widzieć Lolitki Suriela i tylko od ludzi zależy, czy on tu trafią, czy nie ;)
Nie gram w PBF-y i nie wiem jakie są potrzeby - to fakty. Dlatego powstał ten wątek.
Zmiana próbna jest, u mnie na dysku, na niej pracuję i tworzę mechanizmy, żeby potem prace nie zajęły więcej niż potrzeba. Nie ma możliwości przeniesienia tego na zewnątrz. Znajdźcie dowolne forum na phpBB 3 i będziecie widzieli jak to działa. Wtyczki do tego też są dostępne, więc możecie też zobaczyć ewentualne drogi dalszego rozwoju. Jeszcze raz podkreślę: stary silnik musi odejść. Za długo z tym zwlekaliśmy i dlatego są problemy - zamiast robić wiele małych zmian, musimy dokonać jednej dużej. To wojna. A jak jest wojna, to muszą być ofiary :)
Silnik - świadomie wybrałem dwa nowoczesne i elastyczne silniki z mnóstwem dodatków, żeby dostosować to miejsce do obecnego kształtu przy możliwie małym nakładzie pracy i czasu. Musicie zrozumieć, że strona wróci w ciągu 1-2 dni, bo tyle będzie potrzebował DNS na odświeżenie adresów serwera (dla niektórych może to być nawet kilka godzin), ale na tym prace się nie skończą. To będzie goła strona z samą treścią, dopiero kolejnym etapem jest doinstalowanie dodatków i wtyczek, które dodadzą wszystko czego potrzebujecie. Nie wiem ile to potrwa, bo nie wiem tak naprawdę czego będzie potrzeba. Możliwości będą, ale wszystko rozbije się o czas, musimy uzbroić się w cierpliwość.[/olist]
Jeśli moje wyjaśnienia Was nie przekonują, możemy zarządzić głosowanie nad przyszłością forum. Wyjdzie że jestem kotem z mema, ale niech tam. Dla mnie najważniejsi są tutejsi ludzie, bo jeśli chodzi o zasady do KC to mam je wszystkie na dysku (mam nawet lepsze ;)). Rozważyłem wiele różnych opcji, poświęciłem na instalacje wielu silników wiele czasu i wybrałem moim zdaniem najlepsze i najbardziej dla nas użyteczne. Ale wszystkie prace były robione na silniku testowym, strona jako taka została nienaruszona. Możemy w tym miejscu przerwać prace nad zmianami i zostać na tym co jest. Ale...

Obrazek

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 04 kwietnia 2019, 10:10

Skoro obecne Forum może się w każdym czasie sypnąć, to opcja pozostania przy tym co jest odpada. Trzeba trzymać kciuki za przenosiny i dziękować Bazylowi za ciężką pracę.

ODPOWIEDZ